Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Dyskusje o rozwoju gry > Odwiązywanie Przedmiotów

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1]

Bavannkil

217310
4945
Witam


W tym temacie chciałbym poruszyć fakt do dyskusji, jakim są drogie koszty odwiązywania przedmiotów.


Na początek, jeśli ktoś nie zna przedstawię koszty odwiązywania na poszczególnych lvl. Są opisane w tym temacie: http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=372182. Otóż, jak dla mnie jest to straszne, a wręcz karygodne tak drogie odwiązywanie przedmiotów, na byle Heroik na 90 lvl, który chcę odwiązać, bo przez długi czas nie ma go na aukcji, ani nigdzie, muszę wydać w najtańszym wydaniu 30 zł. W sms wyjdzie to ok 55zł. Ja np. nie mam zamiaru wydawać tyle pieniędzy na byle przedmiot, który i tak jest fikcją.

Nie rozumiem zbytnio, co administracja chce osiągnąć takimi cenami, bo zarobek czemu stanowczo zaprzeczają, nie wchodzi w grę. Samo prawo popytu, które oczywiście jest im znane wpływa na to. Jeśli ktoś nie zna to przytoczę: "Im większa cena, tym mniejsze zapotrzebowanie"

Oczywiście zauważam też plusy tego. I znów wrócę do prawa popytu. "Im więcej towaru na rynku, tym niższa cena". No więc, tak jak mówi zdanie wyżej im mniej np. heroików w obiegu tym większa będzie ich cena. Jest to oczywiście satysfakcjonujące dla jednej ze stron.

Jestem ciekawy co wy o tym sądzicie.

Pozdrawiam Bav
2013.05.15 16:35:07
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24627000 |

Rheghatis

300446
632
Bavannkil:
Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: ma to na celu zmniejszenie ilości legend, chociaż ciężko mi powiedzieć czy to faktycznie coś daje, co do samych cen legend to kosmos mnie to np skutecznie zniechęciło do jakiegokolwiek odwiązania. Trochę też na tej zmianie ucierpiały światy prywatne, mniej wydane = mniej opłacone. Boli mnie jednak że niektóre przedmioty rzadkie takie jak np te z licytacji przestały zmieniać właścicieli i są teraz ciężkie do pozyskania.

Zresztą był to temat już wielokrotnie dyskutowany były wielkie apele, żale, itp - nic nie pomogło i nie sądzę by cokolwiek w tej sprawie zmieniono, administracja chciała by legendy stały się rzadsze no i jest jak jest.
Edytowany 16:55:09 15.5.2013 przez Rheghatis
2013.05.15 16:52:12
Ocena: 3
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24627269 |

KONTO USUNIĘTE

Bavannkil:
Hmm.
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=96295&ps=3#post18274005
Te ceny obowiązują już ponad rok i nagle teraz komuś to nie pasuje? Tak były krzyki, ale ucichły, tak jak zawsze zresztą.
Ja np. nie mam zamiaru wydawać tyle pieniędzy na byle przedmiot, który i tak jest fikcją.

A czy ktoś każe Ci wydawać pieniądze? Skoro nie masz takiego zamiaru to proszę bardzo, jest inna możliwość na zdobycie pożądanego przedmiotu - lootnięcie go z danego potworka(niekoniecznie "własnoręczne", może być za sprawą kolegi/innego gracza).

Wiesz legendy od tamtego czasu sporo podrożały, a jednak NADAL znikają z aukcji jak świeże bułeczki(był w tej zmianie jakiś zamiar odnośnie legend, ale tutaj nie będę nic mówił, gdyż nie wiem jak to zdało swój egzamin) , z heroikami jest różnie, ale z nimi różnie było, gdyż są heroiki tanie("marne"), ale są też drogie(np. heroiki z kochanki na classicu).

Reasumując, nie wiem co ty chcesz osiągnąć, bo jest to już Twój kolejny temat w tym dziale, który(według mnie) po prostu nie ma sensu i nie wiem czy to jest jakiś apel bądź coś w tym rodzaju(o tonie wypowiedzi nie wspomnę...).
@UP
No tak, rzadsze...
Jednak teraz nasuwa się pytanie czy ta rzadkość idzie w parze z innymi rzeczami. Patrząc teraz to nie opłaca się ich nosić, zdobywać, no bo przecież są lepsze itemki ^^
___________
Dzięki matiŚ
Edytowany 14:12:05 16.5.2013 przez Quarrian
2013.05.15 16:54:50
Ocena: 0
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24627306 |

Maciek

300591
1514
Ja np. nie mam zamiaru wydawać tyle pieniędzy na byle przedmiot, który i tak jest fikcją.
Ty nie chcesz - inni chcą. Twój wybór.
Nie rozumiem zbytnio, co administracja chce osiągnąć takimi cenami, bo zarobek czemu stanowczo zaprzeczają, nie wchodzi w grę. Samo prawo popytu, które oczywiście jest im znane wpływa na to. Jeśli ktoś nie zna to przytoczę: "Im większa cena, tym mniejsze zapotrzebowanie"
Jakbyś się interesował tematem, to wiedziałbyś, że administracja właśnie chciała zmniejszyć popyt na odwiązywanie itemków, które za bardzo krążyły.
2013.05.15 17:03:06
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24627412 |

