Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Poradniki i inne pomoce > Jak zdobywać reputację - poradnik

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1]

Xin Zhao

3001087
11161
Temat brzmi "Jak zdobywać reputację", ale najpierw powiemy sobie co to jest reputacja.
Co to jest reputacja?
Każdy Twój post na forum może zostać oceniony dobrze lub negatywnie. Oceny te są zapisywane przy poście oraz doliczają się na plus lub minus do Twojej reputacji. Pamiętaj jednak, że reputacja nie jest wyznacznikiem inteligencji, a jedynie poważania pośród forumowiczów. Osoby z ujemną reputacją zazwyczaj piszą na forum bezsensowne posty, lub narobiły sobie więcej wrogów niż przyjaciół.

Czym jest replim?
Replim to jest pewnego rodzaju ograniczenie. Jeśli w danym dziale replim wynosi dla przykładu "5" to oznacza, że w tym dziale nie otrzymasz więcej niż 5 punktów reputacji. Przy Twoim poście, może być nawet 30 ocen dodatnich, lecz tylko 5 zostaną doliczone. Replim dla poszczególnych działów wynosi:
Pierwsza pomoc - 10
Klany - 3
Questy i solucje - 15
Eventy, imprezy, towarzyskie - 5
Off-topic - 5
Działy profesji - 7
Poprawki i błędy w Margonem - 10
Pytania techniczne - 10
Reszta działów nie posiada ograniczenia replim


Prościej się nie da, ale zanim napiszesz jakikolwiek post to zapoznaj się z zasadami działu. Uchroni Cię to przed znaczną stratą reputacji. Jeżeli masz więcej pytań dotyczących reputacji to zajrzyj tutaj - http://www.margonem.pl/?task=help&id=Pytania_dotycz%C4%85ce_forumSposób I - Dział Pierwszej pomocy i WPW
Dosyć często nowi gracze jak czegoś nie wiedzą to pytają w tym dziale. Zazwyczaj zakładają nowe tematy albo zadają je w temacie zwanym WPW (Wszyscy Pomagają Wszystkim). Polega on na tym, że ktoś zadaje pytanie, a ktoś inny znający dobrą odpowiedź mu odpowiada. Nagrodą głównie jest plus. Jest to dosyć czasochłonny sposób, ponieważ nie każdy daje plusa za poprawną odpowiedź, a także często zdarza się, że ktoś był szybszy od Ciebie.

Sposób II - Publicystyka
Tu już zaczynają się schody, ponieważ tutaj już nie wystarczy szybkość i wiedza o Margonem, tutaj w większości potrzebny jest talent. Jest masa różnorakich tematów. Od Kącika Poetyckiego, przez Nasze pixelarty i wywiadów, do rysunków. Często też gracze zakładają tematy, w których piszą opowiadania, które dzielą na części i co jakiś czas wrzucają. Niektórzy z autorów dają plusa za samo skomentowanie czy napisanie co myślisz o ich pracy. Jesteś utalentowany w rysunkach czy wierszach? Pochwal się nimi.

Sposób III - Poradniki i inne pomoce
Moim zdaniem to jest dział, w którym możemy zgarnąć małą ilość reputacji. Polega to na tym, że w owym dziale jest mnóstwo spisów, które nie są pełne, a Ty możesz pomóc je uzupełnić. Dla przykładu - temat Tytani. Jeżeli spadł Ci item, którego brakuje w spisie to napisz post, w którym dajesz numerki owego itemu. Autor tematu na pewno nie pożałuje plusem za pomoc. Jest też druga opcja tworzenia poradników. Jeżeli uważasz, że brakuje pewnego poradnika to zgłoś się na panel ze swoim pomysłem w dziale "Forum". Mistrz Gry powie co o tym sądzi i być może dostaniesz pozwolenie na taki poradnik. Mała rada - zanim opublikujesz swój poradnik to pokaż to MG, który Ci pozwolił. Oceni to wtedy, powie czego brakuje albo stwierdzi, że wszystko jest w porządku i można to wrzucić na forum.

