Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Szybkie niusy:

· 2021-04-29 21:02:02 Administracja Margonem wysłała wiadomość na poczcie w grze/support. /Ekipa Garmory
· 2021-04-29 12:42:30 Miodowy festyn czas zacząć! /Ekipa Garmory
· 2021-04-28 16:26:43 W celu dopełnienia obowiązku nałożonego na nas przez ustawodawcę wysłaliśmy jednorazową wiadomość SMS dla kont aktywnych i nieaktywnych. /Ekipa Garmory
· 2021-04-23 10:00:10 Przygotuj się na wzmożoną aktywność tytanów! /Ekipa Garmory
· 2021-04-16 14:26:29 Ważna informacja dotycząca danych. /Ekipa Garmory
· 2021-04-16 10:00:08 Tropiciele Herosów ruszyli na łowy! /Ekipa Garmory
· 2021-04-14 17:07:34 Ze względów bezpieczeństwa wylogowaliśmy wszystkie konta. /Ekipa Garmory
· 2021-04-14 13:15:58 Ekstrakcja, zmiana wzmocnienia... sprawdź co jeszcze zostało wprowadzone wraz z dzisiejszą aktualizacją! /Ekipa Garmory
· 2021-04-09 10:02:10 Sprawdź prognozę Astronoma Monocerosa na najbliższy tydzień! /Ekipa Garmory
· 2021-03-30 12:09:58 Weź udział w konkursie na najlepszą pisankę! /Ekipa Garmory
· 2021-03-24 11:01:05 Dodaliśmy obsługę maskotek na forum oraz profilu. /Ekipa Garmory
· 2021-03-19 10:16:34 Sprawdź co zostało przygotowane na pierwszy dzień wiosny! /Ekipa Garmory

Nowości

2021-04-16 18:21:59

Ważna informacja dotycząca danych

Po dalszej analizie incydentu z uzyskaniem dostępu do panelu administracyjnego gry Margonem przez osoby nieuprawnione z przykrością informujemy, że atakujący uzyskali dostęp do narzędzi administracyjnych gry i pobrali informacje dotyczące wszystkich kont aktywnych oraz usuniętych (w szczególności podane loginy, numery telefonów i adresy profili FB) i postaci w grze oraz historię wszystkich udanych i nieudanych prób transakcji z płatnościami na kontach aktywnych i usuniętych (historia transakcji , składa się z: identyfikatora użytkownika w grze, nazwy kanału płatności, kwoty doładowania, czasu rozpoczęcia i potwierdzenia oraz stanu zakończenia transakcji, w przypadku transakcji dokonanych za pomocą SMSa w historii znajduje się także numer telefonu). Poinformowaliśmy o zaistniałej sytuacji Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Działamy w porozumieniu z działem prawnym i ustalamy procedurę dotyczącą osób, które nie posiadają konta w Margonem.

Wyciekły informacje dotyczące ciasteczek autoryzujących konto, aby informacje te nie zostały użyte do nieuprawnionego dostępu i manipulacji bezpośrednio na Waszych kontach, wszystkie konta zostały wylogowane z gry celem wygenerowania nowych wartości ciasteczek, których atakujący już nie są w stanie poznać po załataniu punktu służącego do nieuprawnionego dostępu.


Z poziomu narzędzi administracyjnych nie ma dostępu do haseł, które i tak są zakodowane wielokrotnie funkcją hashującą, dlatego ryzyko utraty hasła jest bardzo niskie. Niemniej jednak każdemu zalecamy używanie haseł generowanych losowo i przechowywanych w bezpiecznych portfelach haseł (np. KeePassXC).

Bardzo prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na maile podszywające się pod Margonem, które mogą do Was przychodzić z podejrzanymi linkami. Atakujący mogą próbować wykorzystać informacje o Waszym koncie, aby przekonać Was do kliknięcia w złośliwy link (np. sugerujący zmianę hasła) w celu okradzenia konta. Pamiętajcie, że sami z siebie nigdy nie wysyłamy do Was żadnych próśb o podanie hasła. W podobny sposób atakujący mogą próbować wykorzystywać informacje o numerach telefonu i profilu FB.