Sitaun

313485
7817
Bavannkil:
Ktoś Ci karze kupować za SŁ te itemy? Możesz samemu je zlotać, albo po prostu kupić je za złoto. Jakoś Administracja musi zarabiać, a zmniejszając ceny nie zwiększy liczby kupców bo jak ktoś chce to i tak kupi.
2013.05.15 17:56:41
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24628252 |

Bavannkil

217310
4945
Hah z tego co widzę niektóre osoby żyją tylko by hejtować, napisałem ten temat byście się wypowiedzieli co uważacie odnośnie tych cen. A takie dzieci nie chce wytykać palcami, które myślą że są najmądrzejsze, wyłapują co 5 słowo i od razu komentują. Proszę was jeśli nie umiecie normalnie funkcjonować i rozmawiać z ludźmi to się wg nie odzywajcie
2013.05.15 18:06:04
Ocena: -10
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24628430 |

Kertiz Lucifer

168326
505
Bavannkil:
Firma się rozwija - ceny zwiększają. Z tego co widziałem kiedyś było strasznie tanio, w innych grach są dużo wyższe ceny za jakieś przedmioty czy coś, więc i tak mamy dobrze. Ponadto jeśli chcesz odwiązać to godzisz się z cenami, nikt Ci nie każe tego robić. Możesz stanąć na elicie i sobie zdobyć przedmiot. Nie chcesz stać? Kup za złoto lub SŁ. Nie widzę czegoś skomplikowanego w tym, ani sensu tego tematu.
2013.05.15 20:13:25
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24631218 |

Wypisane Pióro

268917
8277
Bavannkil:
Niektóre osoby, nie umieją dyskutować, bo dyskusja bynajmniej nie opiera się na kłótni. Więc 'niektóre osoby' powinny opuścić ten dział. Dla przypomnienia nazwa działu:'Dyskusje o rozwoju gry'.
2013.05.15 20:51:19
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24632175 |

X-monster

210594
1029
Firma się rozwija, ceny idą w górę… Wszystko idzie w górę. Jednak nie oszukujmy się, taki skok jest wręcz niewyobrażalny. Wszystko małymi kroczkami, bez jakichś nagłych metamorfoz. Gdyby Margonem wpływało na gospodarkę państwa, to kryzys gwarantowany. Wiem, że wiele osób wypowiada się ostrożnie, aby czasem nie urazić administracji ( a może dla przypodobania ). Jednak czasem i drobna, lecz solidna krytyka jest potrzebna.

Sam do końca nie znam ukrytego znaczenia tej wymiany. Ponoć dotyczy to przedmiotów o randze legendarnej. W takim razie skąd podwyżki heroicznego ekwipunku? Przypuszczałem, że może być to chęć dodatkowego zysku dla administracji, jednak i to zostało szybko obalone. W końcu wraz ze wzrostem cen spada popyt…

Od razu uprzedzam, że wiele wartościowych informacji się ode mnie nie dowiecie. Będzie to troszkę żal do administracji. I to może nie w moim przypadku, a w sytuacji innych graczy. Uważam, że wielu zostało automatycznie skreślonych. Z mojej perspektywy, z perspektywy siedemnastoletniej osoby wygląda to na wykluczenie potencjalnych klientów. Teraz na swobodny zakup pozwalają sobie osoby, które są na własnym utrzymaniu, a także dzieci, które jeszcze nie znają siły pieniądza, a mają rodziców gotowych do takiego wydatku. Młodzież w moim wieku nie dysponuje wielkimi sumami, a nawet jak ją zdobędą, to będą wieczne dylematy. I nie ma co ukrywać, że jak już się raz przeznaczy złotówkę, to potem ciężko się powstrzymać. Pieniądze idą w ruch. Nie można się uwolnić, jest to jak narkotykowy nałóg. Tak było zawsze, ale teraz ze wzrostem cen jest o wiele trudniej. Gracze dopiero po czasie zdają sobie jak okropne błędy robili, przeznaczając pieniądze. A jeśli ceny są większe, to i konsekwencje są większe. Moim zdaniem jest to naciąganie graczy, a co za tym idzie nieprzyjemny smutek potem. Jeśli mamy coś zmieniać, to bez nagłego skoku. I nie mówcie mi, że sprawa ma rok, a żale dopiero teraz, gdyż żale były przez cały czas. Czasem wylewana na forum, a czasem tłumione w sobie.

