Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Questy i solucje > Nasze Questy.

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]

KONTO USUNIĘTE

Pomóż Basi wygrać konkurs na najlepszy miód -zleca Basia, 64lvl

Quest zaczynamy u Basi w Wiosce Pszczelarzy. Mówi nam, że zbliża się doroczny konkurs na najlepszy miód. Chciałaby wziąć w nim udział i wygrać z mężem, Zbigniewem. Prosi nas o pomoc. Jeśli się zgodzimy, wyznacza nam zadania. Najpierw musimy zdobyć miód spadziowy. Kupujemy miód i wracamy do Basi, która mówi, że z niego postara się zrobić coś jeszcze lepszego. Najpierw każe nam przynieść bańkę mleka. Zdobywamy ją i wracamy do Basi. Ta mówi, żebyśmy zaczekali 5 minut i potem do niej wrócili. Po tym czasem idziemy do kobiety, a ta mówi nam, żebyśmy przynieśli jej zielone jabłko. Przynosimy owoc Basi i znów czekamy 5 minut. Po tym czasie wracamy do niej. Oznajmia nam, że potrzebuje teraz 3 mniejszych eliksirów zdrowia. Zdobywamy mikstury i wracamy z nimi do Basi, która mówi, że mamy zaczekać 15 minut. Po tym czasie wracamy do niej, a ta informuje nas, żebyśmy poszli do żony Jofusa, po specjalną przyprawę. Basi mówi, że kobieta będzie wiedziała, o co chodzi. Udajemy się do domu Jofusa. Jego żona mówi, żebyśmy po przyprawę zagadali do jej męża, gdyż on ostatnio ją używał. Jofus z przykrością stwierdza, że zapodział gdzieś przyprawę, a jej szukanie trochę potrwa. Czekamy 40 minut i wracamy do Jofusa, a ten mówi, że znalazł przyprawę. Daje nam ją. Wracamy z nią do Basi, a ta mówi, że czas dodać do miodu coś egzotycznego. Musimy przynieść 2 liczi i awokado. Gdy zdobędziemy to, o co prosiła kobieta, wracamy do niej. Basia mówi, żebyśmy przynieśli jej jeszcze 2 ananasy. Gdy je zdobędziemy, wracamy do Basi, a ta mówi, żebyśmy zdobyli jakieś ciastka do jedzenia z miodem, gdyż taka rzecz podoba się jury. Idziemy do Tuzmer i kupujemy gorzką czekoladę. Z przysmakiem wracamy do Basi. Ta mówi, że konkurs odbędzie się już niedługo i niestety musimy zaczekać. Czekamy 5 godzin. Po tym czasie wracamy do Basi, a ta mówi, że zajęła drugie miejsce, za jakimś kupcem z Elancji. Co ważniejsze, Zbigniew był dopiero trzeci. Basia dziękuje nam.

Nagroda:
14000 punktów doświadczenia
10000 sztuk złota

Słoik miodu Basi
Typ: Konsumpcyjne
Leczy 1980 punktów życia
Ilość: 15
Miód, który zrobiłeś razem z Basią. Smakuje i pachnie cudownie.

i
Mały słoiczek tajemniczego miodu
Typ: Konsumpcyjne
Pełne uleczanie, pozostało 21k punktów uleczania
Specjalny miód, wytwarzany tylko w Wiosce Pszczelarzy. Nie zgub go!

--
[i]Edytowany 17:15:44 10.2.2010 przez The Superstar

Edytowany 18:40:21 10.2.2010 przez The Superstar
2010.02.10 17:14:39
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6755714

Jaerkso

18148
838
Zbadaj pochodzenie nieznanego pyłu Zleca ogniomistrz Drast - 127lvl

Ogniomistrza ostatnio męczy to,że spotkał podczas interesów dziwny pył,który bardzo pomaga w strzelaniu z armaty.Musimy znaleźć odpowiednią osobę do przetworzenia tego materiału.
Idziemy szukać Pancernika Beznosego Barta(Na dół od wejścia do latarnianego wybrzeża)
On mówi,że może zakonserwować proch ale prosi(a wręcz żąda) zabicia 1 kraba pustelnika i 20 krabików,gdyż one przeszkadzają mu w jego "uczciwej pracy".

Zabij:
Krab Pustelnik (0/1)
Krabik (0/20)

Po powrocie dostajemy odpowiednio uszczelniony i zamknięty pył.Oraz 10ph.
Teraz wracamy do Drasta.Wysyła nas do Zarządcy(tego w Lokum złych goblinów)
On mówi,że kojarzy mu się ten pył,ale zapomniał z czym.Musimy udać się do Torneg do Wieszczki Sary.Ona za 2k i muszlę przepowiada nam,że to kosmiczny pył z jakiegoś "Jowisza".
Gdy wrócimy do ogniomistrza,mamy zadanie zebrać pył z dziwnego obiektu.Niestety Drast nie wie gdzie on jest,ponownie udajemy się do Sary,ta za darmo odpowie,że znajduje się w Orczej Wyżynie,lub Osadzie czerwonych orków.Krater znajduje się na Wyżynie.Pobieramy kilka próbek i zanosimy Drastowi.Ten go wypróbuje.Czekamy 10 minut.Efekt był oszałamiający,ale chyba udałoby się go jeszcze poprawić.Dostajemy wielką torbę i łopatkę,i ładujemy w nią cały pył z krateru.Teraz zanosimy do go do (tego ziomka w dolinie Suchych Łez) on za dwie pary zmurszałych bandaży doda nam "sekretny składnik" do tego prochu.Zanosimy ulepszony pył do Drasta.Efekt jeszcze lepszy.Teraz już jest gotowy na wojnę,a my otrzymujemy:

Pierścień pyłu Jowisza
150k złota
300k expa
Edytowany 21:27:04 10.2.2010 przez Jaerkso
2010.02.10 21:23:16
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6759410

Tibarla

14775
391
"Sprawa młodziana" 51lv

Quest zaczynamy u chłopca Krassora.Jest koło ogniska w Mythar . Mówi że w wiosce jest jedna taka dziewczyna która mu się podoba. Jest nią Flessa. Chce jej dać jakiś prezent. Idziemy więc do Flessy i pytamy co lubi najbardziej. Ona odpowiada że lubi węże i chciała by mieć buty ze skóry. Wracamy do Krassora, i relacjonujemy rozmowę. Mówi żeby wybrać się do speca od węży. Jest niedaleko bo w mieście . Idziemy więc do specjalisty. Jest nim Polass. Pytamy się go czy ma skórę węża na buty. On się na nas denerwuje, ponieważ on je zbiera a nie zabija. Ale dodaje jeszcze że jest odmiana węży których się nie da hodować bo są groźne. Wracamy do Krassora. Mówi nam że nie za bardzo wie gdzie są te odmiany węży. Wie tyle że są na zachodzie krainy. Idziemy do miejsca nam znanego . Jest nim Mroczny Przesmyk. Teraz mamy zadanie zabić:

0/20 Grzechotników

0/15 Kobra

I wylotać z nich po 5 skór. Gdy już je zdobędziemy wracamy do Krassora. Pytamy się go gdzie można zrobić takie buty. On nie wie, ale słyszał kiedyś że pewna kobieta z północy zajmuje się ubraniami. Szukamy tej kobiety. (Nie wiem jak się nazywa ale znajduje się w Werbin, później wkleję) Gdy ją znajdziemy pytamy się czy mogłaby uszyć buty dla dziewczynki. Zgadza się ale za drobną opłatą. Dajemy jej 1k, i po godzinie czekania otrzymujemy buty. Wracamy z nimi do Krassora. Chciałby jej dać bukiet kwiatów, ale go nie ma . Prosi nas oto żebyśmy jeszcze mu pomogli zdobyć bukiet kwiatów. Jeśli nie sprzedaliśmy bukietu z questa na 18 lv to dajemy mu. Ale jeżeli jednak sprzedaliśmy (tak robi 2/3 graczy), idziemy do córki Grambera i pytamy czy może nam pomóc w zrobieniu bukietu. Pomoże nam jeśli zabijemy 10 zjaw i przyniesiemy sok. Sok można kupić u Synti w Torneg. Gdy już przyniesiemy sok i zabijemy te zjawy, czekamy 15 minut i otrzymujemy bukiet taki sam jak z questa na 18lv. Wracamy do Krassora z kwiatamy. On każe nam chwilę poczekać bo idzie się spotkać z Flessą. Po 2 godzinach wraca z uśmiechniętą twarzą. Za pomoc wręcza nam

Mała wiewióreczka

i

"Naszyjnik z żołędziem"

(Może to być unikat naciskiem na obronę przeciw truciznie ale tego ja nie ustawiam więc to sprawa MG)
Edytowany 16:00:03 12.2.2010 przez Tibarla
Edytowany 16:01:47 12.2.2010 przez Tibarla
2010.02.11 18:44:30
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6765250

KONTO USUNIĘTE

Pomóż Herfogowi- zleca Herfog, 25lvl

Quest zaczynamy u Herfoga w Werbin. Prosi nas o pozbycie się z Gór Zrębowych groźnych stworów. Jeśli się zgodzimy, musimy je zlikwidować.

Zabij: Bazyliszek Leśny(0/10)
Zabij: Bazyliszek Ziemny(0/8)

Gdy uporamy się z bestiami, wracamy do Herfoga. Ten mówi nam, żebyśmy poszli jeszcze raz do Gór Zrębowych, po pakunek od Pustelnika Randersa. Udajemy się do mężczyzny. Ten daje nam paczkę. Wracamy z nią do Herfoga. Ten prosi nas jeszcze o przyniesienie 3 fiołków. Gdy dostarczymy kwiatki do mężczyzny, ten dziękuje nam.

Nagroda:
6900 punktów doświadczenia
4300 sztuk złota
20 punktów honoru

---------------------
Domyślam się, jak ocenicie. Nie lubię pisać questów dla wysokich lvl, więc tworzę coś dla niskich.
2010.02.12 12:22:29
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6769726

Jaerkso

18148
838
Legenda o dwugłowym potworze.110lvl - Zleca książka w zajeździe pod Różą Wiatrów

Idziemy do księgi potworów,zauważamy wyrwaną notatkę pt.:"O potworze z dwiema głowami"
Postanawiasz odszukać kartkę.Idziemy do tego koleżki obok księgi(bibliotekarz ...)
On mówi że słyszał pewne wyrwanie około północy.Widzimy ślady w zaschniętym błocie.
Docieramy że to osoba o rozmiarach buta "45C".Szukamy w okolicy kogoś takiego,okazuje się że był to kupiec Mustafa ze Starego Sioła.Obwiniamy go za wyrwanie strony,i rzeczemy że pójdziemy po straże.On mówi że ma przy sobie tą kartkę,ale nie odda jej nam za darmo.Musimy pokonać kilka sztuk potwora na obrazku,gdyż kiedyś przeszkodził mu w jego transakcji.Mamy zadanie zabić:

Zulrolog (0/10)
Barimnog (0/8)
A na dowód przynieść od nich jakąś zdobycz.
Wracamy do Mustafy,ten oddaje nam kartkę,i w spokoju możemy ją odnieść do bibliotekarza.
Bibliotekarz potrzebuje specjalnego kleju do kartek,i taśmy maskującej.Taśmę dostaniemy od Roana w Ithan za 10k.Klej dostaniemy od Lussa w Mythar,za żywicę ze smoczych gór.Po powrocie otrzymujemy klej.Wracamy do Bibliotekarza,Ten jeszcze prosi o kawałek arbuza bo zgłodniał.Arbuza da nam Chochlik Negori który jest w domu Mii,ale musimy przynieść mu trochę daktyli (5 szt.) Po powrocie z arbuzem musimy dostać od kogoś jednak nowy tom "Księgi Potworów II" bo tego już nie da się skleić.Idziemy do Bibliotekarki Mirutki w nithal,Sprzeda nam tomik za 100k,i zabicie:

Lodowy Włochacz (0/10)
Purpurowy Włochacz (0/10)
Niedźwiedziołak (0/30)

Dostajemy tomik,wracamy,ale okazało się że bibliotekarka oddała nam tomik "III" zamiast "II"
Wracamy wymienić książkę,tym razem dostajemy dwójkę.Wracamy i otrzymujemy:

Złoto (300k)
Exp (tu do ustalenia bo nie wiem,może tak 300-400k?)
Pierścionek Księgozbiorów - Sa i Wszystkie cechy i trochę krytyka
oraz:

Księga Poezji V
typ:Neutralne
Poezje każdego mieszkańca tuzmer.
Wiatr suche liście obwiewa
z nieba spada ulewa
Kto cię nie kocha?Bo nie ja
Tuzmer,tyś moja ojczyzna.
Twój Handlarz Alfred

Edytowany 18:19:23 12.2.2010 przez Jaerkso
2010.02.12 18:18:40
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6771163

KONTO USUNIĘTE

Zdrada czy Pomoc? - "Siedmiobój Margonemski" 85lvlQuest zaczynamy u Burmistrza Eder. Mówi nam, że jako jedyne z miast, Eder nie zostało zaproszone na igrzyska Margonemskiej Olimpiady. Możemy teraz zgodzić się mu pomóc lub też nie. Jeśli się nie zgodzimy będziemy musieli iść do burmistrza Nithal i powiadomić go o tym, że drugi burmistrz chciał go zdradzić lecz o tym troszkę później Jednak gdy się zgodzimy będziemy musieli uniemożliwić rozgrywania poszczególnych części siedmioboju.

Jako pierwsze są biegi. Musimy unieruchomić specjalną trucizną po jednym najszybszym mieszkańcu z każdego miasta. Po truciznę idziemy do Mrocznego Zgrzyta. Najsampierw każe nam przynieść dwa kociołki- jeden, którego będzie używał teraz i jeden zapasowy. Następnie mamy przynieść:
- 5 trujących bluszczy
- 10 krwawników
- 3 żołędzie
- 4 lubczyki
- 5 żądeł
- 3 jady wywern
- 2 jady skorpiona
- 50k zapłaty
Gdy przyniesiemy ww. składniki będziemy musieli zaczekać 5h gdyż wszystkie składniki muszą się spoić. Po odczekaniu musimy przynieść 6 mikstur z jadu żaby dla specjalnych buteleczek i dla tego, że owa trucizna ma udawać właśnie tą miksturę. Mamy przynieść tylko 6 gdyż Mythar jako ukryte miasto nie startuje.

Pierwszym miastem jest Nithal. Musimy tam otruć Skocznego Wojtusia mówiąc mu, że to soczek. Drugim miastem jest Torneg, tam musimy otruć Dena. Trzecie miasto to Ithan, stamtąd jest dwóch zawodników o czym nie wiedzieliśmy więc idziemy znów do zgrzyta i tan daje nam dodatkową miksturę za 10k i miks z jadu żaby. Zatruwamy adepta Cerathina(?) oraz syna Huslina. Teraz do Karka-han. Musimy tu zatruć ucznia Slina. W Werbin musimy zatruć Herfoga a w ostatnim mieście, Tuzmer, musimy zatruć Serdiusza. Podczas tej części zadania nie można się teleportować gdyż to neutralizuje mikstury.


W drugiej dyscyplinie, strzelaniu z łuku do celu, musimy dać łapówkę wysokości 200k Huslinowi by ten nie dostarczył nowych łuków do łuczników startujących w olimpiadzie. Ten nie zgodzi się lecz jeśli zagrozimy zabiciem jego syna przyjmie ofertę, jeśli przyniesiemy pięć zwykłych łuków z Alghuli oraz 10 zestawów strzał z tychże stworów.


W trzeciej - pokazie magii będziemy musieli podniszczyć umiejętnie różdżki i orby zamknięte w ogromnej skrzyni w ukrytej komnacie Jarena. Musimy iść do Karka-han'skiego maga i poprosić o specjalną Księgę Zniszczeń by móc zepsuć różdżki i orby dokładnie i niewidocznie. Idziemy do Jarena lecz ten nie chcę nas tam wpuścić. Idziemy więc do Tafii by dała nam strój ( zbroję ( bez AC, ACM i innych ) ) Olimpijskiego testera magii. Musimy przynieść dwa kawałki czarnego aksamitu i garść guzików od ******** z Tuzmer. Gdy je przyniesiemy, czekamy trzy godziny i odbieramy strój, który zakładamy przy rozmowie z Jarenem. On wpuszcza nas, podając przy tym zaklęcie powrotne, do komnaty ( teleportuje ) ze skrzynią. Wchodzimy do owej wielkiej skrzyni i podchodzimy kolejno do dziewięciu stolików z różdżkami, laskami i orbami różnych żywiołów. Do każdego jest przypisek w książce, co trzeba zrobić. Gdy podniszczymy wszystkie przedmioty wychodzimy do komnaty i podchodzimy do "okienka" w ścianie komnaty i wypowiadamy zaklęcie. Zbroję możemy oddać Tafii za co dostaniemy 50ph lub sobie zatrzymać.Czwarta konkurencja - pływanie, odbędzie się w rzeczce przy domu rybaka Almonda. Musimy załatwić kilka zdechłych ryb dla upozorowania zatrucia wody. Idziemy więc do rybaka Yarte a on mówi nam, że odda nam je, jeśli zabijemy 10 mew, które wykradają mu ryby oraz przyniesiemy dwie nowe sieci. Sieci dostaniemy od Gopisa, który będzie chciał za nie 5 muszelek i trzy rozgwiazdy do nowej fryzury jego córki. Gdy przyniesiemy muszelki i gwiazdki otrzymamy sieci, z którymi wracamy do Yarte, od którego dostaniemy zdechłe ryby. Z rybami podchodzimy kolejno do łowisk i wrzucamy po jednej lub dwóch rybach.