Przypominamy, że do kontaktu w sprawach związanych z kontem służy Panel Kontaktowy. Jeżeli ktoś zauważy, że informacja o jego koncie została wykorzystana, to prosimy o wysłanie zgłoszenia z opisem całej sytuacji.

Wszystkie narzędzia administracyjne zostały całkowicie odcięte od normalnego dostępu z zewnątrz.
W ostatnich dniach odczuliście z tego powodu niedogodności – wiele elementów rozgrywki polegało na specyficznym sposobie komunikacji z narzędziami administracyjnymi, które zostały priorytetowo odcięte, a elementy gry na bieżąco dostosowywane do zaistniałej sytuacji.

Atakujący uzyskali również dostęp do kodu źródłowego narzędzi administracyjnych oraz znacznej części kodu strony głównej (www.margonem.pl).
W związku z powyższym u ekipy zajmującej się utrzymaniem istniejącego oprogramowania oraz wdrażaniem nowego zmieniają się w trybie natychmiastowym priorytety.

Aktualna strona główna przechodzi właśnie dodatkowy audyt mający na celu odnalezienie potencjalnych słabych punktów i ich zabezpieczenie.
Bez względu na to, jak bardzo ufamy ekipie poprawiającej zabezpieczenia i tak strona główna zostanie zastąpiona jej nową wersją tak szybko, jak to tylko możliwe bez utraty istotnych funkcjonalności.

Nowe narzędzia administracyjne, pisane zgodnie z nowoczesnymi standardami, są od jakiegoś czasu w fazie testów. Przyspieszymy ich wdrożenie, aby jak najszybciej pozbyć się starych, które pomimo odseparowania od świata wciąż mogą być celem ataków kombinowanych wymierzonych w osoby przy nich pracujące.

Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Dokładamy wszelkich starań, aby pogodzić konieczność natychmiastowych zmian z komfortem graczy, a za wszystkie dodatkowe utrudnienia w ostatnich i nadchodzących dniach bardzo, bardzo przepraszamy.

Ekipa Garmorykomentarze (69)

2021-03-25 11:30:56

Wielkanoc 2021!

Za górami, za lasami, w Krainie Melrose, żył król imieniem Stanisław. Ród jego władał tą bajkową ziemią od niepamiętnych czasów. Wiele złego, jak i dobrego zawdzięczali mu mieszkańcy. Los bywa jednak zwodniczy... Będzie już lat naście po tragedii, która dotknęła serca każdego melrosańczyka, kiedy to Iredynowi, najpotężniejszemu z magów tej krainy, udało się dokonać niezwykłego czynu. Otóż ów mag otworzył portal, który miał odmienić tragiczną historię królewskiego rodu. Zafascynowany kontynuował swoje badania, aż nagle z jego dzieła wyłoniła się postać małego człowieczka, jakby dziecka… Czy magia portalu przerosła swojego twórcę? Co znajduje się po jego drugiej stronie?


Więcej informacji w Blogu Technicznym oraz na YouTube.

Udanej zabawy!

Ekipa Garmorykomentarze (19)

2021-02-18 11:01:01

15. Urodziny Margonem!

Urodziny, urodziny... Czas radości, prezentów i spędzania czasu z tymi, którzy są nam najdrożsi. To pora, kiedy w ruch idą talerzyki do ciasta, nad głowami pękają balony, konfetti sypie się z sufitu, a tort na stole znika w błyskawicznym tempie. Lecz czy w tak burzliwych czasach cokolwiek może odbywać się normalnie? Cóż, choć wszyscy w Biurze Margonem żyją tą nadzieją, może okazać się, że drżą nie tylko z powodu troski o powodzenie przyjęcia urodzinowego...


Więcej informacji w Blogu Technicznym oraz na YouTube.

Udanej zabawy!

Ekipa Garmorykomentarze (18)

2021-02-08 10:00:28

Sezon XVI Smoczych kuferkówNithal zostało splądrowane!