Nie wiem czy powinienem się wypowiadać, gdyż jestem osobą, której szkoda złotówki na grę. Jednak myślę, że każde zdanie może wnieść do tematu trochę innowacji.
2013.05.15 21:04:47
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24632499 |

Rainbow Warrior

139832
1854
Nie chcę nic mówić, ale Ty naprawdę zdajesz sobie sprawę, jak głupie są Twoje tematy w tym dziale, a jakie Twoje posty reprezentują poziom? Gdyby ten dział był tak restrykcyjnie moderowany jak kiedyś, załapałbyś już z 3 kneble.


Proszę was jeśli nie umiecie normalnie funkcjonować i rozmawiać z ludźmi to się wg nie odzywajcie

To nie jest wina wielce wrażliwych forumowiczów, tylko Ciebie, skoro wszystkie tematy są okej, a do Twoich ktoś się przyczepia. (ciekawe dlaczego?) To Ty nie potrafisz pisać kulturalnych postów, a nie ludzie nie potrafią rozmawiać. Każdy Twój temat jest, no, cóż, na siłę i zbędny. Na co liczysz, skoro poruszasz temat SŁ, przy czym jest to apel, zażalenie, pseudopropozycja, czy co innego.


1. Piszesz że moje tematy są głupie, hymm no tak zawsze trzeba całować administrację po stopach i gratulować im każdej decyzji.

Jeżeli widzisz w tym jakiekolwiek podlizywanie się administracji, to szczerze Ci współczuję wiedzy na mój temat. Po prostu biorę pod uwagę realia margonem i to, co ma szansę na jakiekolwiek ruszenie, a coś, co nigdy nie zostanie cofnięte/zmienione.
Ogółem, atakowanie mojej osoby to nie kontrargument i żadne wyjście z sytuacji, bo Twój temat po prostu jest nie na miejscu.
Ludzie nie potrafią rozmawiać tak, bo napisałem co o tym uważam i spytałem na konie co inni o tym uważają,

To nie jest tak, że piszesz cokolwiek, dodajesz "proszę się wypowiedzieć, nic nie sugeruję, nic nie mówię, chcę poznać Wasze zdanie" i masz czyste ręce.

Nie każdy kto Cię krytykuje jest dzieckiem, płacze, lub robi problemy z niczego. Skądś się ta krytyka bierze, pogódź się z tym, że to nie ich wina, że tyle osób nagle znajduje problemy "znikąd". Ja piszę tego posta, bo już mnie to irytuje, że kolejny temat, przestarzały(bo zmiana cen odwiązywania weszła w wakacje poprzedniego roku), wbrew zasadom DORG, a Ty tu ludzi, którzy zwracają Ci w miarę grzecznie, bez wyzwisk uwagę, nazywasz głupimi dziećmi, oddajesz im minusy, etc. Po prostu nie każdy temat, na który temat można sobie porozmawiać, nadaje się tutaj, zwłaszcza w takim tonie.
Edytowany 23:37:32 15.5.2013 przez Araś
2013.05.15 21:20:49
Ocena: 5
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24632909 |

Bavannkil

217310
4945
Araś:
Jak czytałem Twojego posta, to aż mi się śmiać chciało.

1. Piszesz że moje tematy są głupie, hymm no tak zawsze trzeba całować administrację po stopach i gratulować im każdej decyzji.
2. Nie wiem gdzieś ty tu się dopatrzył 1 przyczyny na knebla, a już nie mówię o 3.
3. Ja nie potrafię pisać kulturalnych postów, tak obrażam wyzywam i przeklinam w postach. Jestem taki zły, ojoj
4. Piszesz że każdy mój temat jest na siłę, no cóż jeżeli większość osób jest takich jak ty że boją się powiedzieć prawdę administracji to nie dziw się że tutaj nie ma zakładanych tematów
5. Ludzie nie potrafią rozmawiać tak, bo napisałem co o tym uważam i spytałem na konie co inni o tym uważają, a przychodzi dzieciak bo osoba dorosła sądzę by dobrze to zrozumiała. Przeczyta początek że ja nie chcę wydawać tyle pieniędzy. O napiszę mu że jego problem może dostane plusy. Zamiast wyrażać swoją opinię na ten temat, pewne osoby wyłapują poszczególne fragmenty, nie widząc nawet sensu tego zdania, tematu, pisze jakiś głupi post tylko by napisać.
6. "Na co liczysz, skoro poruszasz temat SŁ, przy czym jest to apel, zażalenie, pseudopropozycja, czy co innego. " - A tu, aż się zachłysnąłem. W poprzednim moim temacie, ty zapewne też "- o boże propozycja". A więc nie uważasz że to może być temat do dyskusji, tylko musi być to jakiś przymus i nacisk na administracje bo to jest źle. Zastanów się chłopie.

michal-k

Typowy gracz, którego opisałem wyżej. Po co się wypowiadać lepiej skomentować, zhejtować i wyłapać błędy, może dostane plusa...
A i druga część Twojego zdania, widać że jesteś jeszcze na tyle młody że nie znasz wartości pieniądza tak jak to x-mister powiedział. Nie wiem czy jest, ale może mają wykres zarobków sł z odwiązywania przedmiotów. Sądzę że spadł popyt na to mniej, więcej o 70%.

