Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  
Regulamin Świata Prywatnego Nexos

2011-11-08 - zmiana punktu 5.2
2011-11-14 - zmiany punktów: 2.6.3, 4.1.3, 4.3.24, 4.3.25, 4.2.26, 5.1
2011-11-23 - usunięcie punktu 4.3.10, dodanie poddziału 4.4 i punktów 4.4.1-4.4.10
2012-08-07 - dodanie punktów 2.7, 2.8, 2.9 i 2.10 wraz z podpunktami, dodanie podpunktów 4.3.28-4.3.35.
2013-07-02 - zmiana punktów: 2.4.1, 2.4.2, 2.7.5, 2.8, 2.8.1, 3.1.1-3.1.5, 3.2.1-3.2.5, 3.3.1-3.3.5, 3.4.1, 3.4.3, 3.4.5, 3.4.7, 3.4.8, 3.4.10, 4.3.28, 4.3.29, 4.3.34, 5.2; dodanie punktów: 1.4, 1.5, 2.4.3, 2.10.4, 4.1.4, 4.1.5, 4.4.11, 7.3, 7.4; usunięcie punktów: 2.8.2-2.8.10, 3.1.6, 3.3.6, 4.3.35
2014-05-05 - zmiana Regulaminu


I. Obraza czy nie obraza? Oto jest pytanie.
Art.1. Wyrazy obraźliwe i nieobraźliwe
§ 1. Spis wyrazów nieobraźliwych (większość zaczerpnięta ze świata fabularnego):
nicpoń, utrapieniec, gawrosz, nikczemnik, drań, kreatura, szubrawiec, ciarach, pifax, bebok, trylobit, tubylec, partacz, szaszek, łgarz, gwierd, pucyk, psotnik,
blągwa, baquażan, patałach, noob, bot
§ 2. Definicje wyrazów/związków wyrazowych obraźliwych opieramy na podstawie tej strony http://www.miejski.pl/ i/lub zasad moralnych znanych większości ludzi. (np. na słowniku slangu miejskiego nie ma obrazy "chlebtryś", ale większość Graczy wie, że jest to obraza, ponieważ powstała z połączenia nicku pewnego Gracza z niemoralną zabawą i zostaje to uznane jako obraza)
§ 3. Obraza "dziecko", "jesteś dziecinny" i inne wyrazy o podobnym znaczeniu są uznawane jako obraza tylko jeśli Gracz ma 13 lub więcej lat. Jest to weryfikowane na podstawie informacji podanej podczas rejestrowania się w panelu dodatków Nexosa i ma do tego dostęp każdy Gracz np. przez kliknięcie nicku w spisie online czy na czacie globalnym. W przypadku gdy dana Osoba nie używa dodatków legalnych legalnie czyli z pozwoleniem Zarządcy obraza od dziecka wobec tej Osoby jest zawsze uznawana.
§ 4. Nie każde przekleństwo jest obraźliwe, więc nie należy za nie karać, np. "wyp*****laj" nie będzie karane jeśli nie będzie dodatkowych określeń.
§ 5. Na serwerze (nie na forum) można przeklinać, pod warunkiem, że nie jest to obraźliwe.
§ 6. Użycie wyrazu nieobraźliwego z określeniem obraźliwym jest uznawane jako obraza, np. „Ty pi*******y noobie”.

II. ”Przepraszam, ale ten moobek jest zajęty”, czyli zasady dot. herosów, tytanów, elit, elit II i łupów z nich.
Art.1. Herosi i tytani
§ 1. Osoba, która znalazła herosa/tytana automatycznie go zajmuje (jeśli nie ma przewagi +50 poziomu lub poziomu o 5 mniejszego), ale musi udowodnić screenem, że nie ma nikogo kto mógłby zająć herosa/tytana obok i nie jest w grupie. Ważny jest nowszy screen, czyli jeśli Gracz A zajął herosa/tytana o 12:54, a Gracz B zajął o 12:57 to screen Gracza A jest nieważny, ponieważ odszedł od herosa/tytana i go zwolnił, w tym czasie kto inny go zajął.
§ 2. Jeśli Osoba nie chce zająć herosa/tytana, może odejść od herosa/tytana i wtedy go zwalnia. Osoba ma prawo wyznaczenia Gracza, który zajmie herosa/tytana pod warunkiem, że spełnia on wymogi.
§ 3. Dowódca grupy musi zaakceptować przyłączenie do grupy każdej Osoby, która go o to poprosi, pod warunkiem, że Osoba zapraszana otrzyma pozwolenie na dołączenie od Gracza zajmującego herosa/tytana. Osoba, która prosi o zaproszenie do drużyny musi mieć screen jako dowód, iż Osoba zajmująca się zgodziła. Gracz zajmujący jeśli nie chce, nie musi być dowódcą drużyny, ale jeśli obiecuje komuś, że przyjmie Go do drużyny, to dowódca musi to respektować.
§ 4. Zaatakować potwora może tylko dowódca drużyny lub Osoba, która ma na to zezwolenie od dowódcy.
Art.2. Elity i elity II
§ 1. Nie można zajmować elit II ani elit.
Art.3. Dzielenie łupów
§ 1. Domyślnie przyjęte jest, że wszystkie łupy zdobywa ten, kto je dostanie.
§ 2. Jeśli dowódca drużyny ustali, że łup jest dzielony na równe części chwilę przed zaatakowaniem potwora, aby wszyscy mogli przeczytać wiadomość i udowodni to screenem, to jest to przyjęte.
§ 3. Jeśli ktoś ustali (chyba, że ma przewagę 6lvli nad najsilniejszą Osobą w grupie), że dana zdobycz jest dla niego, a wszyscy w grupie się na to zgodzą (może być pod jakimś warunkiem) i zostanie udowodnione screenem, to jest to przyjęte.

III. „Proszę nie bij!”, czyli dedanie.
Art.1. Dedanie w grupach
§ 1. Jeśli Gracz atakowany nie był chroniony, a był w drużynie z Graczem chronionym, a Gracz atakujący nie wiedział o tym, to kara nie zostanie przydzielona, gdyż dedanie Graczy niechronionych w grupie jest możliwe.
Art.2. Dedanie „solo”
§ 1. Jeśli Gracz atakuje Gracza „chronionego” w celu uśmiercenia samego siebie, nie musi pytać o zgodę Gracza „chronionego”. W takiej sytuacji Gracz z chęcią uśmiercenia samego siebie musi ponieść klęskę w walce, w przeciwnym wypadku otrzyma karę.
§ 2. Jeśli Gracz zaatakuje „solo” lub w grupie Gracza chronionego, to otrzymuje kare.
Art.3. Gracz „chroniony”
§ 1. Graczem „chronionym” jest Gracz, który zajmuje herosa lub innego moobka.
§ 2. Graczem „chronionym” może być Zarządca, członek GOE (Grupy Organizującej Eventy) lub członek GF (Grupy Filmowej). Jeśli Gracz chce zaatakować kogoś z tych grup musi najpierw zapytać czy nie robi czegoś ważnego dla serwera, bo tylko wtedy są chronieni. Jeśli ktoś z tych grup skłamie i zostanie to udowodnione, to otrzyma karę.
Art.4. Podstępne dedanie
§ 1. Kara za podstępne dedanie jest taka sama jak za dedanie Gracza „chronionego”.
§ 2. Podstępne dedanie może nastąpić, kiedy Gracz celowo oszuka innego, aby go zwabić do siebie lub innej Osoby i zaatakować.