Wędrowne siły grabieżców rozbiły bramy i spaliły kilka budynków, kradnąc wiele kosztowności. Jakim cudem udało im się przekraść bez alarmowania wojsk Nithalczyków? Podobno odpowiedzialna za to jest mistyczna sekta, która sprowadziła do Margonem siły chaosu. Szukając portali teleportacyjnych w podziemiach, miejcie się na baczności.
Król Mysiur gości swoich kuzynów. Kanały przejęły technoszczury z hirońskich klanów!Ekipa Garmorykomentarze (31)

2021-01-14 10:00:24

Aktualizacja pustynnego Księcia

Samotny grób ukryty wśród piasków, strzeżony jest przez złamane serce. Bardowie śpiewają o ukrytym klejnocie księcia, a śmiałkowie go szukający przepadają bez śladu. Podobno to przeklęty człowiek pogrążył się do reszty w żądzy mordu, jednak czy można zawierzyć plotkom? Wiele tajemnic pozostało nieodkrytych, a na poszukiwaczy prawdy czyha wiele niebezpieczeństw. Czy podołasz temu wyzwaniu i odnajdziesz najcenniejszy skarb pustyni?Więcej informacji w Blogu Technicznym.

Ekipa Garmorykomentarze (32)

2020-12-24 13:59:59

Świąteczne życzenia od Ekipy Garmory

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Ekipa Garmory życzy przede wszystkim zdrowych i spokojnych świąt w gronie najbliższych. W grze życzymy zdobycia upragnionych przedmiotów oraz czerpania radości z rozgrywki.Wesołych Świąt!

Ekipa Garmorykomentarze (105)

2020-12-17 11:00:48

Gwiazdka 2020!


W tym roku Mikołaj wraz ze skrzatami postanowił odwiedzić Eder. W centrum miasteczka stanęła choinka, która na pierwszy rzut oka wydaje się zwyczajna... Mało kto wie, że pod swoimi igłami kryje ona Gwiazdkową Chatę, w której odbywa się świąteczny kiermasz! Jeśli jeszcze nie zakupiliście prezentów dla swoich najbliższych lub czekacie na okazję, aby sprawić radość sobie, to trafiliście na najlepszą porę! Tylko uważajcie na strajkujące dzieciaki!
Różne pogłoski donoszą, że zachowanie mistrzów profesji uległo znaczącej zmianie. Znane i szanowane osobistości, zawsze skore do pomocy i podzielenia się swoją wiedzą z nowymi adeptami, zmieniły się w zasępione i milczące persony. Ponoć co jakiś czas wymykają się od swoich obowiązków i są widywani w towarzystwie zakapturzonego mnicha... To doskonała zagadka dla wszystkich tych, którzy są żądni przygód!


Więcej informacji w Blogu Technicznym oraz na YouTube.

Ekipa Garmorykomentarze (24)

2020-11-30 12:15:28

Aktualizacja Złodzieja

Zmora bogaczy, strażników i smoków.
Ten włamywacz nie popuści nikomu!
Przez niego nawet Introprodar nie wychodzi z domu.
Trzymajcie się sakiewek i oglądajcie się za siebie.
Oby Wasze depozyty były szczelnie zamknięte, bo Margonem czeka istna plaga kradzieży.
Znikające świecidełka świadczą o wielkim powrocie Złodzieja!Więcej informacji w Blogu Technicznym.

Ekipa Garmorykomentarze (24)

2020-11-12 10:02:56

Otchłań sezon V

Obywatelki i obywatele Margonem! Jak wieść gminna niesie, a i obija się szerokim echem w miejskich zabudowach - zaczęło się! Otchłań stanęła otworem, by powitać nowych śmiałków, którzy już dziś wieczorem będą mogli stoczyć w niej pierwsze, krwawe pojedynki. Tajemnicza bezdeń, choć na ogół będąca więzieniem parszywych demonów, zdaje się być jednak bardziej niż zazwyczaj przyjazna nowym chwatom... Coś uległo zmianie? A może to tylko pułapka na naiwnych?! Sprawdź ekwipunek, przyodziej najlepsze szaty i wypoleruj ostrze, by mogło błyszczeć w blasku twej chwały. Nadchodzi bowiem wyczekiwany festiwal walk, w którym będziesz mógł udowodnić swą wartość!

Szczegóły w Blogu Technicznym.

Ekipa Garmorykomentarze (7)

2020-10-22 13:32:35

Halloween 2020!