Quarrian

Tak obowiązują rok, ja przestałem grać rok temu. Teraz wracam i nie mogę uwierzyć co się stało z Margonem. Piszesz że Legendy schodzą jak świeże bułeczki, no wow. Myślisz że taki 30 lvl, wiek 12 lat zobaczy legendę, nie znając jej wartości, ani wartości tego co musi za to dać nie kupi tego ? Ale sprawdź sobie Heroik, teraz Heroiki sprzedaje się u Tuni bo wiadomo że i tak nie zejdą. A wbrew pozorom one też tak często nie lootają.
Edytowany 16:41:54 16.5.2013 przez Bavannkil
2013.05.15 23:03:34
Ocena: -1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24634452 |

Wypisane Pióro

268917
8277
Bavannkil:
3) No cóż, na pewno nie zachowujesz się kulturalnie i nie radzisz sobie z przyjęciem krytyki z pokorą. To na pewno o tobie dobrze nie świadczy.
4) Jest na siłę. Nie każdy się boi, po prostu wie, że nic takimi tematami nie osiągnie. A ty dalej brniesz w swoje...
5) Oni wyszli na bardziej dojrzalszych od ciebie. Ty nawet nie potrafisz przyjąć słów pogardy, wobec twoich tematów. To TWOJE zachowanie jest bliższe 'dziecinności'.

Głupio znów tu pisać posta, ale ty nadal robisz swoje. Jakbyś dopuszczał tyko opcję, że cały świat musi się z tobą zgodzić, a ci, którzy będą mieć swoje zdanie, to oni są 'dzieci'.

A i zanim napiszesz posta, pomyśl, bo 'w brew' to jedynie można kolczyka sobie dać, jak ktoś lubi. Inna zaś sprawa jest ze słowem 'wbrew'.

_
Edytowany 18:21:23 16.5.2013 przez Mistrz Becoes
2013.05.16 11:58:15
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24635968 |

KONTO USUNIĘTE

Bavannkil:
Samo prawo popytu, które oczywiście jest im znane wpływa na to. Jeśli ktoś nie zna to przytoczę: "Im większa cena, tym mniejsze zapotrzebowanie"


narysuj sobie krzywą popytu i krzywą podaży (ogólnie i teoretycznie), jeśli masz choć troszkę wiedzy ekonomicznej zrozumiesz o co chodzi.


poczytaj o:
- mikro i makroenonomia
- równowaga rynkowa (cena równowagi)
- prawo podaży
Edytowany 13:26:02 16.5.2013 przez Exitus Letalis
2013.05.16 13:23:27
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24636512 |

Bavannkil

217310
4945
Mistrz Becoes:
Co do krytyki, jakby była normalnie napisana nie miałbym nic przeciwko. Lecz, gdy ktoś wyskakuje z pierwszym zdaniem, które przeczytał i odpisuje zamiast przemyśleć coś w stylu "Twój problem" to mnie krew zalewa.

A czy ja chce coś tym osiągnąć? To co już wcześniej pisałem podobno jest to dział nie do propozycji lecz do dyskusji.

A i jeżeli poprawiasz kogoś to sam nie rób błędów "na piszesz" ?

Araś:

Nie mówię że każdy jest dzieckiem, tylko dla mnie jeżeli ktoś nie rozumie tematu, a od razu krytykuje. To dla mnie oznaka dzieciństwa, bo normalny dorosły lub przynajmniej dorosło myślący wie że ma się wypowiedzieć i zrozumie temat.
A bardziej irytuje mnie to że ktoś daje minusa, nie uzasadniając, ani nawet przyczyny minusa daje go na lewo i prawo.
Edytowany 16:59:46 16.5.2013 przez Bavannkil
2013.05.16 16:59:24
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24640032 |

Kertiz Lucifer

168326
505
Bavannkil napisał(a):
Mistrz Becoes:
Co do krytyki, jakby była normalnie napisana nie miałbym nic przeciwko. Lecz, gdy ktoś wyskakuje z pierwszym zdaniem, które przeczytał i odpisuje zamiast przemyśleć coś w stylu "Twój problem" to mnie krew zalewa.[...]

Jesteś geniuszem. Nie ma to jak kogoś pouczać jak ma krytykować, gdy samemu piosze się na "nie podoba mi się temat":
Hah z tego co widzę niektóre osoby żyją tylko by hejtować, napisałem ten temat byście się wypowiedzieli co uważacie odnośnie tych cen. A takie dzieci nie chce wytykać palcami, które myślą że są najmądrzejsze, wyłapują co 5 słowo i od razu komentują.

To naprawdę pokazuje poziom i wielki przykład. Chcesz na silę nas przekonać, że masz rację. No ok, nikt Ci nie zabroni, lecz myślę, że nikomu nie jest to potrzebne, bo jak już ktoś napisał - zmiana ma ponad rok, teraz na pewno nic się nie zmieni, bo byłoby to nielogiczne i niekonsekwentne. Legendy i tak nie są tak atrakcyjne już (z tego co piszecie, było kiedyś, że mieć lege - kosiło się cały świat). Aktualnie mamy wiele zamienników. Jeśli ktoś chce lege - kupuje/lota/odwiązuje. Jak grasz w CS'a (nie wiem jak to działa, nie grałem) to też masz do twórców pretensje, że jakieś bronie są droższe od innych, a masz inne zamienniki? Albo w jakimśtam Lolu, też masz pretensje, że te bonusy za złotówki istnieją? Przecież bez tego żadna gra się nie utrzyma. Nie ma najmniejszego sensu dyskutować o istnieniu SŁ, bo są rzeczą naturalną, a tym bardziej o cenach, które się wydaje za ich pośrednictwem. I tak nic się w tej kwestii nie zmieni, więc dyskusja, chyba tylko żeby ponarzekać.
Skoro mówisz o krytyce, czy myślisz, że Ci autorzy tematów: http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=386826 http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=383551 (ja ) w jakiś sposób nie skrytykowali Administracji, myślisz, że wytykając im poniekąd błędy chcemy im się przypodobać? Nie rozumiem tego toku myślenia.

Według mnie temat cen za SŁ jest jak rzeka - nie skończy się nigdy, bo zawsze komuś coś nie będzie pasowało: to ceny, to statystyki, to mała ilość przedmiotów...
2013.05.16 17:33:45
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24640673 |

Bavannkil

217310
4945
Kertiz:
Nie no własnie źle zrozumiałeś, uważam osoby za podlizujące się właśnie takie, które nie potrafią wypowiedzieć swojego zdania na temat gry. Wszystko im pasuję bo tak będzie dla nich lepiej... Następnie, nie napisałem jeszcze nigdy "Nie podoba mi się ten temat" bez głębszej wypowiedzi. Nie raz zdawało mi się zhejtować temat i być jemu przeciwnym, ale nigdy nie obrażałem, wytykałem błędów i nie minusowałem autora tematu.
Na konie znowu powtórzę że ten temat nie ma na celu próby wymuszenia czy też propozycji zmiany odwiązywania przedmiotów. Tylko ma dotyczyć dyskusji co sądzicie o tych cenach.
2013.05.16 21:43:25
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24645770 |

Sathen

273591
7795
Bavannkil:
"Wszystko im pasuję bo tak będzie dla nich lepiej... "

-Powiedział człowiek który narzeka na wysokie ceny.

"ale nigdy nie obrażałem"

Pozwól że przytoczę:
A takie dzieci nie chce wytykać palcami, które myślą że są najmądrzejsze,
2013.05.17 14:09:36
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24649831 |

Bavannkil

217310
4945
Zuy Potfur:
Nie wiedziałem że określenie czyjegoś wieku to obraza. Boże to co to będzie jak powiem się "Dorosły", o nie jak ja wg mogę tak obrażać...

A tak wg nie ogarniam Twojego toku myślenia. Jak mówiąc coś przeciw można potwierdzać ? No pomyśl.
2013.05.17 17:21:32
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24653392 |

Dulness

181343
1668
Są wyższe ceny to są, to decyzja administracji, nikt tego nie cofnie.

One ani nie sprawią, że będzie mniej legend na rynku, ani nie odwiodą ludzi od ich kupowania.
Po prostu kupować legendy będą gracze, którzy mogą sobie pozwolić na wydanie konkretnych pieniędzy na grę.

To dla mnie jest trochę przykre bo po pewnym czasie powstanie pewna "elita" graczy, która z racji tego, że ma takie możliwości będzie kupowała legi, mimo że są droższe.

Zwiększanie cen nie sprawi, że legend będzie mniej (przynajmniej na zwykłych światach, bo wydaje mi się, że na privach jest przesyt legend i nie sprzedają się za sł tak dobrze jak na światach zwykłych), po prostu będzie je kupować pewna grupa graczy tak jak to napisałem wyżej.

Moim zdaniem nie ma co drążyć tego tematu.

----------------------------------------------

@down

Zamysłem było, że zwiększenie cen legend sprawi, że nie będzie na nie kupców, a co za tym idzie albo będą leżeć w depo albo po prostu wystawione na aukcję za sł nie zostaną kupione. Tak mi się wydaje. Tyle, że mój post, a raczej to co napisałem powyżej wyjaśnia dlaczego tak nie jest.