Sposób IV - Off-Topic
Dział, który z Margonem mało ma wspólnego, ale reputacji zarobić można sporo. Dział podobny do PP, ma swoje WPW, które nie jest głównym zarobkiem. Tutaj większość reputacji można dostać za pomaganie w indywidualnych tematach, które ktoś założył bo ma jakiś problem. W dodatku, jeżeli jest ktoś dobry z jakiegoś przedmiotu to może zajrzeć do tematu "Zadania Domowe". Polecany jest też temat "Userbary - temat główny". Zarabianie polega tam na robieniu userbarów na zamówienie graczy. Można też wrzucić swoje zdjęcie do tematu Nasze Zdjęcia. Też można plusika zarobić.

Sposób V - Eventy, imprezy, towarzyskie
Tutaj jest jeden pomysł, który jest dla ludzi pomysłowych. Wystarczy zorganizować dobry event. Wystarczy wydać trochę pieniędzy na nagrody, zrobić temat na forum zgodnie z zasadami i parę plusów wpadnie na pewno. Wystarczy trochę kreatywności!

Sposób VI - Rozmówki Ogólne
Dział dosyć specyficzny jeżeli chodzi o reputację. Pewnym źródłem są takie tematy jak "Krwawa łaźnia Pvp", gdzie możemy pochwalić się wygraną łaźnią, czy Spis przedmiotów legendarnych, w którym możemy poprosić o wpisanie do spisu legend, które posiadamy i które szybko nie opuszczą naszych rąk. Tak jak mówiłem, dział ten jest dosyć specyficzny, można zarobić repa, ale także stracić. W tej chwili chodzi mi o tematy, w których można wyrazić swoją opinie na dany temat.

Sposób VII - Poprawki, błędy i pytania techniczne
Sposób, który według mnie jest średnio skuteczny. Dotyczy on dwóch działów na forum "Poprawki i błędy w Margonem" i "Pytania techniczne". Jeżeli chodzi o pierwszy dział to dosyć często dzieje się tak, że coś nie jest błędem, wystarczy to wytłumaczyć i gracz podziękuje Ci za wyprowadzenie go z błędu. Często się zdarza, że jakiś MG Ci da za to plusa. Z Pytaniami jest podobnie, ktoś pyta o rzecz związaną z mechaniką gry, albo o coś w tym stylu, i wystarczy odpowiedzieć. Proste? Proste.I to chyba byłoby na tyle. Jeżeli macie jakieś swoje pomysły to nie krępujcie się, piszcie. Ja spróbuje je zweryfikować i dodam je jako kolejny sposób.


______________________________________
Edytowany 21:31:28 10.4.2013 przez Banashe
Edytowany 16:31:47 4.5.2013 przez Xin Zhao
Edytowany 16:14:31 31.3.2015 przez Jules Corneille
2013.04.09 22:02:07
Ocena: 7
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24020604 |

Wiadomość systemowa

Temat został przeniesiony z Pierwsza pomoc do Poradniki i inne pomoce przez moderatora: Maddox.
2013.04.09 23:17:08 ID:24021513 |

Harczi

14057
853
Xin Zhao:
Sposób V - Eventy, imprezy, towarzyskie
Tutaj reputację można zarobić w dwa sposoby. Prostszy polega na sponsorowanie różnorakich eventów. Wystarczy, że wyślesz item do organizatora, a w temacie napisz, że wysłałeś mu dany item jako nagroda dla uczestników. Drugi sposób jest dla ludzi pomysłowych. Wystarczy zorganizować dobry event. Wystarczy wydać trochę pieniędzy na nagrody, zrobić temat na forum zgodnie z zasadami i parę plusów wpadnie na pewno.


To co pogrubione jest powinno zostać usunięte.
Z tego co kojarzę to za dawanie plusów za sponsora w konkursie jest zabronione.
Edytowany 17:49:41 16.10.2014 przez Harakpl
2014.10.16 17:48:27
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:30548981 |

Szalony Technik

3821555
5620
Zmiana nazwy działu z Pytania techniczne na Dyskusje techniczne.
2015.09.28 17:26:44
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:33692584 |
Początek strony Strona: [1]

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Poradniki i inne pomoce > Jak zdobywać reputację - poradnik

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0