IV. „Ale to mój zastępca…”, czyli Osoby korzystające z Twojego konta.
Art.1. Osoby korzystające z Twojego konta
§ 1. Ty dobierasz swojego zastepcę i Twoje konto ponosi za niego odpowiedzialność.
§ 2. Jeśli Twój zastępca coś Ci ukradnie, to my nie bierzemy za to odpowiedzialności.
§ 3. Karane jest Twoje konto (chodzi tylko o kille i mute!), a nie Ty, jeśli haker włamie Ci się na konto to niestety kara nie zostanie zdjęta. Jedynym odstępem od tej zasady jest wyraźne potwierdzenie kradzieży konta przez MG/SMG/ADM Margonem.

V. „Oddawaj moje pieniądze!”, czyli zwroty.
Art.1. Zwroty ze skarbca Nexosa
§ 1. Jeśli handlowałeś z kimś przez pocztę, a on Ci nie dał złota/przedmiotu(ów) nie przysługuje Ci zwrot przedmiotów przez Zarządcę.
§ 2. W przypadku odczekania iluś godzin bezpodstawnej kary przysługuje odszkodowanie liczone 1h odczekana*100000 złota. Odszkodowanie jest pobierane z konta MC/SM. W przypadku gdy MC/SM stać na odszkodowanie, a nie da go otrzymuje jedno upomnienie. Wtedy odszkodowanie jest pobierane ze skarbca Nexosa. Różnorakie oszustwa dokonywane w celu wyłudzenia złota będą karane killem, a odszkodowanie nie zostanie przydzielone. Jeśli Gracz uważa, że został źle ukarany musi od razu napisać odwołanie, w przeciwnym wypadku odszkodowanie nie przysługuje.
Art.2. Ogólne zwroty i drugie szanse
§ 1. Jeśli Twoja postać została wydalona z świata, nie przysługuje Ci żaden zwrot.
§ 2. W przypadku wydalenia na Syberię czy otrzymania innej kary (kill/mute) Graczowi nie przysługuje druga szansa.

VI. „/me kupię 5kg ziemniaków”, czyli jak (NIE)należy używać komend.
Art.1. Komendy /me i /nar
§ 1. Komendy /me i /nar nie służą do ładnego kolorku na czacie czy pisania czegoś anonimowo.
§ 2. Komenda /me służy tylko i wyłącznie do przedstawiania czynności w 3.os. l.poj., np. „myje ręce.” (zostanie wyświetlone „Konetix myje ręce.”)
§ 3. Komenda /nar służy do narracji zdarzeń, np. „W Ithan nagle zawiał silny wiatr”.
§ 4. Za złe używanie komend należy się kara.
Art.2. Komenda /all
§ 1. Komenda /all wysyła wiadomość jako System dla wszystkich aktualnie zalogowanych Graczy na serwerze.
§ 2. Nie wolno wysyłać zaproszeń na herosów/tytanów ani innych moobków za pomocą komendy /all (służy do tego specjalny wołacz). W szczególnych przypadkach Zarządca może nagiąć ten punkt lub chwilowo wyłączyć jego obwiązywanie. (Przykład takiej sytuacji: wołacz nie działa)
§ 3. Nie wolno używać komendy do Osobistych ogłoszeń, np. „Rekrutacja do klanu Memento Mori!” czy „Sprzedam legendę pisać na priv!”.
§ 4. Nie wolno spamować komendą ani jej nadużywać /all
§ 5. Komenda /all powinna służyć jedynie do ważnych wiadomości serwerowych i/lub zaakceptowanych przez Zarządcę.
Art.3. Komendy /chatlock /chatunlock /chatadd /chatdel
§ 1. Te komendy nie służą do zabawy!
§ 2. Tych komend można użyć tylko w przypadku dużego spamu na czacie, zatwierdzonego eventu lub innego potwierdzonego powodu przez Zarządcę.
§ 3. Zawsze po zakończeniu potrzeby zablokowania czatu obowiązkowo należy przywrócić możliwość pisania na nim.
Art.4. Ostrzeżenia
§ 1. Ostrzeżenia dla Graczy mogą być wydawane jeśli nieodpowiednio się zachowują, nawet jeśli nie zawsze jest to łamanie regulaminu a tylko złe zachowanie moralne, ale również w granicach rozsądku i nie spamując Graczowi.
§ 2. Łamanie Regulaminu w wysyłanych ostrzeżeniach jest karane.
Art.5. Komenda /town
§ 1. Komenda ta może służyć do wyróżnienia się SM/MC na czacie.
§ 2. Komendy można używać sporadycznie nie nadużywając jej.

VII. „Zdejmij tego killa albo lecisz na panel”, czyli zgłoszenia i rozpatrywanie.
Art.1. Ogólny wstęp
§ 1. Od maja 2012 na Nexosie obowiązuje nowy system zgłoszeń.
§ 2. Stary temat ze zgłoszeniami zostaje zamknięty i jest tam lista Osób, które wylatują na Syberię oraz lista starych kar razem ze zgłoszeniami i dowodami.
§ 3. Kary do maja 2012 są uznawane tylko jeśli były wpisane w starym temacie ze zgłoszeniami (http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=291743), natomiast kary od maja 2012 są uznawane tylko jeśli są wpisane w Panelu Zgłoszeń http://nexos.konetix.pl/support.php?page_id=1&id=1
Art.2. Instrukcja obsługi Panelu Zgłoszeń
§ 1. Aby zgłosić Gracza w nowym Panelu Zgłoszeń należy zalogować się na Nexos, następnie w panelu Nexosa (prawy dolny róg) znaleźć Panel Zgłoszeń (buton pergaminu z piórem). Potem trzeba wypełnić pola w pokazanym alercie wpisując aid Gracza (ostatnie liczby z linku do profilu), opcjonalny komentarz, numery punktów, które Gracz złamał (np. II 1.2 [Gdzie II to numer rozdziału, 1 to numer artykułu, a 2 to numer punktu]) oraz screeny udowadniające przewinienie. Po wysłaniu w Panelu Zgłoszeń pojawi się nowe zgłoszenie oczekujące na rozpatrzenie.
§ 2. Złe zgłaszanie lub spam w Panelu Zgłoszeń podlega karze.
§ 3. Aby odwołać się od złej kary należy zalogować się na stronie Nexosa danymi logowania podanymi podczas rejestracji na Nexosie, a następnie na dole Panelu Zgłoszeń napisać komentarz podając ID zgłoszenia do którego się odwołujemy oraz odpowiednie argumenty. Należy czekać na odpowiedź SM/MC, dobrze jest też przypomnieć któremuś o odwołaniu. Spam lub niepoprawne odwoływanie się w komentarzach lub w specjalnym temacie na forum grozi karą!
§ 4. Odwoływać można się również w tym temacie, ale lepiej tego nie robić, bo rzadziej tam ktoś zagląda niż do komentarzy. Jeśli już postanowiliśmy się tam odwołać, dobrze by było powiadomić o tym kogoś z Rady Nexosa. http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=334054
Art.3. Zgłaszanie i dowody
§ 1. Zgłaszać złamanie regulaminu może każda Osoba niezależnie od tego czy jest się Osobą trzecią czy też uczestnikiem sporu.
§ 2. Jeśli Gracz A np. obrazi Gracza B, a Gracz C zrobi tego screen, następnie Gracz C zgłosi to na Panel Zgłoszeń, Gracz A zostanie ukarany, a jeśli Gracz B powie, że nie czuje się urażony i nie chce, aby Gracz A miał karę to kara nie zostanie zdjęta, gdyż istnieje ryzyko, że Gracz B został zastraszony do powiedzenia tego lub przekupiony.
§ 3. Dowodem może być screen lub inne wiarygodne źródło, np. logi (z czatu, czatu globalnego, logi herosów itp.) czy forum.
§ 4. Poprawny screen powinien być: zapisany w formacie najlepiej .png (ale inne też mogą być), być wyraźny, by były widoczne na nim istotne elementy, jeśli robi się screen czatu (lub czatu globalnego) to powinien być widoczny cały czat (lub czat globalny) (cały czat obojętnie w jakim trybie [tryby to czat globalny, mały czat, większy czat lub czat z boku], jeśli jest to np. tryb małego czatu to jest w nim widocznie mniej wypowiedzi niż na czacie z boku, ale jest uznawany), screen nie musi dotyczyć czatu, może pokazywać inne wiarygodne źródło, np. logi, forum, podpis pod nickiem, Panel Zgłoszeń, odwołania, profil Gracza czy baza dodatków Nexosa. Jeśli screen jest robiony w grze OBOWIĄZKOWO musi być widoczny niepodrobiony oficjalny zegarek Nexosa zainstalowany w dodatkach globalnych, jeśli screen jest poza grą powinien być widoczny rozszerzony zegarek komputerowy poprawnie działający (czyli z aktualną datą i godziną). Screen nie musi ukazywać całego okna, jedynie istotne elementy udowadniające łamanie regulaminu, nick Gracza robiącego screen nie musi być znany ani widoczny, jednak nie wolno zamazywać wypowiedzi Graczy uczestniczących w sporze, można zamazywać prywatne rozmowy, ale należy pozostawić niezamazane nicki Graczy, aby było wiadomo, że nie są to Gracze uczestniczący w sporze lub uczestnicy sporu nie rozmawiają z nimi.
Art.4. Rozpatrywanie zgłoszeń
§ 1. SM/MC może rozpatrzyć zgłoszenie według własnego sumienia, ale musi to być zgodne z regulaminem. Własne sumienie to np. jest możliwość nadania kary 20-50hk i jeśli nie ma podane ile musi nadać, to sam wybiera, ile godzin nada. Pomocnik nie może faworyzować kolegów. Wysokość nadania kary powinna być uzasadniona.
§ 2. Jeśli SM/MC źle rozpatrzy zgłoszenie należy się odwołać i zgłosić odwołanie Zarządcy, który określi jak należy rozpatrzyć to zgłoszenie. Jeśli Zarządca nie złamał zasad, to decyzja nie podlega odwołaniu.
§ 3. Jeśli jakiś SM/MC przejmuje zgłoszenie to tylko on i Zarządca może je nadpisać i/lub zmienić typ rozpatrzenia.
§ 4. Jeśli SM/MC celowo niezgodnie z regulaminem rozpatrzy zgłoszenie podlega upomnieniu, jeśli zrobi to niecelowo to nie podlega upomnieniu.
§ 5. Jeśli SM/MC niepoprawnie wypełni formularz rozpatrzeniowy podlega upomnieniu, podobnie jeśli źle rozpatrzy odwołanie lub rozpatrzy odwołanie przekazane tylko dla Zarządcy świata.

VIII. „Mogę zorganizować konkurs?”, czyli event, konkursy itp.
Art.1. Definicje i ogólne zasady
§ 1. Organizator wydarzenia eventowego zobowiązuje się znać poniższe definicje oraz zasady i stosować się do nich.
§ 2. Możliwe wydarzenia eventowe do stworzenia to: konkurs, event, mini-event, mega-event, konkurs cykliczny, loteria.
§ 3. Organizatorzy nie mogą zarabiać na wydarzeniach eventowych. Zarobek z nich powinien zostać przeznaczony na nagrody lub oddany do skarbca Nexosa.
§ 4. Na przeprowadzenie eventu wymagana jest zgoda Zarządcy świata lub Lider Grupy Organizującej Eventy. Tylko Zarządca może wyznaczyć nagrody w postaci punktów Nexosa/Nexilków oraz środków ze skarbca Nexosa.
§ 5. Organizator wydarzenia eventowego ma prawo zgłosić się do Zarządcy o dotację w postaci złota ze skarbca Nexosa lub punktów Nexosa/Nexilków. Zarządca określa ilość oraz czy w ogóle zostanie przeznaczona dotacja na wydarzenie eventowe. Fundatorami wydarzenia eventowego mogą być również organizatorzy, sponsorzy czy też Gracze biorący udział (zazwyczaj podczas loterii).
§ 6. Zwycięzców, którzy powinni otrzymać punkty Nexosa zgłasza organizator konkursu lub wyznaczona Osoba w specjalnym temacie na Forum Nexosa. Po tym uprawnione Osoby wpisują je na stronie Nexosa.
§ 7. Wydarzenie eventowe – konkurs, event, mini event, mega-event, konkurs cykliczny lub loteria. Wydarzenie eventowe musi zostać zatwierdzone (VII Art.1. § 4)
§ 8. Konkurs – zazwyczaj konkursy odbywają się na forum, może to być np. narysowanie obrazka, ułożenie wiersza czy coś tego pokroju.
§ 9. Mini-event – odbywa się najczęściej w grze, czasem na forum lub gdzie indziej, jeśli jest to zaufane miejsce. Jest to bardzo proste wydarzenie posiadające nisko rozbudowaną fabułę lub bez fabuły. Zazwyczaj przeprowadzany jest za pomocą dodatków. W mini-evencie może być zwykle wiele zwycięzców.
§ 10. Event – może odbyć się jedynie w grze, zazwyczaj przy użyciu dodatków, ma on o wiele bardziej rozbudowaną fabułę i jest dłuższy od mini-eventu, ale jest krótszy i mniej rozbudowany od mega-eventu. Zwykle jest 1-5 miejsc w evencie.
§ 11. Mega-event – jest to największa forma wydarzenia eventowego. Może składać się z kilku eventów, ale nie musi. Nagrody są ogromne. Odbywa się wyłącznie przy użyciu dodatków. Ma najbardziej rozbudowaną fabułę. Zazwyczaj jest 3-6 miejsc, a czasem też wyróżnienia i nagrody pocieszenia. Mega-eventy może tworzyć Zarządca świata lub Grupa Organizująca Eventy przy użyciu NEM (Nexos Events Maker [część Nexos World Editor, powstanie zbioru narzędzi przewidywane na rok 2014]) po zweryfikowaniu przez Zarządcę.
§ 12. Konkurs cykliczny – nagrody w tego typu konkursach zwykle są małe, ale częste, np. raz na dzień odbywa się odgadywanie pewnego wyrazu, tzw. wisielec, Gracz który odgadnie wyraz zostaje zwycięzcą i otrzymuje np. 2 pkt., następnego dnia odbywa się następne odgadywanie wyrazu. Częstotliwość jest dowolna, czas trwania konkursu cyklicznego również, ale musi to zostać zaakceptowane, nie można przekroczyć określonego limitu punktów na cały konkurs lub dla jednego Gracza.
§ 13. Loteria – w loterii Gracze zazwyczaj sami są fundatorami nagród (np. dają 1m za losowanie numerku, jeśli ich numer zostanie wylosowany zgarniana jest cała pula). Numery w loterii muszą być losowane przez ten generator (lub inny zaufany): http://www.losowe.pl/liczba Organizator musi udowodnić, że nie zmanipulował wynikami manipulacji screenem z zaufanego generatora liczb losowych, jeśli nie potrafi tego udowodnić, to zostanie ukarany.
Art.2. Punkty Nexosa/Nexilki
§ 1. Punkty Nexosa i Nexilki to specjalna waluta świata. Dokładniej jest opisana w specjalnym temacie na Forum Nexosa.
§ 2. Zezwolenie na przydzielenie punktów Nexosa/Nexilków w zweryfikowanym wydarzeniu eventowym jest przydzielane tylko przez Zarządcę świata, ich ilość również.
§ 3. Organizator nie może otrzymać punktów Nexosa/Nexilków w swoim konkursie.
Art.3. Zasady dla Uczestników
§ 1. Oprócz podstawowych zasad w tym artykule Organizator może również określić inne zasady (zatwierdzone przez Zarządcę) w temacie swojego wydarzenia eventowego na Forum Nexosa. Jeśli coś ma być karane killem/mute powinno zostać określone w temacie ile godzin może być przydzielone za to. Gracz, który będzie zgłaszał innego Gracza za złamanie zasad wydarzenia eventowego wyznaczonych przez Organizatora musi mieć screen udowadniający, że te zasady rzeczywiście istniały i zostały zaakceptowane przez Zarządcę.
§ 2. Gracz, który bierze udział w wydarzeniu eventowym, przy którym używane są dodatki nie może ich wyłączać, nawet jeśli ma zezwolenie Zarządcy na wyłączanie dodatków. Wyjątkiem może być jednorazowe zezwolenie Zarządcy na wyłączenie dodatków w określonym wydarzeniu eventowym.
§ 3. Oszukiwanie w wydarzeniu eventowym zostanie karane.
§ 4. Zakazuje się jakichkolwiek plagiatów.
§ 5. Jeśli Organizator nie zezwala lub nie nakazuje na pomaganie sobie Graczy w wydarzeniu eventowym, udostępnianie rozwiązań (np. zagadek eventowych) itp. to Gracz pomagający komuś, udostępniający rozwiązania itp. może zostać ukarany.
§ 6. Gracz, który prosi o pomoc w wydarzeniu eventowym, a Organizator nie zezwolił na to, może otrzymać karę.

IX. „Daj zapa na nexos”, czyli zaproszenia na świat.
Art.1. Pierwsze zaproszenia na świat
§ 1. Zaproszenie można dostać tylko podczas rekrutacji na świat, na forum albo po znajomości Zarządcy (bardzo rzadko). Zaproszenia powinny być automatycznie wpisywane na odpowiedniej podstronie strony Nexosa.
§ 2. Zaproszenia mogą być przyznawane dla Znajomych Graczy Nexosa. Zdarza się to jedynie w przypadku zakupu zaproszenia dla Znajomego przez Gracza za odpowiednią ilość punktów Nexosa (aby tego dokonać należy zgłosić link do profilu Znajomego w specjalnym temacie na Forum Nexosa). Znajomy musi być zweryfikowany przez Zarządcę, nie każdy komu zakupi się zaproszenie może zostać przyjęty na świat. Jeśli Gracz, który miał być zaproszony na świat zostanie nie zostanie przyjęty, to Graczowi, który wykupywał zaproszenie nie ubywają punkty Nexosa.
§ 3. Nie ma możliwości zakupu zaproszenia dla Znajomego za inną walutę niż punkty Nexosa (punktów Nexosa również nie idzie zakupić za złoto czy realne pieniądze).
§ 4. Jeśli po zaproszeniu Gracza na świat okaże się, że Gracz ten już kiedyś grał na Nexosie może otrzymać natychmiastowy wylot na Syberię bez łamania innych punktów regulaminu. Zarządca sam decyduje czy taki Gracz nie powinien przebywać na Nexosie, na podstawie tego za co został ukarany i jak się zachowywał poprzednio na serwerze. Spis takich Graczy razem z powodami znajduje się w Blogu Technicznym.
Art.2. Kolejne zaproszenia na świat
§ 1. Drugie, trzecie postacie oraz postacie „na wymianę” są przydzielane według zasad w specjalnym temacie na forum prywatnym Nexosa, za złoto wirtualne, przeznaczane na eventy. Można też dokupić je za punkty Nexosa lub wygrać w jakimś konkursie itp..
§ 2. Gracze, którzy stracili swoją postać przez wydalenie na Syberię nie mają prawa kupować postaci na Nexosie, pod warunkiem, że nie stracą wszystkich postaci, nie otrzymają kolejnego zaproszenia na świat, a Zarządca nie postanowi wydalić ich na Syberię. Taka sytuacja może zajść z powodu karania poszczególnych postaci, a nie wszystkich za jedno przewinienie, dlatego niektórzy Gracze Nexosa mają np. 1 postać z Nexosa na Syberii i 2 na Nexosie, mimo że nie wygrali ponownie rekrutacji.
§ 3. Jeśli Gracz będzie próbował oszukać Zarządcą, że nigdy nie otrzymał Syberii na Nexosie, to może otrzymać natychmiastowy wylot na Syberię wszystkimi postaciami bez łamania innych punktów regulaminu.
§ 4. Jeśli Gracz posiada jedną postać na Nexosie, to nie może otrzymać zaproszenia „na wymianę profesji”.
§ 5. Dokonywanie zakupów kolejnych zaproszeń na Nexosie jest możliwe jedynie przez specjalne systemy kupowania postaci w dodatkach globalnych. Nie ma odstępów od tego, ponieważ zakupienie zaproszeń innym spOsobem może zakończyć się niemożnością wejścia na nową postać. Te systemy znajdują się w „Sklepie za punkty Nexosa” w „Panelu Nexosa” w grze oraz w skrzynkach pocztowych w miastach Nexosa.
§ 6. Niedostosowywanie się i niepostępowanie według określonych procedur grozi pobraniem 40% kary od wysłanej kwoty na zmianę postaci, odesłaniem 60% na postać, z której płacono za postać i niewysłaniem zaproszeń.

X. „Nie powinienem mieć Syberii!!”, czyli odwołania.
Art.1. Ogólnie
§ 1. Gracz ma 10 dni na odwołanie się od decyzji Zarządcy o przeniesieniu Go na Syberię. Odwołanie to powinno odbyć się oficjalną drogą kontaktu z Zarządcą.
§ 2. Gracz może się odwołać do Administracji Gry po przeniesieniu na Syberię, jeśli Zarządca świata złamał zasady.
§ 3. Nie należy odwoływać się do Administracji Gry, jeśli wcześniej nie odwoływano się do Zarządcy w specjalnych miejscach i nie przedstawiało się tych samych argumentów, które chce się podać na panelu kontaktowym. Odwołanie może nastąpić tylko wtedy, kiedy Zarządca złamał Regulamin świata.
Art.2. Sposoby kontaktu
§ 1. Zarządca i Rada Świata nie mają obowiązku odpowiadać Graczom na wiadomości wysłane inną drogą niż Panel Kontaktowy Nexosa w dodatkach globalnych czy e-mail nexos@konetix.pl
§ 2. Jeśli oficjalny e-mail Nexosa (nexos@konetix.pl) nie będzie działał, Gracze zostaną o tym powiadomieni w reklamie serwera.
§ 3. Oficjalne sposoby kontaktu to Panel Kontaktowy Nexosa w dodatkach globalnych (wtedy cała Rada Świata może pomóc, można wybierać specjalne kategorie kontaktu) oraz e-mail nexos@konetix.pl
§ 4. Czas na odpowiedź Zarządcy na e-mailu nexos@konetix.pl to maksymalnie 10 dni, jeśli Zarządca ma na profilu informację o nieobecności to może odpowiedzieć po powrocie.
§ 5. Czas na odpowiedź Rady Świata na Panelu Kontaktowym Nexosa to maksymalnie 7 dni, jeśli nikt z Rady Świata nie jest obecny przez ten czas, to Rada może odpowiedzieć później. Dobrym nawykiem jest też nieoficjalne powiadomienie Członka Rady Świata o wiadomości w Panelu Kontaktowym Nexosa, gdyż nie zawsze tam zaglądają.

XI. „Zjednoczmy najsilniejszych!”, czyli klany.
Art.1. Zakładanie klanu
§ 1. Aby założyć klan należy wykupić pozwolenie za punkty Nexosa lub za złoto (opisane w specjalnym temacie na Forum Nexosa).
§ 2. W specjalnym temacie z punktami na Forum Nexosa należy napisać podanie o możliwość założenie klanu. Podanie powinno zawierać jedynie informację o kupowaniu założycielstwa klanu, o nazwie klanu oraz o sposobie płatności (złoto/punkty). Jeśli nazwa zostanie zaakceptowana przez Zarządcę, zostanie pobrana opłata, następnie Autor posta będzie już mógł założyć klan.
§ 3. Wszystkie klany oraz ich założyciele, które mają pozwolenie na istnienie są wypisane w specjalnym temacie z punktami na Forum Nexosa. Jeżeli nazwa klanu lub założyciel zostaje zmieniany, należy o tym poinformować Zarządcę w specjalnym temacie z punktami na Forum Nexosa. Jeśli klan zostaje przekazany do usunięcia, to zostaje również usunięte jego pozwolenie na istnienie.
§ 4. Jeśli powyższe warunki nie zostaną spełnione, a Gracz założy klan otrzymuje karę w postaci killa i nakaz usunięcia klanu (Rozdz. X Art.3).
Art.2. Zasady istnienia klanów
§ 1. Jeśli w klanie istnieje zasada o niezgłaszaniu Klanowiczów za łamanie regulaminu świata, to klan może zostać przeznaczony do usunięcia. Złamanie tego punktu następuje, gdy Gracz zostanie wydalony z klanu za zgłoszenie jakiegoś Klanowicza. Każdy może rościć swoje prawa. Jeśli nie jest to pewne, że w klanie istnieje zasada o niezgłaszaniu Klanowiczów, to Zarządca może to stwierdzić na różnych podstawach.
§ 2. Jeśli Założyciel klanu nie ma nic przeciwko szerzącej się nienawiści w jego klanie, to Zarządca ma prawo do nakazania usunięcia takiego klanu.
§ 3. Jeśli w klanie przez trzy tygodnie nie ma ponad 10 Klanowiczów, to Zarządca ma prawo do nakazania usunięcia takiego klanu, chyba że zostanie to uzgodnione z Zarządcą. Spis takich klanów jest w temacie z punktami na Forum Nexosa.
§ 4. Zarządca w skrajnych przypadkach ma prawo do anulowania procesu usunięcia klanu.
Art.3. Procedura usuwania klanu
§ 1. Jeśli klan otrzymuje nakaz usunięcia, rozpoczyna się procedura usuwania klanu.
§ 2. Klany w trakcie usuwania są wypisane w specjalnym temacie z punktami na Forum Nexosa.
§ 3. Jeśli Gracz natychmiastowo po informacji o nakazie usunięcia jego klanu usunie klan, to nie musi otrzymywać killa.
§ 4. Jeśli Gracz nie usunie natychmiastowo klanu po nakazie, to otrzymuje killa na 336h. W momencie usunięcia klanu Gracz powinien poinformować o tym w specjalnym temacie z punktami na Forum Nexosa, a wtedy jego kill zostanie zdjęty (chyba, że powinien odczekać jeszcze jakąś karę).
§ 5. Jeśli Gracz przez 336h nie usunie swojego klanu, to otrzymuje kolejnego killa na 336h. Jeśli po drugim killu nie usunie klanu, zostaje wydalony na Syberię, a z klanu powinni odejść wszyscy klanowicze.
§ 6. Kill, który wymusza usunięcie klanu przez Gracza, nie zostaje dopisany do killogu ani nie jest zgłaszany w Panelu Zgłoszeń Nexosa.

XII. „Mogę założyć temat?”, czyli zakładanie tematów.
Art.1. Zakładanie tematów na Forum Nexosa
§ 1. Zakładanie tematów na Forum Nexosa jest na zasadach opisanych w tym temacie http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=299500
§ 2. Łamanie powyższych zasad jest karane.
§ 3. Zarządca zastrzega sobie prawo do zmiany zasad zakładania tematów na Forum Nexosa. Po zmianie dodaje post w temacie z zasadami. Przed zakładaniem tematu Gracz powinien zawsze sprawdzić czy nie obowiązują nowe zasady.
§ 4. Reszta kar dotyczących forum jest opisana w rozdziale o karach.

XIII. „Odróżnijmy nasz serwer czymś oryginalnym!”, czyli dodatki globalne.
Art.1. Korzystanie z dodatków globalnych
§ 1. Korzystać z dodatków globalnych Nexosa, może każdy Gracz tego świata za darmo.
§ 2. Używanie dodatków globalnych jest obowiązkowe, jeśli Gracz nie chce używać dodatków globalnych, nie powinien grać na Nexosie, gdyż jedna Osoba nieużywająca dodatków psuje grę Pozostałym.
§ 3. Jeśli Gracz ma problem z dodatkami globalnymi ma obowiązek dostosować się do tego tematu http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=422258
§ 4. W skrajnych przypadkach, kiedy nie ma innego rozwiązania Zarządca może wydać zezwolenie na wyłączenie dodatków globalnych. Osoby, które mogą wyłączać dodatki globalne są wypisane w temacie z poradnikiem naprawy dodatków globalnych. Skrajnymi przypadkami mogą być np. posiadanie tak słabego komputera lub łącza internetowego, że nawet zastosowanie się do zasad w powyższym temacie nic nie daje lub inne, które zostaną zaakceptowane. Powody, dla których Gracze mogą wyłączyć dodatki globalne są wypisane przy Graczach w spisie w temacie z poradnikiem naprawy dodatków globalnych.
§ 5. Jeśli serwer z dodatkami ma awarię należy wpisać w konsolę komendę „awaria”, zadziała ona tylko wtedy, gdy serwer rzeczywiście ma awarię. Nie należy się wtedy niczym przejmować, gdyż od razu po naprawie serwera dodatki same się uruchomią.
§ 6. Jest możliwość legalnego wyłączenia wielu dodatków w Panelu Dodatków, nie wyłączając dodatków globalnych.
§ 7. Wykrycie Osoby nieużywającej dodatków globalnych może nastąpić przez nagminne pojawianie się „[NO GLOBAL]” obok nicku postaci na czacie, przez nagminną niemożność zaatakowania herosa światowego z Graczem, przez brak wizytówki postaci oraz przez wykrycie wyłączenia dodatków (Zarządca ma taką możliwość). Brak dodatków globalnych u Gracza ostatecznie stwierdza Zarządca.
§ 8. Jeśli Gracz nie używa dodatków globalnych, a nie ma na to pozwolenia to otrzymuje killa na 336h. Jeśli do końca killa Gracz nie włączy dodatków, zostaje wydalony na Syberię. Kill na 336h jest zdejmowany po włączeniu dodatków. Kill na 336h nie zostaje dopisany do killogu, jednak Gracz otrzymuje killa na 50-250h po włączeniu dodatków w ramach kary, który zostaje dopisany do killogu.
Art.2. Ogólnie
§ 1. Od 05.10.2013r. na serwerze działa Nexos New Addons, czyli w skrócie NNA.
§ 2. NNA jest bardzo zoptymalizowanym, przejrzystym, prostym w obsłudze, posiadającym multum poradników, a jednocześnie złożonym zbiorem zaawansowanych dodatków do serwera.
§ 3. Autorem skryptów dodatków jest Konetix, a autorem większości grafik Von Marcus.
§ 4. Jeśli w dodatkach pojawia się jakiś bug należy to niezwłocznie zgłosić Zarządcy świata najlepiej przez Panel Kontaktowy Nexosa w dodatkach globalnych w dziale „bug”.
§ 5. Jeśli Gracz wykorzystuje bugi dodatków, zamiast je zgłosić, to może otrzymać wysoką karę, a Zarządca nie ma obowiązku pomagać takiemu Graczowi jeśli podczas wykorzystywania bugów np. zablokuje się pomiędzy kolizjami.
§ 6. Niektóre akcje wykonywane przez Graczy są logowane i dostępne dla całego serwera, np. lootnięte legendy, niektóre akcje są logowane opcjonalnie, np. aukcje, znowu inne akcje są logowane, ale nikt oprócz Zarządcy nie ma do nich dostępu, np. logi z czatu globalnego.
§ 7. Heros światowy zawarty w dodatkach globalnych jest traktowany jak zwykły heros.
§ 8. Aby Gracze byli bezpieczni po każdym wyłączeniu przeglądarki należy się zalogować do gry w specjalnym panelu logowania w dodatkach globalnych. Kiedy Gracz po raz pierwszy wchodzi na Nexos musi zarejestrować się, co trwa bardzo krótko i jest bardzo proste (nawet jest nagrany poradnik). Hasła, które ustawiają Gracze są hashowane, tak by nikt nie miał do nich dostępu, nawet Zarządca. Loginem do zalogowania się w panelu jest nick z zamienionymi spacjami na myślniki, np. „Pani-Koniowa”. Jeśli Gracz zapomni hasła do panelu logowania, może je przypomnieć również w panelu logowania (jest nagrany poradnik jak to zrobić), dlatego wymagane jest, aby przy rejestracji podać prawdziwy e-mail. Dane logowania są jednocześnie danymi logowania na Stronie Nexosa (nexos.konetix.pl). Logowanie nikomu nie utrudnia gry. Jeśli podany został fałszywy e-mail, a Gracz zapomniał hasła powinien zgłosić się do Zarządcy.
§ 9. Nie ma możliwości fałszowania danych w NNA, gdyż wszystko jest sprawdzane przez profile Graczy, czyli dane zapisane w silniku Margonem, a nie w kliencie. Dla lepszej optymalizacji mało wykonuje się połączeń z profilami Margonem, tylko wtedy gdy jest to konieczne – większość danych zapisywana jest w bazie dodatków Nexosa.

XIV. „Co z Ciebie za SM?!”, czyli mini-regulamin dla Rady Nexosa.
Art.1. Ogólne postanowienia
§ 1. Rada Nexosa to określenie wszystkich Osób z rangami Zarządcy, SM, MC i innymi opisanymi w Blogu Technicznym Nexosa (http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=411371)
§ 2. Spis członków Rady Nexosa znajduje się w Blogu Technicznym Nexosa.
§ 3. Członkowie Rady Nexosa powinni postępować zgodnie z poniższymi zasadami, w innym wypadku czekają ich kary opisane również w tym rozdziale.
Art.2. Obowiązki MC
§ 1. Musi sprawiedliwie rozpatrywać zgłoszenia w Panelu Zgłoszeń Nexosa związane z mute.
§ 2. W razie ogromnego spamu MC powinien zablokować chat komendą /chatlock.
§ 3. Powinien przekazywać zgłoszenia na Panelu Zgłoszeń Nexosa dot. killa do SM.
§ 4. Musi przeglądać zgłoszenia.
§ 5. MC może karać tylko i wyłącznie za zgłoszenia w Panelu Zgłoszeń Nexosa, wcale nie musi karać za złamany regulamin, jeśli nikt tego nie zgłosił, a widział to Osobiście.
Art.3. Obowiązki SM
§ 1. Musi sprawiedliwie rozpatrywać zgłoszenia w Panelu Zgłoszeń Nexosa związane z killem.
§ 2. Zaleca się przekazywać zgłoszenia na Panelu Zgłoszeń Nexosa dot. mute do MC.
§ 3. Musi przeglądać zgłoszenia.
§ 4. Pomagać Zarządcy, kiedy tego potrzebuje.
§ 5. SM może karać tylko i wyłącznie za zgłoszenia w Panelu Zgłoszeń Nexosa, wcale nie musi karać za złamany regulamin, jeśli nikt tego nie zgłosił, a widział to Osobiście.
Art.4. Obowiązki Zarządcy
§ 1. Musi sprawiedliwie rozpatrywać zgłoszenia w Panelu Zgłoszeń Nexosa i odwołania od kar. Ostateczne zdanie rozstrzygające czy Gracz złamał Regulamin Świata Nexosa, czy też nie należy do Zarządcy, jeśli nie jest ono kompletnie absurdalne.
§ 2. Zarządca powinien być aktywnym. Mogą zdarzyć się nieaktywności w uzasadnionych przypadkach, np. problemami z łączem internetowym czy też gdy Zarządca usprawiedliwi się wcześniej, np. przed wyjazdem na wakacje.
§ 3. Musi wykazać się stanowczością i rozwagą.
§ 4. Powinien orientować się w sprawach świata i działać na jego rzecz.
§ 5. Zarządca może karać tylko i wyłącznie za zgłoszenia w Panelu Zgłoszeń Nexosa, wcale nie musi karać za złamany regulamin, jeśli nikt tego nie zgłosił, a widział to osobiście.
Art.5. Upomnienia dla Pomocników Zarządcy
§ 1. Jeśli Pomocnik ma 4 upomnienia, to ranga jest mu zdejmowana.
§ 2. Ukaranie za nic (świadomie) – 2 upomnienia.
§ 3. Niezgłoszenie ukarania w panelu zgłoszeń Nexosa (czekamy 1 dzień na zgłoszenie po ukaraniu) – 1 upomnienie.
§ 4. Zdejmowanie świadomie słusznej kary – 2 upomnienia.
§ 5. Złamanie punktu Regulaminu Nexosa – 1 upomnienie.
§ 6. Zdejmowanie sobie słusznej kary – 4 upomnienia.
§ 7. Nic nie robienie (kiedy jest co) [Zarządca ustala, kiedy Pomocnik może zostać za to ukarany: co najmniej 7dni] - 1 upomnienie.
§ 8. Awansowanie na wyższą rangę - -1 upomnienie.
§ 9. Nieukaranie Gracza do jednego dnia po pozytywnym rozpatrzeniu – 1 upomnienie.
§ 10. Złamanie zasad w V Art.1.§2 – 1 upomnienie