Piąta konkurencja - wyścigi karet. Musimy namówić kilku zbójów by po napadali i zniszczyli przejeżdżające nieopodal karety. Najpierw idziemy do herszta w grocie w Eder. On, z racji, że też chciał startować zrobi to za darmo. Następny jest zbój ( ten od Questa z karawaną ), któremu będziemy musieli przynieść swa zwykłe naszyjniki z orłów oraz dużą pomarańczową miksturę. Następni będą koczownicy, którzy za robotę będą chcieli dwie skóry wilka, dwie niedźwiedzia i trzy mięsa niedźwiedzi południowych. Następnie idziemy kolejno do wszystkich najemników. Każdy będzie chciał 10k. Następny jest herszt rabusiów dla którego będziemy musieli zabić po jednym rozbójniku z kwiecistego przejścia.Szósta konkurencja, wyjątkowa - test na mocną głowę. Musimy powrzucać do różnych alkoholi specjalne leki na przeczyszczenie. Musimy przynieść zleceniodawcy:
- 5 win
- 5 piw
- 5 różnych wódek z karczmy w porcie Tuzmer
- po 3 różne Sako
Następnie musimy przynieść suszone śliwki od Roana, kwaśne mleko od ***** oraz 5 kilogramów jabłek by stworzyć lek na przeczyszczenie. Alkohole burmistrz podrzuci sam.


Siódma konkurencja - walki ze zwierzętami. Musimy zabić zwierzęta wyznaczone do walk:
- 5 czarnych niedźwiedzi południowych
- 5 groźnych lwów
- 50* szkieletów
- 70* alghuli
- 3 hieny olbrzymie

Za całość otrzymamy:
-130k expa

-Specjalny Alkohol Przeczyszczający
Leczy 30 razy 2500
Przeczyszczający lek przeczyszczająco przeczyszcza twe nie przeczyszczone wnętrze.


-Kapelusz Zdradliwego Truciciela
Nacisk na Sa, unik i krytyk lecz odejmuje trochę życia. Najlepiej by wokół ronda owijała się kobra, od czasu do czasu atakująca wnętrze kapelusza.


_____________________________________________________________________________

Jeżeli jednak nie zgodzimy się pomóc zdrajcy, będziemy musieli iść do burmistrza Nithal i powiedzieć jej o próbie zdrady. Jeśli zechcemy pomóc w naprawie dotychczasowych przeszkód będziemy musieli :


Biegi - zbójcy z Eder ukradli buty biegaczy, musimy każdemu z nich przynieść nową parę. Większość z nich mówi tylko o tym jakie mają być buty a nie o jakie chodzi lecz ja muszę napisać te nazwy gdyż chyba chcecie wiedzieć o których mówią (?) .Skoczny Wojtuś lubi sandały a najlepsze robią mnisi z Andarum, przynosimy Sandały Mnicha i idziemy do następnego sprintera.Den mówi nam, że bandyci z kwiecistego przejścia ukradli mu buty. Musimy przynieść po jednej parze dla każdej profesji gdy ukradli je dość dawno i nie pamięta jaki miały kolor. Adept chciałby jakieś magiczne obuwie, więc prosi o buty od jakiegoś sprzedawcy ( nie zna jego imienia ) z Mythar dla maga. Syn Huslina, tak jak jego ojciec, lubi bardzo lekkie i ciasne buty więc mamy mu przynieść Buty Lekkiej Walki. Uczeń Slina woli sprężyste, ciężkie buciki więc prosi byśmy wmontowali w buty, które dostał od Slina by nie chodził boso kilka sprężynek i metalowych płytek dla wzmocnienia. Dostaniemy Podniszczone Buty Slina lecz musimy zdobyć sprężynki i płytki.
Sprężynki dostaniemy od Krynii Lufis za przyniesienie:
- 10 diamentów od przemytnika
- 10 sztabek złota minotaurów
- 5 szafirów
- 5 szmaragdów
- 20 akwamarynów
- 20 lapis lazuli
Przynosimy wszystko porcjami po 5 sztuk.
Płytki metalu dostaniemy od Kendala jeśli przyniesiemy sztabkę srebra od Krasnoluda z Margorii. Niestety tamto srebro będzie złego typu, więc musimy przynieść srebro od Gotfryda. Srebro dostaniemy za zabicie:
- 20 Impów Sługów
- 10 Impów
- 5 Impów demonów ognia
Płacimy 70k i dostajemy płytki.
To wszystko skomponuje nam Gloik za przyniesienie nowych okularów. Szkło na nie dostaniemy od Krassa za przyniesienie:
- specjalnego piasku
- bryłki kwarcu
- 2 rubinów
Piasek zdobędziemy kopiąc w miejscu "x". Bryłkę kwarcu dostaniemy od Nitrusa a rubiny z czegośtam lootają Buty zanosimy do ucznia Slina i idziemy dalej.
Herfog chce buty ze skóry więc musimy przynieść:
- dwie skóry groźnego lwa
- dwie skóry groźnej lwicy
- dwie skóry górskiej pantery
- dwie skóry pustynnego szakala
- 5 skór węża
Buty zrobi nam szewc z Nithal za 50k. Czekamy 3h i idziemy dalej. Serdiusz chciałby mieć buty od Kendala ( te na 90lvl ) wzmocnione grzybami z jaskiń Sosnowego Odludzia. Musimy przynieść po pięć różnych grzybów z owych jaskiń. Serdiusz sam wzmocni buty więc możemy zająć się następną kategorią.


Strzelanie z łuku - Musimy zakupić 15 słomianych manekinów z Zachodnij Rubieży. Alvar Vonikur może sprzedać nam je po 200k każdy lub odda za załatwienie kilku sprawunków. Najpierw musimy zanieść po jednej tajnej paczuszce do wszystkich pomocnikach Graffinii Niume. Następnym zadaniem będzie pomoc w nauce synowi jednego ze znajomych Alvara - Dominika. Jest on opornym uczniem ale gdy zadamy mu kilka podchwytliwych pytań ( typu tych z Questa od Semrena ) i dobrze odpowiemy ( za niego ) będziemy mogli wrócić do zleceniodawcy. Teraz musimy zanieść bardzo ciężki ładunek Barnesowi ( trza go zanieść na piechotę ) oraz odnieść takowy ładunek lecz już lżejszy do Vonikura ( można się teleportować dopiero z Eder ). Dostaniemy teraz dokument do dostarczenia dla burmistrza oświadczający o oddaniu manekinów.

Pokaz magii - Musimy przynieść Jarenowi księgi z nieznanymi zaklęciami. Przynosimy 10 zniszczonych ksiąg oraz 3 Hypokantus cośtam. Teraz musimy przynieść jedną zwykłą laskę z Szkieletu Władcy Żywiołów oraz kilka składników do magicznych mikstur:
- 5 trujących bluszczy
- 10 nagietków
- 10 rumianków
- 5 butelek jadu demona ( od Zgrzyta )


Pływanie - Musimy wyczyścić jezioro z wodorostów i kawałków zerwanych sieci. Podbierak dostaniemy za darmo od Almonda. Zanurzamy go w jednym z łowisk lecz zostaje przez coś pożarty. Musimy wskoczyć do jeziora i sprawdzić co to jest. "Wskakujemy" do jednego z łowisk i znajdujemy się pod wodą. Musimy w 10 minut zabić 10 olbrzymich szczupaków ( 93lvl ), 10 olbrzymich sumów ( 94lvl ) oraz Króla Sumów ( 95lvl, elita ). Po zakończeniu zabijania musimy wypłynąć na górę i poprosić o nowy podbierak od rybaka. Chce za niego 10k i 5 wędzonych ryb od Semrena. Teraz musimy po pięć razy czyścić każde łowisko przy tym uważając na korzenie.Na razie 2/3 gdyż nie mam czasu. Proszę o wypisanie znalezionych błędów
Edytowany 20:53:49 18.2.2010 przez Infernalis Paladinus
2010.02.16 23:46:01
Ocena: 3
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6797201

KONTO USUNIĘTE

Pomóż Amrze -zleca Amra, 92lvl

Quest zaczynamy u Amry. Mówi nam, że musi załatwić kilka spraw. Prosi nas o pomoc. Jeśli się zgodzimy, wyznacza nam zadania. Najpierw musimy pomóc zrobić jej miksturę. Wiedźma każe nam przynieść cztery brzoskwinie, trzy duże mięsa i zatruty sok starego drzewca. Gdy dostarczymy jej składniki, musimy przynieść jeszcze specjalny miód od Hieronima i curry. Udajemy się do Wioski Pszczelarzy. Hieronim za miód chce 15000 sztuk złota i dostarczenie listu do drwala Grotka. Z listem idziemy do Podgrodzia Nithal, dajemy list drwalowi i wracamy do Hieronima. Płacimy mu i dostajemy miód. Następnie zdobywamy curry i wracamy do Amry. Ta każe nam zaczekać 30 minut. Po tym czasie wracamy do wiedźmy, a ta mówi, że czas na drugie zadanie. Prosi nas o zlikwidowanie jej starych wrogów.

Zabij: Szkielet łucznika(0/20)
Zabij: Szkielet rycerza(0/15)
Zabij: Szkarłatny rycerz(0/15)

Gdy uporamy się ze szkieletami, wracamy do Amry, a ta mówi, że to nie koniec. Znów musimy zabijać.

Zabij: Celne Oko(0/5)
Zabij: Rudy Twardziel(0/3)

Gdy zlikwidujemy bandytów, wracamy do wiedźmy, a ta oznajmia, że czas na ostatnie zadanie. Amra wręcza nam paczkę i każe dostarczyć ją do Wiedźmy Edny. Udajmy się do Edny i dajemy jej paczkę. Ta nam mówi, że w pakunku jest instrukcja. Musimy pomóc też Ednie. Wiedźma prosi, by jej przynieść liczi i miskę od Nadzorcy Baraków. Zdobywamy liczi, a po miskę udajemy się do Ithan. Nadzorca sprzeda nam miskę za 7000 sztuk złota. Z nią i liczi wracamy do Edny. Ta odsyła nas do Amry, lecz zyskujemy 20 punktów honoru. Wracamy do Amry. Ta dziękuje nam.

Nagroda:
128400 punktów doświadczenia
210000 sztuk złota
20 punktów honoru (za cały quest 40)

Cytrynowe rękawice wiedźmy, *unikat*, z naciskiem na siłę krytyka magicznego i fizycznego oraz przywracające punkty życia podczas walki.
Edytowany 19:01:28 21.2.2010 przez The Superstar
2010.02.21 19:00:58
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6828266

Darth

193422
8076
Pomóż dowódcy straży w Werbin - zleca dowódca straży, 147lvl

Idziemy do dowódcy i pytamy się czy możemy w czymś pomóc. Mówi, że dostawa ekwipunku wojskowego i jedzenia się spóźnia, a koniecznie trzeba te rzeczy teraz. Najpierw mamy przynieść 8 włóczni od kowala Kendala w porcie Tuzmer, sześć kolczug od Pireza z Nithal i dwa pakunki pomarańczowych mikstur od Tunii (specjalny dialog). Kiedy to doniesiemy mamy przynieść jedzenie. Szesnaście sztuk różnych warzyw od Semrena czy jak mu tam z podgrodzia Nithal i paczkę owoców od sprzedawczyni w porcie Tuzmer. Jednak Semren chce pierścień dla ukochanej z Smoczym Brylantem. Idziemy do Barnersa i zlecamy zamówienie. Jednak trzeba zapłacić 120k i donieść płynne srebro od Nitrusa z Nithal, wzór do odlewania okręgu, gdyż jego się zgiął od Krynii Lufis też z Nithal oraz Smoczy Brylant, nazwa sama mówi gdzie mamy iść . Dobra, idziemy do gekona (Introprodara) i pytamy się czy takie coś ma. Mówi, że tak, ale mamy donieść list do maga z K-h. Donosimy list i trzeba przynieść demona zatrzymania duszy (loota z Caneum) i drewniane chodaczki też z Caneum bo mu się zgubiły. Donosimy itemy i otrzymujemy fiolkę z czarną substancją, donosimy gadowi, a ten chce jeszcze 100k. Dajemy mu, otrzymujemy brylant. Wracamy z nim do Barnersa i czekamy 30 minut. Dostajemy pierścień i dajemy go Semrenowi. Dostajemy warzywa. Teraz do pani z portu... Potrzebuje magicznego grzebienia, idziemy do wiedźmy w wiosce rybackiej i prosimy ją o grzebień. Ona daje nam bez wymogu zapłaty, oddajemy go sprzedawczyni. Teraz mamy i owoce. Jednak to nie koniec, mamy donieść rozkaz z Karka-han od Van Saura, idziemy do niego i do burmistrza Eder. Mówi, żeby zrobić coś z goblinami (inżynierami rzecz jasna), idziemy do Saura, mówimy mu to no i do dowódcy.

Zabij: Zilbet Goons (0/10)
Zabij: Tekmo Zinsus (0/5)
Zabij: Rotgot Megakus (0/5)
(mogłem się pomylić w nazwach, dziwne mają imiona)
Zabijamy i wracamy, ale teraz jeszcze raz do burmistrza Eder, wracamy i
Zabij: Pradawny ork wojownik (0/10)
Zabij: Pradawny ork szaman (0/10)
Zabij: Pradawny ork łowca (0/5)

Gdy ich wyeliminujemy wracamy do dowódcy i czeka nas ostatnie zadanie. Mamy przynieść opis ostatniej bitwy z goblinami tym razem do Hergata. Burmistrz K-h daje nam liścik i każe z nim iść do wieszczki Sary. Ona zapakowuje jakiś pyłek w paczce i karze wrócić do Hergata. Wracamy i do dowódcy. Dajemy mu pyłek, który mieliśmy przynieść i instrukcję (Sara ją zapakowuje razem z pyłem). Dowódca dziękuję i daje nagrodę:

900k expa
500k
80 PH

Zielone buty piechura *unikat* z naciskiem na SA, siłę krytyka i HP.
2010.02.22 04:00:59
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6831064

Jaerkso

18148
838
Pomóż Tomaszowi odnaleźć brata. Zleca Tata Tomasza(50lvl)

Tomasz ciągle chodzi przygnębiony,gdyż tata Tomasza opowiedział mu o jego drugim synu,jego bracie.Musimy najpierw pocieszyć Tomasza,a potem znaleźć jego brata.

Zagadujemy do dzieciaka,ten nie chce z nami rozmawiać.Idziemy do ojca po pas.
Tomasz zaczyna dialog z nami.Marzy o swoim bracie,gdyż samemu jest mu smutno.Na pocieszenie przynosimy mu 10szt. cukierków,i lizaczka.Lizaka niestety nie umiemy znaleźć.Przynosimy to co mamy,Tomasz w lepszym już nastroju odpowiada,że lizaki ma zawsze Bard Grant.Bard opchnie lizaka za 100 złota.Teraz Tomasz zapomniał o tej historii taty,i od razu gdzieś popędził.

Wracamy do Taty Tomasza."Tomasz może tutaj znieść jajko!Znajdź tego jego zakichanego brata!"
Dostaliśmy cynk,że jest to samotny chłopiec,ma ciemne włosy,i zaszył się gdzieś na południu krain.Najpierw wypytujemy Chlasta.Owszem,widział go jak pędził w stronę Nithal.Dalej idziemy do drwala Grotka,ten też potwierdzi że uciekł do nithal.Teraz do Kizi.Ona za mleczną czekoladę mówi,że zaprzyjaźniła się z nim.Przy okazji że ma na imię Andrzejek.Szukamy go.Jest na północ od Hetmana Rezarda.Przekonujemy go do powrotu.Nie ma bata!On mówi że Tomasz nie umie przegrywać.Jemu też przynosimy 10 cukierków i lizaka.(Taka mała łapówka)
Wracamy z Andrzejkiem do Taty Tomasza.Dostajemy:

EXP
ZŁOTO
PH

Buty spokoju
dużo SA
dużo HP
dużo intelektu
2010.02.22 19:16:36
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6835332

KONTO USUNIĘTE

Salem pisał, że może zrobi questy z Mietkiem Żulem, więc piszę

Rozbój w magazynie win w Winnicy Meflakasti

(Quest na 25 - 30 lvl)


Potrzebni NPC:

Dozorca magazynu - Magazyn win p.1 (35,59)
Negrant Aldumir - Zajazd pod Złamanym Dukatem (15,11)
krawiec Brok - Nithal (38,58)
Kapitan straży grodu - Ratusz Ithan (13,8)

Idziemy do Dozorcy Magazynu w Magazynie win. Pyta się nas, czy nie mamy trochę wolnego czasu. Po twierdzącej odpowiedzi opowiada nam, że ktoś w nocy grasuje po magazynie i upija wino z beczek, mimo zabezpieczeń. Dozorca mówi, że zachorował na grypę i nie ma do tego głowy. Pyta się nas, czy nie moglibyśmy poszukać w magazynie jakichś śladów. Po zgodzeniu się, szukamy wśród beczek. Po najechaniu na beczkę (17,37) widać tekstową informację "Dziura w beczce". Gdy na nią klikamy, mogłaby się pojawiać informacja w takim stylu:
"Gdy podchodzisz do tej beczki, czujesz niemiły zapach alkoholu, a gdy przypatrzysz się jej, widzisz dziurę".
Po odejściu od niej wracamy do dozorcy. Gdy mówimy mu o naszym odkryciu, on nam mówi, że to musi być jakiś przyjezdny pijak, bo żaden miejscowy nie zrobiłby tego. Podpowiada nam, żeby pójść do miasta i popytać miejscowych. Idziemy do Negranta Aldumira i pytamy się, czy nie widział jakieś nietutejszego pijaka w Nithal. On nam mówi, że widział, jak jakiś nieznajomy zarośnięty człowiek był u krawca Broka i coś od niego chciał. Po zapytaniu krawca Broka, on nam mówi, że faktycznie, był u niego taki człowiek. Mówił, że pochodzi z Ithan. Chciał zszyć swój płaszcz, jednak już nic nie dało się z nim zrobić. Brok zostawił ten płaszcz, bo przydałby mu się w przyszłości. Pytamy się go, czy nie mógłby nam dać kawałek tego płaszcza. On się zgadza, ale za kwotą 2 tysiące złota. Bierzemy kawałek płaszczu i idziemy do Ithan do Kapitana straży grodu i pokazujemy mu kawałek płaszcza i pytamy się, czy skądś tego nie kojarzy. Kapitan klaszcze w dłonie i mówi, że ten płaszcz jest Mietka Żula, pijaka i awanturnika, który od dawna kradnie jakieś wina i urządza awantury w miastach. Gdy mówimy mu, co zrobił w Magazynie win, kapitan mówi, że trzeba go natychmiast złapać, bo staje się niebezpieczny. I tutaj kapitan mówi, że teraz ma problem - następnego dnia w Ithan miała być defilada, miały przyjechać ważne osobistości z Elancji i żołnierze nie są teraz gotowi łapać jednego pijaka. Wtedy ochoczo zgłaszamy się do pomocy. Cel jest prosty: zabij Mietka Żula
Po skończonej robocie są dwie możliwości:
- albo Kapitan straży grodu wręcza całą nagrodę,
- albo Kapitan straży grodu wręcza połowę nagrody (np. złoto), a Dozorca Magazynu doświadczenie i jakiś przedmiot.
2010.02.24 19:03:53
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6848644

Smaily

125178
1872
Oto poprawa mojego questa (bez dialogów ):


[b]Zaginiona księga-35lvl

Najpierw idziemy do zleceniodawcy questa bibliotekarki Nemery ,która znajduje się w Bibliotece Miejskiej 75,36 w Karka-han.Gdy ją znajdziemy rozmawiamy z nią.Głównym celem tej rozmowy jest to,że chcemy wypożyczyć księgę Magii.Po przeszukaniu regałów przez Nemerę okazuje się,iż księga ta gdzieś zaginęła.Proponujemy jej naszą pomoc i Nemera się zgadza.
Na tym kończy się nasza rozmowa z Nemerą.W poszukiwaniu księgi wybieramy się do Maga 39,27 w K-h i próbujemy z nim rozmawiać o tym,czy nie wie przypadkiem gdzie może być księga.Mag objaśnia nam,że nie ma pojęcia,ale wie kto mógłby na ten temat coś wiedzieć i wysyła nas do pewnego dawnego maga.
Udajemy się do Interbada (o którym mówił nam Mag)49,7-Eder i z nim rozmawiamy.
Interbad mówi nam,że wie sporo,lecz nie ma do nas pełnego zaufania,czy na pewno pracujemy dla Nemery i prosi nas o jakiś dowód od niej samej np.jej podpis.
Po słowach Interbada udajemy się ponownie do Nemery i prosimy o podpis.Gdy Nemera nam go złoży za kartce i odda wracamy do Interbada i mu go dajemy.Interbad teraz z pełnym zaufaniem do nas mówi:"Było to tak...Wczoraj gdy wyszedłem wieczorem ze swej siedziby napotkałem niespodziewanego gościa ubranego w czarną szatę z kapturem,który zakrywał częściowo jego twarz,a więc nie umiem określić jego wyglądu,lecz wiem,że był dość wysoki.Wyglądało jakby wracał właśnie z Karka-han do Mrocznego Zgrzyta.Niósł mały worek,o ile się nie mylę,była tam księga magii.Poszedłem za nim i ujrzałem jak złodziej oddaje coś Mrocznemu Zgrzytowi.Chyba to była ta księga.Całe Eder o tak późnej porze już spało,ale nie ja i widocznie Mroczny Zgrzyt wraz z rabusiem także nie...
Więcej już nic nie wiem."
Po uzyskaniu tych informacji od Interbada idziemy do Mrocznego Zgrzyta 11,29 i rozpoczynamy z nim rozmowę.Próbujemy mu udowodnić kradzież.Zgrzyt przez dłuższy czas nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu,aż w końcu po długim namyśle stwierdza,że i tak prędzej czy później jego kradzież wyjdzie na jaw.Po przyznaniu się Mrocznego Zgrzyta grozimy mu,że jeżeli on nie odda nam księgi wszyscy się dowiedzą,nawet Burmistrz,jak jednak nam ją odda sprawę można uważać za zamkniętą.Mroczny Zgrzyt zgadza się i oddaje nam księgę,lecz my próbujemy jeszcze z niego wycisnąć odpowiedź na pytanie "Po co ją ukradłeś?".On spogląda na nas z wielkim zdziwieniem i tłumaczy,że księga ma potężną moc i posiada zaklęcia,jakich nawet każdy lęka się wypowiedzieć i twierdzi,iż dzięki niej on sam zostałby potężny.

Po tej rozmowie idziemy do Nemery,by oddać jej księgę.Bibliotekarka z radością bierze od nas księgę i pyta gdzie była.My przypominając sobie rozmowę ze Zgrzytem i to,że obiecaliśmy,iż nikt się nie dowie mówimy,że najważniejsze,iż się znalazła,a to gdzie była nie ma już tak wielkiego znaczenia.Nagle Nemera przypomina sobie,o tym,że chcieliśmy zdaje się wypożyczyć ta księgę,lecz my udowadniamy,iż zaklęcia i magia zawarta w tej księdze jest zbyt potężna i,że nie jesteśmy jeszcze do końca na to gotowi...


NAGRODA:
exp - 40k
złoto - 30k
ph - 15
przedmiot -


UWAGA!Gdy robimy wszystko piechotą bez tp dostajemy więcej ph,a mianowicie zamiast 15,to 30ph!
KONIECMam nadzieję,że quest się spodobał.Jakbyście go ocenili ?
Może dodam kiedyś jeszcze jakiś...
Edytowany 19:53:38 24.2.2010 przez Doala
2010.02.24 19:38:18
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6848768

Smaily

125178
1872
Samanthiel:
Taaa,racja ...
To w zdaniu "Po przyznaniu się Mrocznego Zgrzyta grozimy mu, że jeżeli on nie odda nam księgi wszyscy się dowiedzą, nawet Burmistrz, jak jednak nam ją odda sprawę można uważać za zamkniętą." usunę "Nawet Burmistrz" i gotowe... .A co do tego,iż zawsze współpracujemy z Mrocznym Zgrzytem,a w moim queście jest na odwrót,to tu po prostu chodzi o kradzież z K-H z biblioteki,a tak na prawdę to z nią współpracowaliśmy nie wiedząc,gdzie jest księga...
Ihito:
Fajny...Ładnie napisane i sensowne...Ja bym dała jakieś 9/10.Już dostałeś ode mnie plusika
2010.02.25 12:25:15
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6853483

Darth

193422
8076
Niesforni rabusie (40lvl)

Quest zleca Romantyczny Patryk w porcie Tuzmer. Pytamy się czy nie ma problemów w porcie z przestępcami czy rabusiami. Mówi, że jest i to niemały. Na każdym kroku czai się opryszek. Podobno nawet jego brat wędrujący po krainie zawitał do miasta, ale nie zna szczegółów i karze iść do jakiegoś mieszkańca. Idziemy do Seridiusza, a ten mówi, że nie został obrabowany i odsyła nas do strażnika na prawo od płn. bramy portu. Idziemy, a ten mówi, że przestępca niedawno zawitały w Tuzmer to Mroczny Patryk. Coraz częściej napada na mieszkańców Tuzmer, pewnie dostrzegł ich bogactwa, które są ogromne w przeciwieństwie do ludzi pozostałych miast. Jednakże wojsko Tuzmer nie potrafi określić jego położenia. Karze nam iść do burmistrza Karka-han Hergata, gdyż wielu łowców nagród informuje go o rozbójnikach. No to idziemy. Pytamy się o Patryka, a ten gada, że ostatnio wiele o nim słyszał. Według informacji łowców znajduje się dużo podróżuje w okolicach Eder, Ithan, oraz Torneg. Wracamy do strażnika i dostajemy zlecenie zabicia go;

Zabij: Mroczny Patryk (0/1)
Jeśli powiemy, że nie udało się nam go znaleźć dostajemy tylko 10k expa i 7.5k złota.
Kiedy to zrobimy powracamy i jak na razie dostajemy 20k expa, 15k złota i unikatowy kaptur z naciskiem na leczenie, % na krytyka i SA. Jednakże to niejedyny elitarny złodziej w porcie. Podobno grasuje jeszcze inny. Karze się popytać mieszkańców o jego wygląd, ubranie, kogo rabuje i ogólnie informacje. Najpierw idziemy do Filkocji... Mówi, że widziała tylko zakapturzoną postać, ale jak ją zobaczył uciekł. Następnie do Patryka. Próbował go obrabować, miał sztylet, lecz wygonił go gdzie pieprz rośnie dzięki swojemu ekwipunkowi. Teraz do poławiacza, który mówi, że udało mu się ukraść dużo pereł oraz naszyjnik z rubinem. Zarządca Gopis skarży się na obrabowanie magazynu przez chudego złodzieja. Kapitan Fork La Rush twierdzi, że wyglądał jak łowca. Dziewczyna Saly, nie mówi nic konkretnego. Teraz do latarnika. Twierdzi, że było wiele napadów na latarnię i ukradł wiele. Był zakapturzony, miał złodziejską pieczęć co charakteryzowało złodziei z Gildii Złodziei z siedzibą w Eder, miał na szyi naszyjnik z rubinem, dużą pałkę do ogłuszania, na plecach pod peleryną łuk, sztylet oraz brunatne buty i wytrych kluczy. Z obfitymi informacjami wracamy do strażnika. Mówi, że opis wskazuje na pospolitego złodzieja z Gildii Złodziei. Jednakże oni rabują raczej północne miasta. Mówi nam by pójść do szefa gildii by wypytać go. No to idziemy do Zgrzyta, a ten informuje, że niedawno jeden z złodziei postanowił samodzielnie pracować i udał się na południowy zachód krainy, ale pyta co nas to obchodzi. Mówimy, że wojsko Tuzmer ma z nim problemy, a Zgrzyt mówi, że będzie nam wdzięczny jak się z nim rozprawimy i pozdrowimy go od niego. Dodatkowo w prezencie od spółki dostaniemy w nagrodę dużo warty przedmiot. No to idziemy do strażnika, a ten gada, żeby się go pozbyć
Zabij grupowo: Złodziej (0/1)
(jeżeli nam się nie uda 20k expa i 15k złota)
Jeżeli to zrobimy dostajemy 40k expa oraz 30k złota. Jednak przypominamy sobie o Zgrzycie. Idziemy do niego, a ten zachwycony daje 40k złota i unikatowy naszyjnik ,,Zabójczy spryt" z naciskiem na all cechy, HP oraz unik.

Czyli z całego questa łącznie wyciągamy:
60k expa, 85k złota, unikatowy kaptur i naszyjnik
Edytowany 21:40:51 25.2.2010 przez Darth
2010.02.25 21:36:43
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6855839

Alher

177934
2184
Tuzmer atakowane, surowców coraz mniej!(100lvl)
Quest bierzemy od jednego ze strażników pilnujących dolnego wyjścia z Tuzmer.
Rozmawiamy z nim jednak dostrzegamy na jego ciele kilka ran. Opowiada nam o trudnościach które ich spotykają ludzie giną a surowce o tak znikają. Mówimy mu, że pomożemy mu odnaleźć winowajców. Idziemy szukać informacji na temat bandytów. Idziemy do Mera. Mówi nam, że ktoś późnej nocy skradł jego specjalne złote pióro, które dostał od swego ojca. Udzieli nam informacji za znalezienie tego pióra. Każe nam szukać kogoś kto podobno słyszał o zamiarach bandytów .Cukiernik Bernard opowie nam wszystko za datek na cukiernie, którą zdemolowali mu bandyci. Płacimy mu 100k opowiada nam, że wieczorem gdy wracał do swojej cukierni zauważył w zaułku trzech ludzi, którzy rozmawiali o łupach i przewiezieniu ich do Eder, zauważyli go jednak i następnego dnia zdemolowali mu cukiernię. Dziękujemy za informacje i ruszamy do Eder. Rozmawiamy z Mrocznym Zgrzytem. Który prosi nas abyśmy dostarczyli mu 2x strzały centaurów i truciznę, którą znajdzie u Szagarata Czarnego Łowcy na zatrute strzały. Przynosimy mu potrzebne rzeczy jednak mówi, że trucizna jest za słaba każe nam pogadać z hersztem(w jaskini w Eder) On nam mówi, że najlepsze trucizny podobno są wytwarzane z soków drzewca. Lecimy na drzewce zabieramy truciznę i wracamy do Zgrzyta. Każe nam poczekać 10 minut aby nasączyć strzały trucizną. Wracamy po 10 minutach. Mówi, że strzały są świetne! Opowiada nam, że do Eder zawitało kilku podejrzanych typków, to oni ich obili zabrali im towary ale nie zabili puścili wolno. Pytamy się Zgrzyta czy ma jakieś towary zabrane od bandytów mówi nam, że tak jednak chodź wiele dla niego zrobiliśmy to nie da nam ich za darmo bo musi wyjść do przodu prosi o 3 kamienie księżycowe i 125k złota. Dajemy mu a on wręcza nam złote pióro i czerwoną chustkę zakładaną na głowę. Wracamy do Mera dajemy mu jego pióro i pokazujemy chustkę. Opowiada nam, że dostał informacje iż niedaleko Latarni morskiej znajdują się siedziby piratów. Wracamy do strażnika opowiadamy wszystko co nam powiedział Mer. Strażnik każę nam zgładzić piratów zabij:
Pirat*(0/30)
Wracamy do strażnika a on dziękuje nam i prosi abyśmy poczekali do jutra jak się sprawy potoczą.
Wracamy do Strażnika po 2h. Opowiada nam, że tej nocy zabito 10 mężów i 3 kobiety atak był bezlitosny nie okazywano litości. Została tylko kartka(daje nam ją). Pisze na niej zamorduje wszystkich za moją załogę / Henry. Domyślamy się, że tak zwany Henry to przywódca piratów.
Wkurzeni ostatnimi wydarzeniami z rządzą krwi w sercu idziemy zabić :
Bezduszna piratka (0/2)
Niemiłościwy pirat (0/4)
Henry Kaprawe Oko (0/1)
Zabijamy wszystkich i wracamy do strażnika on dziękuje nam w imieniu całego Tuzmer dostajemy 200k złota trochę expa i kaptur pogromcy piratów unikat.