------------------
Edytowany 17:47:54 17.5.2013 przez Cirik
Edytowany 17:49:26 17.5.2013 przez Cirik
2013.05.17 17:43:11
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24653717 |

Ziobrolinho

2321346
12392
Przeciez to sa tylko wymowki, z graczami od dawna robi sie co chce byle zarobic, a oni to lykaja bo musza lykac. Gra jest dla nas a nie dla "gory", oni w to nie graja, ale mimo to nie mamy praktycznie zadnego prawa glosu jesli chodzi o zmiany. Tak samo bylo z cofaniem expa - to juz od dawna bylo planowane. Najpierw bylo zwiekszenie expa za e2, pozniej ulepszenie e2 a potem wprowadzenie cofania expa. Po co niby dawno, dawno temu bylo zwiekszenie expa za e2, jak bilo sie je z lvlem rownym nawet? Nikt na nich expic przeciez nie bedzie, a 13lvli(od rownego do +13) to wystarczajaco duzo zeby lege czy dwie wystac.
Tak samo teraz z kosztami odwiazania - heroikow ceny zwrosly nieznacznie. Tych na niski lvl, ktore sa odwiazywane. Te na wysoki podrozaly, fakt, ale nikt smieci z sekty odwiazywac nie bedzie, wiec to nie ma znaczenia. W efekcie heroik na niski lvl ktory kosztowal 25sl teraz kosztuje z 27 i i tak sie sprzedaje, bo te 2sl to nie jest na tyle duza roznica zeby przez nia klientow tracic.

Teraz co do legend - JAKIM CUDEM TA ZMIANA MA ZMNIEJSZYC ICH ILOSC?
Ja mam na woju legi ktore w porownaniu do tych wysokolvlowych sa naprawde tanie, bo jest roznica pomiedzy 300m za butki z razu a 1g za item z komnat. Mimo to dostaje na poczte mase ofert, ludzie chca te legi odwiazywac i mi doplacac. W zaden sposob to ilosci legend nie zmniejsza, bo i tak jak ktos dana lege zdejmuje i nie jest kolekcjonerem to ja sprzedam, mimo wysokich cen odwiazania. A jesli te legi zbiera, to bez roznicy ceny sobie ja zostawi. Jedyne co sie zmienilo to to ze za legendy placimy wiecej i w efekcie sprzedazy jej dostajemy mniej zlota, bo ktos musi sie wykosztowac wiecej na sl niz kiedys i doplaca nam nizsza kwote. Tyle, na ilosc legend to nie ma zadnego wplywu.

Nie chce mi sie poruszac kolejnych spraw w stylu ze te zmiany z biciem e2 itd sa robione do "grania w margo na telefonie". Margo na telefon, jak nawet na innych niz mozilla przegladarkach sa problemy? Dobre.
2013.05.17 17:44:53
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24653743 |

Sing Lung

1441097
3331
Bavvan jakkowiek podniesienie cen odwiazywania bylo i jest niedorzeczne dla nas i na przekor graczom, to dyskuja o tym miala juz miejsce w komentarzach do blogu technicznego po wprowadzeniu.
Nie wiem na co ten temat w DORG. Pewnie doprowadzicie do tego, ze ten dzial Thinker tez zamknie, bo tak najprosciej. Juz teraz widze, ze to forum jest martwe, nie ma nowych postow sensownych, dyskusji, jedynie zlepki jednozdaniowek w nikomu nieporzebnych topikach o niczym, ewentualnie wyscig szczurow z solucjami i wzajemne oskarzanie sie autorow o plagiaty, a potem minusowanie za to.
Ozywia sie dyskusyjnie tylko przy aferach typu kolejna niechciana przez nas zmiana, bany za jakies niestniejace jeszcze zmiany w regulaminach, oszustwa na privach zarzadcow, zabranie czegos, zamkniecie, podwyzki cen itp.
A dyskusje o tym sam wiesz czym sie koncza - wysypem banow i mutow, ze niby ktos zlamal regulamin, ze niby obraza albo, ze niby namawia do lamania regulaminu, przy czym dziala to tylko do nas, bo przeceiz regulaminy sa dla nas nie dla drugiej strony
Tak wiec zgodnie z powyzszym powinienes byc ukarany lub nie, jezeli nie stanowisz powodu irytacji wladcow internetu. Rzuc moneta
I tak szybko przechodzi sie na tym forum do skakania sobie do oczu na tle prywatnym i tyle dyskusji.
A co do legend rozwiazanie jest proste i zdaje sie stosowane obecnie - nie odwiazujemy unikatow, her, legendy coraz rzadzej, a sprzedawanie ich na czarno pewnie dalej ma sie dobrze. Nie ma juz nad czym dyskutowac. Lepiej przeniesc swoje finanse na cos innego niz tu.
Przeciez jak nas zapewniaja KB za to sobie nie kupisz, wydajac tu kase, wiec nie widze juz zadnego powodu do przejmowania sie czy cena uslug tutaj jest za wysoka.
W innej grze za cene odwiazania hera tutaj, mam abonament trzymiesieczny z bonusami, a legi - trzy, cztery obiady w realu
A legendy na privach sobie znikaja w pikselowym niebycie, bo nikt nie kupuje za sl. Mala strata dla rynku leg - lootniemy tam nowe, wieksza strata pewnie dla kondycji finansowej priva, ale najwyzej je zamkna. Na zwyklych swiatach, po ostatniej aferze z kolejnym zlodziejem i informacja, ze umawianie sie na odwiazanie poprzez aukcje i doplate jest nielegalne, ja osobiscie nie widze w ogole sensu tej opcji. Uczciwi nie sa chronieni i nie maja innej mozliwosci jak ryzykowac, nieucziwi sobie pewnie dalej swietnie radza jak radzili.

A na koniec przypomne ci tlumaczenie Thinkera, ze nas stac na te ceny, bo legi na czarnym rynku to i 400 zl.
Zdaje sie, ze mialo to ograniczyc ten czarnorynkowy handel, ale nie wiem czy pomoglo, bo mnie akurat kojarzy sie z efektem zakazu sprzedazy alkoholu w USA przed wojna
Edytowany 03:10:14 20.5.2013 przez Sing Lung
2013.05.20 02:44:47
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24693122 |

Thinker

5007148
16219
Po podniesieniu cen za odwiązywanie żaden świat prywatny nie został zamknięty, w ogóle nie rozumiem tego argumentu, jakby odwiązania były jedyną metodą zarabiania SŁ.

Jeśli chodzi o kasę, to ilość odwiązań spadła mniej więcej o tyle o ile podnieśliśmy ceny. Sumarycznie zyski z odwiązywań spadły minimalnie, może 10%, także jako firma to jesteśmy na tym stratni. Ale SŁ nie były celem tej zmiany, pomimo że wielu tak myślało.

Cel, który został osiągnięty to zmniejszenie liczby odwiązań. Dzięki temu więcej graczy ma motywację do zdobywania itemków nie poprzez SŁ, a własne expienie, bo nie na wydawaniu SŁ gra powinna polegać.

Przypomnę, że odwiązywanie itemków jest funkcją dodatkową, absolutnie niepotrzebną do tego by normalnie grać.
2013.05.20 12:17:51
Ocena: -1
cytuj | ID:24693970 |

Arghal

3361051
6769
"Po podniesieniu cen za odwiązywanie żaden świat prywatny nie został zamknięty, w ogóle nie rozumiem tego argumentu, jakby odwiązania były jedyną metodą zarabiania SŁ. "

Już wiele razy pisano, że po zmianie wiele światów było na skraju upadku. Koniec miesiąca, a tu brakuje +300sł. Zapewne wszystkie światy ratowały się poprzez prędką rekrutację, albo akcje "Uratuj świat, a otrzymasz 3 postać". Wcześniej tego nie było, bo gracze mogli odwiązywać przedmioty. Dlaczego? Bo było ich na to stać!
2013.05.20 14:08:40
Ocena: 4
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24694653 |

Harduuś

198316
4457
Bavannkil napisał(a):
Hah z tego co widzę niektóre osoby żyją tylko by hejtować, napisałem ten temat byście się wypowiedzieli co uważacie odnośnie tych cen. A takie dzieci nie chce wytykać palcami, które myślą że są najmądrzejsze, wyłapują co 5 słowo i od razu komentują. Proszę was jeśli nie umiecie normalnie funkcjonować i rozmawiać z ludźmi to się wg nie odzywajcie


Twoja kultura jest odwrotnie proporcjonalna do poziomu twojego zidiocenia.
Tak, tak. Wszyscy żyją by hejtować. Hejt Forever! Piszesz, że stworzyłeś temat by każdy mógł się wypowiedzieć, co myśli na temat tych cen. Myślałeś, że wszyscy będą ci pochlebiać i przyznają ci rację, "Tak, zgadzam się, ceny są za wysokie". Nawet pewnie nie wiedziałeś czemu takie ceny są, zakładając ten temat. Dział się zwie: "Dyskusje o rozwoju gry", w tym dziale się dyskutuje: można skrytykować czyjąś wypowiedź, można się z nią zgodzić i można dodać własne 3 grosze. Każdy pisząc tu posta dobrze wie, że nie każdy może się z tobą zgodzić. A jeszcze twoje zachowanie i kultura... to już powala na łopatki.

@-

Na co?
Edytowany 13:55:20 21.5.2013 przez Q Dance
2013.05.20 15:01:14
Ocena: -2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24695545 |

Yoki

12353
2817
Thinker:
"Cel, który został osiągnięty to zmniejszenie liczby odwiązań. Dzięki temu więcej graczy ma motywację do zdobywania itemków nie poprzez SŁ, a własne expienie, bo nie na wydawaniu SŁ gra powinna polegać. "
Chyba raczej poprzez robienie questów eventowych i zdobywanie z nich itemków, które biją na głowę wszystkie stare legi, które nie mają takich bonusów jak niszczenie many, eny, obniżanie uniku itp.

@Arti
Kto wydawał ten dalej wydaje, tylko w cenie poprzednich 3 leg, teraz odwiązuje jedną. Legi dalej są i będą odwiązywane.
Taki noobek, jak ty to napisałeś, koxił, bo zainwestował w grę kasę, więc miał za to jakieś tam udogodnienia. Ci bogatsi nadal wolą odwiązywać niż stać na e2, bo jest to prostsze.
Edytowany 14:55:27 22.5.2013 przez Yoki
2013.05.20 16:23:14
Ocena: 3
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24697189 |

Lord-Arti

305545
9539
Widzę, że wielu z was nie trawi tego, że te ceny został aż o tyle podniesione. Ale spójrzmy na to też z innej strony kiedyś byle jaki trochę bogatszy noob zaczynając grę w margo mógł wbić sobie 60 lvl i za kasę odwiązać sobie pare legend i koxić. Teraz z tego co gadałem z graczami, wielu bogatszym jest już szkoda wydawać kasę na odwiązanie bo są za drogie i wolą sobie postać na e2. Wiadome teraz wielu z was ma za złe, że jest tłok na e2 ale przecież można sobie postać w grupce z innymi i poznać innych graczy. A również mogę sobie dać rękę uciąć, że masa osób co najbardziej tak była przeciw temu podwyższeniu to ani razu niczego nie odwiązywała i tak pisali bo po prostu im to nie pasowało.
2013.05.21 13:55:50
Ocena: -2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24706541 |

Nasedo

149420
2671
Thinker:
A mi sie podobała ta zmiana, tak to był płacz ze ten co ma SŁ moze sie ustawić w EQ, teraz jest mniej odwiązań , mniej ludzi ,którzy tylko z tego mieli eq i dalej płacz, nie rozumiem
2013.05.23 12:38:16
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24729876 |

Akatsuki

186260
4340
Ja się cieszę że zostało zwiększone koszty odwiązywania, dlaczego?
-Za odwiązanie jak ktoś się skusi administracja zarobi więcej co jest podziękowaniem za tak wspaniałą grę.
-Nie każdy kto ma pieniążków w miarę nie będzie latał w całym ekwipunku legend i cwaniakował a irytujące jest gdy się spotka pyskate bogate dziecko z legami. wątpię by ktoś przeznaczył te +500zł za ekwipunek legend a jedna legusia nie robi tak wielkiej przewagi nad osobą z full herami abo w tym przypadku będzie bardziej znaczyło rozdanie umek i klas.
-Więcej osób na e2/ herosach/tytanach bo nie tyle chętnych będzie do odwiązania.

Przypomnijcie sobie Stary silnik i ile osób miało legendy a jak rzadko się one pojawiały wśród osób 30-100 lvl a teraz 50lvl potrafi mieć wszystkie legi na jego profesje na swój level, i na pewno nie zdobył ich wszystkich sam nie wydają przy tym złotówki. Irytująca sytuacja prawda? Pod względem wizualnym Margonem robi wielkie kroki w przód lecz jak ktoś ma odwiązać lege to i tak odwiąże i nikt mu tego niestety nie zabroni. Zobaczcie na kolegę wyżej i jego ekwipunek, przyznam iż imponujące uzbrojenie lecz za czasów SS to byłoby nie pomyślenia Co się stało to się nie odstanie, ludzie tworzą klimat, ceny itd.
2013.06.01 15:26:31
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24888163 |

Rezuś

117345
4270
Akatsuki:
Z tego co kojarzę, to Davis mial juz legendy na SS

Co do odwiazywania.. Legendy sa zbyt cenne, wiec z obiegu i tak nie wypadna, po prostu dluzej beda lezaly u jednego wlasciciela
2013.06.04 17:19:11
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24942095 |

KONTO USUNIĘTE

Bavannkil:
Tak po pierwsze, nikt ci nie każe kupować sł przez sms. Słyszałeś o PSC? Nawet jeśli nie masz możliwości kupna w pobliżu wiedz że istnieje jeszcze jedna możliwość - allegro. Jeśli chcesz możesz zakupić kartę PSC o wartości 20, 30, 50 a dopłacasz tylko 2,90 za przesyłkę. Oczywiście przesyłka elektroniczna w przeciągu pięciu minut (*Średnio). Więc nie musisz narzekać że wydajesz więcej a masz mniej. Druga sprawa na temat legend. Owszem odwiązują legendy. Jeśli chciałbyś wiedzieć jakie, bez względu na cenę w SŁ, to są to legendy z herosów i tytanów eventowych. Wiadomo taki się więcej w grze nie ma możliwości pojawić drugi raz więc innym opłaca się to. Ale weźmy na przykład legendy z demonisa. Tutaj odwiązanie legendy kosztuje już 87 sł jak się nie mylę. Więc łatwo zadać sobie pytanie wydać 500m czy 87 sł? Oczywiście że kase. Za te sł, mógłbyś sobie odwiązać np. dwie legendy na czterdziesty lvl i mieć ciut więcej kasy. A poprzez zwiększenie odwiązywania coraz mniej graczy ma legendy. Nie mówię że jest to bardzo dobrze zrobione, ale jest okej. W końcu każdy się będzie mógł równać z każdym.
2013.07.03 10:28:37
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:25366788 |
Początek strony Strona: [1]

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Dyskusje o rozwoju gry > Odwiązywanie Przedmiotów

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0