Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Dyskusje o rozwoju gry > Błogosławieństwa

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1] [2]

X-monster

210594
1029
Witam serdecznie,

Chciałbym poruszyć pewien nurtujący mnie od dawna temat. Gra prężnie rozwija się do przodu. Z dnia na dzień nastała nowa moda. Teraz trend wyznaczają błogosławieństwa. No i właśnie. Tutaj zaczyna się problem.

Błogosławieństwo zawsze kojarzyłem z jakimś darem. Czy to nagroda za wykonaną pracę, czy zwykły prezent. Aktualnie w Margonem panuje szał tych czarów. Ciężko odnaleźć osobę, która tym nie dysponuje. No tak… ale ilość błogosławieństw w tym momencie nie ma znaczenia. Pragnę poruszyć temat siły błogosławieństw.

Pamiętacie te piękne początki? No dobra, ja nie. Ale podam dla przykładu jedne ze starszych czarów.
Oj, ciężko o numerki, ale podam kilka przykładowych zdjęć:

http://vpx.pl/i/2012/06/10/Ou8qz.jpg
http://vpx.pl/i/2012/06/10/cMz8.png
http://vpx.pl/i/2012/06/10/o5ja.jpg

Jak widzimy są to jedne z pierwszych czarów. No może nie pierwsze, ale na pewno do tej najnowszej generacji nie należą. Niektóre wystarczy kupić, na inne trzeba znaleźć roślinki. Czy ktoś o nich teraz pamięta? Może nieliczni. Została zagłuszone przez coraz to nowsze trendy! Błogosławieństwo stało się powszechną nagrodą za wszelkie konkursy. Bardzo dobrze, jakaś innowacja. Niestety, to zaczyna przechodzić ludzkie ( i małpie ) pojęcie.To kilka z nowszych przedmiotów. Dodajmy do tego liczne czary niszczące energię, manę, a czasem także pancerz. Ważne jest też leczenie w każdej turze. Daje to strasznie dużo. Raczej mało kto się zdecyduje znaleźć jakiś dekokt niewrażliwości, zamist czaru, który przywraca życie. Dodajmy do tego liczne inne statystyki. Błogosławieństwo stało się powszechnym środkiem, bez którego nie wyobrażamy sobie gry. Nowa era tych przychylności zaczyna dominować nad grą. Teraz ciężko wyobrazić sobie walkę bez tego dodatku. Wydaje mi się, że taki czar powinienem być wspomagaczem w walce, ale nie rzeczą, która decyduje o jej przebiegach. Wydaje mi się, że wpływają one za bardzo na grę. Skreślają automatycznie osoby bez czaru. Oczywiście każdy ma szansę na ich zdobycie, ale są też takie za Smocze Łzy. Tam już zaczyna się szał. Energia, mana znika w mig. Normalny szarak pozostaje bezradnyDział jest po to, aby rozmawiać na temat aktualnych zmian. Błogosławieństwa pomalutku osiadają w Margonem. A co wy o tym sądzicie? Proszę o wyrażenie swojej opinii. Jeśli ktoś chce krytykować niech pamięta o zasadach kultury

Dziękuję za przeczytanie,
Pozdrawiam
IKS
Edytowany 22:13:17 17.5.2013 przez X-mister
Edytowany 22:16:32 17.5.2013 przez X-mister
2013.05.17 22:11:02
MEDAL Ocena: 15
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24659093 |

Harduuś

198314
4455
X-mister:

Często o walce też decyduje leczenie turowe zawarte w tych błogach, a także w ekwipunku.
2013.05.17 22:14:30
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24659175 |

KONTO USUNIĘTE

Q Dance:
Tak, jednak nie zapominajmy, że samo leczenie z błogo wygranej nam nie da. Niestety znacznie ją ułatwia...
Niszczenie owszem czasem przechodzi ludzkie pojęcie. No, bo jeśli bez zbytniego kombinowania mogę wyciągnąć jakoś niszczenie 100many(kiedy ktoś ma średnio na tym poziomie 600-800) to chyba nie jest normalne, prawda?

Niestety to wszystko właśnie zmierza w złą(według mnie stronę). Coraz mocniejsze błoga, z obserwacji też coraz mocniejsze itemy z eventów.
O itemach za SŁ nie wspomnę, bo to też wiadomo nie od dziś.

Kończąc, sądzę, że kolejne eventy i nagrody w postaci w błogo powinny być bardziej przemyślane. W pełni rozumiem, że trzeba jakoś zachęcić graczy, ale samo błogosławieństwo nie powinno przecież dawać tyle szans na wygraną...
Ewentualnie(itemy raczej nie ulegną zmianie), ale dla wyrównania szans, staty z błogosławieństw mogą przecież ulec zmianom, czyż nie?

Oczywiście możecie się ze mną nie zgodzić, ale ja właśnie takie mam o tym zdanie...
@DOWN
No, podobne do lazurowego(tam 2x SA zamiast uniku jest)
Edytowany 22:32:09 17.5.2013 przez Quarrian
2013.05.17 22:22:25
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24659355 |

Harduuś

198314
4455
Quarrian:

Zgadzam się, błogosławieństwa są dobrym urozmaiceniem gry, ale statystyki powinni w nich trochę zredukować.

Wygrzebałem z depo dość mocne błogo z gwiazdki 2012.


Edytowany 22:30:13 17.5.2013 przez Q Dance
2013.05.17 22:27:14
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24659458 |

Lanserek

200417
5324
Ja moim wojem na 114 lvlu z eventowymi itemkami, oraz unikatami z kochy które dają dużo leczenia turowego wyciągałem WOJOWNIKIEM 2k leczenia turowego. Oczywiście błogosławieństwo dawało mi dodatkowo te 400 leka. Moim zdaniem lek to przesada, powinien być tylko w legendarnych błogach,bo obecnie gracze, którzy po trzy lata pracowali na eq przegrywają z ludźmi, którzy swoje eq skompletowali w miesiąc, do tego błogo i jadą każdego. Można mówić, że zwycięstwo im się należy, bo kombinowali z eventowym eq i błogami, ale moim zdaniem to troszkę nie fair.
2013.05.17 22:41:24
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24659704 |

Świnkaś

1031101
6037
Niepokojący dla mnie wydaje się fakt, że wraz z upływem czasu dostajemy coraz silniejsze błogosławieństwa. Te pierwsze oznaczały się tak dobranymi statystykami, że nie wprowadzały one aż takiego zamętu jak wprowadzają teraz te nowowprowadzone. Im nowsze błogosławieństwo, tym jego statystyki lepsze. Wspomniałeś w swoim poście o błogosławieństwach za SŁ, które można było zakupić jakiś czas temu. Przyznam się, że połakomiłam się na nie i zakupiłam kilka z myślą o pvp. Miałam zamiar wykorzystywać je na łaźniach, ale po dwóch przestałam je tak bezsensownie marnować. Łezka się w oku kręciła, gdy błogosławieństwo, z którego zostało mi jeszcze ponad połowa czasu działania znikało na rzecz dużo gorszego błogosławieństwa z łaźni. Gdyby się dało, odmawiałabym przyjęcia tego błoga z łaźni, żeby tylko nie tracić tego lepszego. Ale mówi się trudno. I tu do rzeczy. Zakupiłam 3 rodzaje błogosławieństw legendarnych za SŁ.


Wydawałoby się, że z racji jednorazowej możliwości zakupienia takich błogosławieństw powinny być unikalne, jedyne w swoim rodzaju i naprawdę nie do przebicia. No a tu taki mały psikus...


O ile pierwsze błogosławieństwo dało się uzyskać tylko wykonując event bożonarodzeniowy, więc ponowne jego zdobycie jest niemożliwe, to drugie błogosławieństwo każdy z nas może zdobyć w każdej chwili. Wystarczy trochę samozaparcia - pożałowanie jednej postaci na serwerze i co 30 lvl otrzymujesz 15 sztuk takich błogosławieństw. Zdaje się, że questy z biura nie są czasowe, więc systematyczne wbijanie 30 lvl dla zdesperowanych osób nie będzie stanowić problemu. Utwórz postać -> wykonaj questy -> wbij 30 lvl -> odbierz nagrodę od Szatniarza. A gdy przystawię sobie Przeszywający dotyk błyskawicy *legendarny* - możliwy do zdobycia jednorazowo, za SŁ - do Moc lazurowego tygrysa *heroiczny* - questowe błogo dostępne bez przerwy - to zastanawiam się czy nie popełniono jakiejś pomyłki... Wartości tych błogosławieństw na 95 lvl - http://i.imgur.com/W5awgKk.png
I to mnie gryzie - błogosławieństwo, które powinno górować nad innymi prezentuje się dość blado na tle błogosławieństwa, które można otrzymać z marszu praktycznie.

Trochę to przypomina porównanie wartości itemków za walutę eventową z eventu bożonarodzeniowego do itemków z eventu wielkanocnego. Nie przypominam sobie, by narzekano tak bardzo na itemki bombkowe, tak jak narzeka się obecnie na itemki jajeczne. Nawet nie pamiętam, by jakikolwiek bombkowy item, poza karpikiem mnie zainteresował. Co innego w tym roku. Itemki były niesamowicie dobre, za to błogosławieństwo nie kusiło wcale.

Błogosławieństwa z Margo nie znikną. Zbyt wiele od nich teraz zależy. Należy się pogodzić z tym, że obecny ekwipunek to nie 8 miejsc, gdzie wstawiamy itemki, lecz 9. To nasuwa mi na myśl, że ci którzy teraz chwalą się wygranymi z herosami/e2 z dużą różnicą levelową powinni spróbować dokonać tego bez używania jakiegokolwiek błogosławieństwa. Nie byłoby tak kolorowo jak jest teraz.

Edit: dodałam screen tipów, bo bez tego nie da się porównać błogosławieństw o jakie mi chodzi.
Dobranoc.

+ Mi to błogo nie odpowiadało. Bardziej się opłacało zbierać na itemki do eq niż brać to błogo. Za to z Bożego Narodzenia mam ławicę karpików. Zależy mi bardzo na leczeniu turowym z błogosławieństw i jajeczka, na moje nieszczęście, nie posiadają tego bonusu.
Edytowany 17:31:31 18.5.2013 przez Świnkaś
2013.05.18 01:32:42
Ocena: 4
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24660802 |

Bavannkil

217310
4945
Jak dla mnie błogosławieństwa są całkowicie zbędne. Wróciłem do gry po roku przerwy, ominęło mnie wiele nowości mi. Błogosławieństwa. No i tak wszyscy sobie pozbierali wszelakie bonusy, mnie nie było i nie mam żadnego z nich. I co i padam od byle jakiego gracza z hero/uni eq. Czemu ? Bo ja z całym hero mam takie same, a nawet gorsze staty, niż ten w uni/hero z błogosławieństwem.

Przed przerwą było tylko błogosławieństwo od KB, dawało ono trochę sa i życia, ale nie zmieniało przebiegu walki. Teraz to aż się płakać chce.

Według mnie, Margonem idzie w złą stronę, z dna pogłębia się w jeszcze większe dno. Administracjo zamiast dodawać nowe, zróbcie atrakcyjniejsze stare. Kiedyś nie było tych wszystkich dodatków i było 3 razy więcej graczy. Co się teraz stało ?
2013.05.18 09:54:16
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24662963 |

Evil Dead

231597
3452
X-mister:
Masz zdecydowaną rację, pamiętam czasy na razuglagu kiedy stałem jeszcze, nikt nie miał błogo na sobie, ewentualnie karmazynowe, które dawało jedynie 1% krytyka+troszeczkę sa, nie wpływało tak na walkę, można było swobodnie powalczyć, z każdym, również nie było tak popularne niszczenie eny i many, a teraz praktycznie każdy dobry gracz na pvp je posiada. Obecnie jest tak, że ten kto ma lepsze błogo wygra, nie raz ktoś się mnie pyta ,,Jakie masz błogo'' bo nie jest pewny czy wygra, tak samo ja będąc maniakiem ph na swoim palku, mam cały asortyment błogo, żeby pod każdego jakieś sobie ubrać, obecnie z każdego eventu jakieś można zdobyć, ale szczerze mówiąc, nie dziwię się, bo kiedyś gracze na +100 eventów nie robili, bo mieli ciekawsze zajęcia, sam byłem jednym z tych graczy. Ale to i tak nie zmienia faktu, że błogo trwają trochę za długo i są znacznie za dobre, sam sobie nie wyobrażam swojej rozgrywki bez błogosławieństw, bez nich nie ogarnął bym nawet swojej e2, bo po prostu zbyt wiele od nich zależy obecnie.
Kiedyś najlepsze błogo miało maksymalnie 2 bonusy(Karmazynowe-krytyk, sa/lub olej za ph zależnie od typu 1 lub 2 bonusy w sa), obecnie pakowane do naprawdę łatwo dostępnych jest 5(Tygrys-2 leczenia, 2 sa, 1 cechy)
Świnkaś:
Z tym błogiem z łaźni już dawno powinni coś zrobić, dać jest w postaci miksturki, działa ono chyba 24h, jeśli dobrze pamiętam, to lepiej byłoby dać np miksturę która ma kilka użyć i możliwość kumulowania się.

Nie dopisałem, teraz jakby się miało te błogo osłabić, nie wiem czy gracze by się odnaleźli w tej sytuacji... Uzależnienie od błogo jest straszne obecnie.
Edytowany 12:53:09 18.5.2013 przez Evil Dead
2013.05.18 12:50:51
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24666416 |

Rozczochraniec

207494
16328
Ja tam najbardziej uwielbiam te błogo, upominkowe z pierwszej loterii czy coś takiego.

2013.05.18 13:09:13
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24666769 |

mmmmoooo

184373
11328
Mnie najbardziej denerwuje koniczynka, która była dostępna tylko za sł, a potem w każdym zadaniu
dużo lepsze błoga...
2013.05.18 15:25:57
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24669303 |

Świnkaś

1031101
6037
Evil Dead:
Co do błogosławieństwa z łaźni. Ma być ono nagrodą za wygraną łaźnię, dla tej postaci, która łaźnię wygrała. Nie wydaje mi się aby było uczciwe możliwe kumulowanie jej w torbie i przekładanie na inne postacie. Bo tak by robiono - postać jaka by łaźnie wygrywała dostarczałaby błogosławieństw dla innych postaci. Mnie by cieszyło gdyby istniała możliwość odrzucenia takiego błogosławieństwa za wygraną.
- Czy chcesz przyjąć Błogosławieństwo rzeźnika?
+ Nie. Pozostajemy z błogosławieństwem jakie mieliśmy na sobie w momencie rozpoczęcia łaźni i jedyną nagrodą, jaką wkleić na forum możemy to tarczka.
+ Tak. Nagroda jak zwykle. Błogosławieństwo nadpisuje błogo, które mieliśmy na sobie.
Mogę się zgodzić z kumulacją błogosławieństwa w postaci mikstury do zużycia, o ile mikstury tej nie dałoby się przechowywać w depozycie. W końcu ma to być nagroda dla postaci, wygrywającej łaźnię, a nie innych - zwykle zapomnianych przez właściciela konta - stanowiących "wsparcie" dla tej postaci. Nie oszukujmy się - zazwyczaj dwie na trzy postacie z danego światu są żywicielami postaci, w którą inwestujemy. To te dwie zarabiają na itemy, gdy trzecia pławi się w glorii i chwale.

E: literówka.

Slide, z błogiem questowym eventowym zgodzę się, ale dlaczego błogosławieństwo, w które można się zaopatrywać bez przerwy jest tak silne? Przecież nie ma ograniczenia czasowego w jego zdobywaniu. Cały rok na okrągło można sobie takie błogo "załatwiać" - i właśnie jak na tak ogólnodostępne błogo jest ono dla mnie za silne.
Edytowany 19:40:42 18.5.2013 przez Świnkaś
2013.05.18 17:28:43
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24671444 |

Arghal

3361050
6761
Świnkaś:
Co do wartości błogosławieństw - Salem powiadał, że heroiczne błogo jest silniejsze, ponieważ jest questowe
2013.05.18 19:08:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24673557 |

Psychopatyczny Banan

333871
2886
Faktycznie, błogosławieństwa są mocne. Na moim wojku 215 bez błogosławieństwa przywracania życia co ture mam o tysiąc mniej. Jest to bardzo dużo, praktycznie ten tysiąc niweluje atak jednego z przeciwników na expie co daje mi bardzo dużą przewagę. Dla mnie mocnym przegięciem były błogosławieństwa legendarne z ostatniego eventu:To błogosławieństwo jest tak silne na wyższym lvl, że praktycznie w pełni może służyć jako 9 element ekwipunku.
Przeliczyłem wszystkie błoga jakie mam na swoim koncie. Przeliczyłem również czas ich trwania i wyszło mi, że błogosławieństw starczy mi na 157770 minut, a to nam daje 110 dni! Przez 110 dni grania bez przerwy mogłyby służyć mi błogosławieństwa, które teraz posiadam, a blisko 90% czarów jest z ostatniego eventu.

Brakuje jeszcze tylko tego, by weszły legendarne błoga z potworków dające nam normalne bonusy typu dotyk anioła. Tych błog jest po prostu za dużo. I przyznam szczerze, że bez sł miałbym tylko około 200 minut więcej odporności na żywioł. Więc śmiało można mówić o tym, że większość błogosławieństw (ogólnie) dostaniemy za sł. A nie ukrywajmy, że tylko te za SŁ (losy itp - a to jest płatne) zdają się do założenia.
Żeby nie było, że tylko hejce - tak tak. Były błogosławieństwa za jajka (w ostatnim evencie), wystarczyło robić questa. Ale to i tak mało, w porównaniu z tym co mamy za sł.
2013.05.18 20:02:38
Ocena: 3
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24674655 |

Maciek

300591
1514
Siła błogosławieństw to jedna sprawa. Według mnie błogosławieństwa powinny właśnie takie być. Problem tkwi w dostępności błogosławieństw. Kiedyś każdy prosił o błogosławieństwo od KB. Teraz? Daj komuś błogo, to się za przeproszeniem opierniczy, że chcesz mu zniszczyć jego błogo. Teraz błogo ma każdy. Ostatnio przechadzałem się po Ithan i sprawdzałem kto ma jakie błogo. Jakieś 60% graczy poniżej 30lvl-a miała błogo. Co ciekawe KB miało może 10% z nich. Czy jest to przypadek? Nie. Teraz naprawdę KAŻDY ma błogosławieństwa. Ja aktualnie mam z 1000 użyć błogosławieństw na Gefionie + z 600 na Zorzy.
Błogosławieństwa to naprawdę świetna rzecz, ale błogosławieństwo powinno być czymś wyjątkowym, każdy powinien się 10 razy zastanowić, zanim jakiegoś użyję. Teraz jest to następny element ekwipunku.
2013.05.18 20:14:15
Ocena: 8
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24674925 |

X-monster

210594
1029
Przepraszam, że wczoraj nie odpowiedziałem. Jako założyciel tematu czuję się zobowiązany, aby dalej uczestniczyć w rozmowie, a nie tylko czerpać pozytywne oceny. Chociaż i za nie również dziękuję. Niby to tylko plusiki, ale wywołują uśmiech na mej mordce

Q Dance:

Tak, dodałem to Bez leczenie turowego nie wyobrażam sobie walki. A dokładniej bez leczenia z błogosławieństwami.

Lanserek:

Zdecydowanie się zgadzam. Akurat na swoim wojowniku nie kompletowałem ekwipunku pod leczenie, ale zauważyłem to w walce z profesjami, do których muszę podejść. Wszyscy się zgodzą, że na przedziale 100-120 mag oraz tropiciel są silni. Tracę tury na podejście, potem atakuję, ale natykam się na absorpcję, następny cios już jest silniejszy, ale i tak przeciwnik nic nie traci, bo całe życie mu przywraca. Głównie dzięki silnemu błogosławieństwu. Może bogaty w legendy nie jestem, ale troszkę zbierałem na ten ekwipunek. A teraz gracze z byle badziewiem, ale dobrym błogosławieństwem śmieją mi się w twarz <-- wstyd.

Świnkaś:

Ach… te nieszczęsne łaźnie. Tyle było dyskusji na ten temat. Tutaj niestety mogę śmiało powiedzieć o braku kompetencji ze strony administracji. Gra jest dla ludzi. To gracze powinni decydować o tym co jest dla nich dobre, a co jest złe ( to, że zawsze jest źle to inna sprawa ). Troszkę szkoda wydanych złotówek na przedmiot, który starczy nam na kilka walk w łaźni, a następnie zostanie utracony.

Nie jestem tak wytrwały, aby co rusz wbijać 30 poziom doświadczenia, ale znam takich. W sumie to ich sprawa, ale skoro błogosławieństwo jak tak łatwo zdobywane, to powinno mieć mniejsze statystyki. Bądź w drugą stronę. Trudniejszy dostęp do osiągnięcie tego.

Ponadto przypomnę o Q, gdzie do zdobycia jest czar. Taki na 10 poziom. Również dobre statystyki. Jak ktoś nie wie o co chodzi, to jest to pewna nowość, polecam przejrzeć zadania w Ithan.

Bavannkil:

Akurat graczy trzy razy więcej nie było. Jednak zgodzę się z tym, że w czasie przerwy w grze można wiele stracić. Naprawdę wiele cennego.

Evil Dead:

Nie ukrywam, że czasem widząc niektórych graczy, a dokładniej ich błogosławieństwo unikałem pojedynku. Wiedziałem, że jestem skazany na porażkę. Teraz nie widzimy, jakie dany gracz posiada, ale również jestem ostrożny w tych walkach. Być może to wstyd, że taki stażysta jak ja boi się pojedynku z innym, ale czasem po prostu szkoda nerwów.


Rozczochraniec:
mmmmoooo:

Koniczynki bodajże dwie kupiłem. Jednak szkoda tych, którzy wydali większe pieniądze na ten dodatek. Aktualnie jest wiele lepszych błogosławieństw i kochana koniczynka poszła w zapomniane

Świnkaś:


Już drugiego plusika dawać nie będę ( nie zaliczy ), ale świetny pomysł. Niestety… pomysł = propozycja. A gdzie umieścić taką propozycję? Trzeba liczyć, że dostrzeże do ktoś z góry i przemyśli.

Jedna postać słaba, ale następna każdego straszy swą siłą Znam to.

Psychopatyczny Banan:

Plus za Twoje zdolności matematyczne

Ten przedziałe lvl`owy pamiętam tylko z mojego maga. Rzeczywiście, te błogosławieństwa dają dużo tych punktów uleczenia. Ich ilość, a także następne eventy dają nam pewność, że nigdy ich nie zabraknie. Może to właśnie w liczbie i łatwości w pozyskaniu są głównym problemem

Tidor:

Co chciałem, to w części do Banana powiedziałem. Oczywiście zgadzam się z tym stwierdzeniem.
2013.05.19 14:38:48
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24685550 |

fatus

1951794
11626
Tidor:
Dokładnie, w czasie dwóch eventów uzbierałem tyle błogosławieństw, że ich łączny czas trwania to około 222 dni. Moim zdaniem błoga powinny być na tyle rzadką nagrodą, aby podczas eventu, gdzie za jeden z questów dostawało się buffa nie pojawiały się zbyt często głosy "nieopłacalna misja, bo nagrodą jest tylko błogo". Chociaż i tak już troszkę zbyt późno na ograniczanie dostępu do tego typu wzmocnienia, bo najbardziej uderzy to w nowych graczy, starzy i tak mają już konkretny zapas. Mi mój wystarczy na ładne parę lat
2013.05.24 16:51:44
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24747075 |

KONTO USUNIĘTE

X-mister:
Obecnie doszło do tego, że każdy, ale to każdy ma kilkanaście błogosławieństw w swoim ekwipunku lub tylko ze swojego lenistwa ich nie posiada. Co tu wiele pisać. Quest o bezpieczeństwie - błogo uni. Quest w biurze - hero błogo za chwilę biegania. Może potem nie ma już tak wielu błog z questów ale tylko czemu? Bo nie ma nowych questów,a w stare administracja nie ingeruje. Kiedyś błogo od KB czy nawet pierwsza koniczynka to była rzecz wspaniała. Mimo tego, że osobiscie miałem tych koniczynek 100 to zawsze myślalem czy opłaca mi się zakładać ją przed walką, czy dam radę bez niej. A teraz ? Prawie 100 koniczynek, ponad 250 kostków, chyba coś okolo 60 czaszek różnego rodzaju, świnki, błoga od Tunii i jeszcze bym mógł wymieniać przez kilka chwil. Tyle tego w depo. I czy to jest jakies "wyjątkowe" ? Czy wyjątkowość itemku buduje to że każdy go posiada ? Fakt, że może nie identyczny ale mimo wszystko wiele różnicy w statystykach nie ma (głównie bazują na leku, Sa, cechach i krytyku).
2013.05.26 12:53:32
Ocena: 3
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24779266 |

Losarenci

324406
8405
X-mister:
http://oi43.tinypic.com/208fo9j.jpg

Trochę tych błog za dużo, nie mówiąc już o tym ile zniszczyłem(bez leka/jakieś kiczowate) błoga, powinny być tylko z eventów i w małej ilości, gdyż quest jest na 20lvl,event trwa miesiąc i resetując jedną postać można zrobić questa 10x. Ewentualnie błogo byłoby po 5 questach, które trzeba kolejno wykonać.
2013.05.28 22:34:07
Ocena: 1
KONTO ZABLOKOWANE | zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24818952 |

Sing Lung

1441097
3331
Moze wpadna na pomysl zrobienia torby na bloga, bo ich jest wiecej niz strzal
Co ciekawsze wciaz nie widze tu tendencji znanej w innych grach, ze mozna uzyc 3 dopalacze naraz, zamiast jednego.
Dla mnie te bloga to juz jak miksy. Najczesciej chyba korzystam i tak z karmazynowego, bo nic mnie kosztuje, poza poprosze.
2013.05.30 02:28:06
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24832501 |

Kolilo

224302
5950
Sing Lung:
Torba na błoga to nie wcale taki głupi pomysł. Ja np. muszę trzymać wszystkie błoga w depozycie bo posiadam wszystko z eventów i nie tylko ale również za ph. I muszę stwierdzić że niektóre błoga unikatowe są lepsze od tych legendarnych a myślę że tak nie powinno być(UP).


Dałoby radę wprowadzić torby na błogosławieństwa? np. Koło kluczy?

Kivas :
Zgodzę się z Tobą... błogosławieństwo to powinno być coś wyjątkowego, co tylko nieliczni gracze mogliby je posiadać. Oczywiście błogosławieństwa od KB i te za ph pasuje. Ale żeby w każdym evencie, który był było po xx błogosławieństw do wygrania? Małą przesada.
Edytowany 20:20:20 30.5.2013 przez Juris
2013.05.30 20:13:43
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24847797 |

Feceard

267387
2571
Juris:
Tak jak to kiedyś zostało powiedziane nie ułatwiajmy gry w nieskończoność bo niedługo dojdziemy do sytuacji gdzie będziemy mieli torby na torby.
2013.05.30 20:41:12
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24848540 |

Kolilo

224302
5950
Feceard:
To by było dobre ! (Oczywiście żart)

Ale patrz na to, skoro tutaj wymyślają że w Evencie będzie kilkanaście błogosławieństw które możemy zdobyć, nie ważne jak czy kupić losy, czy za SŁ normalnie czy też za questy, to powinny być też torby na takie bo nawet jak ktoś ma 3 torby 42 miejsc to może być mało bo to miksy, ewentualne eq, strzały jak postać dystansowa... A kolega miał całe depo w błogosławieństwach zapełnionych
2013.05.30 21:39:05
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24849962 |

Pan Maruda

2101052
7634
Juris:
Strzały są przez tropicieli i łowców używane 10x częściej i zajmują na pewno 5x więcej miejsca niż błoga - nadal nie ma dodatkowej torby na to.
2013.05.31 01:27:02
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24852434 |

Kolilo

224302
5950
Banashe:
Ogólnie sam gram łowcą i przykładowo idę sobie na e2 to kupuje jedną pełną torbę 42 strzały x2 bo się łączą. A jakbyś posiadał all błogosławieństwa to nie wiem czy 2 torby 42 pojemności by wystarczyło, a błogo to przecież coś wyjątkowego miało być.
2013.05.31 10:50:11
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24856218 |

Salem

5004416
15973
X-mister:
Błogosławieństwa eventowe na pewno nie będą edytowane, za to te questowe mogą. Pytanie tylko, aby błogo nie było za dobre, to jaka Waszym zdaniem ilość użyć i czas trwania są optymalne?
2013.05.31 11:06:39
cytuj | ID:24856580 |

mystrzu

287306
2349
Salem:
Jak dla mnie opcje są dwie : znacznie skrócić czas trwania błogosławieństwa, a ilość zostawić bez zmian, wtedy błogo trwałoby na przykład pół godziny i używało by się go tylko w sytuacjach wyjątkowych, jak walki z tytanem. Druga opcja to zmniejszenie ilości użyć do powiedzmy 3 a czas trwania zostawić bez zmian, wtedy błogo używałoby się w ten sam sposób jak do tej pory, ale nie można by go było mieć w nieskończoność jak to jest obecnie. Odradzałbym obniżanie zarówno ilości użyć jak i czasu trwania, bo wpadniemy wtedy ze skrajności w skrajność i błoga będą zwyczajnie za krótkie.

----
Opcja pierwsza jest znacznie bardziej inwazyjna i zapewne wywoła falę hejtu na forum, ale wydaję mi się że jest to zmiana konieczna. Oczywiście Następne eventowe błogosławieństwa musiałyby być dostosowane do tej zmiany, bo inaczej doprowadzimy jedynie do tego, że wszyscy przestaną używać questowe błoga.
Edytowany 15:51:08 31.5.2013 przez mystrzu
2013.05.31 12:29:26
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24858543 |

Kolilo

224302
5950
Salem:
Ilość zostawić bez zmian, ale skrócić długość działania bo to jest wyjątkowy przedmiot i jak kolega wyżej mystrzu by to było potrzebne do sytuacji wyjątkowych takich jak pvp, walki z herosami/tytanami. Do expienia to błogo nie powinno być.

Na przykład:

Te błogosławieństwo działa aż 500 minut i to zdecydowanie za dużo...
2013.05.31 15:09:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24862461 |

Harduuś

198314
4455
Salem:

Zgadzam się z mystrz'em, pół godziny to wystarczający czas jak na coś "wyjątkowego".
2013.05.31 15:42:42
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24863308 |

Akatsuki

186260
4335
Może błoga działają za długo ale weźcie również sprawę z drugiej strony jaką jest expienie dzięki któremu te błoga są pomocne, fajnie by było gdyby działały one a przynajmniej większość tylko właśnie w biciu moobków a na pvp nie. Ja tych koniczynek któe są chyba jedne z najlepszych jak nie naj błogami bo dodają wszytkich cech, sa i w dodatku leczą czyli to co najbardziej potrzebujemy. Mam ich około 400 i Ci gracze którzy trzymają się zasad iż nie wydają sł na grę nie powinni mieć pretensji bo 1 sł i masz 100 koniczynek bo tyle było zawarte w itemku sztuk ale wziąć pod uwagę iż w każdej jaka by to nie była gra dzięki wydaniu kasy z portfela mamy wygodniej a Margonem się tym nie różni lecz czy administracja za taki kawał roboty nie zasługuję na jakiś zarobek? Większość osób tylko narzeka nie zwracając uwagi jakby się zachowali gdyby to oni byli stwórcami owej gry jaką jest właśnie Margonem. Błogosławieństwa dają nam możliwość chociaż odrobinę wzmocnienia postaci za niewielką cenę bo za te błoga które są za darmo np. kb lub koniczynka/jack które posiadam wydałem po 1sł to nie jest przecież majątek i każdy może sobie pozwolić na nie. Najpierw było z początku cwaniakowanie w grp a teraz cwaniactwo na błoga i wolę to drugie bo walka jest ciekawsza. Expić też jest milej dzięki nim i niech tak zostanie bo już od początku daje nam jakąś przewagę np. przeciwko tytanom.

Ja uważam że wydanie tej 1 sł na los dzięki któremu dostajemy błogosławieństwo jest podziękowaniem z obu stron gracz-administrator. A przez tą 1sł nie zbiedniejemy a administracja gdyby dostała tą 1zł od każdego gracza w Margonem zarobiła by ciekawą sumę i dobrze.

@mystrzu ale tobie to łatwiej napisać bo jesteś w kb i możesz sobie sam rzucić błogo kiedy chcesz w takim razie osoby z kb powinny mieć limit rzucenia na siebie 1 kb dziennie i skoro chcesz aby był czas skrócony do 30 minut...
Edytowany 15:16:23 1.6.2013 przez Akatsuki
2013.06.01 15:11:50
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24887810 |

Evil Dead

231597
3452
Akatsuki:
Rozmowa tutaj nie toczy się tylko o koniczynkach, ani o kb, jak już to za 1sł był pakiet 20koniczynek, w ogóle o czym Ty piszesz, przeczytaj sobie temat jeszcze raz, bo chyba nie wiesz o co chodzi. Błogosławieństwo to coś wyjątkowego, a obecnie każdy ma depozyt nimi zapchany i lata z nimi wszędzie, bo przecież i tak ma dużo i do końca gry mu się nie skończą.
Obecnie są one zbyt łatwo dostępne, sam nie mam pretensji do błogosławieństw z eventów, w końcu tu zachęca do ich robienia, niech więc sobie będą nawet dobre, ale taki quest z biur, także posłużę się tym przykładem, wiele osób specjalnie zakłada postać, robi ten quest i ją usuwa, bo błogo jest bardzo dobre, bo ma aż 5 bonusów i trwa także nie krótko, druga sprawa to błogo uni również z questa, na 10lvl, dla mnie ono jest dobre, a raczej trudno nie jest wbić w 1h 10lvl, zrobić questy niech nawet będzie drugie h, żeby potem mieć dość dobre błogo które trwa znacznie dłużej?
Zakończmy tym że, że kb na kb nie może rzucić błogosławieństwa, a nawet i tak pewnie woleli by tego nie nosić, bo właśnie w tym tkwi rzecz! Że błogosławieństwa łatwo dostępne są za dobra i za długo trwają.
Na drugi raz przeczytaj dokładnie temat, posty i zrozum pierw o co chodzi...

@Dół
Każdy może to mieć, racja, ale nie w tym tkwi rzecz, obecnie mnóstwo osób traktuje błogo jako 9 slot w ekwipunku, a tak być nie powinno, bo to rzecz unikalna, nie powinno się tym szastać bez pojęcia, przed każdym założeniem do walki błogo, każdy powinien się zastanowić, czy na pewno. Jak pisałem to powinno być coś wyjątkowego, a nie na poziomie codziennym. Mi chodzi o to, że piszesz tylko o tych sł i błogo za sł, nie tylko o nie chodzi. Błogo są za mocne i za łatwo dostępne.
Edytowany 15:50:48 1.6.2013 przez Evil Dead
2013.06.01 15:27:16
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24888184 |

Akatsuki

186260
4335
Evil Dead:
Rozumiem lecz przyczepię się co do błogosławieństwa o którym piszesz z questa na 10lvl. Czemu masz pretensje że ktoś go ma i posiada przewagę przecież i Ty możesz go zrobić, użyć tego błoga i mu dorównać, skoro to quest na godzinkę to lekko się wysilić i każdy może go mieć.
Co do koniczynek to może faktycznie było po 20 sztuk, kupiłem dużo outów i mi się rozłączały przez co mogłem wprowadzić w błąd.
Evil Dead:
"Dział jest po to, aby rozmawiać na temat aktualnych zmian. Błogosławieństwa pomalutku osiadają w Margonem. A co wy o tym sądzicie? Proszę o wyrażenie swojej opinii. Jeśli ktoś chce krytykować niech pamięta o zasadach kultury"

Ogólnie o błogosławieństwach więc i za sł również, teraz każdy kto ma dużo kasy w portfelu ma przewagę lecz 1sł to nie majątek i każdy mógł sobie pozwolić na takie błogo. Quest na 10lvl każdy może zrobić i dostać również te mocnienie, usuwać i tworzyć postacie dla niego, przecież to nie zabronione a jak chcesz mu dorównać to również zrób to co on i użyj tego błoga, właśnie wolę takie rozwiązanie niż arcy trudne zdobywanie pro błoga na +200lvl quest przez co przerzucić na swojego noobka i kozaczyć z nim a tak na 10lvl jak wspomniałem każdy może łatwo zdobyć.
Skrócenie czasu i tak nic nie da bo kogo to boli że expi z błogosławieństwem a wydaje mi się że po to głównie zostały one wprowadzone. Co do kb to nie wiedziałem że nie mogą użyć na siebie więc za to przepraszam.
2013.06.01 15:41:44
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24888518 |

Rheghatis

300446
632
Akatsuki:
Piszesz tak jakby w margonem źle i trudno się expiło, jakoś przez tyle lat wszyscy sobie radzili a nagle teraz z mniejszą ilością błogosławieństw mieli by nie dać rady? Chyba nie rozumiesz treści tematu chodzi o to by błoga były czymś wyjątkowym, a nie powszechnym w masowych ilościach, stają się one powoli jak 9 item w eq a tak nie powinno być. Wg mojej opinii powinniśmy rozważać kiedy rzucamy sobie błoga, a nie rzucać cały czas bo i tak są tanie i długo trwają.

Co do samego tematu(mogłem pomylić nieco kolejność jak coś można mnie poprawić), może przypomnę czasy pierwszych błogosławieństw tuż po tym jak się pojawiły, co się nie robiło by zdobyć te błoga z nithal(pewnie wielu nie ma nawet pojęcia że tam można je zdobyć, przez natłok innych błog), czasami specjalnie po przegranej walce wracałem i starałem się zdobyć błogo które mi pomoże, to było coś, jakiś wysiłek. Wnet pojawiło się Kb z możliwością rzucania błoga - graczy kb było nie wielu więc i błogo było rzadkie też czas trwania nie był jakiś super długi, a moc błoga taka sobie ogólnie fajnie było je dostać. Później powstał targ poszukiwaczy przygód w eder i tam o to spotkaliśmy się np z takim czymś:


Wg mnie ideał błoga - trwa krótko, musimy rozważyć kiedy używać i trochę kosztuje - 300 PH, a bonus nie głupi, na targu można było też znaleźć parę innych ciekawszych lub gorszych błog czasami jedno się przydało czasem inne zależnie od sytuacji kupywałem nawet błoga z odp by pokonać e2 magiczne, wg mnie było idealnie. Jakiś czas później powstały nowe mapki z ważkami gdzie można znaleźć kwiatki dające jakieś błoga(pewnie o tym też wielu nie wie) - wg mnie super pomysł sam chodziłem szukać i odkrywałem co one dają - było co robić jednym słowem.
I wtedy pojawiło się następne błogo z tytana na 204 lvl heroiczne. Dawało mocnego kopa i bardzo trudne do zdobycia i rzadkie - znowu świetny pomysł.
Niestety do tego czasu wszystko się zmieniło, powstała masa questów, eventów, sklepów z błogami stały się one bardzo pospolite i niezwykle mocne(kupa leczenia turowego to standard). Zazwyczaj jak rzucam błogo kb na graczy to oni tylko dziękują i stwierdzają, że mają o wiele lepsze, a inni jak ktoś tam wyżej pisał rzucają się, że chcemy im niszczyć Do nithal po błoga myślę, że już nawet nikt nie chodzi, podobnie z eder.

Salem:
Jeśli chodzi o optymalny czas trwania myślę, że najlepsze błoga nie powinny być dłuższe niż 200 min, a takie przeciętne to powinny mieć po 30-100. Błoga kb można w sumie się nie czepiać bo i tak jest uważane za jedno ze słabszych.
Edytowany 16:18:08 1.6.2013 przez Rheghatis
2013.06.01 16:15:54
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24889335 |

mystrzu

287306
2349
Akatsuki:
Nie do końca wiem jak skomentować twój post. Jak już ktoś wyżej pisał ludzie radzili sobie normalnie bez błog wcześniej, sama wymowa tematu oraz postu Salema jest jasna - błogosławieństwa przestały pełnić swoją początkową rolę, i trzeba je z powrotem osłabić. Co do błogosławieństwa kb - nie mam możliwości rzucenia go na siebie, co więcej, przy tym co zebrałem w depozycie nawet nie używałbym takiej opcji gdyby była dostępna. Zdania o pieniądzach i administracji zignoruję, jako że nie mają nic wspólnego z tematem.

down : nie będzie ruszał eventowych błogosławieństw z poprzednich eventów co jest zrozumiałe, natomiast nowe błoga eventowe będą dostosowane do zmian. to chyba oczywiste ?
Edytowany 17:21:32 1.6.2013 przez mystrzu
2013.06.01 16:36:25
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24889838 |

Akatsuki

186260
4335
mystrzu:
Rheghatis:
Racja radzili sobie bez błogosławieństwa ale i za czasów SS radzili sobie z eq zwykłym i maksymalnie 1-2 unikatami na sobie a teraz jak nie masz przynajmniej heroika na sobie to jesteś nikim jeżeli chodzi o zabranie Cię na herosa/tytana czy nawet e2/exp w grp. Błogosławieństwo jest jedynie urozmaiceniem, wolałbym aby było zablokowane do pvp czyli przy walce z graczem jego działania nie działają niż aby mieli skrócić.
Salem napisał że nie będzie ruszał błogosławieństw z eventów to jest jakiś sens skrócenia czasu słabszych błogosławieństw albo prawie równe? Skoro Ci co mają kasę w portfelu znów będą mieli przewagę bo kupili sobie losy dzięki którym dostali owe błogo a Ty który żeś nie wydał ani złotówki na grę robisz questa kilka godzin aby dostać błogo na 30 minut?
Edytowany 17:09:45 1.6.2013 przez Akatsuki
2013.06.01 17:06:22
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24890545 |

Rheghatis

300446
632
Akatsuki:
Przecież to oczywiste, że eventowe się skończą ludzie zaczną ich używać rozważnie i w końcu wszystko się unormuje, a przyszłe eventowe będą tworzone chyba już z większa rozwagą. Zablokowanie błog na pvp? Jak dla mnie kompletnie bez sensu od początku błoga używałem praktycznie tylko do pvp by kogoś pokonać, ewentualnie by pomóc sobie na e2, herosie czy tytanie i przecież właśnie taka jest idea a exp to tylko przy okazji, zablokuj na pvp a nikt nie będzie korzystał wtedy z nich bo po co? Staną się tylko czymś praktycznie nieużytecznym w grze.

Jeżeli ktoś kiedyś za realne pieniądze kupił już te błoga to chyba nikt nie ma prawa im tego odebrać w sumie to nawet mogliby o to pójść do sądu - dlatego nikt ich nie ruszy, ale tak jak wspominałem one się skończą prędzej czy później są już niemożliwe do zdobycia z tych eventów i z czasem wszystko się unormuje, w końcu to są dyskusje o rozwoju gry nieprawdaż?
2013.06.01 17:36:31
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24891287 |

KONTO USUNIĘTE

Wszystkie pomysły zostały już wyżej podane

Tak jak ktoś powyżej napisał, to również moim skromnym zdaniem, najlepsze błoga nie powinny przekraczać tego "magicznego" progu 200minut, no ewentualnie 240minut(maksymalnie), ale nie 10godzin tak jak jest teraz

Kwestia siły błogosławieństw wydaje się być podobna do "siły" legend. Dobrze dobierzesz błogo to wygrasz(lek i te sprawy), założysz itemki z niszczeniem/lekiem(chociażby eventowe ; przykład z mojego przedziału, gdzie rozwale ziomka 10lv wyżej, też tropiciel, czasem nawet bez większych strat) to praktycznie wygrasz...

mystrzu:
Eventowe na pewno nie będą edytowane(urywek postu salema), czyli rozumiem, że z tegorocznego eventu wielkanocnego również(no chyba, że jakaś mała "kosmetyka" w czasie trwania) ^^
Aczkolwiek może też ulegną zmianie, kto wie
2013.06.01 21:13:45
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24896765 |

mystrzu

287306
2349
Quarrian:
To się chyba nie zrozumieliśmy, miałem na myśli wszystkie następne eventy, a event wielkanocny do nich nie należy.
2013.06.01 22:16:32
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24898276 |

Sing Lung

1441097
3331
Jak rozumiem grzebanie w blogach obejmie tylko szarych graczy? <g>

aha i jezeli beda zmiany, czasu-ilosci, to nie obejmie to tych, ktore juz posiadamy w torbie i depo, ale te, ktore w danym quescie, sklepie, dopiero nabedziemy. Inaczej to bedzie wyjatkowo wredne wobec graczy.
Edytowany 01:02:53 2.6.2013 przez Sing Lung
2013.06.02 01:00:29
Ocena: 4
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24900397 |

Exhume

204241
3843
Nie rozumiem co niektórych, bo - błogosławieństwa ma KAŻDY. No, prócz nowicjuszy, ale też prędzej czy później do tego dojdą. Wracając do tematu, po co tu coś zmienić? Obiektywnie patrząc 95% ludzi biega z błogiem, tak więc każdy ma jakiś bonus do statystyk, więc jak to wpływa na walkę? Ktoś ma więcej sa, ktoś więcej uniku, czy jeszcze czegoś, czegoś pomocnego, więc sprawa wygląda tak, jakby nikt tego błoga nie miał. Błogosławieństwa to chyba jedna z najlepszych rzeczy, które w tej grze ostatnio zrobiono, ba, nawet na to nie trzeba wydawać sł. Sugeruje to, że trzy najlepsze błoga były dostępne bez wydawania realnej kasy. W sumie jedno dalej jest dostępne, a co do tego całego biura, wystarczyłoby zmienić poziom od którego jest dostępny qest i by takiego zamieszania nie było. Więc jak bardzo nam to pomaga w walce, jak przeciwnik ma prawdopodobnie równie mocne błogo? Jedynie nad elitami daje nam to przewagę, ale one chyba się nie będą tu wypowiadać..
Edytowany 01:45:19 5.6.2013 przez Exhume
2013.06.05 01:24:54
Ocena: 3
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24950703 |

Sathen

273591
7795
Weźcie też pod uwagę światy prywatne. Tam nie możesz zakładać postaci specjalnie po błogo, ponieważ kosztuje Cię to złoto.
Wtedy questy na te dwa błoga: Moc lazurowego tygrysa i Moc demlisza są jedynie jednorazowe.
2013.06.08 14:17:41
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:24992885 |

Pro legionista

123340
4082
Mnie zastanawia, czasami denerwuje fakt, iż błogosławieństwo staje się nieodłączną częścią całego ekwipunku. Jeszcze tak nie dawno, nie było takich łatwych sposobów na uzyskanie takowej rzeczy. Zawsze myślałem, że błogosławieństwo to coś unikalnego, rzadkiego, a nie spotykanego na każdym kroku gry. Do mocy nie można się przyczepić, ale stopień trudności zdobycia błoga powinien być większy.
Jeżeli chodzi o czas trwania błogosławieństwa... Przykładowo, moc lazurowego tygrysa starcza mi n 90 godzin gry. Uważam, że jest to lekka przesada.
Można cofnąć się trochę w przeszłości. Gracze radzili sobie przecież bez żadnych ,,ulepszeń", które teraz są stałym elementem ekwipunku.
Niedługo, a nawet już, brak błogosławieństwa staje się po prostu zaskoczeniem.
2013.06.19 21:55:48
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:25149374 |

Harduuś

198314
4455
Zuy Potfur:

Nie każdy ogranicza się tylko do świata prywatnego.
2013.06.19 22:14:07
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:25149607 |

Sathen

273591
7795
Q Dance:
A czy ja napisałem że każdy? "Weźcie też pod uwagę", a nie "Tylko bierzcie pod uwagę".
Czytanie ze zrozumieniem.
2013.06.20 20:20:07
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:25160100 |

Beer

217434
1879
X-mister:
Myślę, że najlepszym rozwiązanie było by aby następne błoga czy to eventowe czy też normalne były stopniowo zmniejszane w sensie osłabiane typu mniejsze bonusy a także ilość bądź czas.
Lub jeżeli patrząc na dzień dzisiejszy i błoga faktycznie można już uznać jako stałą część ekwipunku to nowe wprowadzane błoga mogły by mieć taką samą funkcje jak talizmany z euro


Czyli określona data ważności. Ale raczej jestem za tym aby stopniowo je zmniejszano ilość bonusów w błogach.
2013.07.08 10:52:09
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:25463198 |

Majson

295669
8435
Tak... Ja też pamiętam jak każdy w Ithan czy gdzies prosił o karmazynowe błogosławieństwo, a teraz? Wstyd je nosić, nic nie niszczy i nic nie przywraca. W nowszych błogosławieństwach najgorsze jest przywracanie, np na 170 lvl eq na tropiciela wychodziło mi około 800, a błogo przywraca niewiele mniej, więc naprawdę dziwne jest to żeby błogosławieństwo dorównywało całemu eq w przywracaniu co głównie rozstrzyga walkę, wygraną łaźni jest błogosławieństwo, którego nikt prawie nie chce, no bo po co skoro ono przywraca 2x mniej, taka nagroda to tylko pogorszenie. I zgadzam się z tym żeby było akceptowanie błoga z łaźni, czy chcemy je założyć czy nie. Wiele razy dostałem te błogosławieństwo z łaźni i powiem szczerze, że byłem gorszy przez nie... Pamiętacie chyba jeszcze mikstury za sł co dają odp prawda? Nikt ich teraz zapewne nie kupuje, jedynie gdy chciałbym pobić rekord z kimś to zmniejsza sobie obrażenia, współczuję tym co zaczną lub niedawno zaczęli grę, ponieważ będą mieli jedyne mocne błogo lazurowego tygrysa, a ominęło ich dziesiątki innych. U mnie w depozycie sporo zostało takich błogosławieństw za sł z odp. teraz są mi zupełnie nieprzydatne. Więc głównym problemem błogosławieństw jest przywracanie hp, które decyduje o losach walki... Powinno je się zmniejszyć.

Znalazłem jeszcze jedno ciekawe błogo

jest ono z eventu już nie pamiętam z którego. Czy było ono warte swojej ceny czyli 12 sł? Wątpię, przywraca 2x mniej niż tygrysa i innych takich, te błogo było jednorazowe i nie wróci więc powinno być lepsze, a tygrysa zawsze można mieć, jak? Robić 3 postać 30 lvl robić questa z błogiem i usuwac i na nowo i tak w kółko mamy moc lazurowego tygrysa.
2013.07.08 12:08:13
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:25465052 |

KONTO USUNIĘTE

Kaceuś:
Dobre błogo nie musi mieć leczenia, a dla przykładu podam błogo, które w evencie wielkanocnym można było kupić za jajka
Dla mnie jest ono zdecydowanie lepsze niż te całe błoga z lekiem.

Wracając do idei tematu. Już padło to wiele razy, ale powtórzę - błogo staje się kolejną, stałą częścią ekwipunku.
Po prostu błoga muszą być bardziej przemyślane, czyli nie robione na szybko(żeby były dobre i jak najwięcej ludzi je kupowało - typowe dla eventów itp.).

Kaceuś to błogo było "w zestawie" chyba jako bonus, bo to była paczka ze złotą monetą z tego co pamiętam, więc tutaj chyba nie powinieneś się kłócić.
Jeśli się mylę to poprawcie
@DOWN
To może się źle skończyć.
Edytowany 16:44:10 8.7.2013 przez Quarrian
2013.07.08 15:34:27
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:25469938 |

Majson

295669
8435
Quarrian:
Im lepsze błoga tym więcej osób kupi tym więcej zarobku, pewnie tak myślą. \


@Up pewnie tak, może to się skończyć tym, ze błogo będzie przeważało o losach walki.
Edytowany 17:49:42 8.7.2013 przez Kaceuś
2013.07.08 16:33:54
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:25471069 |

Salem

5004416
15973
Temat przejrzę i możliwe, że część błogosławieństw zostanie skorygowanych, ale to najwcześniej w sierpniu wznowię tu dyskusję.
2013.07.10 11:40:12
Ocena: 4
cytuj | ID:25504984 |

Langustaroowy

319346
2846
Temat błogosławieństw pozostawia sobie wiele do myślenia.Błogosławieństwa mają bardzo kluczowe zadanie nie tylko na wysokim poziomie,ale również na niskim.Przydają się bardzo dobrze pod exp i pod pvp.Jednakże nie rozumiem niektórych z nich,mianowicie:


Gracz ,który wygrał to błogo na loterii,zamiast się cieszyć to płakał,że tak go los "ukarał".Osobiście użyłem tego błoga tylko raz,no bo po co więcej?Do tego czasu nadal mi wisi i nic nie mogę z nim zrobić,trwa 10 h i dodaje tylko zaledwie 15% odporności na ogień.
Co najlepsze,nie można tego zdjąć Według mnie takie błogo jest bezużyteczne,bo nikt z rozsądnych ludzi nie skorzysta z niego idąc na e2 lub pod pvp,bo po co ?Zamiast sobie pomóc może jedynie sobie palce poparzyć..;)To jest jedno z moich ulubionych błogosławieństw.Ratowało mi skórę nie raz.Ma bardzo dobre statystyki i korzystanie z niego naprawdę polepsza grę.Jednakże czas (3h) jest według mnie trochę za krótki.Miałem 40 użyć ,a wyszły bardzo szybko.Mogłyby być chociażby o godzinkę zwiększonę tak jak w przypadku CZTEROLISTNEJ KONICZYNY ,która różni się tylko tym ,że nie daje ciosu krytycznego.

*Większość graczy gra na światach prywatnych.Tak jak to zauważył Zuy Potfur kupno postaci pod błogo jest strasznie drogie.Ceny wymiany postaci wynoszą ok. 50 milionów złotych monet,a nie każdego stać.

~Nie oszukujmy się temat błogosławieństw jeszcze będzie nie raz otwierany i zamykany.Ale czy coś się zmieni?Mam nadzieję ,że tak.Bo przecież dzisiaj bez błoga to ciężko cokolwiek zrobić.Zamiast latać za błogiem ,który daje odporności czy kilka tysięcy punktów życia ,to lepiej już podejść do Ithan i poprosić jakiegoś Karmazyna o błogo.Ot cała filozofia.

__
Dziękuję za uwagę,pozdrawiam
Edytowany 17:27:21 11.7.2013 przez Panaceum
2013.07.11 17:25:11
Ocena: 1
KNEBEL | zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:25530339 |

Fantasmagoria

190835
3195
X-mister:
Jejku, ale ja tak serio nie rozumiem czego się czepiasz: błogosławieństwa zostały stworzone dla naszych potrzeb, czyli w naszym interesie jest brać udział w różnego rodzaju konkursach/eventach w celu zdobycia takiej właśnie nagrody. Jako zachęta.
2013.08.12 09:01:57
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:26139330 |
Początek strony Strona: [1] [2]

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Dyskusje o rozwoju gry > Błogosławieństwa

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0