Edytowany 22:02:05 25.2.2010 przez Alher
Edytowany 22:10:51 25.2.2010 przez Alher
Edytowany 16:00:51 26.2.2010 przez Alher
2010.02.25 22:01:52
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6856119

Wenus

132120
1322
Historia miłosna z Werbin - 67lvl

Początek jest u Hiliko(Werbin, na górze). Rozmawiamy z nią. Jest ciągle zamyślona. W końcu klikamy opcję: [I][Mam dosyć tego, więc wchodzę przed nią, by zostać zauważonym.][/I] Następnie trzy razy klikamy pierwszą opcję. Ona w końcu mówi, że jest zakochana, więc wybieramy opcję: [I]Pomogę Ci. Wrócę niebawem.[/I] Idziemy kupić zwykły bukiet kwiatków, który prawdopodobnie będzie na aukcji. Hiliko mówi, że jest taki "przeciętny", więc bukiet sprzedajemy i szukamy tych oto roślin:
-10 echinacei,
-3 rumianki,
-8 fiołków,
-2 nagietki,
-4 szałwie,
-5 chabrów,
-14 drakwi,
-2 piłuny.
Później idziemy do Hiliko, jednak ona mówi, że się nie zna na robieniu bukietów. Idziemy do Cecylii z Nithal. Zrobienie bukietu będzie trwać 5 minut. Następnie odbieramy go i idziemy do Hiliko. Ona mówi, że ma słaby zapach, więc rozmawiamy o perfumach z alchemikiem z Nithal(jest w kamienicy). On nam mówi, że będzie potrzebował tych oto roślin:
-2 niezapominajki,
-6 róż,
-ta sama ilość tych samych roślin, z których Hiliko chciała bukiet.
Alchemik robi bukiet przez 5 minut, a później idziemy do Hiliko. Ona nam mówi, że przydałoby się coś słodkiego. Idziemy do kucharki z baraków w Ithan. Ona daje nam specjalną bombonierkę, według wlasnego przepisu. Płacimy jej 1k za nią. Wracamy do Hiliko i ona wspomina coś o prezencie. Kupujemy na aukcji Czapkę Wilka, ponieważ Barners lubi wilki. Jest ona na 30lvl dla każdej profesji. Jest zwykła. Wracamy do Hiliko. Ona coś mówi, że Barners skarżył się coś na ból ramienia, więc idziemy do Amry i rozmawiamy z nią. Ona mówi, że przyrządzi nam eliksir, ale najpierw musimy dednąć 50 dowolnych bazyliszków, których tak nie lubi. Później wracamy. Ona nam każe przynieść 3 niezapominajki na eliksir. Czekamy 5 minut i już go mamy. Następnie idziemy do Hiliko, która mówi, że idzie na randkę z Barnersem. Po godzinie idziemy do niej. Mówi, że są parą. Oto nagrody:
90k expa
50 ph
200k złota
I hero:
Sygnet bardzo złego przewodnika.
Hiliko też nam z uśmiechem tłumaczy, że kiedyś przewodnik jej go podarował.

KONIEC questa
2010.02.26 00:46:01
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6857079

Darth

193422
8076
Powstrzymaj Nithal od gniewu bogów (160lvl) - zleca Lapreagon

Rozmawiamy z nim, a ten mówi, że biada miastu, gdyż bogowie nie są zadowoleni z ofiar. Obawia się, że złoto i zwierzęta już nie wystarczają. Jednakże może po prostu są znudzeni tym samym złotem, tymi samymi pospolitymi zwierzętami. Dlatego prosi nas o pomoc. Zgadzamy się, a ten prosi o przyniesienie martwej mewy. Idziemy do portu Tuzmer i zabijamy mewę obok Drasta. Wracamy do kapłana. Teraz prosi nas o jakieś stare monety. Idziemy do Niela, lecz on nie chce nam jej dać. Mówimy, że to pilna sprawa, lecz jest zaparty. Potem do Makatary. Mówi, że nie ma takich monet, ale prawdopodobnie szef Zakonu Planu Astralnego takie ma. Idziemy, a ten nam ją sprzeda, lecz za kryształ. Idziemy do Alvara, a ten daje nam kryształ za 200k. Wracamy i dajemy kryształ. Dostajemy prastarą monetę *unikat*. Wracamy do Lapreagona, a ten każe to złożyć w ofierze. No to wkładamy do kubełka monetę i mewę.

Czekaj na reakcje bogów.
Czekamy godzinę, lecz bogom to nie wystarczy. Teraz kapłan radzi złożyć w ofierze jakiś wybitny strój. Idziemy do Broka, lecz on nie ma materiału, igieł, nici. Mówimy, że możemy mu to załatwić, ale dziękuję bo na taki strój nie może być byle czego. No to idziemy do Tafii, a ta uszyje nam strój, ale trzeba donieść materiał szaty demiurgów. Idziemy do Fork La Rusha i pytamy się czy użytkownicy nie zostawili, kiedyś u niego czegoś takiego. Mówi, że tak, ale da nam za bosmański rum. No to mu dostarczamy i dostajemy błękitny i zielony materiał. Wracamy z nim. Teraz potrzeba olejków. Idziemy do Seridiusza, a on da lecz za 100k. No to wracamy z olejkiem do Tafii i czekamy dwa godziny. Ze strojem wracamy do Lapreagona i składamy. Lecz to też nie dogodzi. Idziemy do smoka i pytamy się co lubią dostawać w ofierze bogowie. Mówi, że talizmany. Lecz jakiego typu?. Mówi, że jakikolwiek, ale trzeba go zaczarować by nabrał odpowiednich mocy. Idziemy do Flineksa i kupujemy byle jaki talizman. Wracamy do gada, a ten go zaczarowuje. Wracamy do Lapreagona i składamy talizman do kubełka. Nagle przybiega Lapreagon i nas odpycha i próbuje wyciągnąć talizman. Pytamy się co robi, a ten mówi, że jest przeklęty i chcieliśmy obezwładnić bogów! Przeklina nas i dalej wyciąga talizman chociaż wciąż się wciąga. Mówimy mu, że to nie my, lecz kto? Smok! Idziemy do niego i każemy odczynić to. On się śmieje i mówi, że po jego trupie. Jak po trupie to po trupie, gnamy do Vendivy czy jak jej tam do Doliny Suchych Łez. Daje nam Rubin Posłuszeństwa *hero*. Idziemy z nim i pokazujemy rubin. On nie potrafiąc oprzeć się magii kamienia daje biały płyn, który mamy wlać do kubełka. No to wlewamy. Kapłanowi udaje się go wyrwać. Według jego w ramach przeprosin powinno się dać jakiś drogocenny kamień. Dajemy heroiczny rubin. Jednakże trzeba jeszcze coś co uodporni bogów przed takimi zamachami na ich potęgę. Najlepiej coś należące do kiedyś najpotężniejszej istoty na świecie - Czarnego Smoka. Idziemy do Sali Czarnej Perły w komnatach i bierzemy perłę. Czekamy na reakcję. Lapreagon mówi, że miał wizję i bogowie są zadowoleni z poświęcenia i darów. Dostajemy 2.5m złota i 1.2m expa. Mamy się zwrócić jeszcze do kubełka po nagrodę rzeczową.
Dostajemy unikatowe buciki np.:
Boskie buty życia
*unikat*
AC: Nie wiem
ACM: Nie wiem
SA: 90%
All cechy: +90
HP: +900
2010.02.26 03:32:17
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6857341

Jaerkso

18148
838
Hektus Wyrwidąb potrzebuje pomocy!Wojna w Margonem! - 73lvl Zleca Hektus Wyrwidąb
Tj. wesja dla Tancka,Woja,Pala,bo nie wiem jakie misje miały inne profesje
Rozmawiamy z Hektusem.On najpierw testuje nas ponownie w Akademii,sprawdza ile z niej wynieśliśmy.Najpierw dostajemy mieczyk do kukły.Teraz musimy uderzyć w kukłę z taką siłą,aby zrobiła się dziura.Po którymś razie udaje nam się.Teraz musimy iść do Zachodniej Rubieży ćwiczyć na równoważni,obok leżą specjalne kije do balansowania itp..Wracamy do Hektusa.Teraz jeszcze musimy odpowiedzieć na kilka pytań.Pytania zawierają:

A)ok. 3 pytania "Jesteś ... jak się ubierzesz na walkę z ..."
B)ok. 5 pytań "Na czym polega szyk...."
C)ok. 3 pytania "Atak celny i powrót do defensywy"
D)ok. 2 pytania "Gdzie jest mistrz Paladynów (itp) i czy umie leczyć ludzi (itp)

Wracamy po 30 minutach.Jeśli nie zdamy,to płacimy 30k za ponowne podejście.
A gdy zdaliśmy,Hektus rzecze,że możemy wyruszać na wojnę.Jest to quest grupowy,no bo wkońcu armia .Zabieramy jakiegoś kolegę lub dwóch i mamy zadanie:

Zabij:
Strażnik Andarum(0/10)
Wyznawca Ciemnych Mocy(0/1)
Goplana(0/1)
Wieczornica(0/20)
Południca(0/30)
Magazynier*(0/80)

Po powrocie do Hektusa mamy trudniejsze zadanie:

Zabij grupowo:

Krasnoludzki Strażnik (0/10)
Krasnoludzki Wojownik (0/3)
Złocisty Ogień (0/2)

Teraz wracamy.Hektus mówi,że czas na ostatnie zadanie.Teraz już w pojedynkę.
Hektus odniósł wiele obrażeń po jego indywidualnej misji,więc mamy mu przynieść olej zabliźniający.Otrzymujemy:

Pierścień Żołnierza(uni,za walkę grupową)
Buty Mężczyzny
Exp
Złoto
PH
2010.02.26 09:18:26
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6858162

Smaily

125178
1872
[b]Popsute skrzypce-52lvl

By rozpocząć quest idziemy do skrzypaczki Izabeli w Tuzmer i z nią rozmawiamy.Okazuje się,iż Izabela miała dziś grać koncert wraz z grajkami z Torneg,lecz popsuły jej się skrzypce.Prosi nas byśmy powiadomili ich o tym.Proponujemy jednak skrzypaczce kupno nowych skrzypiec.Ona się zgadza.
Szukamy więc kogoś,kto handluje tego typu przedmiotami.W tym przypadku jest to Handlarka Keftia z Tuzmer.Wyjaśniamy Keftii sytuację i pytamy czy nie mogłaby nam może pomóc,w tedy ona wyjaśnia nam,iż nie ma w sprzedaży teraz skrzypiec,lecz może je dla nas załatwić za peridot i niewielką zapłatą.Głównie to 30k.My się zgadzamy i dajemy jej to czego sobie zażyczyła.Ona zgodnie z umową w zamian daje nam piękne,nowiuteńkie skrzypce.Wracamy do Skrzypaczki Izabeli i wręczamy jej skrzypce,a ona nam oddaje 30k.Okazuje się,że za 30 minut ma koncert.Tłumaczy nam,że nie zdąży w tak krótkim czasie dojść do Torneg i prosi,byśmy poszli do grajków i przeprosili ich w imieniu Izabeli,a zostaniemy słusznie nagrodzeni.Zgadzamy się i idziemy do Grajków.Tłumaczymy im wszystko i zgodnie z prośbą Izabeli przepraszamy ich w jej imieniu.Grajkowie są strasznie pogniewani na Izabelę,że nie dała im znać przed koncertem,że jej skrzypce się nagle popsuły.Wracamy więc do Izabeli i jej mówimy o wszystkim.Izabela więc wysyła nas do Portu Tuzmer byśmy kupili im jakiś prezent na przeprosiny.Szukamy więc jakiegoś prezentu dla nich.Kupujemy szukamy Bukiet polnych kwiatów,który jest sprzedawany przez Flarencje w Domu Flarencji.Ponownie idziemy do grajków i wręczamy im prezent od Izabeli.Oni nie chowają dłużej urazy i jej wybaczają.Każą przekazać jej,że i tak przełożyli koncert na jutro,gdyż w ostatniej chwili dowiedzieli się,że połowa gości nie mogła przyjść akurat dzisiaj.Wracamy więc do Izabeli,wręczamy jej tą cudowną wiadomość i otrzymujemy:
-40k (wraz z 7k reszty z prezentu)
-80k expa
-80 ph
-Złote skrzypce grajków *unikat*
Edytowany 11:04:17 26.2.2010 przez Doala
Edytowany 11:07:43 26.2.2010 przez Doala
2010.02.26 11:02:26
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6858974

Malia

24493
653
Ojjj, Chyba za dużo, czytam dziwnych książek o.O .

* * *
Edytowany 13:42:37 6.7.2010 przez malia
2010.02.28 20:13:54
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6874983

Jaerkso

18148
838
Szermierka - quest na 58lvl
Zleca: Mistrz Gladiatorów

Przychodzimy do Mistrza Gladiatorów.Ten mówi że chciałby urządzić na tej arenie małą szermierkę,tak jak za dawnych czasów,bo gracze teraz boją się z nim walczyć.
Gdy podejmiemy wyzwania,musimy najpierw załatwić dwie szpady,najlepiej większe.
W tym celu idziemy do Unila,lub Roana.

A) Unil sprzeda nam specjalne szpady za 50k.(dostajemy wtedy +25ph)
B) Roan da nam je za 10k i zabicie:

Kobold*(0/3)

Gdy już mamy szpady,musimy załatwić opatrunki,na wszelki wypadek.Musimy przynieś trzy rodzaje opatrunku,po dwie sztuki.Gdy wrócimy do Mistrza Gladiatorów,musimy jeszcze załatwić pozwolenie od kapitana straży grodu w Ithan.Tu mamy dwa wyjścia:

A)Odpowiadamy,że tam jest arena,i chcemy tylko zrobić szermierkę.

Wtedy musimy poczekać ok. 5 minut,kapitan straży grodu aresztował każdego:
Roana,Blario,Mistrza Gladiatorów.Teraz musimy ich zabić.Dostajemy specjalny topór kata.
Wracamy do kapitana,dostajemy:

EXP
ZŁOTO: ok. 200k
Sygnet Prawej Dłoni

B) Mówimy,że tam jest zwyczajny dom,ale chcemy urządzić turniej szermierski.
Uzyskamy pozwolenie,ale musimy kapitanowi kupić dwa rodzaje tortu.Dostaniemy jeden i drugi od Esmirelii w domu sióstr.Dostajemy pozwolenie,wracamy do mistrza,i zaczyna się turniej.
Mamy takie coś (przykładowo)

*[Szybki cios pod pierś,i unik]
*[Dwa uderzenia i postawa defensywna]

Po kilku rundach uda się nam powalić mistrza gladiatorów.Teraz idziemy do szpitala w nithal,gdyż on tam leży,i dostajemy:

Exp
Złoto: ok. 300k
PH: 60

oraz Rękawice Szermierza
2010.03.01 09:01:01
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6877375

Darth

193422
8076
Patrol (150lvl)

Questa zleca burmistrz Hergat, mówi, że wiele jest popełnianych czynów karalnych w Margonem, a żołnierze nie mogą sobie z opryszkami poradzić! Wciąż umykają lub nie zostawiają śladów, choć widać na pierwszy rzut oka, że są zbójami, dlatego powierza nam to zadanie! Mamy niczym żołnierz rozprawić się z wieloma rozbójnikami, przemytnikami itp. by chociaż trochę poprawić ład w Margonem! Najpierw mamy zająć się Werbin. Pytamy się dowódcy straży czy nie ma problemów z jakimiś opryszkami. Mówi, że tak, o tam zaraz na wschód od murów są zbóje, zawsze im uciekają, a w nocy wymuszają haracze u kupców.
Zabij: Rozbójnik (0/3) (czy jak się oni nazywają)

Zadanie wykonane! Teraz do K-h! Idziemy do Nufrexa i podchwytliwie pytamy jak tam życie itp.. Wreszcie wygaduje się o wielu morderstwach od czasu aresztowania z powodu zabicia dygnitarza. Mamy dwa opcje; być cicho i dostać unikatowy hełm lub donieść. Jak wybierzemy to drugie to znów próbuje wepchnąć nam nóż, ale my tym razem jesteśmy szybsi i obezwładniamy zbója. Teraz biegiem do strażników bramy. Zadanie wykonane!

Ithan - Tu idziemy do Roana i wybieramy ,,Psst!". 2 opcje; milczymy i dostajemy uni pier lub donosimy, wtedy galopem do strażników i już.

Torneg - a tu Wirsyn będzie odprawiał mutacje genetyczne surowo zabronione w Margonem od czasu Wojny Magów. Milczymy i dostajemy unikatowy naszyjnik lub donosimy Cedricowi.

Mythar - miejsce ludzi sprawiedliwych, żadnego tu opryszka ni ma.

Tuzmer - A tu będzie przemytnik na prawo. Milczymy i dostajemy unikatowy zwój teleportacji do Tuzmer (20 użyć) lub donosimy strażnikom bramy.

Eder - Tu wpierw idziemy do Zgrzyta po strzałki z płynem usypiającym. No i tu wszystkich prawie, że obezwładniamy i idziemy do strażnika w forcie.

Nithal - Przemytnik na prawo. Możemy milczeć i dostać unikatowy kamyk warty 1.8m, albo donieść strażnikom. Teraz Wargus. Tak samo podchwytliwie gadamy jak z Nufrexem i się wygaduje, ale za nim doniesiemy jakimiś magicznymi zwojami otwiera portal, który nas wsysa w jakieś dziwne miejsce. Tam jest parę praorków, parę czarownic, trochę golemów, na końcu jest portal, który odsyła do lochów czerwonych orków. Nie da rady wyjść. Widzimy tylko szkielety z płaszczami. Obszukujemy kieszenie i znajdujemy zwój. Wymawiając słowo ,,Raz kozie śmierć" używamy i jesteśmy w... lochach Nithal! Wybijamy te potworki z 50-60lvlem (te co w treningu dla łowcy na 50lvl:P), dochodzimy do portalu i jesteśmy w zachodniej rubieży. Mówimy Telharowi (żeby jakiś byle jakich strażników bramy też tak nie zrobił) o Wargusie, a on biegnie i go aresztuje.

Wracamy do burmistrza. Ten dziękuje nam serdecznie i dostajemy PH (dużo), exp i ,,Gwiazdę Żołnierza" *unikat* - o ileś procent, krótsze czekanie po dedzie i jakieś 15% szans na uleczenie ok. 4k HP po walce
2010.03.03 21:53:05
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6890102

KONTO USUNIĘTE

Poszukiwania wiecznego ognia (115lvl, Niel)

Niel opowiada nam legendę o Wiecznym Ogniu. Mówi nam też, że razem z merem Tuzmer od pewnego czasu poszukują takowego. Postanawiamy pomóc. Niel każe nam iść do Mythar, popytać tamtejszych. Trajnalok opowiada nam, że w jego kraju, Asydii, legenda ta jest wciąż żywa. On sam nie pamięta jej jednak, gdyż do Mythar przybył ponad 30 lat temu. W Margonem jest jednak drugi Asyd. Mieszka w NIthal i zajmuje się sztuką wojenną. Jest to hetman Rezard. Ten wie, że legenda ma związek z krasnoludami. Idziemy do kowala Ziraka, jednak ten mówi, że recepturę na Wieczny Ogień znają jedynie krasnale z Ograbar-Dun. Idziemy do starca Merakliego. Ten każe nam przynieść 6 iskierek, Żródło Magicznej mocy, Fermutnik Kłączasty i 100k złota. Czekamy 6 godzin. Nie udało się - przynosimy składniki jeszcze raz (złoto też). Czekamy 6 godzin. I tym razem mu się nie udało. Krasnal odsyła nas. Wracamy do Niela. Ten pamięta, że w Margonem jest jeszcze jeden Asyd. Pamięta, że jest zimnolubnym człowiekiem. Mamy za zadanie przypomnieć Trajnalokowi, kim on był. Okazuje się, że to Dobnar. Opowiadamy mu całą historię. Dobnar mówi nam, że Merakli zapomniał o jednym składniku - śluzie. Kupujemy go i razem z innymi składnikami (złotem też) przynosimy Merakliemu. Po 6 godzinach dostajemy Wieczny Ogień. Zanosimy go do Niela. Ten dziękuje. Nagrodę mamy otrzymać od mera Tuzmer. Niestety, karawana ze złotem została przejęta przez piratów. Mamy ją odzyskać: Zabij: Pirat* (0/30), Henry Kaprawe Oko (0/1). Po 2 godzinach czekania złoto zostaje odzyskane. Otrzymujemy 800k złota, około 800k expa i Miksturę mera (unikat, pełne leczenie 280k).
2010.03.05 06:45:04
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6894833

Gotha

159126
1661
Wieczna Wojna (110 lvl , Amra )

Amra mówi nam o Wiecznej Wojnie panującej w Margonem pomiędzy Światem Bestii a ludźmi zabierającymi im coraz większe terytorium . Prosi nas o rozwiązanie problemu . Zgadzamy się . Zleca nam zabicie :

Drzewiec (0/15)
Żywy Ogień (0/10)
Szalony miś (0/5)
Piekielny Żar (0/5)
Lodowy Golem (0/5)
Sypki Zmiennokształtny (0/5)
Centaur Wojownik (0/5)
Centaur Zyfryd (0/1)
Gryf (0/1)

Zabij grupowo :
Teściowa Rumcajsa (0/1)


Wracamy do Amry ale to nie wystarcza bo bestie mają swoją przywódczynię i dalej atakują ludzi . Prosi nas o przeczytanie księgi w bibliotece Karka-han może w niej coś znajdziemy . Czytamy a w niej pisze o Kochance Nocy która po stracie swego kochanka w Wojnie Magów załamała się , przyłączyła się do Armii Ciemności i się zaszyła w lasach nieopodal Mythar . Wracamy do Amry i mówimy jej o Kochance . Amra każe nam przynieść rzeczy potrzebne do przyrządzenia Pierścienia Chwały a mianowicie : Pierścień z Nefrytem , Opal , Krwawą Gwiazdę i Cytryn . Pierścień ułatwi nam zabicie Kochanki . Czekamy 10 minut dostajemy pierścień wtedy Amra nam każe znaleźć Kochankę Nocy i ją zabić .


Zabij : ( można grupowo)
Kochanka Nocy (0/1)

Po zabiciu Kochanki Nocy wracamy do Amry . Jednak to nic nie daje . Po stracie przywódczyni są jeszcze bardziej rozszalałe . Trzeba odprawić Rytuał Ładu . Do niego potrzebne są : złoto minotaurów , opal , krew demona , diament , cytryn , rubin , mgła Demilisza , żebro pandemonium i czacha Erebu . Po ich przyniesieniu dostajemy :

( zatrzymujemy Pierścień Chwały *Unikat* dla all na 110 lvl ) , 1m złota , 500k PD , 120 PH oraz Naszyjnik Słonecznego Wojownika *Heroik* na 111 lvl też dla all.
Edytowany 09:20:49 11.3.2010 przez gotha
2010.03.05 10:38:12
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6895534

KONTO USUNIĘTE

Karka-han ma problemy z dziwnym, dzikim plemieniem zulusów. Zalece burmistrz karka-han(30lvl)

Idziemy do burmistrza karka-han. Rozmawiamy z nim a on nam opowiada, że w nocy na miasto napadają "te dziwne stwory" (mam na myśli zulusy), wymawiają dziwne zaklęcia i straszą mieszkańców. My mówimy, że z chęcią mu pomożemy, on mówi że jesteśmy chyba na to trochę za młodzi i albo wybieramy-Tak, chyba jeszcze muszę się podszkolić i podnieść swój poziom. albo- HA! mi żaden potwór nie straszny!! wierz mi, pokonam je bez problemu! On się zgadza i mówi, że jeśli coś się stanie, to nie miej pretensji do mnie, ale czekaj...[burmistrz patrzy na twą broń i mówi: przyda Ci się broń ode mnie/masz bardzo dobrą broń, teraz wszystko zależy od Ciebie! i teraz jeśli mamy broń zwykłą to dostajemy od niego specjalną questową którą możemy potem strzedać u Roana za 3zł Wysyła nas do osady. Musimy zabić:
Zulu Mulu-10
Nuna Gula-7
Furu Mulu-10
Bulu Mulu-10
Dida Gula-8
Nuna Furla,elita-1
Zulu Furla, elita-1
Mula Furla, elita-2
Jeśli wszystko zabijemy wracamy do burmistrza. Chwali nas i dziękuje, całuje po rękach. Mówi:
Nie mogę zostawić cię bez nagrody, wybierz sobie co chcesz:
Udoskonalony miecz Nuna, wojownik, tancerz ostrzy, unikat
Magiczny miecz zulu, paladyn, unikat
Różdżka Mula, mag, unikat
Łuk pamięci Zulusa-łowca, tropiciel, unikat
to wszystko na 30lvl
20k expa i 10k złota
Wybieramy sobie coś. Mówimy: Dziękuję za broń i cieszę się że pomogłem.

I jak?


I drugi:
Problem z kopalnią. Zaleca kowal Ziruk w kopalni margorii.(80lvl)
Opowiada nam o wszystkim, mamy zabić:
Drławiciel*-10
Piekielny kościej-1 (można grupowo)
Zabij grupowo-Morthen-1
Pytamy się, czego musimy zabijać Morthena, on mówi, że okrada i wywozi węgiel gdzieś daleko a na dodatek zabija krasnale. Jeśli wszystkich zabijemy wracamy do kowala. Dale nam heroiczną broń, zależnie od profesji.

Jeśli w tym queście coś źle wpisałam np. nie poprawne imię kowala pisać

Proszę pisać recenzje, nawet te najbrutalniejsze.
Edytowany 08:49:45 7.3.2010 przez Kilia
2010.03.07 08:46:06
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6906205

KONTO USUNIĘTE

Uratuj podróżników wyprawiających się do Tuzmer 70 lub coś około
Zadanie rozpoczynamy u strażnika(czy tam gwardzisty) Tuzmer,
który opowiada nam, że ostatnio zanotował dziwne przypadki morderstw w pobliżu sosnowego odludzia. Prosi nas żebyśmy pomogli mu w śledztwie.
Zbadaj sosnowe odludzie

Szukamy, natrafiamy na dziwny, kamienny posąg, przy wyjściu w stronę Księżycowego Wzniesienia.
Widzisz wielki kamienny posąg.
Co robisz?[i]
[i]Idę powiedzieć o tym gwardziście[i]
Mówisz mu, bla bla bla bla bla.
On daje ci młotek, i radę, opukaj posąg.
Opukaj posąg w Sosnowym odludziu przy pomocy młotku.

[i] Pukasz, pukasz, nagle czujesz powiew, to pewnie jakieś przejście!
myślisz

Co robisz?
Wchodzę


Tam jest dużo wieczornic, południc i Grupla( wymyślone )
Idziesz do niej i rozmawiasz.


Idziesz, rozmwiasz i widzi cię, mówi coś w stylu aaaa, człowiek.

Powiem kapitanowi, on da mi dalsze wskazówki.

Zabija Cię, gdy oprzytomniejesz, idziesz do gwardzisty i mówisz mu o tym co cię spotkało.
On odpowiada, że słyszał o Grupl`ie, jest to przywódczyni tych potworów.
Ona już nie będzie się pokazywać, zbawia ją krew jej sióstr.
Ma też rodzoną siostrę, Goplanę, najlepiej pozbądź się i jej.
Gdy już przybędzie będziesz musiał zniszczyć ją specjalnym nożem, który zdobędziesz od kowala z Ograbar-dun, proszę masz liścik do niego. Gdy ją zabijesz przynieś mi jej kryształ duszy.( wypada z Grupl`y)
Idziesz spotykasz go i daje ci ten sztylet, nie wiesz dlaczego za darmo,( a może za fortunę) jak powiedział gwardzista, wszystko jest zawarte w liście. A więc teraz zniszcz siostry nikczemnej morderczyni.

Zabij:
Wieczornica [0/30]
Południca[0/30]
Goplana*[0/1]
Goplana jako grupowa.

Gdy już pozbędziemy się ich, idziemy do tajemniczego przejścia i zabijamy Grupl`e i zdobywamy jej kryształ, idziemy to przejścia, w którym ma swoją skarbnicę.
Znajdują się w niej:

2m złota ( mniej-więcej )
jakieś rękawice ( 'nacisk' na sa, trochę uniku, trochę leczenia i hp [albo jak tam adm. wymyśli] )

Idziemy do gwardzisty opowiadamy o tym, co nas spotkało i oddajemy mu kryształ, on pozwala nam zatrzymać zawartość skrzynki, oraz dziękuje nam serdecznie, a my polecamy się na przyszłość [i]

[500k-2m] expa

[i] The End

Edytowany 17:47:08 7.3.2010 przez SirKacpinho
Edytowany 17:47:34 7.3.2010 przez SirKacpinho
2010.03.07 17:46:20
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6908336

KONTO USUNIĘTE

Nie dopuść do upadku młyna -zleca młynarz Antek, 99lvl

Quest zaczynamy u młynarza Antka. Mówi nam, że młyn jest już stary i może upaść. Prosi nas o pomoc. Jeśli się zgodzimy, pracujemy dla niego. Najpierw musimy przynieść dużą ilość drewna. W tym celu musimy odwiedzić kilka osób. Najpierw idziemy do drwala Grotka. Ten da nam kilka desek za liść obwojnika i 7000 sztuk złota. Gdy dostanie to, co chce, daje nam deski. Wracamy z nimi do Antka. Ten mówi, że to za mało. Musimy udać się do Edgara w Ithan. Ten da nam drewno za dostarczenie paczki i listu do handlarki Keftii. Gdy to zrobimy, wracamy do Edgara, a ten daje nam trochę drewna. Wracamy z nim do Antka. Ten każe nam zaczekać 10 minut. Po tym czasie idziemy do Antka, a ten mówi, że teraz musimy mu przynieść młotek. Dostaniemy go od Nadzorcy Baraków w Ithan. Ten jednak nie odda nam go za darmo. Każe nam przynieść ogniste kryształy i buty morskiej hydry. Gdy dostarczymy przedmioty mężczyźnie, ten daje najlepszy młotek, jaki znalazł w magazynie. Wracamy z nim do Antka. Młynarz mówi, żeby udać się do kowala Griszy po worek piasku. Idziemy do wskazanej osoby. Kowal za worek piasku chce 8000 sztuk złota. Płacimy, dostajemy go i wracamy do Antka. Ten mówi, że to za mało. Wracamy do Griszy, jednak kowal nie ma już piasku. Zawiedzeni mówimy o tym Antkowi. Ten radzi nam udać się po piach do Gospodarza Jana. Idziemy do niego. Mężczyzna daje nam piach za darmo. Wracamy z nim do Antka, a ten każe nam udać się po jeszcze jeden worek surowca do Keftii z Tuzmer. Udajemy się do niej, a ta oznajmia, że odda nam worek piachu za 6000 sztuk złota, rumianek i Ogniste Kamasze. Zdziwieni mówimy, że te buty to rzadki przedmiot. Keftia składa nam inną ofertę- chce 20000 sztuk złota i pełny Zwój Kotołaka. Zgadzamy się. Gdy dostarczymy handlarce to, czego chce, daje nam wór piasku. Wracamy z nim do młynarza, a ten każe zaczekać na kilka godzin. Po tym czasie Antek oznajmia, że potrzebuje jeszcze kilku żelaznych prętów do umocnienia młyna. Idziemy po nie do pijanego Górnika , do Werbin. Ten da nam trzy pręty za wino i piwo. Kupujemy mu trunki, a ten daje nam żelazne pręty. Wracamy z nimi do Antka. Ten prosi nas jeszcze o przyniesienie nożyc do metalu od Gloika z Nithal. Ten da nam nożyce za trzy żądła wywerny i skórę niedźwiedziołaka. Gdy dostarczymy mu te rzeczy, dostajemy narzędzie i wracamy z nim do młynarza Antka. Ten mówi, żebyśmy zaczekali 25 minut. Po tym czasie oznajmia nam, że młyn jest stabilny. Dziękuje nam.

Nagroda:
-Około 300k expa
-Około 300k złota
-Trochę PH, może z 50
-Jakieś zwykłe, niezłe rękawice pod cios krytyczny i unik
Edytowany 18:53:32 13.3.2010 przez The Superstar
2010.03.13 16:30:12
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:6979742

Darth

193422
8076
Pomóż Furbolom (207lvl)

Tu by wstawić jakiegoś miśka NPC. Zagadujemy do niego, a on prosi łkając, żebyśmy go nie bili. Zdziwieni mówimy, że to raczej on powinien nas zaatakować, jednakże mówi, że furbole to przyjazna rasa, lecz po napadach pająków zaczęli bać się wszystkiego i dlatego atakują wszystko co obce. Pytamy się czy możemy jakoś pomóc. Mówi, że tak i mamy zabić:

Zabij: Holostomon oreophilum (0/20)
Zabij: Ischyropsalis alpinula (0/15)

i 10 tych zwykłych, nie znam nazw. Po zabiciu wracamy do miśka, a on mówi, że zbada las i równinę. Czekamy 10 minut (questy nie mają służyć by czekać pół godziny -.-), mówi, że nadal są. Zaszokowani wpadamy na Arachnitopię, i mamy zabić 10 Holostomon i 8 alpinul. I co? I nic! Wtedy dostajemy zadanie spenetrowania jeszcze raz jaskini. Wracamy do furbola i mówimy o królowej matce. (wrócić po min. 10 minutach, bo jak po np. 7 to powie, że kłamaliśmy)

Zabij grupowo: Arachniregina Colosseus (0/1)

Teraz czekamy godzinę, aż misie spenetrują Arachnitopię. Dowiadujemy się o jajach. Jednakże nie zniszczymy ich bo jest za dużo. Dlatego mamy iść do alchemika Kaliposa po coś żrącego by wyczyścić z plugastwa te tereny. Musimy przynieść: śluz, krew demona, lilię, czarkę od Sary, krew jednorożca od Myszora. Dostajemy mieszankę, którą mamy opluskać jaskinię. Jednakże przekazujemy ją furbolowi, a żeby dodać mu odwagi dajemy celne ostrze unikat lecący z trupów, by miał się czym bronić. Po 10 minutach zagadujemy, a on obdarty z futra, płacze i mówi, że jak wyszedł z jaskini pająki przy wejściu go zaatakowały. Idziemy do Jarena i pytamy czy nie może wytworzyć orbu, który zmiótłby wszystko w okręgu kilkuset metrów. Mówi, że ma takie coś, ale musimy mu przynieść szatę sprytnego maga. On daje nam zielony orb, oraz runę ochronną by również nas nie zmiotło. Tu by dodać jakieś pole na jedną klatkę w lesie pajęczym. Rękami nie da rady wykopać krateru to idziemy do Unila po łopatę, wracamy. Kopiemy krater i podskakując z impetem wrzucamy orb do dziury. Przechodzi strumień energii i wracamy do furbola. Mówi, że widział to z innymi i dostajemy nagrodę:

-3m expa
-6m złota
-100PH
-Uni rękawice z naciskiem na SA i krytyk
2010.03.19 00:54:06
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7052424

KONTO USUNIĘTE

Zmyl strażników -zleca Roan, 91lvl

Quest zaczynamy u Roana. Mówi nam, że strażnicy Ithan zaczynają coś podejrzewać w związku z jego nielegalną areną. Prosi nas o pomoc, czyli wyprowadzenie strażników w pole i odciągnięciu ich uwagi od jego spraw. Każe nam porozmawiać ze strażnikami bramy. Idziemy do pierwszego i pytamy go, czy wie coś o walkach wędrowców w Ithan, domu Roana i samym Roanie. Opowiada, że słyszał jakieś plotki, ale nic na 100% nie wie. Dziękujemy za informację i idziemy pogadać z drugim strażnikiem bramy. Ten udziela nam dokładniejszych informacji. Mówi, że wędrowcy opowiadają, że pewien mieszkaniec prowadzi tajną arenę. Nie wie, kto nim jest, gdyż nie ma czasu przeszukać miasta. Wyjaśnia też, że niedługo chyba to zrobi z kolegami. Dziękujemy mu i wracamy do Roana. Ten wysłuchawszy naszych relacji, mówi nam, że trzeba zająć czymś strażników. Każe nam przynieść skórę skunksa i zdechłą ośmiornicę, którą dostaniemy od Króla Rybaka. Udajemy się do Wioski Rybackiej. Rybak mówi, że złowił ostatnio kilka ośmiornic, w tym jedną nieżywą. Da nam ją za pomoc w naprawieniu sieci. Każe nam zanieść ją do Tafii z Werbin. Udajemy się do kobiety, a ta za zszycie dziur i umocnienie sieci chce 10000 sztuk złota. Płacimy i czekamy 40 minut. Po tym czasie wracamy do Tafii, a ta daje nam naprawioną sieć. Wracamy do Króla Rybaka, jednak ten oznajmia, że zgubił gdzieś martwą ośmiornicę. Widząc nasze zdenerwowanie, radzi nam, byśmy udali się po nieżywego głowonoga do Pancernika Beznosnego Barta. Idziemy do Latarnianego Wybrzeża. Beznosny Bart opryskliwie mówi, że sprzeda nam martwa ośmiornicę za 20000 sztuk złota lub Butelkę Krwi Straży Nocnej. Dostarczamy mu jedną z tych rzeczy, a w zamian dostajemy martwą ośmiornicę. Wracamy z nią i skórą skunksa do Roana. Ten każe nam dać je Bardowi Grantowi, gdyż jak nas nie było, wszystko z nim ustalił. Zanosimy skórę i ośmiornicę Bardowi i wracamy do Roana. Ten każe zaczekać nam 50 minut. Po upływie tego czasu mówi, że Bard zrobił śmierdzącą mieszankę ze skóry skunksa i zdechłej ośmiornicy, a następnie porozrzucał ja w tylko jemu znanych zakamarkach Ithan. Dzięki temu strażnicy szybko nie znajdą źródła smrodu. Roan każe nam jeszcze przynieść 4 miody spadziowe, Wino i beczułkę popiołu, którą dostaniemy od Gloika z Nithal. Udajemy się do niego, jednak ten nie odda nam popiołu za darmo. Chce mineralny szlam i nóż do metalu. Dostaniemy go od Prokusi, za 4000 sztuk złota. Nabywamy nóż i zdobywamy mineralny szlam. Dajemy to Gloikowi, a ten oddaje nam beczułkę popiołu. Zdobywamy do tego jeszcze 4 miody spadziowe i wino, tak jak kazał Roan. Wracamy z tymi rzeczami do niego, a ten mówi, byśmy zaczekali 30 minut. Po tym czasie wracamy do niego, a ten oznajmia, że rozsypał mieszankę wina, popiołu i miodu w niektórych domach mieszkańców Ithan, więc strażnicy będą musieli również i tą sprawą się zająć. Roan mówi, że dobrze wykonaliśmy swoje zadanie. Dziękuje nam.

Nagroda:
-Około 250k expa
-Około 150k złota
-Jakiś zwykły pierścień z naciskiem na życie i siłę obu ciosów krytycznych

---
Edytowany 18:18:00 20.3.2010 przez The Superstar
2010.03.20 18:14:30
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7079541

KONTO USUNIĘTE

Moja kolejna próba

Ponowna kradzież w Forcie Eder (70lvl)

Idziemy do Kapitana Straży w Fortyfikacji na p3. Mówi nam że poraz kolejny była napaść. Zgadzamy się mu pomóc i proponujemy że to mógł być Zael, lecz on mówi nam, że zapłacił wysoką karę za tą kradzież (pieniężną) i chyba nie chciałby tracić ponownie tylu pieniędzy. Więc idziemy szukać śladów. Idziemy do Członka Zakonu Planu Astralnego. Mówi, że widział jak ktoś przebiegł szybko niedaleko niego i biegł na północ, prawdopodobnie na Mokradła. Więc idziemy do Mokradeł, karczma. Rozmawiamy z przestraszoną Lady Leną. Opowiada, że spała spokojnie aż usłyszała huk i wrzaski. Jej strażnik leżał na ziemi a jaj papugi w złotej klatce nie było. Rozmawiamy z handlarzami, zostali oni okradzeni. Idziemy cały czas na północ aż do braci w Przełączy Łotrzyków. Oni mówią, że nic nie wiedzą. No i do Orlej Grani do bartnika Adriana. Od niego dużo się dowiemy. Przechodził spacerem aż tu nagle wpadł na niego jakiś typ, w niebieskiej szacie a niedaleko niego biegli dwaj grubsi faceci z siatkami. Biegł za nimi aż do wejścia do miasta Ithan, jednak jeden groził mu nożem i uciekł. No to chyba już trochę rozumiemy, lecz watro porozmawiać z mieszkańcami miasta. Za dziwo nie ma Tomasza! Jest w zjeździe u Makiny a ojciec w szpitalu w Nithal. Zabrali mu zbroje, cały majątek i lekko pchnęli nożem. Myślimy, kogo jeszcze zapytać. Wymyśliliśmy, że *** (ten od 4 żywiołów, zapomniałam jak się nazywa). On jedyny dobrze zobaczył ich twarze i to całkiem ukradkiem, nie chce nam zdradzić jak. I mówi, że to Zael z braćmi bliźniakami z Przełęczy. Najpierw idziemy do Zaela i znów proponuje nam współpracę. Zgoda: rękawice dla all profesji. I jak mamy złe rękawice, to współpraca. Wracamy do Kapitana Straży. Wszystko mu mówimy, lecz nie może ich osądzać bez dokładnych dowodów. Idziemy posłuchać braci. I może byłaby dodatkowa opcja do kliknięcia na krzaczku [słuchaj i nagrywaj]. Akurat był z nimi Zael, gadali o kolejnym napadzie. Mamy dowody i idziemy do Kapitana. Daje nam hełm unikatowy dla all profesji, 90 AC 73 ACM blokuje 16 blokuje od trucizny cios krytyczny 3 SA 40 unik +5.Może za dobra nagroda, ale można sobie takie coś wyobrazić
2010.03.20 20:56:21
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7084085

Kulaty

160356
3625
Tajemnicze kradzieże w Tuzmer (50lvl) Zleca Mer Tuzmer

Po rozmowie z Merem dowiadujemy się że ostatnio w Mieście mają miejsce dziwne włamania. Nakazuje on nam wypytać wszystkich którzy zostali okradzeni. Na pierwszy ogień idzie Piwocja, lecz ta nic nie wie bo zdarzyło się to kiedy spała. Następnie przepytujemy Keftię, która mówi że też nic nie widziała bo akurat była na targu. Następnie pytamy Króla rybaka, lecz on też nic nie widział. Idziemy do Mera złożyć raport, jednak on twierdzi że świadkowie muszą być, lecz tacy których tajemniczy rabuś nie docenia - czyli dzieci. najpierw pytamy w sierocińcu sierotkę Marysię, lecz ona nawet nie wiedziała że ktoś się zaczął włamywać, ale mówi że słyszała jak Janek się przechwalał że wie coś strasznego. Idziemy do Janka a ten mówi że nie wie nic o tajemniczym złodzieju, jednak zna kogoś kto go widział i powiedział że nam powie w zamian za kwiatki dla pieguski, ponieważ jej się podoba. Zgadzamy się pomóc jemu w jego dziecięcych problemach miłosnych i mówi nam jakie kwiatki musimy mieć. Po przyniesieniu mu 3 Tulipanów (Malonia je sprzedaje), 1 dzwonecznika, 2 chabrów i 1 fiołka mówi nam że jego przyjaciel hobbit coś o tym wie. Idziemy do hobbita który mieszka u Piwocji i ten mówi nam że musimy dla niego zdobyć... łakocie ! Kupujemy najdroższą czekoladę u Bernarda i zanosimy mu ją, a on opisuje nam rysopis złodzieja. Czym prędzej idziemy donieść o tym Merowi i tu pojawiają się schodki... Mer każe nam go zabić, lecz to nie takie łatwe (Jest on herosem !!!) i z początku się nie zgadzamy jednak on nam mówi że dostaniemy dobrą nagrodę, więc zgadzamy się i otrzymujemy zadanie :

Tajemnicze kradzieże w Tuzmer
Zabij grupowo : Złodziej (0/1)

Po zabiciu idziemy do zleceniodawcy questa i mówimy że zabiliśmy rabusia jednak złota nie odzyskaliśmy. Mer mówi że prawdopodobnie złodziej ukrył złoto u w spół pracownika. Pędzimy szybko do źle rozsławionego miasta - Eder i wypytujemy Zaela, który po wręczeniu mu łapówki w postaci 10 000 złota mówi że ostatnio nic nie widział. Zawiedzeni pytamy jednego z kulturystów, a ten mówi że ostatnio widział się z braćmi Daak i że zauważył że noszą futra, choć byli bardzo biedni... Idziemy do nich po czym stawiamy im oskarżenie - zabijają nas. Idziemy więc do Mrocznego Zgrzyta, który w zamian za wino i 20 000 sztuk złota da nam truciznę. dajemy więc mu to i po 30 minutach dostajemy zatrute wino, którym raczymy braci Daak. W worku leżącym koło nich znajdujemy kupę złota. Idziemy do Mera poinformować go o dobrze zrobionym zadaniu. Ten karze nam zwrócić złoto właścicielom. Po oddaniu złota Wracamy do Mera a ten daje nam nagrodę :

70k expa
50k złota
I super butki dla all profesji http://margo-item-generator.ugu.pl/index.php?action=id&id=17304

____________________________________________________________________
Edytowany 19:16:38 21.3.2010 przez Kulaty
2010.03.21 16:46:39
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7097089

KONTO USUNIĘTE

Napraw reputację Topsa -zleca Tops, 121lvl

Quest zaczynamy u Topsa w Eder. Mówi, że chciałby odbudować swoją niegdyś nawet niezłą reputację. Prosi nas o pomoc w realizacji marzenia. Jeśli się zgodzimy, pracujemy dla niego. Najpierw musimy popytać mieszkańców, co wiedzą i sądzą o Topsie. Najpierw idziemy do Tafina. Ten mówi, że Tops to kłamca i naciągacz. Następnie idziemy do Skryby Bonifacego, który twierdzi, że Tops jest oszustem. Mówi też, że dawnymi czasy wcale taki nie był. Wracamy do Topsa z informacjami. Ten mówi, że musimy zabić kilka potworów atakując czasem Eder i rozpuścić pogłoskę, że miał w tym zasługę. Widząc, że jesteśmy niezadowoleni tym, że przypisze sobie część naszych zasług, oznajmia, że czeka nas dobra nagroda.

Zabij: Szaman Ziemi(0/4)
Zabij: Szaman Wiatru(0/4)
Zabij: Szaman Ognia(0/2)

Gdy zabijemy stwory, wracamy do Topsa. Ten mówi, że rozpuścił już pogłoskę, że to on miał część zasług w pozbyciu się bestii. Każe nam potwierdzić tą informację. Udajemy się więc kłamać kolejnych mieszkańców Eder. Najpierw jest to Tafin, potem Artenia, następnie Skryba Bonifacy, a na koniec Heldon. Gdy już rozpowiemy plotkę, wracamy do Topsa. Ten każe nam przynieść bukiet margerytek. Zdobywamy go i wracamy do naszego zleceniodawcy. Ten nakazuje podrzucić bukiet Konopielce. Najpierw musimy zdobyć jednak karteczkę z napisem "od Topsa". Idziemy po nią do Skryby Bonifacego, jednak ten ma tylko karteczkę i nie ma czasu wykonać ładnego napisu. Kupujemy karteczkę za 5000 sztuk złota i wracamy do Topsa. Ten twierdzi, że ładny napis może wykonać Rumka z Nithal. Idziemy z karteczką do dziewczyny, jednak ta nie zrobi napisu za darmo. Chce, byśmy pozbyli się kilku strasznych potworów, nękających jej przyjaciół z Baszty Wilczych Kłów.

Zabij: Moloch(0/5)
Zabij: Moloch Wojownik(0/2)

Gdy uporamy się z bestiami, wracamy do Rumki, a ta ucieszona, szybko wykonuje napis i dostajemy jeszcze 20 punktów honoru. Z karteczką wracamy do Topsa, a ten oddaje nam bukiet i każe podrzucić Konopielce. Gdy to zrobimy, wracamy do Topsa. Ten jest ucieszony, gdyż słyszał, że ludzie zaczynają troszkę lepiej o nim szeptać. Dziękuje nam.

Nagroda:
-Około 350k expa
-Około 100k sztuk złota(Tops nie ma go za dużo)
-Jakiś unikatowy pierścień z naciskiem na leczenie podczas walki, SA i unik
2010.03.22 16:00:42
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7110223

KONTO USUNIĘTE

[center]Pomóż mieszkańcom Nithal 90lvl.

Quest zaczynamy u Gloika w Nithal.Gloik mówi,że na ich spokojne,piękne miasto ostatnio napadły minotaury i trzeba się z nimi rozprawić.Musimy iść na początku do Młynarza Antka,aby dał specjalną broń do zabicia tych potworów.Aby otrzymać miecz,laskę lub łuk [zależy od profesji] idziemy do Edgara z Ithan po drewno.Edgar daje nam wyrzeźbiony miecz/laskę/łuk.Gdy będziemy mieli już specjalną broń idziemy do Gloika ,aby spytać się kogo pokonać,a następnie idziemy na minotaury,aby pozbyć się ich.
Zabij:Minotaur(0/75)
Zabij:Minotaur wojownik(0/60)
Zabij:Berog Astron(0/1)Po zrobieniu tego zadania idziemy do Gloika,który mówi,że ktoś porwał Burmistrza Filemona Ralgara i czy nie zechcemy mu pomóc.Udajemy się do karczmy w Nithal [Pod złamanym dukatem]aby wypytać mieszkańców,czy nie widzieli czegoś w tej sprawie.W karczmie idziemy do Mirindy i pytamy się jej gdzie ostatnio widziała Burmistrza.Mówi,że widziała go w Winnicy obok Nithal i nagle porwało go coś zielonego,to raczej Korredy.
Idziemy do Gloika i mówimy czego dowiedzieliśmy się.Gloik zleca nam kolejne zadanie abyśmy poszli do Magazynu Win i rozprawili się z Korredami.


Zabij:Korred wojownik(0/45)
Zabij:Korred czterołapy(0/40)
Zabij:Korred zbrojny(0/5)


Następnie idziemy do tajemniczej groty [Magazyn win p.3] gdzie znajdujemy uwięzionego burmistrza uwalniamy go po czym idziemy z dobrą wiadomością do Gloika.Gloik dziękuje nam i wynagradza nas.
Nagrody:
-400k expa
-250k sztuk złota

- unikatowy naszyjnik - Naszyjnik pomocnika
Sa+64%
Wszystkie cechy+84
Cios krytyczny+16%
Życie+743
Spowalnia SA przeciwnika o 0.84
Edytowany 19:46:21 26.3.2010 przez ziomalek kuba
2010.03.22 20:02:19
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7115768

KONTO USUNIĘTE

[center] [b] Quest zaleca Burmistrz Karka-han

Zabij żulusów z ich osady 30lvl.

[b][center] Potem mówi: Że żulusi nie dają spokoju Karka-han.
[b][center] Potem każe nam zabić:

Zabij: Fula Gula (0/30)
Zabij: Nuna Gula (0/25)
Zabij: Żulu Mulu (0/20)
Zabij: Dida Gula (0/15)
Zabij: Bulu Mulu (0/10)
Zabij: Żula Gula (0/5)
Zabij: Furu Mulu (0/40)

Potem wracamy do burmisztrza Karaka-han.
Mówi:Wspaniale zabiłeś żulusów dam ci znać jak znowu zatakują Karka-han. Nagroda 50k expa,70k złota.
[i]Edytowany 07:26:06 24.3.2010 przez Magic Knight I
2010.03.23 15:49:46
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7123697

Mario Salvatore

24096
1002
Babcia Rozalia ma problemy z pamięcią [35lvl]

Quest Rozpoczynamy w Werbin u Babci Rozali. Rozmawiamy z nią i dowiadujemy się że ma już swoje lata i coraz częściej zdażąją jej się zaniki pamięci. Prosi aby udać się do Jednego z Uzdrowicieli wężowego ludu po jakieś lekarstwo na zaniki pamięci. Idżemy do Mythar do Uzdrowiciela Jamoenosa który mówi że mógł by spożądzić leczniczy napar pod warunkiem że pozbędziemy się Gadów zamieszkujących Las Dziwów i przynieśemy mu potrzbne składniki.

Zabij: Waran Stepowy 0/10
Waran Pisakowy 0/15
Skorek 0/5
Waran krokodylowy 0/10
Żółw norowy 0/15

Po zabiciu potworków wracamy. Jamenos mówi nam że do zrobienia Lekarstwa będą potrzbne: 2 Arniki 2 Echinacee i 3 Lawendy. Po oddaniu Uzdrowicielowi roślin musimy zaczekać aż ten przygotuje miksturę i prosi nas aby babcia wyświadczyła mu przysługe i dała nam kłębek włóczki. Z gotowym lekiem wracamy do Rozali [Musimy poczekać 2h aż babka wypróbuje specyfik] Lekarstwo działa i Babunia nie ma już kłopotów z brakiem pamięci.Daje nam wełne dla Jamoenosa. Idziemy do Uzdrowiciela i przekazujemy kłębuszek. Wracamy do Werbin i mówimy babci że Jamenos dostał kłębek włóczki. Nagroda: Szydełka Rozali Pomocznicze dla Tancerza ostrzy [Jakiś tam atak, zręczność, SA] 50Ph i 60k

_______________________________________
Edytowany 21:48:07 2.4.2010 przez Wiaderny
2010.04.02 21:45:50
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7282269

Darth

193422
8076
Hiliko ma problemy z uzdrowicielską mocą (69lvl)

Quest rozpoczynamy u Hiliko. Mówi nam, że ostatnio ma problem z swoją uzdrowicielską mocą. Prawdopodobnie to przez to, że bardzo dużo osób leczy, a oni mają takie zapasy many mimo, iż są zwykłymi łowcami przygód, że odbierają jej energię niechcący. Prosi by poszukać kogoś kto mógłby sporządzić miksturę wzmocnienia many. Udajemy się do Nithal do aptekarza. Jednakże on tego nie umie zrobić więc wracamy do Hiliko. Teraz do Amry. Ona mówi, że zrobi miksturę jak nauczymy ortografii, matematyki i historii Margonem jej uczennicy. Wtedy NPC Amra wchodzi niby do namiotu, a wychodzi uczennica Pytania podobne jak w teście od Slina, ale w teście od historii pytania:
Kto był dowódcą legionu walczącego na pustyniach Tuzmer? - Ezaf
Kto był pierwszym magiem praktykującym zakazane mutacje genetyczne? - Naruon
Jak zwie się pierwsza powstała osada w Margonem? - Ithan

Hmm... Wredna wiedźma mówi jeszcze o składnikach. Cóż... Przynieś Amrze 2 sasanki, chaber, 3 alpinie. Po daniu roślin musimy czekać, aż Amra zrobi eliksir. Oprócz tego prosi też o uszycie czegoś dla jej podopiecznej przez Hiliko. Idziemy do uzdrowicielki, ale ta potrzebuje narzędzi. Po igłę idziemy do Tafii, nić do Idropusa, materiał - do Broka. Mówi, że to trudniejsze, niż się jej wydaje i odsyła nas do Rozalii. Czekamy 10 minut i dostajemy ubranie. Dajemy Amrze, a ona każe jeszcze poczekać. Czekamy 5 minut i dostajemy mixę. Odnosimy ją do Hiliko, wypija ją i każe przyprowadzić parę ludzi by ją wypróbować. Idziemy do Flata, Rozalii, aukcjonera, ZPA, dowódcy straży, Enoliana, Josepha, do tego co ma wilka i do Kiliona. Wracamy do Hiliko, a teraz czekamy 4 minuty. Wszystko jest dobrze! Dostajemy uni naszyjnik z szansą na krytyka, all cechy, HP i SA, 25 PH, 30k i 15k expa
2010.04.02 23:02:23
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7283141

KONTO USUNIĘTE

Pomoc wieśniakom Torneg. Lvl.38

Quest najpierw zaczynamy u Sary jest ona na prawo od aukcjonera.Sara przepowiada nam przyszłość że zaatakują tolloki Miasto Torneg.Więc ona nam gada żebyśmy zabili Tolloków.
Tollok Zibink 0/10. Tollok Boger 0/12. Tollok Shimger 0/1. Później wracamy do Sary i gadamy z nią że zabiliśmy już tolloków i ich przywódcę.Ona gada żebyśmy przynieśli dowód na zabicie przywódcy trzeba przynieść Szybkość tolloka od przywódcy lub kupić na aukcji.Potem wróćmy do Sary ze zdobyczą i daje nam Ona nagrodę 12K, 10PH, i Zbroje Paladyna na 38 lvl , 7k expa.
Edytowany 09:52:29 4.4.2010 przez Freze
2010.04.03 22:13:26
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7299592

KONTO USUNIĘTE

Assassinss of the king (60 lvl)
Endriu znowu ma swoich prześladowców… Tym razem są to urzędnicy i wysoko postawieni obywatele z całego Margonem. Prosi nas o zabicie poszczególnych osób w tym dialogu:

Endriu:
Witam, dostojny panie. Czyżbyśmy się już poznali w przeszłości?
Gracz :
Witam… Owszem, niedawno pomagałem Ci w… zlikwidowaniu przeszkadzających Ci osób. Czy twoje zmartwienia już ustąpiły?
Endriu:
Ehh.. przychodzisz do mnie w znakomitej chwili…
Gracz:
Co się stało? Czyżbyś od nowa nabawił się kłopotów? Chętnie pomogę za małym wynagrodzeniem ^^
Endriu:
Owszem, mógłbyś pomóc… Mósiałbyś pozbyć się następujących osób:
Bonifacego z swoim ochroniarzem (9 lvl + 71lvl)
Burmistrz Eraster z najemnikami (25lvl + 71lvl + 71lvl)
Barnaba z tresowanymi pupilami (55lvl + 67lvl + 52lvl)
Cedrik i Dowódca Straży w Torneg (25lvl + 66lvl)
Anzelm i dwóch Strażników (9 lvl + 61lvl + 61lvl)

Kiedy ich wszystkich zabijemy udajemy się do Endriu po nagrodę, lecz on mówi:
Endriu:
Ostatnio spotkałem grupkę królików… miały przewagę liczebną… nie dałem sobie rady… Zabij 40 królików!!
Po tym królik obiciu udajem,y się do Endriu po nagrodę: [300k-450k] doświadczenia oraz Pancerz Zawodowego Assassyna (jeszcze takiego nie ma ) oraz -15PH...


Co sądzicie o tym queście?
Edytowany 17:13:32 6.4.2010 przez Feemiror
2010.04.05 12:43:14
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7324614

KONTO USUNIĘTE

Roana przyłapali na Nielegalnych walkach.(102lvl)

Idziemy do Roana,i on opowiada że straż robiła kontrolę.

Więc przejdźmy do Rzeczy;

Musimy pójść do Burmistrza Ithan,ten mówi nam że Roan musi zapłacić grzywnę w Wysokości 10m.

Wracamy do Roana. Mówi że nie ma tylu pieniędzy,i spróbuje to jakoś załatwić. Czekamy 10min.

Roan karze udać się do Burmistrza Torneg,jego przyjaciela. Udajemy się do Torneg. Rozmawiamy z Burmistrzem. Opowiadamy mu całą Historię,i pytamy czy nie ma on jakiejś Petycji. On odpowiada że ma taką Petycję,lecz żeby ją dostać musimy zabić ; Wilk - 50, Niedźwiedź* - 20, Nietoperze - 15. Po zabiciu dostajemy tę Petycję i jego podpis. Idziemy do Roana,i mówimy że otrzymaliśmy Petycję,i musimy zdobyć jeszcze parę podpisów aby kwota spadła do 1m. Po drodze idziemy do Makiny,po kolejny podpis. Podpisze się ona,gdy zaniesiemy zaproszenie do Nadzorcy Baraków. Zanosimy. Wracamy do Makiny. Dostajemy podpis. Idziemy teraz do Huslina,i prosimy go o Podpis. On odpowiada że podpisze,lecz musimy dostać Truciznę od Mrocznego Zgrzyta, bo skończyła mu się. Idziemy po Truciznę do Eder. Wracamy do Huslina. Dostajemy kolejny podpis. Idziemy teraz do Rozali w Werbin. Dostaniemy podpis,ale musimy kupić ; 2x Marchewka 3x Bańka mleka 2x Pieczeń. Kolejny podpis załatwiony. Teraz idziemy do Farsson'a w Mythar. Dostajemy podpis,za 2x Skóry węża zbożowego i 1x Strzały Centarurów. Wracamy po podpis. Mamy już wszystkie podpisy. Idziemy teraz do Roana. Dajemy mu Petycję i 1m.


Quest zakończony.

Nagroda;
197k Expa.
Mix *Unikat* 50k pełnego leczenia.

Do wyboru Trzy bronie;

Magicze ostrze Roana.
Laska babci.
Złoty topór.


Uff.. ; d Taki sobie Quest. ^^
Edytowany 13:37:45 5.4.2010 przez Laurentka
2010.04.05 13:05:33
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7325041

Kręcony Świński Ogon

133254
4351
Jeż Tuptuś chory! Zleca Nessa. (tylko po wykonaniu questa z językiem węży)

Opis:
Jeża Tuptusia bardzo boli brzuszek. Pomóż mu i znajdź lekarza,
który zrobi lekarstwo dla biednego zwierzaka. W tym celu trzeba
udać się najpierw do Jamenossa, który powie, że tylko jedna osoba
może zrobić to lekarstwo, a jest nią Kowelin.
Gdy już do niego dotrzemy i poinformujemy, że trzeba nam lekarstwa
dla jeża, którego boli brzuszek, każe nam przynieść zioła:

2 wrzosy,
4 nagietki,
2 rumianki,
1 koniczynę.

Kiedy mu przyniesiemy składniki wystarczy odczekać 10 minut i eliksir gotowy
Wracamy uzdrowić Tuptusia i po tym informujemy najpierw Jamenossa a następnie Nessę.

Nagroda:
12k expa
worek jabłek (leczący 4x1000)

Jeżeli jest taki lub podobny quest to przepraszam i proszę nie minusować
2010.04.05 21:43:31
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7336968

Darth

193422
8076
Poszukiwania Karmazynowego Łuku (225lvl)

Zleca Huslin. Rozmawiamy z nim o Karmazynowym Łuku, lecz kiedy on mówi, że to bajki powiadamy skąd to niby wie. Przecież mógł to być jakiś mityczny zaklęty łuk, a takich przedmiotów wiele na tej Ziemi. W takim razie mówi, żebyśmy go sami poszukali, bo on nie będzie przeszukiwał całej krainy za czymś co według jego nie istnieje. Mówi, że możemy wysłuchać legendy Rozalii z Werbin. Idziemy do Werbin i wysłuchujemy legendy. Prawdopodobnie został stworzony w Elancji i przesłany do T-H by go zaczarować, a następnie do Hironi dla króla, który żądał stworzenia takiego łuku. Ale ten łuk mógł przechodzić z rąk do rąk już wiele razy, a więc udajemy się do Amry, aby ta mogła nam pomóc. Wyśmiewa nas i próbuje porazić błyskawicami z gniewu, że jej zawracamy głowę głupotami, lecz o dziwo! Całe obrażenia absorbuje nasza zbroja. Czarownica się przestrasza i znów dostajemy perłę widzenia. Prosimy o coś lepszego bo wiemy już z innego zadania, że będzie trzeba przelatywać całe Margonem jak nie kontynent. Mówi, że nie ma nic lepszego, ale zapewne znajomy z K-h ma. Podążamy więc do maga w ów mieście i prosimy o pomoc. On jednak nie ma nic takiego, lecz posyła do Niela. Teraz Niel do Jarena! Mag mówi, że łuk dawno przejęli magowie... źli magowie podczas WM... Zapewne ma go teraz Telhar. Nie wytłumacza jednak dlaczego bo raczej Telhar tak stary nie jest. No, a ten mówi, że nam pomoże jak załatwimy dla niego drewno oraz cięciwy. Po cięciwy idziemy do Huslina, kupujemy dwa. A po drewno do Edgara. Jak już przynieśliśmy łucznikowi rzeczy odsyła nas do burmistrza. Ten mówi, że prawda - Karmazynowy Łuk był jakiś czas w skarbcu muzealnym miasta, by nikt tego eksponatu nie poniszczył, lecz zainteresowała się tym Gildia Złodziei. Dla nich nie ma przeszkód, dlatego łuk potajemnie został wysłany do jakiegoś mistrza czy mistrzyni łowców. Idziemy do Szagarata - postanawia nic nam nie mówić. Rozmawiamy jeszcze raz i mówi, że nie wie czy nie jesteśmy jakimiś opryszkami, którzy chcą ukraść łuk. Próbujemy mu udowodnić, że mamy dobre intencje dlatego każe nam zabić Arachnireginę i na dowód tego przynieść pajęcze jajo. Dlaczego? Żaden złodziej nie poskromi nawet furbola, co dopiero królową matkę. Prosimy o możliwość zabicia z kimś, gdyż... Po prostu nawet z przewagą trudno ją zabić. Szagarat zgadza się i dostajemy zadanie zabić królową matkę samemu lub w grp. Kiedy już to zrobimy i przyniesiemy jajo, Szagarat bierze je od nas i mówi, że prawdopodobnie ma go pewien łowca w Wiosce Łowców. Idziemy do tego w lewym górnym rogu, nie pamiętam jak się zwie. On mówi, że przekazał go Irminii. Jak zagadniemy o łuku obezwładnia nas i przeszukuje kieszenie. Dlaczego? Żeby się upewnić, że to nie ktoś z Gildii Złodziei. Zmierza nas wzrokiem. Mówi, że nie wyglądamy na złodziei, lecz interesuje ją skąd się dowiedzieliśmy o łuku i dlaczego chcemy go znaleźć. Opowiadamy jej historię, a ona mówi, że schowała łuk w pewnym labiryncie. Teleportuje nas na jakiś labirynt (tu już trzeba dorobić mapkę) i szukamy łuku. Kiedy znajdujemy skrzynię, a w niej łuk oraz drogocenne kamienie oraz złoto teleportuje nas z powrotem mając w torbie całą skrzynię. Informuje nas jednak, że dla bezpieczeństwa odessała z niego moc i trzeba nią znów wprowadzić, ale to nasz już problem. Idziemy do Huslina, ale ten jeszcze się nie ugina i każe pójść do znajomego - Dulko Hina z Nithal, by łuk aktywował. Kiedy już do niego przybyliśmy prosi nas o 50k złota, oraz kolec pająka. Pytamy się na co mu kolec, a on powiada, że to skomplikowane, zresztą to on się trudni tworzeniem łuków. Zdziwieni idziemy lootnąć kolec i z ów przedmiotem wracamy do Dulka. Teraz dostajemy liścik z którym mamy się udać do Hadlisa z Mythar. On daje nowy liścik i szkatułkę i odsyła do tego łowcy obok skrzynki. Dostajemy drugą skrzyneczkę i nową wiadomość tym razem do Saprasa. Szaman bierze je do domu - nie wiemy co robi. Dostajemy jedną dużą skrzynię z liścikiem do Hina. Teraz musimy zabić parę (mała ilość, a nie od razu 40) maddoków i przynieść od tropicielki Albiony najlepsze buty. Kiedy oba rzeczy zrobimy wracamy do Dulka. Czekamy 2 godziny... Posyła nas jeszcze do Tunii po największą miksturę. Po przyniesieniu znów czekamy, ale 2 minuty... Łuk jest gotowy, ale łucznik musi sprawdzić czy jesteśmy godni. Każe nam grupowo zabić mocnego maddoksa, dostać polecenie od żołnierza zlecającego quest z myszami, Urgala Mocnego i swojego mistrza od HQ. Kiedy już wszystko zrobimy wręcza nam Karmazynowy Łuk. Idziemy z nim do Huslina i krzyczymy, że nam się udało! On na prawdę istnieje. Huslin bierze go i na ślepo strzela w orła na niebie. Trafia! Jednakże on cały czas strzela, gdyż nie może uwierzyć. Dziękuje, że uświadomiliśmy mu, że ów łuk na prawdę istnieje i chce dać 25m. Jeżeli jesteśmy wojownikiem, paladynem, tancerzem czy magiem bierzemy złoto - jeżeli łowcą czy tropicielem możemy wziąć łuk. Każdy dostaje inny - łowca z głęboką, a tropiciel z zimnem. Heroiczny rzecz jasna! Oprócz tego 10m expa...

Nowa opcja

Wojownik, paladyn oraz tancerz mogą zażądać broni, wtedy Huslin daje nam łuk i w tym przypadku odsyła do Kendala, który za 100k przez 10 minut przerobi łuk na broń dwuręczną/jednoręczną/jednoręczną magiczną/pomocniczą. Mag jest odsyłany do Jarena, który za kolec zwykły z pająka dostanie przerobioną różdżkę Oczywiście wszystko hero tak jak łuk
Edytowany 22:59:55 12.4.2010 przez Darth
2010.04.12 21:04:16
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7461660

KONTO USUNIĘTE

Alher:
:P oto on

Zadanie Bard Granda (94)

Questa zleca Bard Grand. Mówi nam on że Druid Myszor miał mu coś ważnego powiedzieć lecz bardzo mu się śpieszyło. Każe nam iść do Druida. On nam opowiada :

Widziałem raz w nocy jakąś dziwną postać, która wyszła z mroku w kapturze i z laską.
Ukryłem się w krzakach i go śledziłem doszedł do zniszczonego opactwa i tam zniknął.


Mógłbyś się tam rozejrzeć ??

Idziemy do zniszczonego opactwa i schodzimy do Opactwa. Demon jest obok złotego Golema przemieniony w ducha. Rozmawiamy z nim. On nas zabija. Wracamy do Druida i mówimy mu o wszystkim. Myszor daje nam wskazówki. Idziemy do Unila on daje nam specjalną broń (mag – różdżka, tancerz ostrzy – sztylet, łowca i tropiciel – łuk, paladyn i wojownik – miecz) np. Miecz boskiego wojownika. Idziemy jeszcze do kowala Griszy a on daje nam (mag – orb, tancerz ostrzy – sztylet, łowca i tropiciel – strzały, paladyn i wojownik – tarcza) np. strzały boskiego celu. Wracamy do ducha walczymy z nim i wygrywamy. Powracamy do Druida i daje nam:

[b]Exp. 200k
Złoto 500k
Edytowany 20:54:46 14.4.2010 przez kamikadzi
Edytowany 21:00:17 14.4.2010 przez kamikadzi
2010.04.14 20:34:43
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7487795

KONTO USUNIĘTE

Salem:

Roan/Makina/Tomasz/ktośtam ma przesyłkę,dostarcz ją w określonym czasie bez używania Zakonu Astralnego(i kamieni).

[tu wstawić nick] potrzebuje jakiegoś miecza/laski/tarczy (od obojętnie jakiego handlarza,byle by miał ten przedmiot o który NPC prosi)

Gdyby można było w Margo skakać,zaproponowałbym JumpQuest,ale odpada. To może tak... labirynt? Z NPC na końcu i niedługim ale także niekrótkim limitem czasu.

[od dzieci{dosłownie,migulanka etc.} w Margo] musimy poszpanować siłą/intelektem/zręcznością,tzn w trochę innej kolejności woj i tancek muszą ruszyć głową i pomyśleć nad taktyką,tropek i łowca muszą trafić w coraz to dalszy obiekt,a mag i palek to samo co trop i łowca,ale z magicznego pocisku(jeśli palek nie ma pocisków,to przepraszam )

Moar?
2010.04.20 06:23:30
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7573555

Crescendo

302478
991
Ja mam pomysła
O ile dobrze zrozumiałam... Ach. Przeczytaj i odpowiedz czy dobrze zrozumiałam

[NPC] Dialog zwykły plus dodatek:
Czymś się martwisz?
Czemuś smutna/smutny?
Coś się stało?
Witaj, słyszałem/słyszałam kiedyś o czymś... <zawieszasz głos>
Słyszałam/Słyszałem, że potrzebujesz... <zawieszasz głos>
Słyszałam/Słyszałem, że... <zawieszasz głos>
Chodzą plotki, że... <zawieszasz głos>

I tu zaczynam zadanko typu non stop. (Jeśli o to ci chodzi, Salemie )
Codziennie (tylko raz dziennie można wykonać jedno przejście od NPC1 do NPC2 do NPC1!) musimy przesłać list od jednej zakochanej osoby do drugiej. Gdzie NPC2 (na początku) nie wie od kogo to jest.
Obrazowo: [NPC1]->(list romantyczny)[NPC2]->(list romantyczny)[NPC1]->...->(prezent)[NPC2]->itd...
W między czasie, byłoby marudzenie, jęczenie, że:
Ja już nie chcę...
Ile można...
Nie możesz sama/sam...?
I te prezenty! Czemu ja je muszę kupować? (tu mowa o różnych kwiatach, cukierkach, laurkach etc...)

Oraz chwalenie i propozycje:
Bardzo dobry pomysł!
Na pewno się jej/jemu spodoba!
A nie lepiej kupić <to>, a nie <to>?

Jeśli spodobało ci się takie zadanko, to napisz. Szczegółowo rozwinę dialogi, prezenty, listy etc
Co do nagrody... Pasowała by tu nagroda dosyć spora na sam koniec (czyli gdzieś za 2-3 tygodnie...), ale możemy też przyjąć drobną nagrodę co przekazanie listu, prezentu od NPC1 do NPC2 i znów do NPC1

(Wtrącenie: Fakt, faktem -> mało ludzi zwraca czasem na takie słowa uwagę (typu: martwić się... etc.), kiedy nie ma znaku zapytania nad ludźmi... Ale, Salemie, takie ciągłe zadanko mogłoby być ciekawe )

-----
ps. wpadłam na pomysł na kolejny quest tego typu
Ale najpierw niech mi się w głowie ukształtuje
Edytowany 12:58:02 20.4.2010 przez Macabre
2010.04.20 12:57:15
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7575388

Alher

177934
2184
Salem:

Ekhm mam kilka propozycji co do takich questów :


a) Zadanie dostajemy od Roana typu wygraj np 0/5 walk na arenie z graczem o podobnym do Ciebie poziomie (chodzi mi tutaj o tych różnicach dwóch lvl)

b) Dostarcz codzienna porcję leków dla Makiny.

c) Zabicie małej ilości potworków oraz 1 lepszego np (o/4 leśny goblin 0/2 goblin traper 0/1 Władca rzek)

d) Dostarczać np kamienie księżycowe (np codziennie 2 dla wybranej osoby)

e) Pomóc babci nakarmić kota(tutaj wiadomo o co chodzi)

Nagrody za takie quest nie będą zbyt duże bo takie questy trwają bardzo krótko a coś zawsze za nie dostaniemy

@Down drobiazg fajnie,że mogliśmy pomóc
Edytowany 22:05:22 20.4.2010 przez Alher
2010.04.20 18:38:34
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7581547

Salem

2405851
16814
Macabre:
Dobrze zrozumiałaś, jednak ten przykład aż tak do mnie nie przemawia Zastanowię się jeszcze.

Alher:
a) odpada - nie da się w questach warunkować zabijania graczy.
b) Świetne i chyba coś takiego wprowadzę!
c) nie wiem, średnio mi się podoba
d) tak jak i punkt c
e) coś takiego właśnie jest naturalne i to też dobry pomysł.

Fritz:
Z listami też można pokombinować tylko musiałbym rozpisać kilka wariantów, aby nie nosić ciągle listów do tych samych osób, a na przykład móc trafić na jeden z 3-4 zestawów osób lub ewentualnie jeszcze inaczej to rozwiązać, ale pomysł jest realny do wprowadzenia

Dzięki wszystkim!
2010.04.20 21:23:26
cytuj | ID:7585321

Crescendo

302478
991
Heheh. To zastanów się i daj znać

Heeh. Ten drugi pomysł jednak bardziej dotyczy zwykłego questu, niż czegoś takiego... Hmm....
Opiszę go kiedy indziej, bo wg mnie świetny quest by z niego był.
Dla dosyć niskich lvli... Ale faaajny.


Co do tego pomysłu:
Nithal.
1) Opiekujemy się chorymi końmi w stajniach.
2) Opiekujemy się chorymi w szpitaliku Nithal.
3) Zapalanie lamp o godzinie 18:00 (lub 19:00 lub innej etc) w miasteczku zamiast latarnika. (Wszystkie lampy sprawne, kolejność obojętna.)
4) Jak zapalanie lamp to i gaszenie ich o godzinie 6:00, 7:00, bądź 8:00.
Karka-han i tamtejsza biblioteka.
1) Pomagamy codziennie sprzątać i segregować książki z bibliotece.
Werbin.
1) Jadłodajnia z Werbin wymaga sprzątania. (ewentualnie: obsługi kelnerskiej)
Tuzmer.
1) Świeże kwiaty dla kwiaciarki Ofelii (nie jestem pewna imienia tego npc...) oraz przyniesienie wody ze studni do podlania ich.

Na razie tyle


@down:

Świetny pomysł!
Merci.

---
Edytowany 05:09:03 21.4.2010 przez Macabre
2010.04.20 22:05:49
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7586080

Aldehyd

167367
2653
Ja bym bardzo chciał takiego questa:

Zleca Sapras w Mythar: Pozbądź się impów, które terroryzują ludzi i małe niewinne zwierzątka. (QUEST NA 80 LEVEL)

Najpierw musimy isć do Saprasa, który zleca nam questa, a także mówi, że potrzebna jest nam ochrona przeciwko nim, gdyż na 80 levelu może być z ciężko je pokonać, a więc udajemy się do Angussa, który przygotowuje nam mix chroniący przed jadem impów, a następnie udajemy się do Jemennosa, który wręcza nam ochronną tarczę. Po tym wracamy do Saprasa, który zleca nam pozbycie się impów:

Zabij:
Imp 0/40
Imp Sługa 0/40

Po wykonaniu zadania dostajemy:
150k expa
90k złota
i mix leczący 20x 2000 życia

Mam nadzieję, że sie wam spodobało, gdyż to mój pierwszy wymarzony quest. Proszę o wyrozumiałość
2010.04.21 08:54:14
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7587081

Fandrael

261664
5910
Rozwiąż zagadkę Mithrilu. (154)

Questa zaczynamy u kowala Ziraka w Kopalni Margori. Mówi nam on, że w zamierzchłych czasach, gdy ludzie żyli w zgodzie z innymi istotami, krasnoludy tworzyły praktycznie niezniszczalne zbroje, szaty, topory i inne części ekwipunku z Mithrilu. Gdy ludzie stali się chciwi i kłamliwi sztuka wyrabiania przedmiotów z tego metalu powoli zanikała, aż w końcu pozostała w umysłach tylko najbardziej wytrwałych, krasnoludzkich rzemieślników. Po długiej rozmowie przystajemy na propozycję odkrycia tajemnic Mithrilu. W tym celu udajemy się do Ograbar-Dun, by porozmawiać z tamtejszymi krasnoludami. W końcu jeden z nich - Starzec Merakil postanawia pomóc nam za niewielką pomoc. Otóż w ostatnim czasie krasnoludy z Ograbar mają niemałe porachunki z goblinami z Orczej Wyżyny. Każe nam zabić kilku z nich by przestraszyć resztę.

Zabij: Tekmo Zinsus (0/5)
Zabij: Rotgot Megakus (0/5)
Zabij: Ziblet Goons (0/5)

Po zabiciu stworków wracamy do starca, lecz ten nam mówi, że to nic nie dało. W takim razie każe nam wyrównać rachunki z przywódcą goblinów.

Zabij grupowo: Goons Asterus (0/1)

Po unicestwieniu Goonsa wracamy kolejny raz do Merakila. Ten z niechęcią wyjawia nam tajemnicę. Mówi nam też, że w ich osadzie wydobywa się Mithril, lecz tylko on zna jego prawdziwe możliwości. Krasolud daje nam kilof. W tej sytuacji musimy teraz wydobyć Mithril ze złoża. Idziemy w lewy górny róg mapki i dajemy na niego obejrzyj. Wybieramy opcję, że próbujemy wydobyć Mithril, lecz nie udaje nam się. Po kilku próbach wracamy do Starca. Ten mówi nam, że wiedział co się stanie i każe nam zdobyć magiczny kilof. Kupujemy byle jaki kilof i idziemy z nim do Jarena. Prosimy go, by zaczarował nam narzędzie, lecz on nie zrobi tego za darmo. Płacimy mu 100k złota i wracamy z zaczarowanym kilofem do Starca. Ten mówi nam, że kilof ma zaklętą w sobie moc tylko powietrza. Opowiada nam też, że żeby wydobyć Mithril trzeba mieć kilof z zaklętym w sobie mocą czterech żywiołów. Wracamy do Jarena i pytamy go jakim jakim żywiołem włada. Odpowiada nam zgodnie z twierdzeniem krasnoluda, że jest magiem powietrza. Wtedy zaczynamy szukać innych magów. Po kolei: Sapras, Amra i Kastor. Szaman z Mythar z chęcią przystaje na naszą prośbę i umacnia kilof żywiołem ziemi. Z Amrą nie będzie tak łatwo. Idziemy do niej, lecz ona wie, z czym przychodzimy i od razu wysyła nas na pewną misję.

Zabij: Opętana wiedźma (0/10)
Zabij: Wiedźma Ple-Ple (0/10)
Zabij: Stara wiedźma (0/10)
Zabij: Potępiona wiedźma (0/5)
Zabij: Latająca wiedźma (0/5)

Po ich zabiciu wracamy do Amry, a ta zaczarowuje nasz kilof żywiołem ognia. Teraz do Kastora. Ten chce, byśmy mu zapłacili. Wystawiamy na stół 10k, a ten dodaje żywioł wody. Idziemy znów do Ograbar-Dun, by poinformować starca o powodzeniu misji. Ten z zadowoleniem kieruje nas znów do żyły Mithrilu. Wydobywamy metal i wracamy wraz z nim do Merakila. Ten życzy nam powodzenia. Teraz kierujemy się z powrotem do kowala Ziraka, do Kopalni Margori. Na sam widok metalu od razu się dziwi. Proponuje nam układ. Możemy sprzedać mu metal, albo pozwolić by wykonał dla nas zbroję, w zamian za niewielką opłatą. W zależności od naszej profesji możemy dostać zbroje dla: maga-tropiciela, tancerza-łowcy, wojownika-paladyna. Za pierwszą propozycję dostajemy 3m. Gdy wybierzemy drugą opcję, ten mówi nam, że musimy zapłacić mu 1m. Wtedy czekamy 3h i w końcu dostajemy heroiczną zbroję na 152 poziom. Mithrilową szatę podróżnika, dla maga i tropa. Lekką zbroję łowcy, dla łowcy i tancerza. Pancerz krasnoludzkiej chwały, dla paladyna, wojownika. Do tego 800k expa i 50 PH
Edytowany 17:08:47 21.4.2010 przez Fandrael
2010.04.21 17:06:22
Ocena: 3
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7592603

Shimamoto

287331
4760
Pomóż podróżnikowi, który chce przejść na maddoki (230)

Questa zleca Szagarat z torneg.
Za informacje trzeba zapłacić 100k.Gdy zapłacimy szagarat będzie potrzebował klucz do zawodzących kaskad. ( loota z strażnika maddoka) Zanosimy kluczyk następnie prosi nas o zabicie następujących potworów:
Zabij: Senny Maddok 0/80
Zabij: Opieszały Maddok 0/75
Zabij: Leniwy Maddok 0/70
Zabij: Ociężały Maddok 0/65
Zabij: Szaman Maddoków 0/60


Po zabiciu maddoków musimy zabić jeszcze kilka potworów:

Zabij: Kajman czarny 0/30
Zabij: Aligator rzeczny 0/25
Zabij: Krokodyl różańcowy 0/20


Gdy pokonamy Aligatory czekamy 20 min, żeby podróżnik poszedł sprawdzić czy nie ma już żadnego potwora. Po 20 minutach mówi że znalazł najsilniejszego maddoksa:

Zabij: Mocnego Maddoksa (e2)


Nagroda:

10m expa
3m złota
Hełm podrównikowego aligatora "Unikat" 14% cioś krytyczny/ SA 106%/ Wszystkie cechy 205+/ Obrażenia od ognia 5%/ obrażenia od zimna 5% / Staty podałem jak na zemynie więc przepraszam Na starych nie wiem jak to będzie wyglądać
2010.04.21 21:53:56
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7598818

Mesakurti

17090
1574
Pomóż Władcy Minotaurów (86)
Początek w Pieczarze Czaszek. Stoi tam NPC Minotaur. Zagadamy do niego a on nam mówi że Berog Astron, jego przyrodni brat, przejął władzę podczas jego nieobecności. Każe nam zabić:
Minotaur(20)
Minotaur Wojownik(15)
Berog Astron(1)
Możemy się zgodzić i ich zabić. Gdy wracamy okazuje się że Minotaury nie chcą tego króla.Żeby zdobyć ich zaufanie należy zdobyć szafir i szmaragd. Gdy go mu zaniesiemy, on każe je nam oszlifować. Możemy zrobić tu Barnersa który zarząda za to 100k lub tuzin piór czarnego orła. Gdy mu damy,, czekamy 10 minut i zabieramy kamienie. Oddajemy je królowi i orzymujemy:
120k expa
20k złota
Naszyjnik władcy byków
Lub możemy się nie zgodzić i dostać
100k expa
100PH
Pierścień Beroga Astrona

Jeśli był taki quest to piszcie.
2010.04.24 09:51:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:7628270

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Questy i solucje > Nasze Questy.

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0