Strzeż się mroków, dziecko, w nich bowiem czai się zło. Taką radę każdy rodzic szepcze swej pociesze przed zaśnięciem, czy jednak zastanawialiście się kiedykolwiek, o jakim zagrożeniu jest mowa? Nie? To przyjdzie Wam się tego dowiedzieć właśnie teraz, a naukę tę niejeden zapamięta na długo. O ile oczywiście uda się Wam wyjść cało z tej lekcji.

Mieszkańcy Thuzal od paru tygodni spokojnie przygotowywali się do obchodów tegorocznego Święta Duchów i nic nie zapowiadało, że będzie się ono różniło od któregokolwiek z poprzednich. Naiwni... Głęboko pod ziemią, daleko za korytarzem mającym swój początek za zapieczętowanymi drzwiami w podziemiach Gildii Magów, czyhają mroczne istoty. Istoty, jakich nie widział żaden człowiek... który przeżyłby, by o nich opowiedzieć. Mimo to ostatnimi czasy szerzyły się niepokojące plotki, być może mające źródło u samych elfów - znali oni bowiem dobrze tego przeciwnika, to z jego ręki nadeszła zagłada Tass Zhil. Niepokój rósł, zaś wydarzenia rozgrywały się wśród cieni, z dala od wzroku zwykłych ludzi.
Lecz gdy wrota zostały otwarte... cóż, nie tego thuzalczycy się spodziewali. Wygląda na to, że panuje pokój między ludźmi a drowami. Jaka jest jednak jego przyczyna? I czym został on okupiony? Pytania te wymagają odpowiedzi - przekonajcie się, czy uda Wam się je zgłębić!
Więcej informacji w Blogu Technicznym

Ekipa Garmorykomentarze (28)

2020-10-14 10:01:42

Sezon XV Smoczych kuferków

Bardowie stworzą o tym zdarzeniu poematy, które przez setki lat będą wałkowane w szkołach. Historycy zapiszą ten dzień w księgach, a magowie po wieczność zapewne będą rozważać możliwość przeciwstawienia czarów przeciwko kostusze. Śmierć objawiła się nekromancie z wieży, by przedyskutować sprawę faktycznej władzy nad umarłymi. Czy mistrz Xardikarp wyłga się od koszącego losu? Przekonajcie się i pamiętajcie:

Memento mori!


Ekipa Garmorykomentarze (13)

2020-07-30 11:04:55

Wakacje 2020!

Tego lata, jak jeszcze nigdy indziej, porty nie tylko w Margonem, ale również w dalekiej Elancji czy Hironii rozbrzmiewają pogłoskami. Wśród marynarzy jak zaraza szerzą się opowieści o statku kupców, którzy z niewiadomych przyczyn postanowili zmienić swe zajęcie i siać postrach zarówno na Wernoradzie, jak i Morzu Dratońskim czy Czerańskim, a nawet na wodach dalekiej północy. Ponoć to właśnie tam udało im się zająć odludną wyspę Mygaard i obrać ją za swą siedzibę. Pytanie jednak, co z jej mieszkańcami? Czy rzeczywiście świeżo upieczeni piraci zastali te ziemie opuszczone, czy też by je zdobyć kamraci Roberta Culliforda dopuścili się czynów, o których lepiej nie myśleć? Oby cena za zdobycie morskiego złota, wydartego z rąk złowrogich córek Aegira - władczyń morskich fal, nie okazała się zbyt straszliwa.


Więcej informacji w Blogu Technicznym oraz na YouTube.

Ekipa Garmorykomentarze (25)

2020-07-20 10:00:43

Sezon XIV Smoczych kuferków

Potężny klejnot został zrabowany z siedziby tajemnej sekty przez szajkę złodziejaszków. Jego moc potrafi wzywać wiele stworzeń, a także obdarzać niezwykłymi umiejętnościami. Złodzieje przekazywali sobie klejnot i w kilka sekund stali się równi legendarnym herosom! Sekta jednak nie pozwoli im zatrzymać tego skarbu. Kultyści wyruszyli w pościg za rabusiami, wysyłając do walki najwredniejsze istoty, które udało im się przywołać do pomocy...


Którą stronę wybierzesz?


Ekipa Garmorykomentarze (20)

2020-06-18 10:27:15

Sabat Czarownic 2020!