XV. „Niestety, ale wylatujesz na Syberię”, czyli kary.
Art.1. Postanowienia ogólne
§ 1. Gracz może zostać wydalony natychmiastowo na Syberię wszystkimi postaciami w przypadku, gdy poważnie obrazi Zarządcę lub jego rodzinę (np. Konetix to sk******n), będzie nieaktywny i nieusprawiedliwiony przez 21 dni lub więcej, minie jego czas na odrobienie minusowej reputacji i dalej tego nie dokonał, posiada 333h killa lub więcej w killogu, posiada 184h mute lub więcej w killogu, na warunkach opisanych w rozdziale XII, na warunkach opisanych w X Art.3 lub na warunkach opisanych w rozdziale VIII.
§ 2. Kary są przydzielane na wszystkie postacie.
§ 3. Na serwerze nie mogą grać Gracze z minusową reputacją. Jeśli grają, będą mieli czas na odrobienie jej, jeśli tego nie zrobią - zostaną wydaleni na Syberię wszystkimi postaciami. Minusowa reputacja Gracza musi zostać udowodniona screenem z profilu Gracza lub screenem ze specjalnej strony, stworzonej przez Konetixa dla Nexosa, która wykrywa Graczy z minusową reputacją (link nie zostanie podany oficjalnie ze względu na możliwość nadużywania połączeń z bazą Nexosa i stronami Margonem). Gracze tacy mają odpowiedni czas na odrobienie reputacji od czasu pojawienia się listy Graczy z minusową reputacją:
- 1-5 na minusie - 2 dni
- 6-10 na minusie - 3 dni
- 11-20 na minusie - 6 dni
- 21-30 na minusie - 9 dni
- 31-40 na minusie - 12 dni
- 41-50 na minusie - 15 dni
- 51+ na minusie - 18 dni
§ 4. Jeśli Gracz wylatuje jedną postacią na Syberię to wszystkie jego postacie również zostają wydalone, bez względu na to ile pozostałe mają godzin w killogu i mutelogu. W przypadku wydalenia za nieaktywność Zarządca decyduje ile postaci Gracza zostaje wydalonych.
§ 5. Każdy ma prawo do kary umownej za złamanie umowy między sobą, na umowę muszą zgodzić się obydwie Osoby oraz Zarządca serwera. Dozwolone kary umowne za złamanie jej między sobą: 1-336h killa, 1-72h mute, odebranie rangi MC/SM, odebranie praw autorskich do czegoś. Poziom kary jaką można zastosować określa Zarządca serwera, Gracze zawierający umowę muszą obydwóch dostarczyć screena, gdzie zgadzają się z tymi regułami. Zarządca ma prawo odmówić zawarcia ugody, jeśli będzie ona niestosowna, z przesadą lub bez konkretnego powodu. Umowa nie może dawać prawa do odstępstwa od jakichkolwiek punktów regulaminów ich obowiązujących, jedynie dodatkowe zasady. Przykład rozmowy na obydwu screenach otrzymanych od Graczy: ": Czy zgadzasz się, aby do dnia 6.04.2015r. na mocy punktu XIV Art.1.§5 obowiązywała następująca zasada: 'Zrobię outfit klanowy, pod warunkiem, że nie wyrzucisz mnie z klanu, chyba, że zostanie rozwiązany'? Jeśli złamiesz tą zasadę zostanie przydzielony Tobie kill 334h. (Równoznaczne z wylotem na Syberię)" ": Zgadzam się z powyższymi zasadami." Wszystkie screeny będzie przechowywał Zarządca na serwerze, jednak zaleca się Graczom również posiadanie dowodów na zawarcie umowy.
§ 6. Jeśli udostępniasz link, którego treść łamie regulamin Nexosa to ponosisz za niego odpowiedzialność.
§ 7. Za stworzenie ośmieszającego, obrażającego, zniesławiającego itd. filmiku, który łamie regulamin Nexosa i udostępnienie go np. w serwisie YouTube również możesz zostać ukarany.
§ 8. Za umieszczanie ośmieszających, zniesławiających, obrażających itd. treści na swoim profilu Margonem, które łamią regulamin Nexosa możesz zostać ukarany.
§ 9. Kara może zostać przydzielona, jeśli Gracz łamie regulamin Nexosa wobec Graczy Nexosa, Członków Rady Nexosa, Zarządcy Nexosa lub Administracji Margonem.
§ 10. Mute jest przyznawane tylko wobec czatu ogólnego Margonem. Godziny mute to w skrócie „hm”.
§ 11. Kill jest przyznawany za wykroczenia wobec wszystkiego innego, co jest karane na Nexosie, jeśli nie jest to karane natychmiastową Syberią lub mute. Kill jest przyznawany również za czat globalny w NNA. Godziny killa to w skrócie „hk”.
§ 12. Tylko kary w Panelu Zgłoszeń Nexosa (od maja 2012) oraz kary z tematu Kodeks i Egzekucja (przed majem 2012) są wliczane do killogu.
§ 13. Nieaktywność Gracza musi zostać udowodniona screenem z Rankingu Graczy Nexosa lub ze specjalnej strony do automatycznego wykrywania Graczy nieaktywnych stworzonej przez Konetixa dla Nexosa.
§ 14. Jeśli jakaś kara za złamanie Regulaminu nie została określona poniżej należy zapytać Zarządcy o możliwą ilość godzin kary do przydzielenia.
Art.2. Mute (wszystko tyczy się czatu ogólnego)
§ 1. Żebranie – 19-59h.
§ 2. Spamowanie, floodowanie, nadmierny PoKeMoN – 19-59h.
§ 3. Obrażanie Graczy itp.– 29h-59h.
§ 4. Obrażanie rodziny Gracza – 41-66h.
§ 5. Uczestniczenie w kłótni – 19-39h.
§ 6. Wszczynanie kłótni – 39-59h.
§ 7. Używanie komendy /me do niewłaściwych celów – 10-39h.
§ 8. Używanie komendy /nar do niewłaściwych celów – 16-46h.
§ 9. Używanie komendy /all do niewłaściwych celów – 39-72h.
§ 10. Wyśmiewanie się – 20h-50h.
§ 11. Nadużywanie komend dla MC – 24h-72h.
Art.3. Kill (tyczy się wszystkiego, za co można ukarać na Nexosie, oprócz ogólnego czatu w grze i Forum Nexosa)
§ 1. Łamanie umowy związanej z łupem ("Dzielenie łupów") - unikatowy 25h-55h, heroiczny 55h-120h, legendarny 160h-280h.
§ 2. Prowokowanie – 19h-78h.
§ 3. Obrażanie Graczy itp. – 45h-97h.
§ 4. Obrażanie rodziny Gracza – 52h-110h.
§ 5. Obraza MC/SM - 81h za MC, 113h za SM.
§ 6. Haracze – 16h.
§ 7. Łamanie zasad opisanych w III Art.1 i Art.2 o dedaniu graczy chronionych – 35h-130h.
§ 8. Podrabianie dowodu przy zgłaszaniu (nie chodzi o dorysowanie strzałki czy zamazanie stref, które można zamazywać) – 130h-195h.
§ 9. Oferowanie dóbr materialnych typu złoto, itemy, SŁ, punktów Nexosa w zamian za niezgłaszanie, zdjęcie killa, przyjęcie na świat (nie dot. punktów Nexosa) – 16h-150h.
§ 10. Dednięcie Gracza zajmującego herosa/tytana – 78h-113h.
§ 11. Dednięcie zajętego herosa/tytana – 97h-146h.
§ 12. Nieprzyjęcie do grupy, przez Osobę zajmującą herosa/tytana, jeśli Osoba zajmująca zgodziła się, by Osoba dołączyła do grupy – 39h-78h.
§ 13. Podstępne dedanie (III Art.4) – 39h-78h.
§ 14. Celowe rozsyłanie treści dozwolonych od 18 lat (jeśli na stronie są reklamy +18 nie zalicza się to, gdyż właściciele stron często nie mają wpływu na emitowane reklamy) – 81h-130h.
§ 15. Strony hakerskie – 78h-200h.
§ 16. Obrażanie rodziny MC/SM – 97-162h.
§ 17. Lekka obraza Zarządcy – 180h (lekka czyli np. „Siema dziecko”, „siema gn**ku”).
§ 18. Lekka obraza rodziny Zarządcy – 200h.
§ 19. Kradzież nagród przeznaczonych dla zwycięzców wydarzenia eventowego – 50h-300h (w zależności od wysokości nagród)
§ 20. Spam w Panelu Kontaktowym w Dodatkach Nexosa – 10h-80h
§ 21. Wyłudzanie odszkodowania (V Art.1.§ 2) – 90h-200h
§ 22. Wykorzystywanie sytuacji, do wykręcenia się od kary (np. link nie działa i mówię, że tego nie zrobiłem, choć to zrobiłem) – 100h-160h.
§ 23. Prześladowanie, nękanie, dokuczanie, kłamanie na niekorzyść, zniesławianie, pomówienia przeciwko Graczom – 55h-105h
§ 24. Prześladowanie, nękanie, dokuczanie, kłamanie na niekorzyść, zniesławianie, pomówienia przeciwko MC/SM – MC-75h-130h SM-115h-165h
§ 25. Prześladowanie, nękanie, dokuczanie, kłamanie na niekorzyść, zniesławianie, pomówienia przeciwko Zarządcy - 180h-333h
§ 26. Wykorzystywanie lagów itp. do oszukiwania dodatków itp.. - 130-220h.
§ 27. Można także otrzymać killa na określony w temacie eventowym czas i na określonych warunkach za np.: podpowiadanie gdzie znajduje się heros eventowy, którego należy znaleźć - 26h. Takiego killa musi potwierdzić Zarządca.
§ 28. Źle wypełniony lub pusty formularz zgłoszeniowy - 40-60h.
§ 29. Źle wypełniony lub pusty formularz rozpatrzeniowy - 50-80h.
§ 30. Niestosowanie się do punktu VI Art.4 o ostrzeżeniach – 1h-10h.
§ 31. Oszukiwanie w wydarzeniu eventowym (jeśli nie jest to określone przez Organizatora, to obowiązuje ta kara), również plagiatowanie – 10h-150h.
§ 32. Złamanie punktu VII Art.3.§ 5 luv VII Art.3. § 5 (jeśli nie jest to określone przez Organizatora, to obowiązuje ta kara) – 5h-75h
§ 33. Spam w komentarzach pod listą zgłoszeń lub pisanie przez Osobę, która nie ma rangi, ani nie jest zgłaszana - 9-14h.
§ 34. Dodatkowa kara za założenie klanu bez pozwolenia – 100h.
§ 35. Jeśli Gracz założy klan z inną nazwą niż zaakceptowana otrzymuje nakaz usunięcia klanu i karę – 100h.
§ 36. Wyłączenie dodatków bez zgody (XII Art.1.§ 8) dodatkowa kara – 50h-250h.
§ 37. Pomoc hakerom w dostaniu się do dodatków Nexosa – 150h-333h
§ 38. Złamanie Regulaminu przez Organizatora Konkursu w swoim Konkursie – 50h-150h
Art.4. Zasady pisania postów i ocen na forum (wszystkie kary w tym dziale to kill).
§ 1. Obrażanie Gracza lub jego rodziny - 60h-120h.
§ 2. Prowokowanie – 25h-94h.
§.3. Obraza MC/SM lub ich rodzin - 110h za MC, 140h za SM.
§ 4. Pisanie niewłaściwych postów w tematach [G] (głównych) i w tematach, gdzie jest informacja, że to grozi kill (jeśli w temacie jest napisane, że grozi kill 9h to grozi kill maksymalnie dziewięciogodzinny, a nie osiemnastogodzinny) - 9h-18h.
§ 5. Lekka obraza Zarządcy lub jego rodziny – 240h (lekka czyli np. Siema dziecko, siema gn**ku).
§ 7. Wykorzystywanie sytuacji, do wykręcenia się od kary (np. link nie działa i mówię, że tego nie zrobiłem, choć to nieprawda) - 100-160h.
§ 8. Prześladowanie, nękanie, dokuczanie, kłamanie na niekorzyść, zniesławianie, pomówienia, oskarżanie bezpodstawne lub jeśli nie wie się na 100%, wmawianie innym absurdalnych rzeczy na niekorzyść Gracza - 75h-135h.
§ 9. Prześladowanie, nękanie, dokuczanie, kłamanie na niekorzyść, zniesławianie, pomówienia, oskarżanie bezpodstawne lub jeśli nie wie się na 100%, wmawianie innym absurdalnych rzeczy na niekorzyść MC/SM - MC – 100h, SM - 155h.
§ 10. Prześladowanie, nękanie, dokuczanie, kłamanie na niekorzyść, zniesławianie, pomówienia, oskarżanie bezpodstawne lub jeśli nie wie się na 100%, wmawianie innym absurdalnych rzeczy na niekorzyść Zarządcy - 200h-333h .
§ 11. Wydłużanie forum (bardzo długie wiadomości bez białych znaków między znakami lub nadmiar łamania linii) – 3h-20h.
§ 12. Zakładanie tematów bez zgód – 10h-45h.
§ 13. Zakładanie tematów z nazwami bez wymaganych prefiksów – 3h
§ 14. Zakładanie tematów, które można uznać za spam – 35h-60h
§ 15. Spamowanie (oprócz „Luźnych Rozmówek” [w krytycznych przypadkach tam też karzemy]), np. pisanie ponad 3 razy kogoś nicku, posty typu „sfgasgfxhdr”, nadmiar emotek („xd xd xd xd xd xd xd xd xd xd”), bijące w oczy posty – 7h-35h

XVI. „To chyba mnie nie dotyczy”, czyli immunitet.
Art.1. Ogólne postanowienia
§ 1. Immunitet przysługuje wszystkim SM, Zarządcy i wyznaczonym osobom przez Zarządcę (spis w Blogu Technicznym Nexosa)
§ 2. Immunitet może zostać odebrany przez Zarządcę, przyczyna zostanie podana w Blogu Technicznym.
§ 3. Oprócz podwyższonych kar za obrazę Pomocników, immunitet jest wynagrodzeniem za pracę Pomocników.
Art.2. Uprawnienia osób posiadających immunitet
§ 1. Zarządca może wyłączać dodatki w każdym momencie bez podawania przyczyn, gdyż może być to niezbędne w rozwijaniu świata.
§ 2. Możliwość wypowiadania się w tematach głównych i w tematach, gdzie zwykli Gracze nie mogą się wypowiadać, np. Blog Techniczny.
§ 3. Pierwszego dnia każdego miesiąca z killogu Osób z immunitetem ubywa 10% killogu, dlatego ważne jest, aby w Blogu Technicznym były daty kiedy kto otrzymuje i traci rangi.


Regulamin został opracowany przez Konetixa
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -