Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Questy i solucje > Nasze Questy.

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]

KONTO USUNIĘTE

na jakich stworach expic na 41 lvl bo niewiem
2011.11.14 20:48:03
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15710028

Slim-Szejdi

200252
6314
thosu:
nie ten dział
2011.11.15 14:24:49
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15713366

Zadziewiczacz

84281
2819
Sześć Dni Chwały - trylogia bogów


Questa zaczynamy u Kapłanki Virgo. Mówi nam coś o kosmosie, budyniu, czarnym kaczorze, jagodowym kremie z fusami, teletubisiach itd., aż dojdzie do fragmentu o trzech źródłach wiedzy. Są to księgi spisane przez samego Ermosa. Opowiadają o bogach wygnanych z Margonem i łaknących zemsty. Jednak ktoś ukradł "Sześć Dni Chwały" (kto by się spodziewał ) i, jeśli chcemy, możemy je odszukać. Najpierw musimy dowiedzieć się czegoś o złodziejach w Margonem. W tym celu udajemy się do.... Eder (znów kto by się spodziewał ), A dokładniej do Cienia. On coś gada o Wargusie. Musimy go..... ZGADNIJCIE........ odnaleźć. To w podskokach ruszamy do Nithal. Tam gadamy z Wargusem*.

Wargus ma jedną z ksiąg, lecz może ją oddać za drobną pomoc. Pomóż mu.


Oczywiście, czemu nie, ehh. Idziemy do Pana Jarena, ale on odda nam OKO KACZKI w zamian za, przynajmniej fragment, opisu egzekucji według Ermosa. Więc idziemy do Świątyni Czterech Bóstw i zdobywamy pewną książkę. (Będę chamski i nie powiem jak ) Gdy ją zdobędziemy, wracamy do Jarena po OKO KACZKI. Odnosimy je Wargusowi i dostajemy pierwszą księgę.

Wracamy z nią do kapłanki i idziemy szukać następnej. Znów do Cienia, lecz teraz płacimy... TFA KA! Ale dowiadujemy się że następną może mieć Zael. Więc, kto by pomyślał, idziemy do niego. On mówi coś o DZIOBIE DZIOBAKA i każe nam go zdobyć jeśli chcemy księgę.

Zael ma jedną z ksiąg, lecz może ją oddać za drobną pomoc. Pomóż mu.


Znowu... Teraz idziemy do "miszcza maguf" i tam dowiadujemy się o Smoczym Rubinie. Posiada go jakiś przemytnik. I idimy do Tuzmer! Tam do przemytnika, a on mówi że da nam Rubin w zamian za polną różę. Kupimy ją w Wiosce Pszczelarzy. Wracamy, dostajemy rubin i znów wracamy do "miszczunja". Ta dostajemy DZIÓB. Z nim do Zaela a on coś mówi o pladze dziobaków, szklankach, Wałęsie, ale ważne że dostajemy książkę.

Wracamy z nią do kapłanki. Teraz czas na Trzecie Dwa Dni Chwały. Znów do Cienia i dajemy mu TSZY KA! Teraz do Wieszczki Sary, bo cień nie wie kto to może być. Czas na... Druida z Prastarej Puszczy! On chce prochy (BEZ SKOJARZEŃ PROSZĘ)

Druid ma jedną z ksiąg, lecz może ją oddać za drobną pomoc. Pomóż mu.


Skąd ja to znam... Idziemy do tzw. Masakry** (Makatary). Ona da nam proszki na ból w zamian za oczy żaby. Wiemy skąd je zdobyć i wracamy z nimi do Makatary. Ona daje nam proszki (W kolorze tęczy ) Wracamy do Magika i dostajemy książkę. (Szybko poszło )

Z nią do kapłanki, a ta jest nam wdzięczna i daje jakąś nagrodę.


THE END

* Ciekawa nazwa. Kojarzy mi się z wargami.
** Jak oglądaliście bitwę o miksy, to wiecie o co chodzi.Mój pierwszy quest, więc proszę o wyrozumiałość.

Jednak mam wrażenie że to nie koniec przygody z trzema księgami. Tak więc CDN... (może, jeśli się spodoba)
Edytowany 10:58:57 19.11.2011 przez Sortelo
Edytowany 14:19:49 19.11.2011 przez Sortelo
2011.11.18 21:41:49
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15750619

Czukcza IVXXX

232163
2531
Quest na 90 poziom Doświadczenia
... Prowadzimy dialog aż do momentu zabicia ale wtedy zamiast deada on postanawia darować nam życie i wystawić nas na próbę pokonania (możliwe jak sama nazwa wskazuje) psów, które mają 95-98 lvle a także Karusie, która gdzieś się ukryła.Jak już je zabijemy, wracamy do niego a on w zamian daje nam ten klucz a co się z tym wiąże - możliwość wejścia do Tristam (był on wysłannikiem z miasta, który miał zabić dziewczynkę).Teraz Thuzal będzie bezpieczne i można już spokojnie do niego przejść. Z psów mogą być jakieś looty w postaci eq zwykłego oraz nielicznych uni a także lootać zwoje na np. Kwieciste Przejście i worki złota.


Dialog


Karusia: [Widzisz małą, rozczulającą dziewczynkę, która bawi się złotym pieniążkiem.]
Hej kochanie! Co tu robisz sama w tej głuszy?
[Odchodzisz udając, że jej nie zauważasz.]


Karusia: Zgubiłam się...
Biedactwo. Może jakoś pomogę? Na pewno masz jakiegoś denarka, którego chętnie byś mi oddała w zamian za pomoc?
Współczuję, ale to się zdarza małym dziewczynkom.


Karusia: Denarka? A co to jest denarka?
Oj, głuptasku. Denarek to pieniążek... Ten, który trzymasz w rączce. Powiesz mi gdzie jest twój dom, a ja zaprowadzę cię tam (w zamian za ten pieniążek). I nie będziesz już płakać, zgoda?
Nic, nic, ogarnęło mnie przez moment jakieś szaleństwo.


Karusia: Mój dom? Jest tam...
dalej


Karusia: [Dziewczynka wskazuje na drogę tuż za nią.]
dalej


Karusia: Właśnie tam...
Mieszkasz w wiosce jakiejś? Tam jest jakaś wioska?


Karusia: Nie, mieszkam na cmentarzu...
Na cmentarzu? Co ty pleciesz za bzdury?


Karusia: [Dziewczynka znika.]
Co jest?!


Zakapturzona postać: Psiakrew! Znowu mi uciekła. Nie trafiłem smarkuli! To przez ciebie! Giń!
Aaaaaa!!!

W tym momencie zmiana... Zamiast gniewu Zakapturzonego od 90 zleca misje...

Dalszy dialog


Zakapturzona postać: [Myśli Zakapturzonego][Psiakrew! Znowu mi uciekła. Kolejny mi ją spłoszył. No nic.. może jemu uda się chociaż ją tam znaleźć i pozabijać te psy a może przy okazji i tę smarkulę...] Hej ty ! Mam dla Ciebie misję... Udało mi się podkraść 1 klucz i można wejść na te straszne cmentarzysko... Wpuszczę Cię tam i jak pozabijasz tam wszystkie te stwory a także tę małą daruję Ci życie a także oddam ten klucz, którym mogę Cię teraz tam wpuścić... To jak ? Podejmiesz się tego wyzwania ?
Jasne ! Szukałem akurat jakiegoś zadania do wykonania...
[Chyba oszalałeś... Chcę jeszcze trochę pożyć...]


Za wykonanie zadania dostajemy klucz, 357k expa (tak wymyśliłem liczbę) a także Miecz/Łuk/Różdżkę (W zależności od profesji) np. "Miecz pogromcy psów" (Uni na 91lvl)
Jak wyjdzie się z mapki albo padnie trzeba zaczynać wszystko od nowa !


No to taka moja propozycja... Wiem, że ja nie mam nic do gadania ale może się komuś moje wypociny przydadzą . To by było na tyle.

A tak wgl, to proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy quest i nie mam jeszcze takiej wprawy.
Pozdrawiam,
Magier.
Edytowany 21:54:31 18.11.2011 przez Magier
2011.11.18 21:53:18
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15750876

Zadziewiczacz

84281
2819
Magier:
Powinna być dyczko głębsza fabuła, to jest zadanie typu zabij - wróć. Jestem za tym aby było coś w stylu jakiegoś amuletu, żeby zabić dziewczynkę.

Moja ocena: -4
2011.11.18 21:57:57
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15750976

Rotherr

2101
122
Rozczochraniec:

Mam 42 lvl i tego questa niema.
2011.11.19 11:47:37
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15756534

mmmmoooo

184376
11338
PrzemeXD:
To są wymyślone questy
2011.11.19 14:06:38
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15759006

Zadziewiczacz

84281
2819
Tajemnicza czwarta księga bóstw.


Ciąg dalszy "Sześciu Dni Chwały"

Questa rozpoczynamy u, naszej ulubionej, Kapłanki Virgo! JEJ! Znowu daje na duchowe drogowskazy i mówi, że za dawnych czasów, kiedy to jeszcze bogowie pili herbatkę a nie zarzynali ludzi, Ermos spisał czwartą księgę zwaną "Licartium Serinakt, czyli ostatnie dni chwały". Oczywiście, musimy je odnaleźć. (Cóż za nowość...) Ekhem... A więc ruszamy do kogoś, kto wie dużo o księgach i rękopisach. Udajemy się do bibliotekarki Nemery. (Bo chyba nie do Roana ) Ona mówi coś o prawicy, lewicy, misiach Dodo, itd. aż powie coś o boskich księgach. Kiedy pyta się o którą chodzi, odpowiadamy że o "Licartium Serinakt". Ona przerażona mówi, że wie gdzie możemy ją znaleźć, ale nie radzi nam tego robić. My, mimo wszystko idziemy do Nithal i tam wchodzimy do pewnej prywatnej biblioteczki. (Pomyśleć trzeba) Ta osoba mówi że owszem posiada ten egzemplarz, lecz nie jest pewien czy to oryginalne wydanie.

Pomóż upewnić się, czy księga jest oryginalna. Ruszaj do Ithan!


Tęskniliście, mam rację? Ekhm... Więc idziemy do Jarena. On posiada jeden z czterech egzemplarzy. Pozwoli nam go przejrzeć, jeśli damy mu Wino Mietka. Więc po zdobyciu wińska dajemy je Jarenowi i przeglądamy księgę.

Jaren nie posiada oryginału. Warto porozglądać się w Tuzmer.


Hejho! Do portu by się szło! Tam rozmawiamy z dziewczyną sprzedającą książki. Ona pozwoli pooglądać jej księgę, jeśli damy jej coś, co kobieta naprawdę uzna za godne. Podpowiedź: Nie dostaniemy tego w Tuzmer, a jest to kfiotek o czerwonych płatkach. Z tym kwiatem wracamy do niej i oglądamy jej książkę.

W Tuzmer także nie ma oryginału. Warto popytać się w Werbin.


W Werbin pytamy Myszora a następnie Amrę. Ona ma księgę! Jednak coś za coś! Ona mówi że za jej czasów, przynosili jej martwe koguty. Więc, z tą wiadomością, idziemy do Nithal, do Świątyni Czterech Bóstw. Tam z kosza wyciągamy koguta, a wkładamy tfanaśće ka. Z drobiem do Amry, a ona daje nam przeczytać księgę. TAK! To oryginał! Kupujemy od niej księgę za tszysta ka. Oddajemy kopię tajemniczemu panu i mówimy że to oryginał. Jednak go nie chcemy bo mamy kopię. (Frajer! Dał się nabrać!) Z księgą do kapłanki, a ta wygłasza nam kazanie o kotach i daje nagrodę.


Pomysł z kopiami zabrałem z filmu pt. "Dziewiąte Wrota"

THE END... Znowu.

Mam nadzieję że się podoba.
2011.11.19 14:55:06
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15759781

KONTO USUNIĘTE

Tajemniczy dziennik na ok. 85 lvl

Zaczynamy u Rannego Rozbójnika w Dolinie Rozbójników. Kiedy się nad nim pochylamy, próbuje się na nas rzucić, ale umiera. Po dokładniejszym obejrzeniu ciała stwierdzamy, że rozbójnik ma przy sobie jakąś kartkę papieru. O dziwo, jest pusta. Udajemy się więc do kogoś, kto pomoże nam z tą tajemniczą kartką.

Tym kimś jest alchemik Kalipos z Karka-Han. Za odpowiednią ilość złota i dostarczenie składników (3 cytryny, liść tytoniu, Bąblowiec Pląsający oraz Kły Górskiej Pantery) zrobi dla nas wywar, który pozwoli odczytać niewidzialne pismo. Po godzinie odnosimy sukces- na kartce pojawiają się słowa! Niestety, są to runy, a nie normalne litery! Musimy więc odnaleźć kogoś, kto potrafi odczytać pismo runiczne. Tym kimś jest nasz znajomy z innego questa Mag Magus (z Karka-Han). Za darmo odczyta on pismo. Oto,co jest napisane na kartce:

De Admag'e Deinophobus

Już wkrótce. Wyruszam do Karka-Han, by dokończyć dzieła.


!Należy zapamiętać tekst!

A więc tajemnica kryje się gdzieś w stolicy Margonem... Tylko gdzie?

W bibliotece. Przeglądając książki na jednym z regałów dostrzegamy małą kartkę, taką samą, jak poprzednia. Dzięki odrobinie wywaru Kaliposa i wiedzy Magusa udaje nam się odcyfrować kolejny wpis:

Niestety! Nie ma tutaj tego, czego szukam... To coś kryje się gdzieś indziej! Muszę iść do Nithal!

Tak więc my też tam zmierzamy. Po rozmowie z kapłanką Virgo dostajemy klucz do biblioteki świątynnej, gdzie ma na nas czekać rozwiązanie. Przeszukujemy pomieszczenie; znajdujemy tamkilku zbirów, którzy nas atakują, lecz oprócz nich nie ma tam nic ciekawego (oprócz kolejnej kartki).

Tylko Werbin jest miejscem, gdzie może kryć się odpowiedź... Jeśli nie, to...

Idziemy więc do Werbin (przyda się parę różowych win). Tam gadamy z Amrą (zażąda nowej kryształowej kuli od Edny)- owszem, był tam taki jeden, ale Amra nie mogła mu pomóc. Za to gadał podobno z Farwelią. Upijamy drugą czarownicę winami, po czym dostajemy informację, że ów mag udał się w stronę Ithan. Wcześniej odwiedził stary dom stojący niedaleko.

W domu znajdujemy kolejną kartkę:

Tylko w Ithan jest rozwiązanie... I ja je znajdę!

Idziemy więc do Ithan. Pukamy grzecznie do drzwi i lądujemy w Ithańskiej Bibliotece. Wygląda podobnie jak oryginalna mapka, ale tylko podobnie. Przetrząsamy regały (od czasu do czasu trafi się ded, ale co tam...), aż w końcu znajdujemy to, po co tu przyszliśmy. Oto kolejny wpis:

Tutaj także nie ma tego, czego szukam... Ten strażnik okłamał mnie! Słono za to zapłaci...

Zagadujemy więc strażnika przy bramie. Rozmawiamy z nim, aż tu nagle zapada noc. Strażnik ostrzega nas, że możemy rozmawiać tylko z Esmerilą. Widzimy, że jakieś zbiry poraniły strażnika, z którym przed chwilą rozmawialiśmy. Nieopodal stoi Esmerila oraz kilka innych osób. Rozmawiamy z nią - okazuje się, że widziała kiedyś tych ludzi- pracują dla jakiegoś maga. Możemy teraz:

a) porozmawiać z kimś innym, niż Esmerila- trafimy martwi do więzienia zbirów; Zostaniemy przesłuchani przez Mrocznego Patryka (odpowiadamy na wszystkie pytania), po czym trafiamy do celi z Esmerilą; musimy teraz odszukać tajemne wyjście z lochu- klikamy odpowiednią kombinację kamieni na ścianie, po czym otwiera się przejście; prowadzi nas do siedziby De Admage' Deinophobusa. Tam rozmawiamy z magiem; każe on nam iść do Esmerili i wydobyć z niej przepis na eliksir, który zwiększy jego moc. Albo robimy to, co każe (koniec questa) albo zgadzamy się dać magowi fałszywy przepis, na truciznę. Mag ją wypija, a my wracamy do Esmerili i wspólnie uciekamy przez ołtarz, przy którym stał mag (za pomocą klucza, który wylootamy z jego sług). Teraz wracamy do Esmerili i kończymy questa.

b) pozabijać zbirów otaczających strażnika, by się do niego dostać; rozmaiwamy z nim, po czym umiera nam na rękach, a my zostajemy z jakimś przepisem. Po czym zabijają nas zbiry schowane za węgłem, a my trafiamy do więzienia (cd tak jak w a), tyle, że bez Esmerili).

c) Dogadać się ze zbirami- zostaniemy przeniesieni do siedziby De Admage' Deinophobusa, gdzie z nim rozmawiamy. Przeniesie nas do Ithan. Rozmawiamy z Esmerilą; zabijamy ją, by zdobyć przepis, albo dogadujemy się i wracamy z przepisem na trutkę; teraz wystarczy nazbierać składników (3 muchomory, 1 fiolka krwi straży dziennej, 1 jad pająka i 4 Fungibary Ulotne) i poczekać, aż mag w ostatnim porywie agonii wyśle nas w kawałkach do Ithan, gdzie rozmawiamy z Esmerilą i kończymy questa.

KONIEC

I jak się podoba?
Edytowany 20:23:47 19.11.2011 przez Shamatheym
2011.11.19 19:47:19
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15765424

Wierny Korwinista

15041
3342
Akademia Nithalska- coś złego dzieje się z uczniami.
lvl: 100-110, zleca: Któryś z nauczycieli akademii.
Dowiadujemy się, że oceny żaków drastycznie słabną, a w dodatku studenci nie stawiają się na wykładach.
Sprawdź okolice Nithal:
Idziemy na Bagna chojraków, gdzie znajdujemy nieprzytomnego żaka.

Przy studencie znajdujemy wino i kartkę od Mietka Żula, niestety kartka jest poplamiona i nie możemy nic z niej odczytać. Wracamy do zleceniodawcy, ten karze nam poszukać alchemika, który przygotuje wywar. Idziemy do Kaliposa z Karka-han, który każe nam przynieść Rumianek i wilcze kły po 5 minutach odczytujemy karteczkę, jest na niej napisane Tylko zostaw mi łyczka. Mietek. Z powrotem do nauczyciela, który każe nam zabić osobę, która spowodowała osłabienie poziomu Akademii. Szukamy mietka, gdy już go zabijemy znów wracamy na Uniwerek i informujemy o tym zleceniodawce, który daje nam nagrodę:
-Strój nithalskiego żaka.
-Plecak przyborów szkolnych.
-1m złota.
-200k expa.
-500 punktów honoru


Koniec ).
Edytowany 21:41:54 19.11.2011 przez Kelirce
2011.11.19 21:40:26
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15767917

Vertiz

143136
2855
Kelirce:
Troche za łatwy na ten level
Powinien być na ok 50 lvl
2011.11.19 22:51:33
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15769050

Zadziewiczacz

84281
2819
Kelirce:
Małe pytanko. Karze czy każę?

Dyczko zbyt łatwy na 100lvl
Edytowany 22:53:46 19.11.2011 przez Sortelo
2011.11.19 22:53:21
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15769078

KONTO USUNIĘTE

Kelirce:
Trochę lipa że mietka trzeba było by znaleźć ja na przykład nigdy go nie spotkałem
2011.11.20 01:17:49
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15770357

KONTO USUNIĘTE

Sortelo:
Karze.
2011.11.20 11:13:30
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15773334

Ultrax

328139
745
Tajemnicza kradzież(160lvl)

Zadanie zlecałby nam kustosz Lentofir - kustosz muzeum w Nithal. Opowiada nam, że ostatniej nocy z muzeum został skradziony cenny obraz a na jego miejscu zawieszono falsyfikat. Strażnicy ratusza w niewyjaśnionych okolicznościach w tym czasie spali sobie w najlepsze. Rano nic nie pamiętali. Udajemy się do strażników stojących przed ratuszem, jednak oni tylko potwierdzają słowa kustosza. Jedyna rzecz jaką pamiętają to taka, że wieczorem pili kawę i smakowała ona inaczej niż zwykle. Ktoś musiał dosypać do kawy jakiś środek nasenny. Dzielimy się z kustoszem naszym odkryciem i poleca nam, żebyśmy poszukali jakichś osób, które wieczorem kręciły się niedaleko. Zagadujemy do Wargusa - miejscowego rzezimieszka. Widział osobę, która chyłkiem weszła do muzeum a następnie szybkim krokiem się oddaliła. Widać było tylko, że skóra tajemniczego osobnika była opalona, czyli musiał on pochodzić z Tuzmer, dodatkowo nieznajomy miał na sobie drogie szaty na jakie nieliczni mogli sobie pozwolić. Miał też torbę, która odpowiadała kształtowi skradzionego obrazu, jednak najdziwniejsza rzecz wydarzyła się po kradzieży. Tuż to wyjściu złodzieja do muzeum weszła inna osoba, która po paru minutach tłumiąc gniew wyszła. Kim był ów tajemniczy osobnik? Może to był wspólnik tego pierwszego złodzieja? Jeśli tak, to czemu przyszli osobno? Musimy się udać do kogoś po informacje czyli do burmistrza Nithal. Opowiada nam, iż dzieło zostało sprowadzone do Nithal z samego Tuzmer na rocznicę narodzin burmistrza, jednak dzieło zostało skradzione i na jego miejscu została marna podróbka. Musimy się dowiedzieć kto mógłby namalować podrobiony obraz. Kierujemy swoje kroki do artysty Jacque, zapytany o to, czy miał może zamówienie czy ktoś zlecił mu namalowanie obrazu gorąco zaprzecza. Jednak w końcu mówi że tak, tajemniczy nieznajomy złożył zamówienie na dwa te same obrazy. Jacque opisywał nieznajomego tak samo jak Wargus - był bardzo opalony i miał drogie ubranie. Od niego można było poczuć pewien specyficzny zapach. Idziemy, więc do Tuzmer a dokładniej do magistratu. Po wejściu czujemy ten sam specyficzny zapach co znaczy, że złodziej musi gdzieś tu być. Kupiec Erebus zagadnięty o obraz jest bardzo niespokojny, jednak mimio to zgadza się opowiedzieć nam całą prawdę: Obraz, który został przewieziony do Nithal już od początku był falsyfikatem. Nikomu nawet do głowy nie przyszło do głowy, że to może być podróba. Zrobiłem tak, ponieważ bardzo martwiłem się o bezcenne dzieło sztuki, oryginalny obraz mam przy sobie. Ponadto miałem wizję, jak ktoś kradnie obraz tak, więc zamówiłem dwa obrazu u miejscowego artysty. Jeden podrobiony obraz miałem przy sobie, na wszelki wypadek gdyby coś poszło nie tak, natomiast z drugim obrazem wieczorem poszedłem i zamieniłem... podróbkę na podróbkę, żeby wszyscy myśleli, że obraz został rzeczywiście skradziony. Niestety musiałem dosypać strażnikom środku nasennego, inaczej by mnie złapali. Póżniej się dowiedziałem, że kilka minut po mnie przyszedł inny złodziej, jednak kiedy zobaczył podróbkę od razu uciekł, wiedział, że nie ma sensu kraść podróbki. Teraz mamy dwie opcje do wyboru:
a) Odbieramy do kupca oryginalny obraz i idziemy z nim do burmistrza Nithal, tym samym potwierdzając, że to my skradliśmy obraz i za łapówką w wysokości miliona sztuk złota zostajemy wypuszczeni na wolność bez żadnej nagrody.
b) Decydujemy się opowiedzieć burmistrzowi Nithal, że oryginalny obraz zaginął o odmętach historii i, że wszystkie te obrazy do podróbki. Wracamy do kupca Erebusa i mamy teraz za zadanie odnaleźć tajemniczego osobnika. Reasumując musi to być osoba, która zna się na sztuce, bo inaczej by bez wahania skradł obraz oraz musi to być osoba, która wiedziała o całej mistyfikacji. Ponownie idziemy do artysty Jacque i przyznaje się, że to on był złodziejem, jednak kiedy zauważył, że oraz namalowany przez niego wisi w muzeum wrócił do swojego domu( jeśli wgl. ma jakiś dom ). Usprawiedliwia się tym, że ktoś groził mu, że jeśli nie ukradnie obrazu to zginie. Podejrzewa, że to właśnie Wargus mu groził, ponieważ tylko on posiada tak wysoki głos. Idziemy do niego, lecz ten zanim zaczniemy z nim rozmowę, od razu nas atakuje, walczymy z nim i pokonujemy go. Z dobrą wiadomością idziemy do artysty Jacque, a następnie do burmistrza Nithal i mówimy mu, żeby strażnicy zaaresztowali Wargusa. Na koniec udajemy się do kupca Erebusa i dostajemy nagrodę.

PS. Co do mojego poprzedniego questa odpowiedź na zagadkę na kartce to smocze góry, czytając pierwsze słowo każdego wersu można się domyślić, że chodzi tu o mapkę.

______
Edytowany 11:28:58 20.11.2011 przez Ultrax
2011.11.20 11:23:20
Ocena: 3
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15773493

KONTO USUNIĘTE

Ultrax:
Hmmm.. Cóż quest wydaje się nieźle zapowiadać.

Dręczenie Nefrey (49)
Zleca Nefrea (Torneg) mówi ona nam że dręczy ją Umbar miłosnymi liścikami. A więc trzeba znaleźć sposób na Umbara. A więc najpierw trzeba zauroczyć umbara. Tylko kto będzie tą damą? A otóż będzie nią Milena. Trzeba zapłacić jej złotem. (20 tys. złota.) Wracamy po godzinie , lecz misja zakończona niepowodzeniem. Druga próba to , zazdrość Umbara. Czyli musimy wmówić Umbarowi że Nefrea ma kogoś. Ten jednak nie wierzy nam i wracamy do Nefrey ze złą wiadomością , ta jednak , mówi że do trzech razy sztuka , więc wymyśliła żeby Amra sporządziła nam miksturę obrzydzenia. Potrzebujemy : Sasanka , śluz , lubczyk , oczy żaby i lulek. Gdy to damy Amrze musimy poczekać 5 minut. Gdy , mamy miksturę wręczamy ją Umbarowi i mówimy że to eliksir dzięki któremu stanie się ładniejszy i Nefrea go pokocha. Ten kupuje tą bajkę . Wracamy do Nefrey , czekamy z 5 minut i mamy nagrodę.

PS Proszę o wypowiedzenie na temat mojego questa. Proszę o surową krytykę. Dzięki

________________________________
2011.11.20 11:47:06
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15773901

Hepatoil

51341
8640
Deval:
Za krótki....
Reszta jest ok...
7/10 w skali Hepatoil'a
2011.11.23 13:58:46
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15807656

KONTO USUNIĘTE

Okręt Kapitana Westwinda(171lvl)

Quest rozpoczynamy w porcie Tuzmer u kapitana. Mówi nam o swoim zniszczonym statku i o ostatniej przygodzie z innymi piratami. ( Chodzi o walkę. ) Decydujemy się pomóc kapitanowi, jednak możemy też odmówić i dostajemy PH. Na początek potrzebne są plany statku które posiada Starzec Telsar , który w młodości zajmował się projektowaniem okrętów. Jednakże , staruszek odda nam plany , jeżeli dostanie dobre wino. W tym wypadku wybieramy się do miejsca gdzie znajdują się największe produkcje win. Rozmawiamy z Wazirem hen Melfą i za 1000 sztuk złota dostajemy wino, które zanosimy Telsarowi. Staruszek niechętnie odda nam rysunek ,z którym idziemy spowrotem do zleceniodawcy. Kapitan zabiera plany , które musi dokładnie przejrzeć co zajmie mu około godziny. Następnym zadaniem jest zdobycie materiału na postawienie nowego masztu. W tym celu musimy znaleźć drwala , który byłby w stanie zaoferować odpowiednie drewno, gdyż w okolicy Tuzmer nie ma odpowiedniej jakości drzew. Udajemy się na północ w poszukiwaniu za odpowiednim kandydatem. Drwal jest gotowy do współpracy jeżeli dostanie przedmiot o szczególnej dla niego wartości - Czarną perłę życia – gdyż zbiera on takie drobiazgi. Gdy już ją zdobędziemy wracamy do niego. Jednak chytrusek żąda dodatkowej zapłaty , gdyż sądzi ,że drewno jest wyjątkowo dobrej jakości. Dajemy mu 100k i wracamy do Westwinda. Kolejnym elementem , który trzeba wymienić jest płótno na maszt , gdyż stare zostało porozrywane. Pewna kobieta szyjąca stroje mogła by zająć się tym problemem. Problem w tym ,że potrzebuje ona dwóch kozaczków rozbójniczków , cebuli i marchewki aby ugotować obiad. Zdobycie tych przedmiotów nie powinno stanowić większego problemu. Jednakże , gdy już je zdobędziemy okazuje się ,że kobiecie skończyły się odpowiednie nici. Mówi nam żebyśmy poszli spytać Rumkę z Nithal czy ich nie posiada. Dziewczyna ma je , jednak odda za różę i niezapominajkę. Zdobywamy roślinki i idziemy po nici, z którymi wracamy do krawcowej. Po dłuższej pracy płótno jest gotowe. Zanosimy je kapitanowi. Teraz załoga statku potrzebuje czas , aby naprawić zniszczony statek. Gdy już się to stanie kapitan spyta nas , czy chcemy towarzyszyć mu w zemście na piratach … możemy odmówić , albo przenieść się na mapkę z piratami 170lvl+. Zabijamy wszystkich, bierzemy skrzynie ze skarbem i wracamy do kapitana. Możemy oddać mu skarb i dostać PH , lub zatrzymać go dla siebie. Jeżeli mu go oddamy to przeniesie nas do portu Tuzmer, jeżeli jednak zdecydujemy się go zatrzymać może nas to zaboleć. Nagrodą z questa byłby exp i unikatowe rękawice pirackie na 170+ lvl , na wszystkie profesje.

To mój pierwszy Quest , prosiłbym o komentarze.
2011.11.23 16:46:05
Ocena: 11
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15809882

KONTO USUNIĘTE

filipsek:
Ogólnie Quest ma w sobie coś niezłego i mi się to podoba.
9/10
2011.11.24 08:16:38
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15815863

Zadziewiczacz

84281
2819
filipsek:
Taki, no, tego, jest taki, ten... No dobra! Co będę owijał w bawełnę. Świetny!

10/10

Oceniłby ktoś moje dwa?
2011.11.24 17:44:15
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15820129

mystrzu

287306
2349
filipsek:
ogólnie interesujący quest ale mam dwa zastrzeżenia :
primo - kim jest ten tajemniczy drwal bo tego nie wyjawiłeś ?
secundo - jest tu troszkę za dużo zbierania roślinek co jest domeną questów 50-. myślę że lepiej byłoby usunąć zbieranie kwiatków za nici i zamiast tego po prostu zapłacić.

leci plus za fajny keścik
2011.11.24 18:06:12
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15820509

Łaskawiec

19380
539
filipsek:

No no 11/10
Edytowany 19:08:09 24.11.2011 przez Turass
2011.11.24 19:04:16
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15821567

hybrydion

20715
673
filipsek:
10/10 jak dla mnie
2011.11.24 19:05:53
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15821603

KONTO USUNIĘTE

filipsek:

Dobra robota pomogłeś społeczeństwu Margonem
2011.11.24 19:06:24
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15821607

Parzyszek

22359
1279
filipsek:
Nie jest zły ten quest, moja ocena to 8/10, teraz tylko czekać aż wejdzie w "życie".
2011.11.24 20:23:40
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15822768

Ultrax

328139
745
Deval:
Nie mam w zwyczaju oceniać questy innych, no ale postanowiłem się wypowiedzieć. Większych błędów nie znalazłem oraz jak na Twój pierwszy quest to nie było aż tak źle. Myślę, jednak, że warto byłoby coś dodać np. Amra dała nam złą miksturę i Umbar jeszcze bardzie ją(Nefreę) pokochał, a ona wreszcie zrozumiała, że to prawdziwa miłość i dostajemy nagrodę?;)
filipsek:
Tutaj też nie było większych pomyłek, nawet mi się spodobał quest.
Gracze wyżej opisali już wszystko co do questa.
Sortelo:
W części I piszesz, że Wargus ma jakiś problem i nie piszesz jaki, jak piszesz questa to staraj się pisać tak, żeby wszystko było jasne.
Poza tym piszesz w taki trochę dziwny sposób
2011.11.24 20:27:50
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15822835

RoockLee

214447
3075
filipsek:

Quest super Chociaż lepiej jak nagrodą by było jakieś hero
2011.11.25 16:14:51
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15828019

Angelo łowca

363-13
18
Ciekawy qest , fajnie jak by był dodany bo zam exp jest nudny
2011.11.25 20:08:09
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15832742

Keves

37051
388
filipsek:
Bardzo ciekawy.
2011.11.25 21:51:48
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15834729

KONTO USUNIĘTE

Quest w przedziale Lvl 50-55

Wstęp:
W górach obok miasta Ithan zamieszkały olbrzymy.
Napadają nieostrożnych wędrowców i blokują przejście do Andarum.

Rozpoczęcie:
Zadanie zaleca jedne ze Strażników Bramy w Ithan. Potrzebuje on pozbyć się Olbrzymów. Więc idziemy i zabijamy:
Olbrzym Miotający (0/15)
Olbrzym z Maczugą (0/15)
Na dowód zabicia musimy przynieść 2xMaczugi i 2xTarcze. Oczywiście lootamy je z Olbrzymów.

W nagrodę dostajemy 40.5k expa i 20k złota.
2011.11.26 09:08:25
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15837831

KONTO USUNIĘTE

Ritoriz:
To nie dział do questów :
Przyjdź , zabij i koniec.
2011.11.26 09:30:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15838082

KONTO USUNIĘTE

Odnajdź skarb Bliznogębego (122 lvl)
PPoczątek w magazynie rybnym u pirata Simona - na początek ciut od nas pobiera - udaj się do Sir Glusmoronka, wypytaj go o mapę skarbu pirata - 1k pobiera na początek – a jak potargujemy to mamy mapę za 900k - podążaj za wskazówkami zamieszczonymi na mapie (szukamy na mapce Wioska Rybacka) – dostaniemy 700 złota i kartkę - wróć do Glusmoronka i dowiedz się, o co chodzi ze skarbem – odda 70% czyli 700k (czyli wcześniej ciut się targując nieco zyskujemy) - odnajdź handlarkę i porozmawiaj z nią - handlarka Samira – za 1k da koniczynę - poszukaj starszego pana z miasta – Dziadek Jeżyk - porozmawiaj z mężczyzną z portu, który według wskazówek dziadka Jeżyka zajmuje się zbieraniem muszelek (Poławiacz Tevan, przejście przez domek Zimpo) - porozmawiaj z kartografem Erkorem na temat mapy (domek zaraz po przejściu z Portu do Tuzmer po lewej) - znajdź sposób, aby się dostać do kufra, w którym kartograf trzyma mapy – no to bierzemy jego gosposię na spytki – po udzieleniu odpowiedzi na 3 pytania dostaniemy kluczyk - użyj zdobytego klucza, by otworzyć kufer Erkora (w piwnicy) – dostaniemy mapę i notatki - oddaj gospodyni klucz do kufra, by nie nabrała podejrzeń - rozwiąż zagadkę mapy Bliznogębego. Postępuj według wskazówek zawartych w notatkach kartografa – zmierzamy do Nithal na Uniwersytet południowy – kierujemy się do bibliotekarki Mirutki - poszukaj jakiegoś studenta, który pomoże ci w rozszyfrowaniu wiadomości z mapy (jest zaraz na prawo) - sprawdź, czy żak rozszyfrował już zapiski (pobiera 25k przed i pobierze 25k po rozszyfrowaniu) - podejmij decyzję, czy warto ryzykować życie. Jeśli tak - znajdź w porcie kogoś kto udaje się na południe, jeśli nie - zwróć mapę gospodyni.

a) zwracamy mapę gospodyni - ? expa i 100 PH
b) idziemy do Bosmana Rębajły (Port Tuzmer, przy nabrzeżu) – za 10k zabiera nas na łajbę - zapytaj majtka, kiedy statek dotrze do celu - poczekaj, aż statek dopłynie na wyspę Bliznogębego (a chwilę to trwa z powodu sztormu) – trafiamy na mapkę Łysina Bliznogęby - zdobądź skarb Bliznogębego! Zabij umarlaków stojących na drodze – 2,2 mln expa, 5mln złota i Klepsydra czasu
PS. Jeśli zechcemy wrócić szalupą z Rębajłą ten poprosi o 10% znaleźnego – czyli 500k złota - ewentualnie używamy teleportu jeśli mamy lub ewentualnie numer dwa - mówimy, że nic nie znaleźliśmy i nic od nas nie weźmie .

I jakie sa te odp na 3 pytania prosze !
2011.11.26 11:32:15
Ocena: -1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15839870

mmmmoooo

184376
11338
filipsek:
Świetne i w dodatku na mó lvl jutro plus
2011.11.26 11:46:57
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15840205

KONTO USUNIĘTE

Nie podobał się quest edytuję.
Edytowany 19:28:34 1.12.2011 przez Tajemniczy I Łowca
2011.12.01 12:39:24
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15897184

mmmmoooo

184376
11338
Tajemniczy I Łowca:
To nei jest temat od takich questów ...
2011.12.01 17:29:19
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15900402

KONTO USUNIĘTE

Magier:
mam pytanko,gdzie teraz jest Karusia?
2011.12.03 13:33:22
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15921854

Johny Dillinger

1606
678
W tym poscie zamierzam objasnic mój pomysl i plan na event bozonarodzenowy który bedzie zawiral questy oraz plany map, itp. Zamierzam tez zrobic temat w którym opiszę więcej zeczy zwiazanych z tym nadchodzacym swiętem.Event Bożonarodzeniowy (Laponia)

Laponia

Jest to miasteczko znajdujace sie w Arktyce które zamieszkuje Mikolaj ze swoimi pomocnikami. Ponieważ ta karaina znajduje sie bardzo daleko jedynym dojazdem do niej jest Express który przejerzdża przez Ithan 24 grudnia o pólnocy kiedy wszyscy spią, Tylko ci którzy są wystarczjaco odważni i dociekliwy dotrwaja do jego dojazdu ponieważ bardzo latwo go przegapic.


Lista Questów:

1.Quest zaczyna sie w przykrytm sniegiem Ithan gdzie skrzat Ozimek powiadamia nas o dziwnym zjawisku które bedzie mialo przyszlej nocy. Opowiada nam o krainie w której snieg trzyma sie caly rok, a zima jest niezmierna i nieublaganie cieżka. Gdzie wszyscy pracuja tylko dla jednej osoby która co |roku opuszcza kraine i wyrusza w podróż po innych krainach. W koncu oferuje nam możliwosc dostania sie do tej krainy w zamian za pewna przyslugę. Skrzat bardzo tęskni za prawdziwimi rodzinnymi swiętami i prosi nas o znalezienie jednego z jego szesciu braci którzy zostali rozdzieleni przez jedo z magów który ukrywal ich podczas wielkiej wojny magów. Pierwsze miejsce w które sie udajemy jest ratusz w Ithan w którym rozmawiamy z Burmistrzem Czemkinem. Pytamy sie go o liste skrzatów urodzonych w tej krainie jedank Burmistrz stwierdza ze Ithan nie posiada takiej listy i w celu jej odnalezienia bedziemy musieli udac sie do wiekszego miasta lub stolicy. W ratuszu Karka-han pytamy szatniaza gdzie mozemy znalesc osobe która posiada ta liste. On mówi nam ze osoba która szukamy ma dluga pociagista brode i zajmuje sie tez zakladaniem klanu. Osoba o której mówi jest Tarimedes jednak po pierwszym za zpytaniu sie on stwierdz ze potrzebuje odrobiny przerwy na ciastko. W tym celu udajemy sie do Piekarki Laurynki z Podgrodzia u której kupójemy kawalek ciasta z kremem. Kiedy wracamy do Tarimedesa okazuje sie ze chcialby sie napic czegos lepkiego i cieplego poniewaz dziszejsze dni bywaja chlodne. Tym razem nie musimy isc daleko poniewaz napuj znajduje sie tóz za rogiem w Karczmie Pod Zlota Wywerna. Kópujemy miód pitny u Karczmiaza i wracamy do Tarimedesa. Po pieciu minutach relaksu wracamy do niego w nadzieji znalezienia szkrzata jednak znalezienie jego okazuje sie trudniejsze niz myslelismy. Tarimedes powiadamia nas ze szkrzat oposcil rodzinne miasto i szlak po nim zaginal. Powiadamia nas takrze ze mnóstwo skrzatów w tamtych czasach zostalo przygarnietych przez uczonych(magów) którzy ukrywali ich podczas wojny. Poleca nam porozmawiac z miejscowymi uczonymi zapytac sie czy przygarneli jakiegos skrzata. Osoba której szukamy okazuje sie Mag Magus który powiadamia nas ze wszystkie skrzaty zostaly przeniesione do Kaplicy w Torneg gdzie mialy najlepsze schronienie. A wiec udajemy sie w okolice kaplicy gdzie rozmawiamy z Wysoka kaplanka i poraz kolejny pytamy sie o skrzata. Od wysokiej kaplanki dowiadujemy sie ze skrzat którego szukamy przeniósl sie w okolice Ithan nieopodal jeziora, jednak przez dlugi czas zera kontaktu z innymi ludzmi skrzat pograrzyl sie w samotnosci i zaczal sporzywac nadmierne ilosci gorzalki. Skrzat którego szukamy okazuje sie Rumcajs z Uroczyska. Idziemy do Rumcajsa i mówimy mu ze jego brat go szuka i chcialby sie z nim wkoncu spotkac. Teraz wracamy Ozimka i powiadmiamy go o znalezieniu jego brata. Ozimek dziekuje nam za pomoc i chce zebysmy zaczekali do pólnocy w jednym z domów dopóki express nie przybedzie. Idziemy do domu Eldrika i ukrywamy sie pod stolem.


Mapa sie laduje.
Powracamy do domku Elrika i wychodzimy na zewnatsz gdzie tam czeka juz na nas express. Rozmawiamy z bileciarze i wspominamy mu ze to my pomoglismy Ozimkowi.odnalesc brata. Bileciarz wrecza nam bilet i pozwala wejsc na poklad.-Koniec pierwszego questa.


2.Kiedy jestesmy na pokladzie nasz strój zmienia sie w pizame a dokola na siedza inne dzieci. Mozemy tez isc do drugiego wagonu w celu rozpoczecia kolejnego questa i rozmawiamy z 7 letnim chlopcem który jest zmartwiony tym ze w tym roku Mikolaj go nieodwiedzi. Informujemy go ze zajmiemy sie tym zeby prezent do niego doszedl. Wcelu zakonczenia podrózy expressem siadamy na wolne miejsce a mapka sie zaladuje. Budzimy sie w prawie pustym pociagu i wychodzimy pierwszymi drzwiami. Przenosimy sie do Arktycznego dworca s którego kierujemy sie do wejscia do Laponi. Przechodimy do kolejnej mapki. Idzemy snezna doga az w koncu do rozwidlenia i wybieramy lewo. W koncu dochodzimy do sciany zrobionej z lukrowych laseczek jedank nie mozemy przejsc do lapni poniewaz podrzebujemy klucza. W celu dostania sie za bramy pytamy sie Elfa Fidahila który da nam klucz za przysluge. Prosi nas o odnalezinie paczki z lukrowymi paleczkami która powinien juz dostac tydzien temu. Wracamy sie do dworca i tam idziemy to magazynu. W magazynie na potykamy sie na Elfa nadzorce który karze nam potwierdzic imie Elfa który nas do niego wyslal.
[center] Imiona:

-Findahil

-Fandahil

-Fodohil

Po poprawnej wymowie jego imienia zostajemy przepuszczeni i mamy do wyboru 4 hale rozladunkowe. Nasze paleczki znajduja sie w hali nr.2. Po przejsciu do tej hali szukamy naszego pudla. Nasze pudlo znajduje sie w w góre na lewo na samym szczycie.Podczas wspinaczki mozemy spasc z ruchomych pudel i zostac nieprzytomni kiedy zostaniemy przeniesieni na dworzec. W tym wypadku wracamy do magazynu i mówimy elfowi zeby nas znowu przepuscil. Po odebraniu naszego pudla wracamy do Findahila który wrecza nam lodowy klucz dzieki któremu przejdziemy do Laponi. Po wejsciu do Laponi udajemy sie do domu Swietego Mikolaja gdzie tuz przy wejsciu siedzi Elf szekretarz. Pytamy sie go czy wie kto dostanie prezent w tym roku jednak nie jest on sklonny nas o tym powiadomic i informuje nas ze to Mikolaj decyduje kto go otyrzymuje, W celu znalezienia jego prezentu uadajemy sie do Fabryki prezentów jednak jest on strzezona przez Elfa Gellara który niechce nas przepuscic. Zastanawiamy sie kto móglby nam pomóc w dostaniu sie tam. Znajdujemy jednego z pasazerów pociagu (Tomek) na dworcu i pytamy sie czy nie mógl bym nam pomóc w dostaniu sie tam, Mozemy pujsc na uklad i przyniejsc mu lukrowe paleczki a w zamin on da nam buty elfa. Paleczke mozemy ukrascz magazynu ale jest ryzyko bycia przylapanym lub odkupic jedna od Elfa Findahila. Po wreczeniu mu tej paleczki idziemy do Elfa Gellera(oczywiscie zakladamy buty), a on pozwala nam przejsc, jadnak musimy powiedziec haslo którym jest:

Haslo:

-Jemiola

-Santa Claus

-Laponia

W koncu znajdujemy sie w fabryce czas na znalezienie jego prezentu. Przechodzimy przez trzy sale pelne prezentów az w koncu w czwartej sali dochodzimy do góry prezentów. Podkopujemy sie do góry prezentów(Kolejna mapka). Teraz znajdujemy sie w górze prezentów i szukamy naszego. Nasz prezent znajduje sie po prawej stronie i nazwany jest "Dla smutnego Dominika". Otwieramy prezent jednak pudelko jest puste. W koncu wracamy do chlopca który siedzi na lawce na dworcu i mówimy o tym czego sie dowiedzielismy. Po 5 minutach zastanowienia chlopiec chce zebysmy znalezli liste zabawek i upominków które zostana zrobione. Idziemy do Sali zapisów w której prawdopodobnie sa listy zabawek. Wchodzimy do sierodka i szukamy naszej listy. Lista znajduje sie cukrowym skarbcu do którego potrzebujemy kodu. Kod znajduje sie w szufladzie w biurku Elfa Hilara jednakze niedostaniemy sie do niej jezeli nie dostarczymy mu dziszejszej gazety i grzanca, Gazete kupimy u gazeciaza przy wejsciu a grzansca dostaniemy kupimy w barze pod jemiola u Elfa Labelasa. Jednak musimy wybrac grzanca z odrobina alkoholu, innaczej elf nie zasnie. Wracamy i czekamy 10 minut potem sprawdamy elfa czy spi i zabieramy sie sie za szuflade. W szufladzie znajdujemy szyfr oraz swiateczna pieczatke. Idziemy do sejfu i wbijamy liczby napisane na karteczce z szuflady. Otwieramy sejf i zabieramy liste. Wracamy do chlopca i dajemy mu nasza liste. W nagrode dostajemy guzik z jego pizamy oraz......


3.Podzcas podrózowania expressem mozemy takrze wejsc na dach pociagu gdzie znajdujemy Ducha narciarza Fredricka. Rozmawiamy z nim na temat Swiatecznej nocy i co ona w ogóle znaczy. Mówimy nam tez o odnalezieniu ducha swiat i ze niektórzy o nim zapomnieli. Osoba o której on mówi jest Scrooge zyjacy po miedzy Laponia a dworcem w domku na prawo. Rozmawiamy z nim tym ze zatracil sie w pieniadzach i powinien pamietac o swoich bliskich. Scrooge decyduje sie zeby zmienic swój stosunek jedank mósimy go do tego przygotowac. Pierwsze musimy znalesc jemiole, w tym celu udajemy sie do Laponi i szukamy dobrego krzaku. Kiedy znajdziemy odpowiedny krzak, odcinamy galazke i wracamy do Scrooge. On wysyla nas do Elfa dekoratora z Laponi i dajemy mu to zeby zrobil z tego wieniec. Po 15 minutach wieniec jest gotowy i mozemy wrócic do Scrooge. Druga zecza sa skarpety. Scrooge zdejmuje swoje i chce zebysmy mu je przerobili na swiateczne. Najpierw ujadejemy sie do lodowatej rzeki i zanurzamy je wniej jedank trzeba uwazac zeby do niej nie wpasc innaczej bedziemy nieprzytomni i znowu trafimy na Dworzec.Kiedy skarpety sa juz czyste idziemy do domu Mikolaja i kladziemy je na grzejnik zeby wyschnely. czekamy 2 minuty i przekladamy czekajac kolejne 2 minuty. Kiedy skarpety sa juz suche idziemy do Elfa Dekoratora i prosimy go o jakies dekoracje zeby je ustroic. Dajemy mu 5k i wzamian dostajemy udekorowane skarpetki. Odrazu potem wracamy do Scoorge i odajemy mu udekorowane skarpetki. Teraz czekamy 30 minut zeby wszystkie duchy zdolaly go nawiedzic apotem wracamy. On prosi na nas o odnalezienie elfa który kiedys u niego pracowal i zwolnil go poniewaz myslal ze juz go wiecej nie potrzebuje. Tym elfem okazuje sie byc elf Lym pracujacy za dworcem nieopodal malej chatki. Rozmawiamy z nim na temat Scrooge i otym jak go potraktowal. Podluzszym czasie elf rozplakuje sie i odmawia dalszej rozmowy. Wtedy wracamy to Scrooge i pytamy sie go jak zmienic jego opinie na temat Scrooge. Scrooge wpada na pomysl upieczenia ciasta dla smutnego elfa. W tym celu udajemy sie do Elfa Tamarela zyjacego w Laponi i prosimy go o upieczenie tego ciasta. Trzeba tez wspomniec zeby ono bylo z dedykacja innaczej elf pomysli ze to nie dla niego i bedziemy musieli powtórzyc ten sam proces. Po 5 minutach otrzymujemy gotowe pieknie zawiniete ciasto i wracamy do Scrooge. Scrooge prosi nas tez o zabranie jednego z wiekszych mieszków monet który znajduje sie w pokoju na lewo(Kancelaria). Zagladamy pod spod jego biurka i chwytamy wiekszy mieszek monet. Wracamy do Scrooge i odbieramy od niego ciasto oraz list z przeprosinami i wznowieniem jego kontraktu jak wspólnik. Zostawiamy wszystkie rzeczy pod drzwiami domu Elfa, poczywszy wracamy do Scrooge. Druga rzecza jest odnalezienie jego dawnej ukochanej której to milosc i przyjazn wymienil za wladze i pieniadze. Idziemy do Laponi i pytamy sie miejscowych Elfów czy nie wiedza gdzie ona moze sie znajdowac. Elfa którego szukamy jest elf odsniezacz który odsnieza snieg spod pomnika. On opowiada na ze osoba która szukamy juz dlugo nie mieszka w laponi jedank dalej utrzymuje z nia dobry kontakt i jezeli bysmy chcieli mógl by ja poprosic o przyjad tutaj. Wracamy sie do Scrooge i opowiadamy mu o tym co sie dowiedzielismy i karzemy mu napisac list do niej. Scrooge byl na to gotowy i wyciaga list z szuflady. Zanosimy list do Elfa i on karze nam poczekac 15 minut na odpowiedz. Po 15 minutach wracamy i okazuje sie ze ukochana chcialabysie z nim spotkac jak najszybciej i juz jest w dordze do niego. Informujemy Scrooge na temat jej przyjazdu i czekamy 30 mniut, kiedy spotakanie dobiegnie konca. Wracamy do Scrooge i pytamy sie jak bylo. Scrooge odpowiada z pelnym podekscytowaniem jednak jakas rzecz caly czas zabiera mu usmiech z buzi. Ostatnia rzecza która go dreczy jest jego bogactwo i to ze nie chce sie dzielic. W tym celu udajemy sie do Elfa Uriana (Laponia, Budynek Organizacji Pomocy) i przepisujemy na nia taka sume pieniedzy jaka Scrooge nas prosil. W koncu wracamy do Scrooge po nagrode.


4.Tego questa zaczynamy w domu Mikolaja u samego Swietego Mikolaja który jest ciezko chory i lezy w lózku. Prosi nas o spozadzenie specialnego naparu który postawi go na nogi i pozwoli mu kontynuowac jego prace. Wiecej szczegulów na ten temat wie pani Mikolajowa która jest w drugim pokoju. Ona opowiada nam na temat tej mikstury oraz co do niej potrzebujemy. Daje nam liste rzeczy których potrzebujemy do jej przygotowania.

Lista:

-Galaz swiatecznego swierku

-Ciepla woda zrodlana, prosto z rzeki

-Miód Arktycznych pszczól

-Owoc z drzewa Julianskiego

Galaz musimy urwac z jednego ze swierków znajdujacych sie kolo dworca. Co na temat wody najpierw musimy poprosic o kubek zeby miec gdzie ta wode wlac. W tym celu uadajemy sie Elfa Tamarela i otrzymujemy od niego kubek. Potem szybko do rzeki zeby napelnic kubek woda i szybko z powrotem do elfa zeby zagotowac wode. Po pieciu minutach otrzymujemy kubek z woda. W miedzy czasie udajemy sie do Elfa Lebelasa (bar pod Jemiola) i od niego mozemu kupic ten miód. Ostatniom rzecza jest odnalezienie tego owocu który jest bardzo rzadko spotykany w tej krainie. Drzewo którego szukamy jest tez niopodal dworca jedank owocktóry jest nam potrzebny jest za wysoko, a wiec udajemy sie do bileciarza i prosimy o porzuczenie kijka do ogarniania sniegu z wagonów. On porzycza nam ten kijek jezeli szybko mu go oddamy. Stracamy owoc kijkiem i szybko go zwracamy. Wracamy do Mikolajowej z wszystkimi elementami i otrzymijemy gotowy wywar którego dajemy choremu Mikolajowi. po 15 minutach Mikolaj czuje sie duzo lepiej jedank dalej potrzebuje naszej pomocuy poniewaz przez ta choróbsko ma duze braki i potrzebuje kogos kto mógl by odwiedzic kilka domów podczas kiedy on przygotuje sie do dlugiej podrózy. Kiedy w koncu zdecydujemy sie wyruszyc zostaniemy zaladowani do innej mapki (Zaladownia). Tam bedzie juz na nas czekal Elf Kierowca z którym musimy ustalic tor lotu. W koncu wsiadamy do san i ruszamy. Znowu zostaniemy przeladowani na kolejna mapke. Teraz znajdujemy sie na dachu(Dach domu Filipa) i musimy wejsc przez komin. Delikatnie i spokojnie przeslizgujemy sie przez komin i ladujemy w jego domu. Zoastaniemy przeladowani do (Dom Filipa). Wtedy podchodzimy do choinki i pocichutku wsuwamy prezent i wychodzimy. Potem ladujemy na kolejnym dachu (Dach domu Bartka) gdzie tez ostroznie wchodzimy przez komin. Znowu znajdujemy sie w jego domu (Dom Bartka) i ostroznie wsuwamy prenent pod choinke poczym wychodzimy kominem. Ostatnim naszym kursem jest Tomasz. Na dachu (Dach domu Tomasza) wchodzimy przez komin i znajdujemy sie w jego domu (Dom Tomasza). Podczhodzimy do choinki i mamy dwa wybory czy dac mu prezent lub dac ruzge za problemy które z nim mielismy. Jedank na koncu zaczyna ci byc go przykro i przypominasz sobie co swieta tak naprawde znacza, a wiec decydujesz sie zeby dac mu prezent. Wychodzimy przez komin i zostajemy przeladowani do Zaladowni z powrotem. Tam rozmawiamy z Elfem kierowca który powiadamia nas ze Swiety Mikolaj juz wyruszl w droge i ze niemial czasu nas wynagrodzic jedankze jezeli napisalismy do niego list on napewno o tobie nie zapomni i tego co dlaniego zrobiles. Potem zostaniemy przetransportowani do Domu Mikolaja. tuz przed rozmowa mozemy przeszukac sanie w których znajdziemy dzwonek z jego stroju. Po byciu przetransportowanym musimy jeszcze nadac list do Swietego Mikolaja. A wiec idziemy do Elfa sekretarza w tym samym budynku i prosimy go o nadanie listu do Swietego Mikolaja. On bedzie sie pytal o nick i kraine z której pochodzimy(Margonem). Prezent przyjdzie na nasza poczte 25 grudnia.


5.Pomóz Mikolajowej przygotowac dania wigilijne. Rozmawiamy z pania Mikolajowa na temat dan wigilijnych oraz smakolykach które sa serwowane kazdego roku na jej stole. Pierwsza potrawa jest przysmakiem samego Swietego Mikolaja (karp Laponski). W tym celu Mikolajowa kaze nam sie udac do Elfa Zirdela który zaopatrzy nas w wedke. Teraz idziemy do otworu w lodzie kolo rzeki gdzie czekamy kiedy cos wejdzie nam na haczyk. Po zlapaniu naszego karpika zabieramy go do kucharza(Elf Tila) w barze pod Jemiola i karzemy mu go zanurzyc w galaecie po 5 minutach karp jest gotowy do odebrania i odrazu zabieramy go do Mikolajowej. Teraz potrzebujemy przygotowac kluski z makiem. W tym celu udajemy sie do mistrza ciasta Elfa Tamarela który zgadza sie na zrobienie ich jezeli przyniesiemy mu worek maku. Podczas tego kiedy on ugniata kluski, my idziemy do magazynu zeby odebrac nasz worek z makiem. Elf Geller obiecuje nam dac ten worek w zamian za dostarczenie listu do Elfa Uriana. Dostarczamy list i wracamy po nasz worek, poczywszy idziemy do Elfa Tamarela który skonczyl ugniatac nasze kluski. Teraz potrzebuje 10 mniut do ich przygotowania i mozemy je zaniesc do Mikolajowej. Kolejna rzecza jest pacz o smaku paleczki lukrowej. W tym celu udajemy sie do sciany lukrowej zn
ajdujacej sie w sierodkowej mapce i zeskrobujemy troche. Z proszkiem wracamy do kucharza(Elf Tila) i prosimy go przyrzadzenie dla nas ponczu. Po 2 minutach pacz jest gotowy i przynosimy go do Mikolajowej. Naszym ostatnim zadaniem jest przyrzadzenie sledzi w smietanie. uzywamy naszej starej wedki do zlapania go jednak teraz musimy zalozyc inny haczyk. W tym celu udajemy sie do Elfa Zirdela który zmieni nam haczyk. Znowu idziemy do tej samej dziury w lodzie jedank teraz bedzie mozna zerwac haczyk co bedzie oznaczalo powrót do elfa i 2 minuty czakanaia zanim zalozy nowy. Kiedy w koncu uda nam sie go zlapac idziemy do kucharza i prosimy go o jego przyrzadzenie jednakze sprawa sie o tak komplikuje ze zabraklo mu przypraw które sa konieczne do jego zrobienia. A wiec wysyla on nas dostawe przypraw które jescze niedoszly. Idziemy na dworzec i prosimy Elfa gellera of dostawe przypraw niestety dostawa nie zostala jeszcze przeniesiona co bedzie oznaczalo ze bedziemy musieli ja osobiscie odebrac. Idziemy na dróga strone expressu i otwieramy przechowalnie. Wtedy zabieramy nasza paczke i wracamy do kucharza. Kucharz ucieszony z tego widoku odrazu bierze sie do pracy ale chce jeszcze zebysmy cos jeszcze zaniesli do sekretarza. Idziemy do sekretarza z paczka i on pyta nas o szczegógly których nie znamy. Tak wiec musimy sie wrucic do kucharza i zapytac sie go jego adres, imie i inne szczególy. Wrcamy do sekretarza z wszystkimi szczególami i dostajemy potwierdzenie wysylki. Poczywszy wracamy do kucharza, odbieramy nasze sledzie i oddajemy je Mikolajowej, a on daje nam nagrode:[/cytat]


Po zakonczeniu wszystkich questów i po spedzonym dobrym czasie mozemy juz wracac do domu. Zeby tam wrócic idziemy do bilecarza i prosimy go droge powrotnia, po chwlili jestesmy znowy w pociagu. prawie caly pociag jest pelen spiacych osób. Dalej mozemy przechadzac sie po dachu i isc do drugiego wagonu lecz juz tam nic nie znajdziemy. Zeby zakonczyc podróz znowy siadamy na wole miejsce i jestesmy automatycznie zaladowani. Znowu jestesmy w pociagu i wychodzimy z niego. Przed wyjsciem z niego jedno z dzieci moze nam wreczyc figurke szklanego ptarzka ale przed tem musimy do nich zagadac. Kiedy jestesmy juz na zewnatrz w Ithan noca idziemy do bileciarza zeby podbil nasz bilet i wtedy otrzymujemy "Zloty bilet Expressu". Wtedy tylko pozostaje nam pójscie do chatki Eldrika i wrócic pod stól gdzie zostajemy do rana. Jestesmy przeladowani do chatki Eldrika w dzien i wychodzimy juz do normalnego pokrytego sniegiem Ithan. Jest tez inny quest który mozemy robic w naszej krainie.


6.Dzieci z Ithan potrzebuja nowych elementów zeby ulepszyc tegorocznego balwana. Rozmawiamy z dziecmi Ithan(40,89). One mówia nam ze potrzebuja nowych elementów do balwana. Pierwszym z nich jest swieza marchewka która mozemy kupis u Esmerili w Domu Sióstr. Kolejnym waznym elementem sa kamyczki które sa tuz na dole kolo wejscia do nieczynnej juz kopalni. Góra kamieni Ithan(33.95), biezemy garsc i zanosimy je do dzieci. Teraz balwan potrzebuje czgos co zajmie mu rece, a taka rzecza jest miotla brzozowa ktura morzemy kupic od Wiedzmy Edny z Podgrodzia Nithal. Teraz potrzebujemy jakies nakrycie na glowe i w tym celu udajemy sie do Tuzmer do Piwocjii u której prosimy o jakis stary dzbanek na zbyciu. Dostajemy od niej stary garnek za który placimy 5k. Wracamy do dzieci i dajemy im ostatnia czesc ich balwanowej ukladanki po czym czekamy 10 mniut na jego przygotowanie. Wracamy po 10 minutach i rozmawiamy z dziecmi jednak one nic przy sobie nie maja i po nagrode musze sie udac do ich opiekunki. Ich opiekunka jest Makina od której dostajemy nagrodę.


Szkice map które maja sie znajdowac w tym evencie oraz postacie:


http://imageshack.us/photo/my-images/853/margonempostacie0001.jpg/


http://imageshack.us/photo/my-images/33/margonemlaponia0001.jpg/


http://imageshack.us/photo/my-images/208/margonemdroga0001.jpg/


http://imageshack.us/photo/my-images/824/margonemdworzec0001.jpg/


Mam nadzieję ze podobal sie wam mój plan tegorocznych swiat i wkrótce zapraszam do tematu zwiazaego z nim.


Prawie wszystkie questy maja otwarta strukture poniewaz jestm pewny ze kiedy SMG i Admini bede chceili cos zrealizowac beda pewnie tez chcieli wlozyc cos od siebie albo innych pomyslów graczy.


Bardzo przepraszam za brak znaków ortograficznych w wiekszosci tekstu jednakze pisalem to wszystko na laptopie który ich nie uznaje jedank obiecuje ze w temacie wszystko bedzie napisane poprawna Polszczyzna.

Edytowany 20:02:03 3.12.2011 przez Johny Dillinger
Edytowany 20:05:53 3.12.2011 przez Johny Dillinger
2011.12.03 16:02:48
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15924225

mystrzu

287306
2349
Johny Dillinger:
1 błędy wszelkie - prawie się czytać nie da - weź to popraw błagam.
2 rumcajs to nie skrzat ! radzę go sobie wygooglować...
3 BŁĘDY (wybacz musiałem powtórzyć.)
a poza tym ogólnie całkiem ciekawy event, chociaż radzę się nie nastawiać że akurat coś takiego będzie w tym roku.

plus będzie jak uczynisz to zdatnym do przeczytania (i weź w cytaty questy to estetyczniej będzie)
2011.12.03 17:02:50
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15925015

KONTO USUNIĘTE

Brudna Robota (49lvl)

Quest zaczynamy w Eder u Burmistrza Erastera. Jeśli nie przyjmujemy oferty Erastera dostajemy 150PH. Jeśli się zgadzamy Eraster wyjawia nam na czym będzie polegało nasze zadanie. Musimy zdobyć 5000sztuk złota zastraszając mieszkańców Eder. Pierwszą ofiarą będzie Thelann. Podchodzimy i oczywiście zastraszamy. Mamy pierwszy tysiąc. Teraz udajemy się do Tafina. Tutaj nie musimy go zastraszać gdyż jest on skłonny oddać nam 1000szkut złota za Wino. Kiedy mu je przynosimy daje nam całą kwotę + wartość wina. Następnie idziemy do Kirka. Jest on w Mokradłach w Karczmie. Po groźbie przestraszony karczmarz oddaje nam swój cały dobytek równe 1000szktuk złota. Kolejną ofiarą będzie Szalony Etrefan. Z tą postacią nie będziemy musieli długo rozmawiać. Widzą że nie żartujemy daje nam 1000sztuk złota. Piątym i ostatnim zastraszonym będzie Anaret. Oddaje nam swe pieniądze i idziemy do Burmistrza. W nagrodę otrzymujemy:
*pergamin (dzięki któremu nie płacimy łapówek Burmistrzowi przy rozmowie)
*95.3k doświadczenia

Proszę o komentarze, gdyż jest to mój pierwszy taki quest nie licząc jednego z zabijaniem potworów.
2011.12.03 19:18:29
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15927291

KONTO USUNIĘTE

Ritoriz:
Nie piszemy nagród!

Jest już podobny quest. "Sprawdzian złodziejstwa", zasada podobna. Ale jak na początek to nawet, nawet. No i Salem mówił, że questy <50 nie przejdą, bo jest ich za dużo. Czekam na coś następnego, bo ździebka za słabe na plusik.
2011.12.03 21:35:11
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15929708

KONTO USUNIĘTE

Johny Dillinger:
Ekspres polarny . Ja też teraz questa też pisze do tego filmu


Event Bożonarodzeniowy oparty na filmie Ekspres Polarny [ Tak wiem . Raczej go nie wykorzystają ]


Quest główny oraz questy przedświąteczny związany z eventem

Odnajdź elfa Listownika
1Zaczynamy w Ithan u elfa Rysownika. Prosi nas o odnalezienia swojego brata elfa Listownika, Rysownik daje nam skrawek spodni elfa, gdy odchodzimy szukać zaczyna płakać i mdleje, więc biegniemy szybko do Makatary. Ta bierze kilka ziół i eliksir i biegnie do elfa. Niestety Makatary nam nie może pomóc musimy pobiec z elfem do doktora Limenficjusza. Idziemy do zakonnika stacjonującego w Ithan i prosimy o szybką teleportacje. Ten się jednak nie zgadza. Idziemy do siedziby zakonu astralnego w Ithan na strychu u Makiny jednak nie możemy tam wejść bez hasła. Musimy je wyłudzić od któregoś członka. Niesty nikt go nam nie zdradzi, więc pytamy mieszkańców Ithan. Niel, gdy widzi elfa każe nam zaczekać kilka minut. Mówi nam że kiedyś sam był zakonnikiem, więc może znać hasło. Wracamy do niego po pięciu minutach. Mówi nam hasło i szybko idziemy siedziby zakonu. Otwieramy drzwi i przeszukujemy biura. Pod łóżkiem znajdujemy kamień teleportujący do Nithal. Bierzemy do i teleportujemy się do Nithal. Biegniemy do doktora i każe nam zostawić elfa w wolnym łóżku. Idziemy szukać elfa. Najpierw do Zburzonej twierdzy i rzeczywiście jest tam elf więziony przez orki. Gadamy z nimi zgodzą się pod warunkiem że wyrzeźbimy posążek Św Grincha. Orki wierzą że to Grinch roznosi prezenty, więc idziemy do mistrza Johan ten prosi nas o naszyjnik z :
-czarnej perły
-obsydianu
-kamienia księżycowego
Naszyjnik zdobędziemy u Barnesa w zamian za ciasteczka. Ciasteczka dostaniemy u kucharki z Ithan.Zanosimy to Barnesowi ten daje nam naszyjnik, a naszyjnik niesiemy Mistrzu Johanowi czekamy dziesięć minut aż Johan dokończy posążek i idziemy z nim do ogrów. Ogry dają nam elfa, ale elf jest bardzo słaby i głodny do tego jest na półżywy. Idziemy z nim do Świątecznego ducha w Ithan. Mówi że nam pomoże, ale potrzebuje:
-laski cukrowej
-herbaty posłodzonej miodem
Laskę cukrową zdobędziemy u Konduktora w Werbin dostaniemy laskę cukrową w zamian za pomoc, gdy pomożemy już elfom. Nie ma herbaty z miodem jest sama herbata kupujemy herbatę po miód idziemy do wioski pszczelarzy kupujemy : Świąteczny miód u Hieronima i idziemy do Świątecznego ducha, który wygląda jak bałwan. Dajemy mu składniki, a on robi napar i podaje elfu. Idziemy do ducha i on daje nam zwój przywołania elfa Listownika i idziemy z nim do Nithal do jego brata, ale jego brata tam nie ma rozmawiamy z elfem, ale jego już niema. Zwój przywołania zamienił się w papier listowy. Koniec.

2Napisz list do Mikołaja

Idziemy do Ithan do Świątecznego elfa ten nam przekazuje wiadomość od elfów mamy iść do najzimniejszego miejsca w Ithan. Jest to oczywiście magazyn pająków. Idziemy tam i elfy mówią że pomogą nam napisać list do Mikołaja najpierw musimy zdobyć pióro zimowego Feniksa. Pióro zdobędziemy u Konduktora w zamian za opłatek, świąteczną skarpetę,koc i kakao. Wszystko zdobędziemy u Makiny. Z piórem idziemy do elfów i naciskamy na pergamin i piszemy list, gdy skończymy dajemy go elfom te przyjmują list i dają nam kopertę i adres do mikołaja adresujemy i wysyłamy w Wigilię dostajemy prezent.


3Pomóż w naprawie Ekspres Polarny
Zaczynami go u konduktora w Ithan lub innym mieście. Rozmawiamy z nim, a on nam mówi o Ekspresie Polarnym. I mówi że pociąg się zepsuł i nie będzie już można dowozić dzieci na Biegun . Postanawiamy mu pomóc , ale pod warunkiem że będziemy mogli przejechać się pociągiem . Ten się zgadza i podaje nam listę zepsutych rzeczy :
-hamulce
- 4 koła
-hamulec bezpieczeństwa

Najpierw hamulce. Idziemy do Ithan do nadzorcy baraków mówi że nie ma hamulców, ale może je zdobyć jeśli zdobędziemy dla niego świece świąteczne i kartki świąteczne. Po świece idziemy do Zbigniewa w wiosce pszczelarzy . Ten daje nam świecę za pięćdziesiąt sztuk złota. Po kartki idziemy do Rozalii w Werbin. Ta da je nam za darmo , gdyż uważa że w święta wszystko jest za darmo. Ze wszystkimi rzeczami idziemy do Nadzorcy, a on daje nam hamulce. Teraz po koła do Aberyta. Aberyt mówi że je dla nas wykona za opłatek. Opłatek kupimy u Makatary za dziesięć sztuk złota. Kupujemy go i dajemy Aberytowi ten w tym czasie wykuł dla nas koła . Zabieramy cztery koła . Hamulec bezpieczeństwa . Oliwę kupimy u Aberyta . Wszystkie rzeczy zanosimy konduktorowi . On nam dziękuje i czekamy 10 minut. Idziemy do konduktora i dostajemy bilet oraz gorąca czekoladę. Każe nam przyjść w nocy. Więc idziemy przenocować do Rozalii. Kładziemy się i budzimy się w Werbin w nocy. Idziemy do torów obok kopalni i wchodzimy do pociągu. Gdy wejdziemy do pociągu mamy na sobie piżamę i wyświetla nam się napis : Quest zakończony .

Questy w pociągu i na Biegunie .

1
Znajdź bilet Ani
Podczas rozmowy z dziećmi dowiadujemy się że Ania zgubiła bilet. Idziemy do niej i pytamy się czy to prawda że zgubiła bilet. Ona potakuje i mówimy jej że pomożemy znaleźć jej bilet. Zaczynamy od przesłuchania dzieci, ale tylko jeden widział bilet wyleciał przez okno. Musimy wspiąć się na dach. Więc wchodzimy na dach i szukamy biletu. Znajdujemy bilet , ale on przykleił się do dachu. Schodzimy z dachu i pytami się czy nie mają rurki lub patyka. Dzieci zaczynają się z nas śmiać. Musimy poradzić sobie sami. Próbujemy odkleić bilet, ale znów nie. Idziemy do konduktora, a ten nam pomaga i oddajemy bilet.

2
Pokieruj pociągiem
Idziemy do Konduktora w drugim wagonie i pyta się nas czy moglibyśmy mu pomóc kierować pociągiem, gdyż kierowcy wymieniają żarówkę. Konduktor mówi nam co i jak i robimy kolejno : .
1Gaz
2Gaz
3Gwizdek
4Dokładamy węgla
5Gaz
6Dokładamy węgla

I słyszmy krzyk. Hamujemy. I przychodzi konduktor i złości się na nas. Potem przenosi nas na zewnątrz i okazuje się że to renifery. Poślizgujemy się i szarpiemy za brodę maszynisty. Renifery odchodzą kilka centymetrów. Musimy szarpać kilka razy i gotowe. Idziemy do konduktora. Okazuje się że renifery były nie reniferami Mikołaja, a renifera wroga Mikołaja czyli Grincha. Mamy za zadanie go odszukać w rzece. Oczywiście konduktor da nam dziwne ziele, które połykamy i lądujemy w rzece i szukamy Grincha. Jest on na samym dnie i niszczy prezenty Mikołaja. Najpierw Ogłuszamy Grincha, a potem wchodzimy do fabryki Grincha, gdzie są produkowane zabawki dla niegrzecznych dzieci oraz niszczone prezenty Mikołaja. Najpierw wyłączamy machinę i bierzemy prezenty Mikołaja. Wypływamy na powierzchnie i do konduktora, który da nagrodę.


3
Spraw by Scrooge stał się dobrym duchem.
Wchodzimy na dach i widzimy tam Scrooge. Pytamy się go czy to prawda że ten pociąg jedzie na Biegun. Ten wyśmiewa nas i świętego Mikołaja. Postanawiamy wprowadzić do jego serca świąteczny nastrój. Przynosimy mu kakao od konduktora i skarpety świąteczne, które są porozwieszane po całym pociągu. Jednak to nie zmienia jego nastroju. Postanawiamy przynieść mu bombkę. Choinka jest w jednym z wagonów. Bierzemy dwie bombki i zanosimy je Scroog'owi. Jego humor lekko się poprawia, ale to nadal nie świąteczny nastrój. Postanawiamy mu przynieść prezent. Pod choinką są prezenty. Na jednym z nich widnieje napis SCROOGE-DUCH POLARNEGO EKSPRESU. Bierzemy prezent i zanosimy go duchowi. Ten nam dziękuje. I jego ubranie staje się czyste itd . On daje nam nagrodę.Gdy zrobimy te questy dojeżdżamy do bieguna.Idziemy do konduktora i podbija on nam bilety.


1
Pomoc Mikołajowi
Quest zaczynamy u Mikołaja.Prosi nas o stworzenie świątecznej nalewki . Przepis dostaniemy u pani Mikołajowej.
-Laski cukrowe
-Owoce z drzewa cukrowego
-Zioła.
-Woda z rzeki
-Miód o smaku czerwonej bombki

Laski cukrowe i miód kupimy u skrzata Grubaska .Owoce z drzewa cukrowego zdobędziemy z drzewa cukrowego przy rzece. Za pierwszym razem wpadamy do rzeki i jesteśmy nieprzytomni. Idziemy drugi raz i zrywamy go. Zioła znajdziemy w Czerwonym kubraku [to nazwa miasta]. Teraz kupujemy czarkę u skrzata Sklepika. Nabieramy wody z rzeki w czarkę i wszystko zanosimy Pani Mikołajowej. Ta prosi nas o pomoc w ugotowaniu ulubionego dania Mikołaja i skrzatów czyli ciasteczek. Musimy zdobyć :

-Dwie kostki cukru
-Kakao
-ziarna owsa.

Cukier i Kakao kupimy u elfa Grubaska. Ziarna owsa zdobędziemy u Pakowacza. On nam da ziarna za kilka smakołyków, które zdobędziemy u córki Mikołaja w zamian za kilka lasek cukrowych. Gdy oddamy jej laski cukrowe ona nam da koszyczek ze smakołykami. Dajemy Pakowaczowi koszyk , a on daje nam ziarna. Idziemy do żony Mikołaja , a ta nas prosi o wypożyczenie piekarnika od elfa Kucharzyny . Ten nam pożycza i dajemy Pani Mikołajowej.Ta daje nam jedną butelkę nalewki, którą zanosimy Mikołajowi i nagroda

2Pomóż elfom naprawiać zabawki

Idziemy do fabryki zabawek i rozmawiamy z elfami. Proszą nas o pomoc w naprawieniu zabawek z pociągu , które przyniósł konduktor. Elfy proszą nas o zdobycie :

-pompona
-dwóch skrawków materiału
-papieru pakowego
-trzech wstążek
-kilka śrubek

Pompon zdobędziemy od Mikołaja w zamian za drugą butelkę nalewki. Nalewkę zdobędziemy u żony Mikołaja w domu Mikołaja . Gdy zaniesiemy nalewkę Świętemu ten daje nam pompon . Skrawki materiału dostaniemy u elfki Igiełki. Ta da nam skrawki w zamian za ciepłą herbatę . Idziemy do kelnera, a ten daje nam herbatę za dziesięć sztuk złota. Zanosimy herbatę Igiełce, a ona daje nam skrawki materiału. Potem idziemy do Pakowacza po papier pakowy i wstążki on nam je da w zamian za ciastka. Po ciastka idziemy do Pani Mikołajowej. Gdy zdobędziemy ciastka odnosimy je elfowi Pakowaczowi, zatem daje nam papier pakowy i wstążki. Po śrubki idziemy do elfa o imieniu Kręciołek. Dostaniemy od niego śrubki w zamian za maskotkę. Obiecujemy mu maskotkę, a on nam daje śrubki. Od razu idziemy do Mikołaja i mówimy mu o Kręciołku. Ten mówi że sam zrobi maskotkę, ale potrzebuje miękkiego materiału. Po miękki materiał idziemy do Igiełki. Ta mówi że skończył się jej materiał. Idziemy do pociągu i szukamy materiału w wagonach. Znajdujemy w jednym z wagonów kawałek materiału. Zanosimy go Mikołajowi i czekamy 5 minut aż Mikołaj uszyje maskotkę. Maskotkę zanosimy Kręciołkowi, a on w zamian daje nam trochę ciasteczek. Ze wszystkimi materiałami idziemy do elfów w fabryce. Dziękują nam i dają prezent.


3 Pomóż ubrać ogromną choinkę

Idziemy do elfów na dziedzińcu i proszą nas o odebranie bombek i światełek u elfa Rysownika. Odbieramy ozdoby i wracamy do elfów. Proszą nas o powieszenie bombek na najwyższych gałęziach. Elfy dają nad ogromną drabinę. Wchodzimy na nią i wieszamy bombki oraz światełka. Czekamy aż elfy oświecą światełka. Proszą nas na koniec o powieszenie gwiazdy na czubku choinki wieszamy ją. Czekamy 10 minut i odbieramy nagrody od elfów.4
Zaginął jeden z elfów.Odszukaj go.
Córka Mikołaja liczyła elfy i nie ma jednego elfa. Uciekł elf Wędrzęc. Idziemy do Mikołaja i powiadamiamy go o tym. Święty prosi nas o porozmawianie z przyjaciółmi elfa.
-Elf Grubasek.
-Kelner
-Elfka Igiełka
-Pakowacz
-Kręciołek.

Grubasek daje nam klucze do mieszkania elfa. Kelner daje nam list pożegnalny od Wędrca . Igiełka mówi nam o tym co planował elf. Pakowacz mówi że dzień przed ucieczką elfa. Elf prosił o torbę. Kręciołek mówi że elf prosił o zrobienie nart. Idziemy do Mikołaja z tymi wiadomościami. Mikołaj może przywołać elfa, ale potrzebuje specjalnego amuletu. Mikołaj robi amulet, ale to nic nie daje. Musimy przeszukać dom Wędrca. Przeszukujemy mieszkanie i znajdujemy mapę. I do Mikusia. Ma pomysł, ale potrzebuje kilku rzeczy, które zdobędzie sam, ale w zamian musimy pomóc elfom. Zgadzamy się więc.

Igiełka więc kupujemy igły u Tafii. Kelner teleportuje nas na mapkę z jedzeniem i piciem i podajemy je elfom. Pakowacz kupujemy papier pakowy u Niela. Grubasek potrzebuje miski. Miskę zdobędziemy u Frassona w Mythar jeśli przyniesiemy mu rzeczy do tego potrzebne:
-Klonowe deski
-Konar.
Konar w Mythar w drzewie, a deski u Inetora. Z miską do grubaska i do Mikołaja ten przyszedł z magiczną kulą śnieżna. Przywołujemy elfa i nagroda.


Moglibyśmy chodzić po mieście. Kupować prezenty itd.Gdy zakończymy questy i wejdziemy do pociągu automatycznie zaczniemy jechać do domu [ Do miasta będzie można jeszcze przyjechać ]
Możemy rozmawiać z dziećmi i od jednego z dzieci dostaniemy prezent. Idziemy na górę do odmienionego Scrooge i on daje nam swój worek.


Pomóż mieszkańcom Ithan przygotować się do świąt.
iw Ithan na ucztę do Burmistrza.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców na ucztę idziemy do burmistrza i ten prosi o dostarczenie składników kucharce
-mąka
-cukier
-marchewka
-grzyby
-kora cynamonu.
-laski cukrowe

Sęk w tym że laski cukrowe skończyły się w Margonem, a nie można dać kucharce lasek wyprodukowanych przez Mikołaja, gdyż ona w niego nie wierzy więc musimy zdobyć kilka składników do lasek cukrowych
-cukier
-mały eliksir zdrowia
-czekolada
-jagody
-wiśnie

owoce i czekoladę zdobędziemy w Tuzmer.Ze składnikami idziemy do cukiernika. Ten robi laski cukrowe w trzydzieści minut. Zanosimy laski kucharce i do burmistrza ten prosi żebyśmy pomogli Roanowi, tacie Tomasza,Edgarowi i Makinie ozdobić miasto. Pomagamy ściąć drzewo Edgarowi i zanosimy je na plac. Potem do Roana i z Roanem ozdabuamy drzewko. Idziemy do Makiny ta prosi o pomoc w ozdobie miasta. Idziemy do Karka-han po łańcuchy i bombki bo u Roana nie ma już bombek zanosimy bombki Makinie i wchodzimy na kilka dachów i ozdabiamy domy.
Tata Tomasza przygotował dla każdego mieszkańca prezenty, ale zgubił papier listowy, więc jedziemy do Laponii po papier pakowy, ale gdy chcemy jechać koła nie chcą ruszyć. Idziemy po oliwę do elfa Kręciołka i wlewamy oliwę na koła, ale to nic nie daje. Idziemy do Mikołaja i pytamy się czy nie podwiózł by nas do Ithan skoro leci rozdawać prezenty. Zgadza się, ale musimy wskoczyć do kilku domów. Więc wchodzimy przez komin i kładziemy prezent albo do skarpety albo pod choinkę. Mikołaj wysadza nas na dachu murów popołudniu. Szybko schodzimy za pomocą barda Granda i pędzimy do taty Tomasza. Ten mówi że długo nas nie było i zaczyna pakować prezenty. Wracamy do niego po kilku minutach i idziemy do burmistrza i ten się pyta czy moglibyśmy przebrać się za Mikołaja i rozdać prezenty na uczcie. Zgadzamy się i dostajemy przebranie Mikołaja. Niestety jest rozdarte pędzimy do Broka, ale temu brakuje odpowiednich materiałów, więc pędzimy do Tafii ta tak samo jak Brok. Więc szukamy gospodynie domowej. Idziemy do Makiny ta naszyje nam kostium, gdy skończy mówi że broda jest do niczego i mówi że zrobi nową. Czekamy półgodziny i w tym czasie idziemy do burmistrza i mówimy że Makina naprawia strój. Burmistrz każe złowić kilka ryb. Ryby złowimy w dolinie Yss. Nie mamy wędki więc idziemy do rybaka w Torneg i prosimy o wypożyczenie wędki. Ten nam ją da w zamian za kilka świątecznych pierniczków. Po pierniczki idziemy do kucharki. Bierzemy kilka i zanosimy rybakowi. Ten daje nam wędkę łowimy ryby i z rybami do kucharki, a z wędką do rybaka w Torneg. Teraz po strój Świętego i idziemy do burmistrza. Teleportuje nas do wieczornego Ithan i mamy zaczekać w ratuszu. Czekamy i po kilku minutach mówimy do burmistrza on przenosi nas do sali. Rozdajemy prezenty i idziemy się przebrać i wkraczamy na ucztę i koniec. Gdy skończymy ucztę idziemy do burmistrza po nagrodę i koniec.

1 Szczęśliwego Nowego Roku
Burmistrz mówi nam o przygotowaniach do sylwestra i wkręcamy się w pomoc. Najpierw mamy odebrać fajerwerki od elfa Bombowego. Bierzemy je i do burmistrza. Ten mówi żeby do niego zgłosić się później, a teraz pomóc mieszkańcom.Najpierw do kucharki ta mówi że potrzebuje kilku brakujących składników do zrobienia dań na sylwestra. Najpierw przynosimy składniki na zupy:
-ogórki [ 4 sztuki]
-marchew[5 sztuk]
-worki ziemniaków[4 sztuki]
-śmietana[5 sztuk]
Teraz do dań głównych
-Chleb [3 sztuki]
-Jajka [ 6 sztuk]
Jajka zdobędziemy w Torneg w kurniku.
-Słoik ogórków
-Worki ziemniaków[4 sztuki]
Teraz desery
-Wiśnie [4 sztuki]
-Sok[2 sztuki]
-Śmietana[1 sztuka]
-Cukier[8 sztuk]
-Masło[5 sztuk]
Zanosimy to kucharce to prosi o pomoc w gotowaniu dań.
Kucharka daje nam przepis na Zupę ogórkową i tort czekoladowy.
Ogórkowa
Więc odbieramy ogórki, jedną marchew, jeden worek ziemniaków i dwie śmietany.Kucharka nie ma wolnych garnków więc musimy kupić, ale u kogo. Garnek może zrobić Unil zrobi jeśli przyniesiemy mu kilka rzeczy do wytworzenia garnka i weźmie opłatę 2.500
-Dłuto
-Kawałek metalu
-Szkło
Kawałek metalu zdobędziemy u Aberyta. Szkło w Mythar u Krassa. Idziemy z tym do Unila i robi on nam garnek. Idziemy z garnkiem do kucharki i mówi nam krok po kroku co robić.

Tort Czekoladowy.
Zapomnieliśmy o czekoladzie. Musimy kupić ją u Rozalii, a więc mamy czekoladę i odbieramy składniki i znów robimy to co kucharka.
Teraz do Makiny. Makina Musi ozdobić salę taneczną więc zbieramy dla niej :
-Fiołki
-Róże
-Dzwoneczniki
-Alpinie
Z kwiatami idziemy do Lenki i ona robi bukiet w zamian za stówę. Idziemy do Makiny i mówi że woda w źródle zamarzła, ale słyszała o cudownym gorący, źródle, które nigdy nie zamarzła i robi nam się pomniejszy quest:

Pomóż Makinie odnaleźć gorące źródła

Idziemy do znawczyni baśni i bajek Rozalii. Ta opowiada nam historię i mówi że źródła są najpewniej na Zasłoniętym Jeziorze, więc idziemy i widzimy źródło, ale drogę zagradzają trzej strażnicy. Trzeba mieć pozwolenie inaczej nie możemy. Idziemy do Makina, a ta wysyła nas do burmistrza. Ten daje nam zezwolenie i dajemy strażnikowi mówi że nas przepuści jeśli przyniesiemy im obiad, ale obiad ma być od rodziny. Mówią, gdzie znajduje się ich dom. Niestety mylimy coś i nie wchodzimy do tego domu i niestety mylimy domy. Musimy się znowu ich zapytać, ale musimy zapisać na kartce. Kartkę i kałamarz kupimy u Slina. Problem w tym że wszędzie wyprzedano pióra. Musimy sami je zdobyć, wiec szukamy sroki. Dajemy jej do obejrzenia monetę i wtedy wyrywamy dwa pióra.Idziemy do strażników i zapisujemy i idzemy po obiady. Kupujemy karafkę i dajemy obiady strażnikom. Nabieramy wodę i do strażników. Teraz z wodą do Makiny i nagroda.

Ciąg dalszy questa burmistrza :

I do Huslina ten potrzebuje drzewa lipowego bo musi zrobić stół. Drzewo zdobędziemy od Edgara. Załatwiamy i do Burmistrza mamy Załatwić Drinki. Drinki zrobi Flat, gdy to zrobi to idziemy do niego i odbieramy. Teraz porozwieszać plakaty w miastach i to wszystko czekamy godzinę i znowu do burmistrza kucharka potrzebuje jeszcze kilku rzeczy:
-Gorąca woda
-Herbata z miodem
-Ciasto
-Konfitura
-PowidłaGorąco wodę w źródle, Herbatę od Kelnera na Biegunie Północnym,Ciasto tak jak Herbatę,Konfitura i powidła w Podgrodziu. Teraz mama załatwić kilka rzeczy dla samego burmistrza


Teraz do Unila i pomagamy mu odnaleźć zgubiony zegar noworoczny. Zgubił go w domu. Szukamy i znajdujemy z zegarem do burmistrza i nagroda i dostęp do sali.
Edytowany 18:24:53 3.1.2012 przez Selkindur
Edytowany 15:31:42 14.1.2012 przez Selkindur
2011.12.03 21:55:50
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15930030

Fandrael

261664
5911
Rozwiąż tajemnicę piasków pustyni (115lvl)

Questa zaczynamy u Szalonego Daga w Dolinie Suchych Łez, który w jednym z dialogów szemra coś o gniewie pustyni i zatraceniu świata. Rozmawiając z nim dalej, wnioskujemy, iż chodzi o ponowne przebudzenie boga nienawiści. Szukając dalszych wskazówek udajemy się do Przybytku Bogini Wojny, żeby porozmawiać z kapłanką Sechimi. W rozmowie z kobietą dowiadujemy się, że pewien nieostrożny podróżnik ponownie przebudził owe bóstwo. Rozmawiając dalej, kapłanka informuje nas, że jedynym sposobem na uratowanie Margonem jest uśpienie ducha zmarłego. Dostajemy wskazówki co do pobytu grobowca Baahala i udajemy się do niego. W tym momencie trzeba by było stworzyć nową mapkę, na którą przenosiłby nas pustynny wir (coś w stylu wirów na Caneum). Gdy jesteśmy już w grobowcu rozmawiamy z duchem Baahala (nowy NPC), po czym lądujemy w mieście. Zaraz po zrespieniu się wracamy do kapłanki w Przybytku Bogini Wojny i mówimy jej, że pokonanie boga jest niemożliwe. Ta jednak uświadamia nam, że żyje człowiek, który wie jak go pokonać. Rozpoczynamy poszukiwania. Pierwszą osobą jaką powinniśmy odwiedzić jest oczywiście Niel. Ten uświadamia nam, że nie wie kto może być tym człowiekiem ale daje nam wskazówkę co do jego pobytu - Tuzmer. Najpierw kierujemy się do mera miasta, niestety ten również nie wie kto to może być. Następną osobą jaką powinniśmy odwiedzić będzie wiedźma Hoskaria z Wioski Rybackiej. Ta wita nas jak zwykle bardzo miłym powitaniem, po czym oświadcza nam, że poczuła już co dzieje się w prastarym grobowcu. Daje nam podpowiedź która sugeruje, że osoba, którą szukamy znajduje się na wysokich skałach okalających Tuzmer. Szybko kierujemy się w tamtą stronę i odnajdujemy dziadka Jeżyka. Od razu przechodzimy do rzeczy mówiąc jak wygląda cała sprawa. Dziadunio z podejrzliwością pyta skąd wiemy, że bóg kolejny raz się przebudził, jednakże po krótkiej rozmowie daje nam wiarę i zaczyna pewne opowiadanko, że był przyjacielem człowieka, który pokonał potwora. Dowiadujemy się również pewnej ważnej rzeczy, aby pokonać Baahala należy mieć przy sobie magiczny amulet, który jest w posiadaniu smoka. Kończymy rozmowę i szybko opuszczamy Tuzmer kierując się w stronę Mythar, do smoka Introporodara. Gdy jesteśmy już w jaskini smoka i rozmawiamy z gadem, ten ze swojego zamiłowania do kamieni szlachetnych i złota w zamian za amulet prosi nas o przyniesienie paru klejnotów, które od dawien dawna pożąda. Dostajemy spis błyskotek: obsydian, żółty jasper, iolit, verdelit oraz niebieski kwarc. Wszystkie kamyczki znajdują się w koszach na pustyniach. Po zdobyciu kamieni wracamy do smoka i dostajemy amulet prawdy, z którym wracamy do kapłanki Sechimi, lecz ta informuje nas, że słudzy bóstwa przebudzili się i chodzą jako umarli po piaskach pustyni, więc czeka nas krwawe zadanie:

Zabij: Pradawna mumia (0/20)
Zabij: Chodzące truchło (0/20)
Zabij: Antyczny wojownik (0/20)
Zabij: Mumia wysokiego kapłana (0/10)
Zabij: Zabalsamowany wyznawca Seta (0/3)

Po uporaniu się z armią umarlaków wracamy kolejny raz do kapłanki, po czym udajemy się do pustynnego wiru w Dolinie Suchych Łez i lądujemy w Grobowcu Baahala. Mając amulet na sobie atakujemy potwora, lecz kolejny raz lądujemy w mieście. Jeszcze raz idziemy do kapłanki w Przybytku Bogini Wojny i rozmawiając z nią, przypominamy sobie, że boga nie można zabić, można go jedynie uśpić. Rozumiejąc już swój błąd kierujemy się jeszcze raz do wiedźmy Hoskarii, prosząc o pomoc. Ta ofiarowuje nam ten sam zwój hipontyzacji, który był używany do uśpienia króla szczurów i życzy nam powodzenia. Wracamy po raz kolejny do prastarego grobowca i mając na sobie amulet odczytujemy słowa zapisane na karcie. Klejnot wisiorka pęka w oślepiającym świetle a bóg nienawiści zapada w głęboki sen. Po tym wydarzeniu wracamy do dziewczyny i dostajemy nagrodę według uznania.

-
Edytowany 14:03:49 4.12.2011 przez Fandrael
Edytowany 19:35:08 4.12.2011 przez Fandrael
2011.12.04 13:59:59
Ocena: 6
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15936886

kolejorzz

15236
138
Szkoda ze dopiero na 121 jest a nie jak sie na nich expi
2011.12.04 14:04:48
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15936961

Fandrael

261664
5911
kolejorzz:
Brałem to pod uwagę ale elity antycznych są dosyć silne i niektórzy gracze mogą nie dawać rady pod nimi. Z resztą jeśli ktokolwiek chciałby ten quest wprowadzić to wymagania zawsze można zmienić.
2011.12.04 14:08:37
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15937022

kolejorzz

15236
138
Hmm... ale jest chyba kilka sztuk pojedynczych badz w grupie 2osobowej i mysle ze to by nie sprawialo zadnego problemu
2011.12.04 14:44:40
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15937640

Le Vinek

23151
701
Fandrael:
Byłby to jeden z moich ulubionych questów;D
kolejorzz:
Ciapa!
2011.12.04 19:31:16
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15942874

KONTO USUNIĘTE

Kapłanka Hia potrzebuje twojej pomocy - 60lvl


Questa zleca Kapłanka Hia z Siedziby Kapłanek z Torneg. Rozmawiamy z nią i opowiada nam o sytuacji, która spotkała ją w nocy. Ktoś wykradł z jej prywatnego kufra drogocenne księgi z których pobierała nauki. Prosi nas abyśmy znaleźli złodzieja i zwrócili jej książki, gdyż w innym wypadku zostanie wyrzucona z seminarium. Daje nam także monetę, którą upuścił złodziej podczas ucieczki. Na początku musimy ustalić gdzie płaci się takimi monetami. Szukamy więc osoby, która może nam pomóc, najlepiej skarbnika. Na początek udajemy się do Sir Lehima z Ratuszu K-H, ale on niestety nie rozpoznaje monety. Potem do Skarbnika Nosemuza z Ratuszu Nithal, który również nie poznał monety. W akcie desperacji decydujemy się pójść do Eder, a właściwie do Barnaby(Dom Burmistrza p.1). On również nie wie skąd pochodzi moneta, ale jeśli zapłacimy łapówkę w wysokości 10000 złota, powie nam kto zna się na monetach. Płacimy więc, a Barnaba skierowuje nas do Jona Tajemniczego, którego znajdziemy w Karczmie na Mokradłach. Jon wie gdzie używa się takich monet, jednak zdradzi nam tą informację za małą przysługę. Koniecznie potrzebuje on 3 głowy zbira ponieważ jest głodny, oraz musimy zabić 5 lazurytowych tygrysów i jednego Strażnika Andarum, gdyż blokują mu one przejście do groty w której przechowuje swój oręż. Po dostarczeniu głów i zabiciu potworów, wracamy do Jona. Otrzymujemy informacje, że takimi monetami płacą Gildie Kupców z Karka-Han i Nithal. Wracamy do Kapłanki Hii i opowiadamy czego się dowiedzieliśmy.
Kapłanka przypomniała sobie, że w Karka-Han jest Biblioteka. Być może pracownicy Biblioteki wynajęli kogoś do kradzieży książek Kapłanki, aby wzbogacić nimi swoją kolekcje i być może jest to ktoś z Gildii Kupców, a podczas ucieczki zgubił właśnie taką monetę. Musimy to sprawdzić. W tym celu udajemy się do Gildii Kupców w Karka-Han. Szukamy cwaniaczka, który wygląda na osobę zdolną do kradzieży. Rozmawiamy więc z Ulafiaszem i gdy go przyciśniemy przyzna się do kradzieży, tak jak przypuszczała Hia - kradzież została zlecona przez Bibliotekarzy. Jednak Ulafiasz był tylko pośrednikiem między Biblioteką a sprawcą kradzieży. Rozmawiamy z nim jeszcze raz i ponownie przyciskamy, wówczas Ulafiasz powie kto dokonał kradzieży. Okazuje się, że Tops z Eder był złodziejem. Udajemy się do niego, ale on wypiera się kradzieży. Ściemniamy mu że zabiliśmy już jego kumpli i jeśli się nie przyzna, to również jego zabijemy. Wówczas Tops oddaje nam Worek z książkami, a my idziemy z nim do Kapłanki. Hia jest nam bardzo wdzięczna, ale chce się jeszcze zemścić na Bibliotekarzach z Karka-Han. Planuje, abyśmy upili Bibliotekarkę i wykradli książkę na której Kapłance bardzo zależy - Historia Gerdo. Wysyła nas ona do Umbara, który po znajomości daje nam za darmo wino, którym upijemy Bibliotekarkę. Gdy otrzymamy już wino, idziemy do Biblioteki, do Nemery
i podajemy jej trunek. Musimy jednak odczekać ok. 30 minut zanim wino zacznie działać. Po tym czasie wracamy, rozmawiamy z Bibliotekarką i sprawdzamy czy jest już upita. Jeśli tak, to przeszukujemy wszystkie regały, aż wreszcie trafimy na ten właściwy. Otrzymujemy Historię Gerdo i wracamy do Kapłanki Hii. Kapłanka jest wniebowzięta naszą odwagą i wręcza nam nagrodę...


Pogrubionym drukiem - potrzebne postacie.
Co o tym sądzicie? Mój pierwszy quest.
Edytowany 23:01:57 4.12.2011 przez zepsuty toster
Edytowany 23:02:19 4.12.2011 przez zepsuty toster
2011.12.04 23:01:32
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15945444

mystrzu

287306
2349
zepsuty toster:
parę błędów logistycznych -
1 na 60 lvlu za chiny nie dropniesz już głów zbira. proponuję to usunąć
2 biblioteka w ka-ha nie jest instytucją która chciałaby ukraść komuś książki. mamy w niej questa na 111 i wtedy wszyscy są mili i uprzejmi...
3 jak i po co mielibyśmy zabić kolegów topsa skoro on sam ukradł księgi ?
2011.12.05 07:14:09
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15945897

mmmmoooo

184376
11338

Edytowany 02:42:57 20.5.2015 przez mmmmoooo
2011.12.05 19:57:08
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:15953333

KONTO USUNIĘTE

a więc lecimy : ; d
Zadanie zleca nam Roan A więc .
Roan : Witam Cię miły wędrowcze co Cię sprowadza do mego skromnego sklepu ?
Łotry z Eder znów mnie okradły na szczęście udało mi się zachować kilka złotych monet , chciałbym nabyć broń.
Roan :
Widzisz wędrowcze mi się też nie powodzi zabrakło mi materiału aby tworzyć bronie .
Ależ Roanie jakie to smutne może uda mi się jakoś Tobie pomóc .
Roan :
Widzisz może spróbowałbyś nabyć mi materiału ? Za to wykonam Ci te broń za darmo .
Dobrze Roanie zrobię co w moich siłach .
Roan : Spróbuj porozmawiać z Górnikami w kopalniach Werbin .
A więc już biegnę .
udajemy się do pijanego górnik w Werbin który mówi nam że da nam materiał w zamian za krowie mleko .
A więc jak sie domyślacie udajemy się do Torneg do krowy która nie chcę nam dać mleka .
Następnie idziemy zaczerpnąć radyy Roana co dalej?
Roan opowiada nam że ona jest zmęczona i głodna i abyśmy pozbierali zioła i udali się do wiedźmy amry która wykona miksturę która pozwoli krowie dać nam mleko .
A więc udajemy sie do wiedźmy która mowi że chętnie ,lecz musimy zdobyć zioła oraz zapłacić za wykoonanie.
Musimy zebrać
Haber x3
Koniczyna x1
Oraz dwa nagietki .
Idziemy ze składnikami do Amry i mówimy jej że wszystko mamy ona nam na to że musimy jeszcze pozbyć się goblinów które nachodzą ją w nocy .
A więc idziemy zabić :
Leśny goblin x2
Zły goblin x4
Pancerny goblin x1
Władca krzewów x1
Goblin traper x 4
Gdy już je zabijemy idziemy do Amry która sporządza nam miksturę za opłatą 20 tysięcy złota.
Idziemy do krowy dajemy jej lekarstwo , ona daje mleko idziemy do górnika który daje nam węgiel .
Wracamy z dobrymi nowinami do Roana który wykonuję nam broń
I otrzymujemy xx expa , xx broń xx PH .


Sorki że nie zwracałem uwagi na interpunkcję , ale noc ja nieogarnięty . Mam nadzieje że się podobało .
Edytowany 02:16:48 18.12.2011 przez Fafrax
Edytowany 02:31:41 18.12.2011 przez Fafrax
2011.12.18 02:14:18
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:16121192

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Questy i solucje > Nasze Questy.

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0