Gdy nad domami zaczynają latać magiczne miotły, przeciętni mieszczanie są pełni obaw. Nie dotyczy to jednak mieszkańców małej wioski Wygwizdowo, gdzieś na krańcu krainy, do której regularnie przybywają czarownice na swoje sabatowe obrzędy. Dlaczego tak upodobały sobie Górę Pięciu Kotłów? Tego nie wiadomo, pewnym jednak jest, że setki lat temu pierwsza triada czarownic przybyła na samotną górę, wokół której powietrze aż wibrowało od magii. Postawiły nań pięć kotłów i rozpoczęły świętowanie, oddając się najmroczniejszym rytuałom i czynnościom, o których mieszkańcy pobliskiej wioski Wygwizdowo do dziś boją się mówić.

Więcej informacji w Blogu Technicznym.

Ekipa Garmorykomentarze (18)

2020-05-07 12:15:06

Poszukiwanie Eliksiru Smoczej Krwi

Starożytny lud Shaiharrud został pobłogosławiony przez Hebrehotha, Ojca Smoków. Wysocy kapłani umieli przemieniać się w smoki, a rytuał przemiany od wieków budził zazdrość alchemicznych mędrców. Głowili się oni dziesiątkami lat, jak stworzyć potrzebne składniki i posiąść boski sekret przemiany w tak potężną istotę. Podobno w krainie Margonem znów pojawili się alchemicy, którzy są w stanie sprostać temu wyzwaniu. Czy podejmiesz się eksperymentów i zaryzykujesz wypicie eliksiru? Czy Hebrehoth nie przeklnie pogan uzurpujących sobie ten boski przywilej? Zdecydowanie, praca nad tym projektem to tytaniczna praca dla najwytrwalszych i najodważniejszych!

Pomyślnych eksperymentów, alchemicy!

Po więcej informacji zapraszamy do Blogu Technicznego gry oraz do filmu na naszym kanale na YouTube.

Ekipa Garmorykomentarze (16)

2020-05-06 09:00:45

Sezon XIII Smoczych kuferków

Mieszkańcy Eder obchodzą w dniu dzisiejszym szczególny dzień. Dawno temu, urzędujący magin otworzył niebezpieczny portal, wpuszczając latające paskudy, demony planu astralnego, których ugryzienia przemieniały ludzi w takie same, paskudne stwory. Zaraza rozprzestrzeniała się w zatrważającym tempie, a pierwsi uzdrowiciele sami padli ofiarą choroby. Wtedy przybyli doktorzy plagi, specjalizujący się w beznadziejnych przypadkach - i dokonali niemożliwego. Eder zostało uratowane, a nawet największy złoczyńca okazuje szacunek tym bohaterskim lekarzom. Czarodzieje zamknęli demony w rezydencji maga, strzeżcie się ich paskudnych zębów! Inaczej doktorzy będą musieli powrócić...Sezon XIII Smoczych kuferków już w grze!
Ekipa Garmorykomentarze (26)

2020-04-02 10:10:01

Wielkanoc 2020!

W trudnych czasach, gdy za oknem zimno i pusto, myśli człowieka zaczynają ulatywać ku dalekim, prawie zapomnianym już krainom. Zamyka oczy i nagle na twarzy czuje ciepły blask słońca, jego skóra kurczy się, smagana gorącym pustynnym wiatrem, zaś w uszach zaczynają dudnić odgłosy strzałów i rytmy ceremonialnych bębnów. Szara rzeczywistość nie napawa optymizmem, może więc warto zanurzyć się na chwilę w barwny świat czerwonoskórych oraz kowbojów?

Poszukiwacze przygód na wagę złota!
Wieść niesie, że do małego, zabitego deskami miasteczka Redrock na zachodzie jakiś czas temu przybył znany i ceniony konstruktor Tom Thumb, który podjął się pracy nad budową kolei. By jednak sfinansować taką inwestycję potrzebne są fundusze. Jakże ich zatem nie zaczerpnąć z pobliskiej kopalni, gdzie grudki połyskliwego metalu tylko czekają, aż ktoś je wydobędzie? Niestety, gdy w okolicy więcej naliczyć można rewolwerowców niż kopaczy, sprawy się komplikują. Jakby tego było mało, mieszkającemu nieopodal plemieniu Banok zdecydowanie nie podoba się, gdy w pogoni za zyskiem blade twarze zaczynają łakomym wzrokiem spoglądać na ich ziemię. Jak to wszystko się skończy? Przekonać możesz się jedynie, gdy sam zjawisz się na miejscu!


Więcej informacji w Blogu Technicznym oraz na naszym kanale na YouTube.

Życzymy udanej zabawy, a nade wszystko dużo zdrowia w te niecodzienne dni!

Ekipa Garmorykomentarze (13)

2020-02-20 11:04:45

14 Urodziny Margonem!

Kolejny rok minął bardzo szybko i znów przyszła pora na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego. Każdy następny rok jest coraz bardziej wyjątkowy i stawia coraz wyższą poprzeczkę. Pracownicy biura doskonale o tym wiedzieli, dlatego postanowili przygotować imprezę w pięknej, ale tajemniczej posiadłości, w której zaczynają dziać się dziwne rzeczy...


Po więcej informacji zapraszamy do Blogu Technicznego gry oraz do filmu na naszym kanale na YouTube.

Udanej zabawy!

Ekipa Garmorykomentarze (43)

2020-01-24 10:02:00

Wielka aktualizacja przedziału 235-271!

...z jego mimiki nie dało się odczytać, czy był to podstęp, czy po prostu miły podarek. Skryte oczodoły także nie zdradzały za wiele. Były puste, głębokie, jakby wewnątrz stojącej przed nami istoty nie było krzty życia, ni odrobiny człowieczeństwa. Zupełnie, jakbym podziwiała posąg. Posąg ten jednak oferował mi nową broń, a czuć od niej było niebywałą potęgę. Jeszcze chwilę zastanowiłam się, czy aby nie spoczywa na niej jakaś klątwa, czy ta przedziwna postać to aby na pewno nie jest nasz wróg... Chwyciłam niepewnie za rękojeść. Ostrze było ciężkie, jednak niepokojący dreszcz przeszywający ciało spowodował, że momentalnie przystosowało się ono do nowego, lśniącego miecza. Mrugnęłam - wtem postać kapłana rozpłynęła się w powietrzu, zostawiając za sobą chmurę drażniącego drogi oddechowe pyłu. W dłoniach nadal trzymałam jednak ostrze, które otrzymałam chwilę temu...

A oto wyłoniła się z cienia prawieku sylwetka, niemająca jeszcze formy właściwej, formująca się z kłębiącego dymu w cielesną materię. Z nią zaś rozpadły się w pył stalowe golemy - strażnicy dziewiczej niemal puszczy, gdzie los swój od lat wiedzie lud dziki. Niosąc za sobą zapach krwi i złowrogie intencje, nowo narodzone wcielenie Tezcatlipocy skryło się w jednej z mahopteckich piramid, przywłaszczając przy tym najwspanialsze z trybutów plemienia. Czy to boska kara? Czy podstęp z kukłą tym razem się nie powiódł? Święte narzędzia kapłanów, choć aktualnie strzeżone przez bolity i używane wyłącznie podczas ceremonii, stworzone zostały jednak mimo wszystko z myślą o boju... Czyżby nadeszła już pora, aby pokorny lud Mahopteków zwrócił się przeciwko woli swego krwawego bóstwa i wygnał jego złowieszczą hipostazę z krainy?
Wielka aktualizacja przedziału 235-271 jest już dostępna!Szczegóły w Blogu Technicznym.

Ekipa Garmorykomentarze (11)

2020-01-17 10:00:55

Sezon XII Smoczych kuferków

W podziemiach klasztoru dzieją się złe rzeczy. Ciemna moc rośnie w siłę, karmiona wyrwanymi sercami. Wyznawcy malują ciała, tatuują magiczne wzorce i zaklinają swe ogniste miecze w oczekiwaniu na przyjście dziecięcia mroku wezwanego za pomocą czarnej runy. Czy siła którą budzą wyznawcy to ta sama, która przeklęła wspaniałego Markusa Vinta? Gdy lód i szkarłat pochłonęły jego serce, przepadł ostatni wielki paladyn. Margonem zdecydowanie potrzebuje nowego herosa, doświadczonego łowcę potworów, który rozprawiłby się ze stworami cienia i jego wyznawcami. A to znaczy że...Sezon XII Smoczych kuferków już w grze!
Ekipa Garmorykomentarze (9)

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -