Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Questy i solucje > Nasze Questy.

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]

KONTO USUNIĘTE

[center]Quest na 65lvl

Idziemy do Glenkusa,ten nam opowiada,że dawno nie widział dostaw z kopalni Margorii i chce abym to sprawdzili. Idziemy do kowala Ziraka i pytamy się o dostawy ten nam tłumaczy,że pełno dostaw wyjechało z kopalni ale żadna nie powróciła.Idziemy do Glenkusa i opowiadamy mu o tym.
Ten nas wysyła do Grafa Huberta,bo ich kopalnie konkurują z kopalniami Margorii.Ten nam tłumaczy i nic oczywiście nie wie.Musimy poszukać kogoś w k-h kto wie coś o tym. Idziemy do żebraka i on mówi że widział jak Graf rozmawia ze Strażnikami Andrum.Więc idziemy do grafa ten nam tłumaczy że to skandal i że jeśli nie wyjdziemy z k-h to wezwie straż.Idziemy do Glenkusa i ten nam każe zabić strażników
Zabij Strażnik Andrum(0/10)
Po zabiciu idziemy do kowala Ziraka i ten tłumaczy nam że karawana już wyruszyła.Idziemy teraz do Glenkusa i pytamy się go czy nie widzał karawany,oznajmnia on nam że nic nie widział.
Idziemy teraz do Ziraka i wypytujemy go o pracowników w karawanie,mówi nam że zatrudnili nowego przewodnika.Zirakowi zaschło w gardle i musimy mu przynieść piwo.Kiedy już to zrobimy on nam tłumaczy że ten przewodnik chodzi w zielonej szacie mnicha.Idziemy więc do Glenkusa i pytamy go o przewodnika.
Mówi nam że kilka razy widział go tutaj,twierdzi też że prowadził karawanę do jakiń.Wtedy mówi nam że pewnie w jaskiniach orkowie pomagają mu w przejęciu dostaw.Glenkus każe zabić nam przewodnika.

Zabij grupowo Zły przewodnik (0/1)

Po zabiciu go dostajemy od Glenkusa buty krasnoluda.

Dla wszystkich profesji
*unikat*
Ac:75
Acm:50
Wszystkie cechy +30
Cios krytyczny +7%
Opis: Te buty kupił Glenkus od przejeżdżających niedaleko krasnoludów z Margorii.
100k expa
70k złota
Edytowany 11:48:10 25.6.2009 przez Magiczny Mati
2009.06.25 11:46:22
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:3901786

KONTO USUNIĘTE

[center] Karmazynowy Łuk ( Quest na 79 lvl)

Witajcie,

kiedyś zauważyłem przy rozmowie z Huslinem z Ithan tekst o Karmazynowym Łuku. Huslin mówi nam, że to tylko bajka dla dzieci ( legenda o czterech żywiołach była prawdziwa ). W moim queście, trzeba by zdobyć taki właśnie łuk.
A więc:


My: Mam pewien pomysł...
Huslin: Tak? To opowiedz mi o nim.
M: Dotyczy on Karmazynowego Łuku...
H: Człowieku! Ten przedmiot to tylko legenda! Nie istnieje nic takiego!
M: Jednak ja, udowodnię jego istnienie.
H: Dobra, jak chcesz, ale z góry piszę ci niepowodzenia... Jeśli to prawda, dam ci 400tyś złota.
M: Zakład stoi.

Ruszamy. Najpierw musimy zebrać informacje o łuku. W pierwszym punkcie wyprawy udajemy się do Rozalii z Werbin. Opowiada nam legendę, o tym jak gdzieś w jaskiniach Sosnowego Odludzia mieszkają dziwne, magiczne stworzenia zwane Impami. Mówi też, że wielu podróżników nie wróciło z tamtych miejsc, jednak odpowiadamy, że chcemy się tam wybrać. Rozalia mówi nam, że w Nithal jest kilku wspaniałych łuczników. Udajemy się Hektora Wirwidąba ( tak się on nazywa? oO ). Nasza rozmowa wygląda tak:

Hektor Wirwidąb: Witaj, czego chcesz?
My: Czy słyszałeś o Karmazynowym Łuku?
HM: Śmieje się. Oszalałeś? To tylko legendy...
M: Eh...

Teraz udajemy się do Mythar. Mieszka tam bowiem niejaki Trajnalok - łowca. Rozmawiamy z nim.


My: Poszukuję Karmazynowego Łuku. Słyszałeś o nim?
Trajnalok: Jasne! To przecież najlepszy łuk! Zawsze trafia do celu! Jest wyśmienity! Jednak...
M: Jednak co?
T: Jest problem, pozostaje kwestia zdobycia go...
M: Jestem gotowy!
T: Widzisz, miałem kiedyś taki łuk... Ale podczas jednej z bitew w Smoczych Górach, został on zniszczony... Jeden taki łuk powstaje raz na dwadzieścia lat. Tworzą go Impy, magiczne stworzenia. Taki łuk przechowywany jest w ciężkiej, pancernej skrzyni, którą może otworzyć tylko wyśmienita osoba. Myślę, że się do tego nadasz. Jednak musisz zabić strażników skrzyni.

A więc, mamy w końcu zadanie.

Zabij: Imp Sługa (0/40)
Zabij: Imp (0/20)
Zabij grupowo: Drogocenny skarb (0/5)

( Nie wiem, czy są inne impy, jak coś, to piszcie. )

Po zabiciu tych stworzeń, otwieramy skrzynię z łukiem.

Wracamy do Trajnaloka, mówi, żebyśmy go sobie wzięli. Ruszamy do Ithan, do Huslina. Gadamy z nim:

M: Widzisz! Mówiłem, że istnieje!
H: Nie wierzę! To naprawdę on! Nie do wiary!
M: Ekhm... Zapomniałeś o czymś.
H: Oh tak... Masz tu swoje 400tyś złota...


Nagroda: 400k złota
Karmazynowy Łuk ( statystyki podadzą jacyś łowcy ).
130 k expa.

The End!

Oceniajcie;D
Edytowany 19:12:23 25.6.2009 przez Wiewiór
Edytowany 19:34:31 25.6.2009 przez Wiewiór
2009.06.25 18:43:48
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:3908295

KONTO USUNIĘTE

Fireus:
Wiem, ale mam wąty


Niedługo będę pisał kolejnego, może coś z Tollokami jaskiniowymi
------------------------------------------------------------------------


[center] Quest na 65lvl


Zleca Hadliss. Rozpraw się z Tollokami Jaskiniowymi, które atakują miasto.


Hadliss: Ahh te Tolloki...
My: Czy coś się stało?
H: Tolloki Jaskiniowe atakują podróżnych handlarzy, nikt nie jest bezpieczny...
M: Rozprawię się z nimi!
H: Skoro chcesz, idź, ale wielu próbowało.

Zabij: Tollok Zombe (0/15)
Zabij: Tollok Muchag (0/10)
Zabij: Tollok Tarmec (0/7)
Zabij grupowo: Tollok Atamatu (0/1)
Zabij grupowo: Tollok Utumutu (0/1)

Wracamy do Hadlissa, daje on nagrodę.

Nagroda: 65k exp
Kwit Do Angussa
Miecz/Łuk/Różdżka Pogromcy Tolloków
100k złota


Koniec. Nudny, ale rozrywka jest z e2 ^^
Edytowany 09:06:47 26.6.2009 przez Wiewiór
2009.06.25 19:53:17
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:3909468

KONTO USUNIĘTE

Dania przedstawione w queście są autentyczne.

Kucharka potrzebuje pomocy w złożonych daniach (96lvl, Kucharka [Baraki Ithan])

Pierwszym daniem jest risotto.
Potrzebujemy ryżu. Idziemy do Karczmy w Mokradłach, do Helgi. Płacimy 2k i otrzymujemy ryż. Potem musimy kupić sól (Podgrodzie Nithal) i zdobyć mięso. Potem jeszcze w Mythar kupujemy jagody, truskawki, poziomki, maliny i jeżyny (jako jarzyny). Zanosimy wszystkie składniki do Kucharki.
Teraz frytki.
Kupujemy 3 kilo ziemniaków. Czekamy 10 minut, aż ziemniaki zostaną pokrojone. Potem idziemy do Eryka (Fort Eder). Za wypożyczenie piekarnika musimy zapłacić 10k. Frytki zostają w Forcie Eder. Wracamy do kucharki.
Teraz eggnogg.
Kupujemy 12 jajek kurzych i 2 bańki mleka. Zanosimy kucharce. Potem trzeba pójść po cukier do gospodarza Jana w Podgrodziu Nithal. Ten da nam go, jeśli zabijemy ogniki:
Zabij: Złocisty ogień (0/25)
Zabij: Tańczący płomień (0/20)
Zabij: Rdzawy wyziew (0/15)
Wracamy do Jana. Ten daje nam kilogram cukru, dodatkowe 114k expa i Cukrowe buty:
AC:110
ACM:90
SA +71%
Wymagany poziom: 96
Wartość: 30176
Związany z właścicielem
Zanosimy cukier Kucharce. Ona przygotuje eggnogg, tymczasem musimy odebrać frytki od Eryka. Kiedy przynosimy je, musimy jeszcze pójść po sól (Podgrodzie Nithal). Przynosimy Kucharce i dostajemy:
·Risotto - Pełne leczenie, 40k
·Frytki - 50 razy po 200
·Eggnogg - Pełne leczenie, 70k
·Kapelusz z kuchni rodem
AC: 122
ACM: 107
Życie +952
Wymagany poziom: 96
Wartość: 25528
Związany z właścicielem
·380k expa
Edytowany 09:51:34 1.7.2009 przez Korneliusz
2009.07.01 09:51:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:3983724

Darth

193422
8076
Quest na 98lvl

Kryształy i paliwo dla golemów


Zaczynamy u Fogsusa, on opowiada nam taką historyjkę: Kiedyś jak byłem wygnany z złowrogich bagien przez Figlida z powodu, że byłem mądrzejszy od wszystkich weteranów razem wziętych nie wiedziałem co z sobą zrobić. Pomyślałem, że zostanę herosem jak mój znajomy Karmazynowy Mściciel jednak zabierałem mu zajęcie. Pomyślałem, że jak jestem tak elitarny wymyślę golemy, które będą wszystko za mnie robić, więc zebrałem wszystkie rzeczy i budowałem. Proste roboty potrafiły zabić górala, a mój najlepszy - nawet Furbola! Pomyślałem, że potrzebuję złota, ale nikomu nie oddam moim golemików, więc kazałem im wykopać grotę w lodowatych warunkach bo słyszałem, że tam jest dużo złota. W podziemiach zobaczyłem wiele wystających paszczy z ziemi, które wyglądały tak, że chciało mi się zwymiotować (mykonidy), oraz jakieś miśki, ale złota nie było! Pomyślałem i... to miejsce było by znakomite do nabywania doświadczenia przez ludzi z 90 poziomami i większymi! Więc postanowiłem, żeby grota była na klucz, a tego sprzedawałbym za 1 milion złotych monet, dzięki temu co jakiś czas skoczę do miasta przebrany jak człowiek i sobie jakąś bułkę kupię. Słyszałem również o ograch w Smoczych Górach, 3 bardzo elitarnych i reszcie mniej. Kazałem golemom przynieść ich do Śnieżnej Groty i zamknąć każdego w oddzielnej sali. Potwory miały przy sobie wiele dobrych rzeczy na swoją ulubioną profesję, a więc coraz więcej ludu kupowało klucze. Nagle zawołał mnie golem górnik, pobiegłem, a tu patrzę... jakieś... panny? Dziewuchy pojmały mnie i zaprowadziły do swojej Pani, Królowej Śniegu! Kazała mi oddać swoje golemy, pozwoliła mi zachować tylko jednego (wybrałem najlepszego). Ale golemy są na napędzane przez kryształy i paliwa, a Królowa zagroziła mi, że jak ich znów nie uruchomię to wyniesie się stąd, śnieg Andarum runie, będzie powódź, wszystko na ziemiach zginie nawet ja! Mam prośbę, mógłbyś dla mnie przynieść kryształy i paliwo?
Pytamy się gdzie możemy zdobyć tyle kryształów, on mówi, że wystarczą 2 bo ma machinę, która rozmnaża kryształy. Pytamy się, ale gdzie?! Mówi, że muszą być wyciągnięte z jakiś starych golemów, tylko nie Jej lub moich! Więc najpierw idziemy do Zniszczonego Opactwa, wchodzimy do budynku, piwnicy i widzimy Złotego Golema, wyciągamy z niego kryształ. Następnie idziemy do ostatniego poziom wschodniej kopalni w przedmieściach K-h, tam będzie chyba identyczny golem, również wyciągamy kryształ. Wracamy do Fogsusa. Teraz potrzebne jest paliwo, idziemy do Gloika, on mówi, że nie umie tego zrobić, więc udajemy się do Nitrusa. Każe przynieść nam ,,Ropenę", pytamy się co to, on mówi, że to tajemniczy składnik, który znają nieliczni, w Idalia z Torneg. Udajemy się do niej i prosimy ją, o to, ona każe nam iść do gościa, który pracuje na jego polu, daje nam Ropenę za 400k. Wracamy do alchemika, teraz każe nam przynieść coś do mieszania: idziemy do Sary z Torneg, daje nam za darmo. Teraz potrzebujemy oleju, idziemy do Flata w karczmie pod fioletowym kryształem i daje nam olej za 2k. Idziemy do Nithal, teraz potrzebujemy śluz, kupujemy od Zgrzyta w Eder. Czekamy i dostajemy paliwo, lecz w ostatniej chwili przypomniało nam się czy to paliwo do golemów?! Mówi nam, żeby pasował do golemów trzeba dodać 5 zielonków obłąkańców, zbieramy w kopalni w przedmieściach K-h i wracamy. Czekamy 2 minuty. Dostajemy paliwo. Wracamy do Fogsusa i takie cudo dostajemy:
Gnomskie Buty Szybkośći
*heroiczny* ( )
Typ: Buty
AC: 140
ACM: 100
Cios krytyczny +6%
Wszystkie cechy +110
SA +110
Unik +12
All profy
Lvl: 100
Wartość: 160k
Oraz:
500k expa
1m złota
120 PH


Zabezpieczenie dotyczące noobów co kopiują czyjeś questy i wklejają w PP Np. taki gracz http://www.margonem.pl/?task=forum&show=player&id=1010156 To i tak będzie napisane, ale noobom to wystarczy, żeby nie kopiowali

Copyright. Wszystkie prawa autorskie zastrzeżone dla zwykłych graczy, nie dla administracji
Edytowany 16:32:25 6.7.2009 przez Darth
2009.07.01 13:53:08
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:3987807

Darneyk

109131
3885
Dowiedz się całej prawdy o Dowódcy Straży z Werbin (73lvl)- zleca Enolian.

Gdy przechodzimy przez miasto zauważamy Enoliana, który wypełnia jakieś papiery. Podchodzimy do niego i patrzymy jak wypełnia te kartki papieru. Zauważamy leżącą kartkę o dowódcy z Werbin. Pytamy się Enoliana o dowódcy, a on opowiada nam historię. Z historii Enoliana wychodzi, że dowódca przybył z dalekiego Nithal, którego posłał dawny burmistrz Nithal,Alberth Hastel. Enolian kręci głową mówiąc że zapomniał dalszą historię. Kieruje on nas do dowódcy straży w Ithan mówiąc że był on jako jeszcze młody chłopiec na zebranej radzie w sprawie nowego wybranego dowódcy w Werbin. Z informacji które powiedział dowódca z Ithan wynika, że dawny burmistrz Nithal wraz z ojcem młodego jeszcze dowódcy mieli swoje własne układy o których mało kto wiedział. Wracamy do Enoliana i informujemy o wszystkim o czym powiedział nam dowódca z Ithan. Teraz idziemy popytać się osób, które były na na radzie wybrania nowego dowódcy w Werbin. Pierwszym jest burmistrz K-H, który mówi że nic nie wiedział o planach, lecz głosował pod przymusem na nowego dowódcę. Drugą osobą jest burmistrz z Torneg lecz od niego mało się dowiadujemy bo on był jeszcze małym chłopcem który przybył ze swym ojcem na naradę. Trzecią osobą jest burmistrz z Eder, który chce drobną opłatę za informację. Lecz gdy patrzy na naszą sakiewkę chce więcej, płacimy mu 80k a on dokańcza historię której nie dokończył jeszcze dowódca z Ithan. Dowiadujemy się, że Enolian miał też wpływ na wybranie nowego dowódcy. Teraz musimy znaleźć dowody, że Enolian też macał w tym palce. Idziemy do najstarszej osoby, która była na zebraniu a był nią Niel z Ithan. Po rozmowie z nim wiemy o potajemnych spotkaniach Enoliana i dawnego burmistrza oraz kupca w sprawie aby syn kupca został dowódcą Werbin. Wędrujemy do Nithal aby znaleźć też 2 dowód, pytamy się strażników czy nie widzieli czegoś. Dopiero po jakimś czasie znajdujemy strażnika, który znalazł raz kartkę papieru gdzie były informację o tajnych spotkaniach tych osób. Wracamy do Niela pokazując mu tą kartkę. Niel mówi że to już jest mocny dowód na trzech osobników. Idziemy razem z nim do burmistrza Nithal Filemona. Ten zdziwiony mówi że nic nie wiedział o tych spotkaniach i że rozprawi się z tymi osobnikami. Jednak został już tylko Enolian, bo dawny burmistrz i kupiec zmarli kilka lat temu. Czekamy jakieś 40 minut. Burmistrz mówi, że Enolian przyznał się do potajemnych spotkań i że dzięki dowódcy miał lepsze kontakty z ludźmi z Nithal, oraz za utrzymywanie go na stanowisku dostawał bardzo dużo pieniędzy. Enolian został zamknięty w więzieniu oraz kilku ludzi z Nithal którzy współpracowali z nim a dowódca został nadal dowódcą bo nie był niczemu winien.

Burmistrz daje nam dobrą nagrodę za schwytanie ich, ponieważ dowiedział się czemu też co miesiąc tracił więcej pieniędzy.

Dostajemy 250 PH.
100k expa, 60k złota.
I naszyjnik

Sorka że się tak rozpisałem i proszę nie dawać minusów bo to mój 1 napisany taki quest .

Edit: dzięki nie chciałem za bardzo tego "Idź,zabij,wróć a i nie myślałem ile tu by do nagrody dać tylko aby quest był dobry
Edytowany 12:23:32 6.7.2009 przez White Panther
2009.07.02 13:46:21
Ocena: 4
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4001624

KONTO USUNIĘTE

Pomocnik Grafinii Nimue ma kłopoty (33 lvl):


Questa zleca Pomocnik Grafinii Nimue, w Lesie Tropicieli. Okazuje się, że ma problem, ponieważ ukradziono mu zaczarowany kaftan od Grafinii Nimue. Prosi nas, byśmy pomogli mu zrobić nowy. Najpierw idziemy do Tafii w Werbin, ona szyje nam kaftan, gdy damy jej skóry waranów, oraz zabijemy trochę z nich. Następnie idziemy do Frassona, zanosimy mu Stalowy Napierśnik, on "wymontowuje" niektóre stalowe części i "wmontowuje" do naszego kaftanu. Wracamy do Pomocnika Grafinii, który mówi nam, że by zaczarować kaftan musimy zabić potwory - tancerzy ostrzy, a on będzie szedł za nami i ulepszy kaftan zebranymi z tychże potworów składnikami. Dostajemy średnią ilość doświadczenia i dużo złota.Na początku napisałem quest z dialogami, nie zauważyłem, że trzeba bez. Przepraszam za to, już wszystko poprawione.
Edytowany 11:03:34 4.7.2009 przez Lord Kartris
2009.07.04 10:43:37
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4027464

Darneyk

109131
3885
Nie doprowadź do wielkich planów maga z Karka-Han(84lvl)-zleca burmistrz Hergart

W mieście K-H od jakiegoś czasu słyszymy różne pogłoski. Idziemy do burmistrza Hergata z zapytaniem co się dzieje w mieście. Burmistrz mówi że za bardzo sam nie wie, bo ludzie ledwo co usłyszą i przekręcą a nie pokoi go taka sytuacja z obawą że coś złego się dzieje. Każe nam abyśmy posprawdzali trochę co się takiego dzieje w mieście. Zaniepokojeni pytamy się do kogo mamy pójść aby się czegoś dowiedzieć. Wysyła nas do wieszczki z Sary z Torneg, ponieważ może ona zobaczy przez swą kulę co się dzieje w mieście. Jednak od niej się nic nie dowiadujemy ponieważ ktoś potężniejszy od niej zaczarował kulę aby nic nie było widać o tym mieście. Wracamy z tą informacją do burmistrza. Burmistrz zastanawia się kto mógłby władać taką wielką siłą. Teraz wysyła nas do Jarena, ponieważ może on coś wie. Z jego informacji wynika, że nie wie co może dziać się w Karka-Han i nie wie kto może posiadać tak wielką siłą bo jest mało magów potężniejszych od niego. Wracamy znów do burmistrza. Ten teraz wysyła nas do Niela. Być może on coś wie o magii jak uczestniczył w wojnie magów. Z rozmowy z nim wiemy, że możliwe jest przetrwanie kilku magów z tamtej wojny, którzy umocnili swe siły. Wracamy do burmistrza. Wysyła nas teraz abyśmy porozmawiali z ludźmi o czym tak rozmawiają. Po przepytaniu kilku ludzi informujemy, że w mieście jest potężny mag, który chce zapanować nad stolicą K-H. Burmistrz przyznaje rację teraz Sarze i Nielowi że działa tutaj potężny mag. Jedynym magiem w K-H jest zwykły mag, który był kiedyś uczniem Jarena. A później przybył do K-H aby eksperymentować różne rzeczy. Idziemy jeszcze raz do Jarena aby popytać się o jego dawnego ucznia. Po rozmowie wiemy, że jego uczeń nie był aż tak dobrym magiem, ale że chciał być potężnym magiem i może teraz do tego celu dąży. Po drodze wypytujemy się Niela o tych magach, którzy mogli przetrwać. Mówi,że jednak teraz żyje ich kilku i że widzi ich cienie oraz głosy przez co nie może spać. Idziemy do burmistrza mówiąc, że ich mag chce opanować K-H przy pomocy potężnych magów którzy przeżyli wojnę magów. Idziemy do maga z K-H i rozmawiamy z nim aż tak długo aby wydusił z siebie całą prawdę. Miał na celu pozbawić rządu burmistrza oraz kilku ludzi którzy sprawowali władzę w stolicy. Później zapanować nad K-H tak aby nikt ich nie pokonał a na koniec nad całym światem Margonem aby na zawsze zapanowała już ciemność i aby zło rządziło nad tym światem. Daje nam propozycję abyśmy przyłączyli się do niego. Jednak odrzucamy jego propozycje. Mag od razu nas atakuje po czym zostajemy ciężko ranni. Z ledwością wędrujemy do wieszczki Sary, aby nas uzdrowiła ponieważ posiada ona 1 magiczną miksturę, która może nas uzdrowić a nawet umocnić. Idziemy do burmistrza i informujemy o tym o się wydarzyło. Teraz idziemy się poradzić do Niela i Jarena co zrobić aby pokonać maga. Teraz musimy zdobyć dwa przedmioty które pomogą nam pokonać w pojedynkę maga, kryształ soli, który doda nam wiele zdrowia, oraz jajo wywerny w połączeniu tych 2 składników stajemy się silniejsi. Idziemy do Jarena aby połączył nam te 2 składniki. Mówi aby nie zapomnieć wypowiedzieć zaklęcia dzięki czemu rzecz którą posiadamy da nam siłę. Idziemy teraz do maga w K-H. I wypowiadamy zaklęcie. Teraz walczymy z nim jak z potworkiem, jednak walka jest trudna ponieważ mag z K-H też ma potężną siłę. Z ledwością z nim wygrywamy i w tym czasie niebo nad K-H staje się niebieskie. Wracamy do burmistrza. On w podziękowaniu za uratowanie jego stolicy daje nam:
-pierścień i rękawice godne bohatera(unikat dla wszystkich profesji),
-400PH,
-250k expa,
oraz 800k złota.
PS.może nagroda taka sobie, ale nie wiem kompletnie jaką nagrodę wpisać .
Edytowany 16:42:11 4.7.2009 przez White Panther
2009.07.04 16:30:37
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4032067

Valier

8663
598
Rozruchy na Arenie Roana - zleca siostrzenica (ew. inna osoba)

Przy wejściu na piętro Roana stoi jego siostrzenica (ewentualnie inna osoba) i mówi, że arena jest zamknięta. Zwierza się ze swoich zmartwień o stan zdrowia Roana, który przestał jeść i pić. Wspomina, że o przyjazd poprosiła ją Makina. Całym wyjaśnieniem, które otrzymała była tylko wzmianka o bójce niedaleko jego domu. Roan, jej wujek był zawsze dla niej dobry, ale teraz stał się nerwowy i zamknięty w sobie. Z nią nie chciał rozmawiać, kazał jej tylko pilnować, żeby nikt nie wchodził do domu. Błaga nas o pomoc dla Roana i obiecuje niewielką nagrodę z własnej kieszeni.

Podchodzimy do Roana, który słysząc nasz głos błyskawicznie odwraca się i wyjmuje miecz. Po krótkiej chwili rozpoznaje nas i z ulgą pyta nas po co przyszliśmy. Jeśli spróbujemy drążyć temat, Roan będzie odnosił się do nas z nieufnością, ale gdy przypomnimy mu nasze zasługi zaufa nam i opowie całą historię.

Historia:
Przedwczoraj Mistrz Gladiatorów zaczął się zachowywać jakby był pijany. Wszyscy wiedzą, że lubi dużo wypić, ale pił tylko słabe piwo. Głowę miał mocną, więc zawsze zachowywał się jak całkiem trzeźwa osoba. Wtedy zaś, nie wypił nawet połowy tego co zwykle. Co prawda twierdził, że piwo ma dziwny smak, ale było ono niedawno przywiezione z Eder od stałego dostawcy. Z niego całkiem uczciwy człowiek, poza tym był bardzo przywiązany do Mistrza Gladiatorów, który uratował mu kiedyś życie w czasie jednej z potyczek z potworami. Mistrz dostał napadu szału i krzycząc zaatakował walczących na arenie. W tym samym momencie do domu wtargnęli żołnierze. Mistrz Gladiatorów rzucił się na nich, ale został obezwładniony przez zorganizowaną grupę. Teraz jest w więzieniu pod zarzutem agresji na przedstawicieli władzy i prowadzenia nielegalnych walk. Grozi mu śmierć albo długie więzienie. Osoby, które w tym czasie dotyczyły walki również zostały uwięzione, ale część z nich uciekła, a reszta wyszła za kaucją. Roan zapłacił ogromną sumę, żeby móc pozostać na wolności, ale pomimo tego dostał zakaz opuszczania murów miasta. Podejrzewa, że ktoś wiedziony chęcią zemsty zaplanował to wszystko. Niestety nie potrafi wskazać odpowiedniej osoby. Niedługo odbędzie się sąd, na którym -o ile nie znajdą się winni upicia Mistrza Gladiatorów- na Roana zostanie wydany wyrok śmierci pod zarzutem współuczestnictwa w zbrodni. Prosi nas o pomoc w znalezieniu odpowiedniej osoby i obiecuje wysoką nagrodę.

Odchodząc od niego słyszymy głosy w swojej głowie, nakazujące nam zostawić sprawę Roana. Po krótkiej walce umysłów czujemy, że obce myśli wycofują się z naszej głowy. Zauważamy w tym ataku naszą jedyną szansę na pomoc Roanowi. Dochodzimy do wniosku, że osobą, która może nam pomóc jest ktoś posiadający zdolność jasnowidzenia.
Wiedźma Amra: Po streszczeniu całej sytuacji Amra mówi, że ona może nam zaoferować jedynie niewielką dawkę mikstury o krótkim czasie działania, która zmusza do mówienia prawdy. Wspomina o swoich badaniach nad żabami i oferuję miksturę prawdomówności za złoto (ilość do określenia) i 5 sztuk eliksiru jadu żaby, które mają jej umożliwić dalsze badania. Na odchodnym ostrzega nas, żebyśmy nie mieszali mikstury z żadnym napojem poza winem, ponieważ traci wtedy swoje właściwości.

Wieszczka Sara: Jak zwykle wie o celu naszej wizyty. Mówi nam, że do naszego umysłu próbował wedrzeć się Adept Tajemniczego Kręgu, przebywający w Ithan.

Adept Tajemniczego Kręgu: Jąkając się pyta, czego od niego chcemy. Słysząc nasze oskarżenie najpierw się wypiera, a po kilku groźbach ulega i wyjawia prawdę błagając o darowanie życia. W tym samym dniu, gdy rozmawialiśmy z Roanem został zmuszony przez nieznanych, zakapturzonych rozbójników do ataku na jego umysł. Zagrozili mu, że wyjawią jego zbrodnie z przeszłości. Po kolejnej groźbie, by mówił prawdę, doda, że to co widział mogło być zmienione przez iluzję, ponieważ wyczuwał aurę magii, a niektórzy z „rozbójników” chodzili jak starcy podpierający się laskami. W zamian za złoto (do określenia) proponuje nam współpracę umysłów, która pozwoliłaby przenieść się do tego momentu i odkryć, kto stoi za tym wszystkim. Jeśli się nie zgodzimy pozostawi nas samych, w przeciwnym wypadku naszym oczom ukazują się obrazy z dnia rozróby, duchowo śledzimy rozbójników, którzy po upewnieniu się co do pomyślności misji wrócili do Eder. Tam weszli do Karczmy i gdy już mieliśmy zobaczyć ich najemcę, połączenie zostało przerwane. Adept Tajemniczego Kręgu informuje nas, że karczma w Eder jest chroniona magią przez Kultystów i nie można tam się wedrzeć w ten sposób. Teraz możemy mu zapłacić albo ironicznie podziękować i go zabić. Jeśli wybierzemy pierwszą opcję, to ostrzeże nas, że wyczuwał wokół dowódcy „rozbójników” silną, magiczną aurę.

Karczma w Eder:
W Karczmie Eder wypytujemy osoby, które najlepiej wiedzą co się dzieje w mieście.
Cinus: Mówi, że może mieć cenną informację o arenie i żąda za nią wina. Gdy go otrzyma, odsyła nas do Cienia i nie przejmuje się naszym niezadowoleniem z jego kłamstwa.
Cień: Najpierw wyraża gniew na Cinusa, że odesłał nas do niego, ale jeśli obiecamy mu wysoką zapłatę, to zgodzi się i zażąda za informację 20k złota i używanego orlego ostrza (pomocnicza, do kupienia w Forcie Eder), ponieważ kapitan nie chce mu go sprzedać. Gdy damy mu obydwie rzeczy, powie nam, że właściciel areny Grawemat, ostatnio stał się coraz bardziej nerwowy i pomimo, że coraz więcej osób walczy na jego arenie, po nim nie widać wzbogacenia, a ostatniej nocy narzekał na brak pieniędzy i prosił karczmarza o pożyczkę.
Wszystkie dowody wskazują na to, że zleceniodawcą „rozbójników” jest Grawemat. Teraz nadszedł czas, by z nim porozmawiać twarzą w twarz.

Grawemat: Są dwie opcje. Jeśli spróbujemy od razu zagadać Grawemata o podejrzeniach, które jego dotyczą to poda nam mierną wymówkę i nie zechce z nami rozmawiać. Powinniśmy widząc jego stres zacząć mu współczuć i postawić mu wino, które będzie wymieszane z miksturą prawdomówności. Jeśli wtedy przedstawimy mu prowadzące do niego dowody, on wyzna nam prawdę. Tajemniczymi „rozbójnikami” byli wynajęci mnisi z Andarum. To ich dowódca, Selder, podmienił wino Mistrza Gladiatorów na znacznie mocniejszy trunek i wezwał strażników. Wypytując go, dowiadujemy się, że teraz mają porwać kilku wojowników, zabić ich, a ciała zostawić w Domu Roana, po czym wezwać kapitana. To ma być ostatni dowód w rozprawie, jeśli plan zostanie wykonany, Roan będzie skazany na karę śmierci, a jego dom i zarazem arena wystawione na sprzedaż. Gdy nakażemy mu odwołać akcję i zostawić handlarza w spokoju, on wystraszonym głosem mówi, że to niemożliwe, gdyż nie ma już ani pieniędzy, ani kontaktu z przywódcą. Jedynym wyjściem jakie nam pozostało jest uprzedzenie mnichów i atak na ich świątynię.

-Zabicie odpowiedniej ilości mnichów i Seldera-

Wracamy do Roana i streszczamy mu wszystko, czego się dowiedzieliśmy. Roan prosi nas, żebyśmy powtórzyli swoje zeznania przed Kapitanem Straży Grodu.
Kapitan Straży Grodu: Po wysłuchaniu naszych zeznań obiecuje, że Roan będzie musiał zapłacić tylko ogromną grzywnę za organizowanie walk.
Idziemy zanieść dobrą wiadomość Roanowi, który wydaje się być uszczęśliwiony i prosi nas, byśmy wrócili za jakiś czas, gdy rozprawa się skończy.

Po odpowiednim czasie (do określenia) wracamy do Roana, który opowiada nam przebieg rozprawy. Został uniewinniony, ale musiał zapłacić milion złota kaucji. Gdy zapytamy co się stało z Grawematem, Roan zachmurza się i odpowiada, że uciekł strażnikom, więc pewnie nadal będzie prowadzić swoją arenę, ale przez tą rozróbę straci popularność i wojownicy będą się bali walczyć u niego. Dodaje, że nie może nam zaoferować złota, ponieważ teraz sam nie ma zbyt dużo, ale nagradza nas jednym ze swoich ukrytych przedmiotów (do określenia, zawiera w nazwie Roan).


Nie określałem potrzebnego lvl, nagrody ani ilości złota w czasie questa. W razie potrzeby można dorobić.
Edytowany 17:55:03 4.7.2009 przez Velier
Edytowany 17:57:24 4.7.2009 przez Velier
2009.07.04 17:41:52
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4032724

KONTO USUNIĘTE

Salem pisał, że może zrobi questy z Mietkiem Żulem, więc piszę

Rozbój w magazynie win w Winnicy Meflakasti

(Quest na 25 - 30 lvl)


Potrzebni NPC:

Dozorca magazynu - Magazyn win p.1 (35,59)
Negrant Aldumir - Zajazd pod Złamanym Dukatem (15,11)
krawiec Brok - Nithal (38,58)
Kapitan straży grodu - Ratusz Ithan (13,8)

Idziemy do Dozorcy Magazynu w Magazynie win. Pyta się nas, czy nie mamy trochę wolnego czasu. Po twierdzącej odpowiedzi opowiada nam, że ktoś w nocy grasuje po magazynie i upija wino z beczek, mimo zabezpieczeń. Dozorca mówi, że zachorował na grypę i nie ma do tego głowy. Pyta się nas, czy nie moglibyśmy poszukać w magazynie jakichś śladów. Po zgodzeniu się, szukamy wśród beczek. Po najechaniu na beczkę (17,37) widać tekstową informację "Dziura w beczce". Gdy na nią klikamy, mogłaby się pojawiać informacja w takim stylu:
"Gdy podchodzisz do tej beczki, czujesz niemiły zapach alkoholu, a gdy przypatrzysz się jej, widzisz dziurę".
Po odejściu od niej wracamy do dozorcy. Gdy mówimy mu o naszym odkryciu, on nam mówi, że to musi być jakiś przyjezdny pijak, bo żaden miejscowy nie zrobiłby tego. Podpowiada nam, żeby pójść do miasta i popytać miejscowych. Idziemy do Negranta Aldumira i pytamy się, czy nie widział jakieś nietutejszego pijaka w Nithal. On nam mówi, że widział, jak jakiś nieznajomy zarośnięty człowiek był u krawca Broka i coś od niego chciał. Po zapytaniu krawca Broka, on nam mówi, że faktycznie, był u niego taki człowiek. Mówił, że pochodzi z Ithan. Chciał zszyć swój płaszcz, jednak już nic nie dało się z nim zrobić. Brok zostawił ten płaszcz, bo przydałby mu się w przyszłości. Pytamy się go, czy nie mógłby nam dać kawałek tego płaszcza. On się zgadza, ale za kwotą 2 tysiące złota. Bierzemy kawałek płaszczu i idziemy do Ithan do Kapitana straży grodu i pokazujemy mu kawałek płaszcza i pytamy się, czy skądś tego nie kojarzy. Kapitan klaszcze w dłonie i mówi, że ten płaszcz jest Mietka Żula, pijaka i awanturnika, który od dawna kradnie jakieś wina i urządza awantury w miastach. Gdy mówimy mu, co zrobił w Magazynie win, kapitan mówi, że trzeba go natychmiast złapać, bo staje się niebezpieczny. I tutaj kapitan mówi, że teraz ma problem - następnego dnia w Ithan miała być defilada, miały przyjechać ważne osobistości z Elancji i żołnierze nie są teraz gotowi łapać jednego pijaka. Wtedy ochoczo zgłaszamy się do pomocy. Cel jest prosty: zabij Mietka Żula
Po skończonej robocie są dwie możliwości:
- albo Kapitan straży grodu wręcza całą nagrodę,
- albo Kapitan straży grodu wręcza połowę nagrody (np. złoto), a Dozorca Magazynu doświadczenie i jakiś przedmiot.
Edytowany 18:48:52 6.7.2009 przez Ihito
2009.07.06 00:01:08
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4048618

Draqo

331159
2233
Coś dla +27lvli


Rada: Przygotuj: Wino, piwo, mikstury lecznicze (duża ilość) i wino Mietka.

Kradziesz alkoholu z Karczmy w Werbin (27lvl)

Idziemy do Dowódcy straży w Werbin. Rozmawiamy z nim o poległych żołnieżach podczas walki i umawiamy się w karczmie na piwo, idziemy do Rozali, ona opowiada nam że w karczmie ktoś kradnie wino, wracamy do dowódcy, on opowiada nam to samo i podejżewa o kradzież Mietka Żula, który ostatnio błąkał się za winem. Idziemy do właściciela karczmy w Werbin, on mówi nam o mietkowym raju, gdzie mietek może składować kradziony alkohol, i mówi abyśmy poszli do Huslina w Ithan a on zrobi teleport do mietkowego raju, idziemy do niego i pytamy się o teleport, on odpowiada że go zrobi w zamian za Wino Mietka i Kula Teleportacji do Karczmy w Wrbin którą dostaniemy od Zakonu Planu Astralnego w Ithan, Po zdobyciu Tych przedmiotów dostajemy teleport od Huslina i wracamy do dowódcy straży w Werbin, On bierze teleport i przenosi nas do Mietkowego Raju, Koło ciebie będzie stał Opuszczony Mietek który za zabicie kilku Mietków udzieli nam parę informacji, akceptujemy umowę i idziemy dalej, zabijamy po drodze Mietki:
Zabij: Stary Mietek (0/5) 20lvl
Zabij: Mietek Strażnik (0/5) 25lvl
Zabij: Silny Mietek (0/1) 25lvl
Zabij: Zakon Mietka Żulowego (0/2) Elita 27lvl

Jeśli chcesz Miec do wyboru az 2 unikaty:
Zabij: Syn Mietka Żula (0/2) Elita II 22lvl.
Wracamy do Starca i dostajemy informacje, że Mietek Żul jest w starym Magazynie i pilnuje tam win. Dostajemy od niego również teleport do magazynu który ukradł Mietkowi. Teleportujemy się do Magazynu Tam zabijamy:
Zabij: Strażnik Mietka (0/2).

Gdy już zabijemy Strażnika Mietka idziemy dalej, aż dojdziemy do Mietka Żula, on będzie próbował się wykręcac z podejżenia i próbóje nas przekupic 20k złota, lecz my wybieramy tą drugą opcję i zabijamy go:

Mietek -Witaj nieznany, co robisz w naszej krainie?
My -Jesteś podejżany o kradziesz wina z karczmy w Werbin!
My -Nic, szukam wyjścia (jeśli to weźmiecie on teleportuje nas do Opuszczonego Mietka)
Mietek -Nie to nie prawda... No dobra to ja, może przekona Ciebie 20k złota?
My -Oczywiście, już sobie idę (teleportuje nas do karczmy w Werbin)
My -Chcesz mnie przekupic? Gin złodzieju (i tu z nim walczymy z Mietkiem Żulem heros 25lvl)

Po zabiciu Mietka wracamy do teleportu koło opuszczonego mietka i wracamy do dowódcy straży.

Nagroda:
10k złota
40k expa
Do wyboru: tulipan mietka, płaszcz mietka, kubek mietka (pełne leczenie 100k)
Jeśli zabiłeś dodatkowo 2 elity II masz do wyboru aż 2 rzeczy z tych 3 unikatów.
Teleport do Karczmy z Mietkiem 3 użycia (świeci się jeśli możesz go używac)
Edytowany 16:59:05 13.7.2009 przez tibians
2009.07.06 12:13:33
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4052645

KONTO USUNIĘTE

[center]Tajemnica Zrujnowanego Posągu (68 lvl):

Quest zaczyna się u Zrujnowanego Posągu przy przejściu na Trupią Przełęcz. Oglądamy go; musimy wsadzić do niego dwa kryształy południc by go "aktywować". Wyświetlają się tajemnicze runy, nie umiesz ich odczytać i po chwili znikają. Zaciekawiony postanawiasz udać się do kogoś, kto mógłby pomóc. Idziemy do Saprasa i opowiadamy mu o posągu i runach. Sapras mówi, że bardzo go to ciekawi, ale pomoże nam tylko, jeśli my mu pomożemy. Musimy zanieść od niego płaszcz Amrze i różdżkę Jarenowi. To jeszcze nie koniec. Sapras mówi nam, że obawia się potworów czychających na szlaku. Musimy zabić dla niego kilka potworów. Gdy już to zrobimy, Sapras zgadza się wyruszyć z nami. Znów "aktywujemy" posąg. Ponownie nie rozumiemy run, ale tym razem Sapras był z nami. Sapras mówi, że runy mówiły iż był to posąg prastarego króla. Opowiadały o jego czynach. Jednym z bardziej interesujących było zakopanie wielkiego skarbu tuż przed śmiercią. Sapras mówi nam, że jeśli chodzi o jego położenie, podane zostało tylko to, że ukryty został w jaskini na północy krainy. Jako, że na północy są dziesiątki jaskiń, udajemy się do Wieszczki Sary, by ta wskazała nam jego położenie. Opowiadamy jej o wszystkim, ona nie widzi w swej kuli wyraźnie, może nam tylko powiedzieć, że jest on 6 poziomów pod ziemią, na drodze z Ithan do Karka - Han. I tu trzeba wykazać się znajomością geografii Margonem. Tylko Podziemne przejście ma 6 poziomów. Na 6 poziomie mamy przejście przez ściane (takie jak dziupla w Szamańskiej Osadzie). Wchodzimy do komory ze skarbem, jest wielka skrzynia, otrzymujemy z niej bardzo dużo złota. I teraz mamy 2 rozwiązania. Wracamy do Saprasa i albo coś kręcimy i zostawiamy całe złoto dla siebie: EXP + Złoto, albo dzielimy się z magiem zdobyczą i dostajemy: EXP + Połowę Złota + PH + Pierścień Saprasa.
Edytowany 16:08:59 6.7.2009 przez Lord Kartris
2009.07.06 15:23:18
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4055484

Kobziasty

13367
3289
Zwidy Kowala ZirokaQest rozpoczyna się u kowala Ziroka w kopalni Margori.
Pytamy się Ziroka czemu jest zdenerwowany.Odpowiada nam, że zawsze ktoś go prześladuje.Gdy się pytamy kto odpowiada, że to potwór co jest cały zrobiony z kości, ma topór i tarcze.Wtedy idziemy do Jarena czy coś nie wie na ten temat.Odpowiedział, że to piekielny Kościej który zamieszkuje Margorie i straszy inne krasnoludy.Idziemy do Ziroka i opowiadamy, że straszy go piekielny kościej.Zirok prosi nas o zabicie kościeja.Jak zabijemy grupowo naszego herosa to wracamy do Kowala Ziroka po nagrodę.Dostajemy od niego pierścień pogromcy potworów dla all profesji

Możecie surowo oceniać, bo to 1 qest który napisałem
2009.07.06 21:34:29
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4060617

KONTO USUNIĘTE

Ciąg dalszy podkopów do skarbca Andarum (85lvl, Dobnar)

Idziemy do Dobnara i zaczynamy przyjacielską pogawędkę. Ten po chwili mówi nam, że natrafił na niemalże niezniszczalny mur, którego w planach świątyni nie ma. Daje nam kawałek kruszcu, który odłupał się podczas wybuchu. idziemy do kowala Ziraka, aby rozpoznał ten surowiec. Krasnolud mówi, iż to zypoxulusfentumuzintus (nazwa ma być tak skomplikowana). Więcej na jego temat wiedzą prakrasnoludy z miasta ukrytego w pieczarach Sosnowego Odludzia. Idziemy do starca Merakli. Ten mówi nam, że wie co nieco o tym, ale nic za darmo. Mamy do wyboru:
1. Zapłacić 300k złota.
2. Zabić 100 dowolnych impów.
Starzec mówi, że niedaleko od Sosnowego Odludzia jest posąg ich praprzodka. Odnajdujemy posąg przy wejściu do Trupiej Przełęczy. Musimy jednak udowodnić, że idziemy od jego potomków. Idziemy do starca, a ten daje nam zwitek z niezrozumiałymi znakami. Teraz musimy zabić jego odwiecznych wrogów - Zbrojmistrza Andarum i Grabarza świątynnego (obu grupowo). Wracamy do posągu. Daje nam list do starca i proch. Zanosimy list. Merakli mówi nam, że aby proch eksplodował, trzeba polać go piwem. Kupujemy piwo, zanosimy je razem z prochem Dobnarowi (oczywiście trzeba mu powiedzieć, do czego to piwo służy - inaczej pomyśli sobie, że to wynagrodzenie za tak długie czekanie). Czekamy 2 minutki i pytamy się go o skuteczność prochu. Ten mówi nam, że ściana poleciała od razu. Dostajemy 300k złota, 150k expa i czapkę dla wszystkich profesji z naciskiem na AC.

Jeżeli nie powiemy Dobnarowi o zastosowaniu piwa, to proch spali się, ale nie eksploduje. Dostajemy 110k expa i 10k złota.
Edytowany 11:52:25 8.7.2009 przez Korneliusz
2009.07.07 10:20:07
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4065185

KONTO USUNIĘTE

gerten napisał(a):
Quest u Unila na 60lvl- Quest na przedmiot *unikatowy*:
Wiadomość na Biuletynie.
! UWAGA !
W mieście Ithan grasuje banda złodziei.
Pierwszą ofiarą został miejscowy kowal- Unil.
Chcecie dowiedzieć się więcej- zerwijcie kartkę i udajcie się do kowala.

1. Zrywam kartkę

2. Żal mi gościa- Eh. Odchodzę.


U Unila
U: Witam Cię w mym okradzionym sklepie, jeżeli chciałeś uzbroić się to przepraszam, ale mnie właśnie obrabowano i nic na sprzedasz nie mam.
O:
1. Tak? Co się stało ?! (Cześć dalsza)
2. Ehh.. To szkoda, wolę się w to nie mieszać (Odejście)

G: Opcja pierwsza- Postaram się pomóc! Czy wiesz może kto to zrobił?
U: Gdy rozmawiałem z Huslin mówił, że słyszał on odgłosy ciągnących się galaret. Ja znalazłem ślady.
G: To na pewno galarety z Sosnowego odludzia! Pomogę Ci, co mam zrobić?
U: Zemścij się i zabij ich kilka dla mnie.
----

Teraz ustalamy liczbę galaret do zabicia.

Nagroda- 400k expa i 200k złota Dla Maga, Łowcy, Tropiciela i Tancerza ostrzy
150k expa i przedmiot unikatowy na 60lvl- proponuje naszyjnik, lub buty- dla Wojownika, Paladyna

O- Opcje
G- Gracz
U- Unil
Edytowany 10:59:39 7.7.2009 przez gerten
2009.07.08 17:36:51
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4086200

KONTO USUNIĘTE

H- Hergat
G-Gracz
V- Van Saur
N- Nufrex

Quest na 55lvl.

[CYTAT]W Karka-Han spłonął Ratusz.Pomóż znaleźć sprawcę pożaru.

Rozpoczynamy u burmistrza Hergata.

H- Och, biada nam, cóż teraz pocznie Karka-Han?
G- Uspokój się, co się stało?
H- Spłonął nam nasz Ratusz, odbudowa wprawdzie ruszyła, ale nie znajde spokoju póki nie znajdzie sie sprawca pożaru.
G- Może ja bym mógł/mogła pomóc...
H- Hmmm....Wyglądasz na doświadczonego/oną. A więc dobrze. Badx pewien, jeśli znajdziesz sprawcę, sowicie Cię wynagrodzę.
G- Dobrze, ale czy masz przypadkiem jakieś dowody, kto to mógł być?
H- W tej sprawie idź najlepiej do Van Saura. Był on podczas pożaru w budynku, a więc może widział ze swoja magiczną aura sprawcę...
G- dobrze, a więc idę do niego.

Po przyjściu do Van Saura...;

G- Witaj! Chciałbym cię zapytać czy widziałeś....
V- Tak, widziałem człowieka, który prawdopodobnie był podpalaczem.
G- Pamiętasz może jeszcze jak wyglądał?
V- Tak.Miał on czerwone szaty i zapewne go znasz. Więcej niestety nie pamiętam....

Znowu u burmistrza:

H- Masz już tego drania?
G- Nie, ale wiem, że miał czerwone szaty i go podobno mogę znać...
H- Hmmm... To pewnie Nufrex. Udaj sie do niego.
G- Już biegnę!

U Nufrexa..

N- Witaj! Jestem przewodnik Nufrex. W czym mogę Ci pomóc?
G- Nie udawaj! Wiem, że podpaliłeś ratusz!
N- Hahahaha!! Ja nic z tym nie miałem wspólnego!!
G- To kto by to mógł być jak nie Ty Van Saur widział Cię!!
N- Znam pewnego człowieka, który mógłby byc w to zamieszany, ale zdradzę Ci go tylko, gdy zabijesz dla mnie Potwory z Jaskini w Sosnowym Odludziu. Chodzi mi o pszczoły, które mnie kiedyć użądliły.

[CENTER][CYTAT]Zabij:
Pszczoła robotnica: 0/20
Pszczoła Żołnierz: 0/10
Pszczoła królówka: 0/1[/CENTER][/CYTAT]

Po zabiciu pszczół

N- Zabiłeś już te pszczoły?
G- Tak.
N- Uwierzę ci jeśli mi przyniesiesz plaster miodu.
G- Mam taki w torbie. Zobacz.
N- No dobra, ale nie wiesz tego ode mnie. Jest to Flineks z Eder. Miał on powód. Nienawidził paladynów, ponieważ wyleciał ze szkoły magii miecza.
G- Dobra.Dzięki.

Idziemy do Hergata a ten posyła straż.

Nagroda: 100k exp. 50 PH i unikat na każdą profę.
Edytowany 11:00:01 10.7.2009 przez mstein
2009.07.09 17:28:10
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4100287

Jaerkso

18248
838
Quest na 75lvl

WSTĘP

Zła pogoda niszczy drzewa.Zaradź temu!
Zleca Hamadriada (bylejaka)

[wstęp]
Czy coś cię martwi,o bogini?

Tak.Od czasu tych deszczów,odpada kora,naszemu przyjacielowi,lasowi.

Nie mógł bym temu jakoś zaradzić?

Chyba tak,przynieś mi:

2 mięsa południowego niedźwiedzia,
mocniejszy eliksir zdrowia,
oraz Nepal.
Oraz zabij:
Południowy niedźwiedź* (0/50)
Turkusowa ropucha (0/3)

Bijemy i wracamy do Hamadriady,otrzymujemy za to 20k expa,oraz 2 misje
Druga Misja

[Słyszysz jakieś odgłosy,po czym hamadriada pokazuje ci broń]

Proszę,tą bronią zabij tych,którzy wycinają lasy!
[W tym momęcie czujesz drgawki,jakbyś się przemieszczał
Jesteśmy w starym,wyciętym lesie,zabijamy tam:
Sokoli Zabójca (0/10) (potworki wymyślone)
Sokoli Strażnik (0/10)
Zielony Młodzik (0/15)
Zielony Starzec (0/20)

oraz Elitę,Elitę II (słabe są)

Wycinacz Lasu (0/2)
Zabójca Drzew (0/1)
Wracamy do driady,i otrzymujemy 100k expa,50k złota,150PH,oraz otrzymaną broń,Eliksir Leczenia Lasu (pełne leczenie 45k)
KONIEC

Podkreślone,to nasza wypowiedź.
2009.07.10 20:14:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4117397

Darth

193422
8076
Quest zleca jeden z goblinów na nowych mapach (quest na 100lvl)
Gadamy z goblinem, każe nam zabić parę potworków ze względu na ich prymitywne rozumy, możemy odmówić i dostać 100PH lub się zgodzić: wtedy trzeba zabić:
5 sępów
2 szakali
7 szkieletów rycerza
6 szkieletów łucznika
5 szkarłatnych rycerzy
1 szkielet, władcę żywiołów
3 górskie salamandry
oraz 1 Volmata (chyba tak nazywa się ta elita trolli)
Wracamy, goblin mówi nam, że bracia potrzebują parę przedmiotów potrzebnych do stworzenia goblińskich sprzętów:
1 zestaw kości
1 zmruszałą czaszkę
2 doskonałe czaszki
1 parę kiepskich rękawic ziemi.
W nagrodę dostaniemy:
Wojownik: Goblińska Zbroja Siły *heroik*
Paladyn: Zbroja Goonsa Asterusa *heroik*
Tancerz: Zbroja szybkiego goblina *heroik*
Łowca: Purpurowa goblińska zbroja *heroik*
Mag: Szata goblina *heroik*
Tropiciel: Dobrej jakości goblińska zbroja *heroik*

Dlatego wszystko heroiczne ponieważ w tych czasach to podstawa, a unikaty są słabe A do tego Władca Żywiołów jest trudny dość do pokonania nawet na 100lvlu
2009.07.10 22:55:00
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4119986

Jaerkso

18248
838
Mój 2 "Kłest"

Zabij zbójów z Śnieżnej Groty - zleca Golem Strażnik na 96lvl

Idziemy do niego,po czym rozmawiamy,i wybieramy opcje z zabójstwami w Śnieżenej Grocie.
Następnie musimy zabić:
Niedźwiedziołak (0/25)
Myknoid*(te ze śnieżnej) (0/40)
Włochacz* (0/10)

Potem wracamy do Golema,następnie bierzemy dialog o ofiarach,i mamy zadanie zabić:
Zabij grupowo:
Miłośnik Łowców (0/1)
Miłośnik Rycerzy (0/1)
Miłośnik Magów (0/1)
Potem wracamy,i nagroda to Broń i zbroja dla każdej profesji *unikat*
i: 1M expa (na serio!) oraz 1,2m złota,i 100PH.
Oczywiście ekwipunek na 100lvl ta broń i zbroja
Edytowany 11:05:56 12.7.2009 przez Jaerkso
2009.07.12 11:00:32
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4135277

KONTO USUNIĘTE

Mój quest

Zabij Wermonty które uniemożliwiają uzdrowicielowi Ypsliemu dostać się do zapasów (59lvl)

Rozmawiamy z Ypslim

Teraz idziemy zabijać Wermonty:
Zabij:Wermont (0/25)
Zabij:Wermont Pokwas (0/20)
Zabij:Wermont Pluskokwik (0/15)
Zabij:Wermont Karmikwi (0/10)

Wracamy do Ypsliego który prosi nas o pójście do Kaliposa,i poproszenie go o zrobienie trucizny.

Teraz idziemy do Kaliposa który prosi nas o głowę Wermonta Pokwasa,Pluskokwika oraz młode Pokątnika.

Jeżeli je zdobyliśmy wracamy i dajemy 10k.

Czekamy 10 minut

Idziemy do Amry by dokończyła truciznę,lecz ona prosi nas o dostarczenie pewnych zwojów Jarenowi i kupienie od niego Orbu Zniszczenia.

Idziemy do Jarena,i dajemy mu zwoje po czym kupujemy Orb.

Wracamy do Amry,lecz zapomniała o jednym.Potrzebuje 5 lulków,3 muchomory i 1 jad wywerny.

Zdobywamy te rzeczy i idziemy do Amry.

Dajemy jej 5k.

Czekamy 5 minut.

Teraz idziemy do Ypsliego który daje nam nagrodę.


Otrzymujemy:
Od Ypsliego-Rękawice nasączone jadem Wermonta (60lvl) 34,5k expa i 15k złota.
Od Amry (za dostarczenie rzeczy)-Buty dostawcy (60lvl) i 5k expa.
Edytowany 21:33:29 13.7.2009 przez Nataliac
2009.07.12 20:31:20
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4143320

KONTO USUNIĘTE

Quest na okolo 180lvl.
Quest zaczyna się u strażnika W Ithan.Opowiada nam o Pewnych E2 praorków.Potem pyta nas czy wszystko słuchaliśmy.Jeśli odpowiemy tak dostajemy 100PH.Teraz Idziemy do Maga z Karka-Han.Potem do Niela.I do Jarena który nam na dodatek karzę przynieść Czarną Perłę Życia...Idziemy do Mistrza Gladiatorów.Teraz zabijamy:
Zabij:Lughsthera Królowa Pramatka 0/1
Zabij:Ziggurel Strażnik Królowej 0/2
Zabij:Braagth Myśliwy Dusz 0/1
Zabij:Furghshaack Pożeracz Umysłów 0/1

Później lecimy po Perełkę i idziemy do Jarena.Dajemy perełkę i dostajemy 10m i 50Ph.Potem do strażnika bramy i dostajemy:


Hełm Poskramiacza Praorków
Typ:Hełmy
AC:1500
ACM:1000
Cios Krytyczny:+ 15%
Wartość:1000000

oraz 40m zlota i 80m expa
KONIEC!

Pozdro!
Dawki złota, expa dopasowane do lvla.
Nazwy Elit mogą się różnić od Oryginałów.
2009.07.12 20:52:46
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4143607

KONTO USUNIĘTE

Quest na 80lvl.

Zadanie rozpoczynamy u Esmerilli.
E-Esmerila

Dialog:
Ja: Witaj, czy masz jakiś problem?
E:
Tak, mam pewien kłopot. Czy chciałbyś mi pomóc?
Ja: Dobrze, ale co z tego będę miał.
E:
Na pewno znajdę jakąś nagrodę dla Ciebie.
Ja: Zgadzam się. Więc powiedz, co to za kłopot.
E:
Słuchaj: Niedługo odbywa się coroczny konkurs. Jury ocenia domy. Co roku biorę udział, lecz nigdy nie wygrałam.
Ja: I pewnie chcesz, bym Ci pomógł upiększyć dom?
E:
Tak! Będziesz musiał zdobyć dla mnie kilka rzeczy. Podejmujesz się zadania?
Ja: Tak, wykonam je!
E:
A więc: Najpierw musisz zdobyć dla mnie kilka kwiatów.
Ja: Wyruszam na poszukiwania!
Musimy zebrać kwiatki:Dostarcz Esmerilli:
Dwa rumianki,
Cztery fiołki,
Jeden dzwonecznik
i trzy nagietki.
Po dostarczeniu kwiatów Esmerilli:

E:Bardzo dobrze! O to kolejne zadanie: Potrzebuję nowej miotły, by zamieść dom. Udaj się do Nadzorcy Baraków i spytaj, czy sprzeda Ci miotłę. Potem oddam Ci pieniądze.

Idziemy do nadzorcy Baraków.
NB: Nadzorca Baraków
Dialog:
Ja: Witaj, czy możesz sprzedać mi miotłę?
NB: A po co Ci ona?
Ja: Potrzebuję jej dla Esmerilli.
NB: Ochhh! To moja przyjaciółka. Dostaniesz miotłę za pół ceny. Dam Ci najlepszą, jaką posiadam na zbyciu. Musisz zapłacić 300 sztuk złota. Zgadzasz się?
Ja: Tak. Oto pieniądze. [Otrzymujemy miotłę]

Wracamy do Esmerilli:E:[Ogląda miotłę]Doskonała! Czeka Cię teraz ostatnie zadanie. Musisz zdobyć dla mnie dwa obrazy. Jeden ma przedstawiać las, a drugi ocean. Udaj się do Barda Granta i porozmawiaj z nim. Powodzenia!
Ja: Dziękuję.
Idziemy do Barda Granta:
BG- Bard Grant


Ja: Witaj, potrzebuję obrazów oceanu i lasu. Czy masz takie na sprzedaż.
BG: Posiadam tylko obraz oceanu. Mogę namalować las, lecz musisz zdobyć dla mnie pędzel. Udaj się do kartografa Slina. Mieszka w Karka-Han.

Idziemy do Slina:
S- Kartograf Slin

Ja: Witaj. Czy mógłbyś mi sprzedać pędzel?
S: Chętnie, ale musisz mi przynieść materiał, bym mógł go wykonać. Zabij Kumaka Górskiego i przynieś mi jego skórę. Powodzenia!

Musimy zabić:
Kumak górski (1)

Po jego zabiciu(musimy mieć skórę) wracamy do Slina:
Ja: Oto skóra kumaka górskiego.
S: Dobrze. Zaczekaj 15 minut, a ja wykonam pędzel. Widzisz, robię je ze skóry kumaków górskich dlatego, że nie niszczą się tak szybko.
Czekamy 15 minut. Idziemy do Slina, wręcza nam pędzel.

Wracamy do Barda Granta:
Ja: Oto pędzel. Możesz namalować las, a ja pozwiedzam Ithan.

Po pewnym czasie wracamy do Barda Granta:
Ja: Czy obraz jest już gotowy?
BG: Tak, sprzedam oba za 20000 sztuk złota(20k). Drogo, ale obrazy są ładne
Ja: No dobrze.

Po kupnie obrazów wracamy do Esmerilli:
E: Są piękne. Zaraz je powieszę na ścianie.

Nie pracowałeś za darmo. Oto twoja nagroda:
-30000 sztuk złota(30k)
-15 punktów Honoru
- 44k expa (lub więcej, mniej)

-Stary worek Esmerilli:
Mieści 16 przedmiotów (lub 20, 22, 18)
I jak??
2009.07.13 12:13:44
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4150584

Jaerkso

18248
838
Kradzież w obrębie Mythar i Werbin - 93llv
Zleca Rozalia.
Idziemy do niej,po czym ona opowiada historię o swoim życiu (Jeśli odpowiemy na jej pytania dostaniemy 200PH (łatwe,średnie,trudne).
Potem mówi że w życiu widziała wiele bandytów,ale nie takich silnych,aby obrabować każdego w Mythar i Werbin!
Potem coś tam mówi i idziemy do pierwszego okradzionego,Barnersa.
On mówi że widział kilku rabusi,i wie gdzie się kryją.
Mówi że to ci rabusie mieszkający niedaleko Tuni Frupotius.
Więc idziemy do kwiecistego przejścia i złudnego traktu,i zabijamy:

Celne oko: (0/10)
Rudy twardziel: (0/5)
Cwany bandyta (0/30)
Łowca naiwniaków : (0/30)
Po tym wrcamy do Barnersa,który nam dziękuje i daje 50k expa i 100k złota.
Następnie wracamy do Rozalii,która mówi żebyśmy szli do Trajnaloka.
On nam mówi,że rabusie przybyli z Tuzmer,ale nie pamięta ich,jedyne co widział to kilka pigmejów i kościotrupy.
Mamy zadanie zabić:
Władca Mocy Żywiołów : (0/1)
Agul Wojownik (0/20)
Aghul (0/10)
Po tym wracamy do trajnaloka,daje nam 20k expa i 340k złota.
Trajnalok nam dziękuje,i prosi o przysługę,abyśmy wybrali cenę dla jego towarów (wybieramy bla bla bla...)
Potem wracamy do rozalii i otrzymujemy: 200k złota (razem dostajemy 640k)
100k expa (razem dostajemy 170k expa)
i Naszyjnik sprytnej pułapki *unikat*
Typ:Naszyjniki
AC: 200
ACM: 20
Blokuje 340 obrażeń od trucizny
Wszystkie cechy +50
SA: +10%
Wartość: 39541
Związany z właścicielem.
2009.07.13 13:27:31
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4152211

KONTO USUNIĘTE


Edytowany 23:16:26 23.4.2011 przez Baesbori
2009.07.13 17:42:54
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4155992

Jaerkso

18248
838
Połącz Wirsyna i Wirsennę
Zleca Wirsym w torneg.

Opowiada nam jak to był kiedyś wielkim złym magiem,ale nawrócił się na dobrą stronę,kiedy to podczas Wielkiej Wojny Magów,stracił swoją siostrę Wirsennę.
Mówimy że możemy pomóc ją znaleść,a on mówi,że ostatni raz widział ją w okolicach mythar.
Szukamy,a wirsenna wypasa owcę.Rozmawiamy a ona dziękuje,i mówi że wróci do Torneg.
Wracamy do wirsyna,a on nam mówi,że wie przez kogo się rozdzielili,że to przez parę zazdrosnych młodzieniaszków,i że podobno można ich spotkać w okolicach mythar,a że mąż jej,jest Góralem,więc mamy zadanie zabić:

Zabij Grupowo: Kochanka Nocy (0/1)
Zabij Grupowo: Baca Bez Łowiec (0/1)
Potem wracamy do WIRSENNY i mówimy,że droga do powrotu do Torneg,jest czysta.
Potem wracamy do Wirsyna i dostajemy: 200k expa,360k złota,i:

Naszyjnik Przyjaźni
AC: 234
ACM: 135
Wszystkie cechy: +74
SA: +34%
Obniża SA przeciwnika o 1.00
Zadaje 120 obrażeń właścicielowi.
Warość 39592
Związany z właścicielem.
2009.07.13 18:05:46
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4156337

KONTO USUNIĘTE

Jaerkso:
Wirsyn chyba

I mam zastrzeżenia do naszyjnika. Zmniejszyć trochę obrażenia właścicielowi, na przykład na 100.

Quest 8/10
2009.07.13 18:09:45
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4156403

KONTO USUNIĘTE

Jaerkso:
literówki takie jak: "Warość" itp. Ale ujdzie...
2009.07.13 19:47:13
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4157759

KONTO USUNIĘTE

Quest na 55lvl.
Zaczynamy u Jarena. Mówi,że potrzebuje pomocy w kilku ważnych sprawach. Musimy więc przynieść magiczne przedmioty potrzebne do wykonania różdżki dla Estostelesa, który zamówił ją niedawno. Przynosimy mu więc Nar-Furia (różdżka). Lecz Jaren chce ją zrobić niepowtarzalną. Zanieść trzeba mu więc księżycowy kamień,( leży w jaskinii w Orlej Granii)
Akwamaryn i bardzo silne składniki od Alvara Vonikura. Alvar da nam składniki, lecz ukrył je w 2 miejscach w których zadomowiły się groźne potwory. Musimy więc zabić: [CYTAT]Gnoll*: 0/25
Kozica*: 0/25.
(Trzeba udowodnić przynosząc: 5 mięso kozicy i 1 uszkodzony topór gnolla.[/CYTAT]
PO zabiciu potworków zawiadamiamy Alvara a on idzie po owe składniki.(Czekamy około 5 minut). Po upływie czasu pytamy się czy przyniósł dwa tajemnicze przedmioty. Dawa nam je i zanosimy zdobycz do Jarena. Znowu trzeba czekać 5 minut. Gdy czas minie Mag daje nam sakiewkę z Różdżką Tajemnic. Zanosimy ją do Estostelesa ( Pieczara w Mrocznym Przesmyku) i wracamy do jarena po nagrodę.
Nagroda: 75k expa. 50 PH i unikat na każdą profesję:
Naszyjnik Posyłkowego (unikat): AC:50, ACM:35, Wszystkie cechy + 25, Cios Krytyczny +8%, Siła krytyka fiz. +8%, siła krytyka mag. +8%, unik +5.


Mam nadzieję,że quest Wam się podobał.
Edytowany 18:19:05 14.7.2009 przez mstein
Edytowany 20:47:22 14.7.2009 przez mstein
2009.07.14 18:18:00
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4170739

Noirden

130169
2818
Nawet fajne.
Edytowany 18:24:40 14.7.2009 przez Arcanis
2009.07.14 18:23:52
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4170837

Darth

193422
8076
mstein:
Skromne staty ma ten unikat
2009.07.14 19:21:17
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4171831

KONTO USUNIĘTE

Chengeling napisał(a):
Quest na 195 poziom.

Sir Galien zleca nam przyniesienie mu pierścionka zaręczynowego jego siostry. SG(Sir Galien):Moja siostra poprosiła mnię o przechowanie jej pierścionka zaręczynowego, ponieważ jechała do Eder a tam wiadomo jest dużo złodziei. Kiedy przechadzałem się po Torneg z pierścionkiem w ręku, kruk przelatujący obok szybko zabrał mi go i odleciał z nim do lasu. Prześlizgnąłem się obok strażnika i wszedłem do lasu. A tam taki pająk! Mógłbym zabrać stamtąd ten pierścionek ale ty najpierw musiałbyś zabić potwory. Czy mi pomożesz?
My: Tak oczywiście zabiję te bestie. / Nie, strasznie boję się pająków!

Pomóż Sir Galienowi

Zabij: Nie znam nazw pająków ale z każdego rodzaje po 10 oprócz elit i elit II

Wracamy do Sir Galiena:
SG:Czy już skończyłeś?
My:Tak.
SG:Teraz potrzebuje kogoś kto znajdzie ten pierścionek w lesie...
Mam!Jubiler Barners z Werbin umie wyczuć złoto na kilometr.Udaj się do niego.
Udajemy się do Barnersa:
B{Barners):Czego chcesz?
My:Sir Galien prosił abyś znalazł w lesie obok Torneg pierścionek ze złota.
B:Ale tam się roi od gigantycznych pająków!
My:Spokojne zabiłem pająki.
B:Dobrze ale zrobię to ale nic za darmo. Muszę wykonać naszyjnik ale chwilowo nie stać mnie na pewien materiał.Kosztuje on 50,000 złota. Jeśli tyle zapłacisz zrobię to.
My:Dobrze zapłacę. / Nie to za drogo.

Gdy zapłacimy udajemy się do Sir Galiena:
SG:Mam dla ciebie złą wiadomość.Jubiler nie dostał zgody na wejście do lasu.Czy mógłbyś takie załatwić?
My:Owszem / W żadnym wypadku.Za dużo się napracowałem.

Teraz idziemy do strażnika lasu:
S(Strażnik):W czym mogę pomóc podróżniku?
My: Czy mógłbyś wpuścić do lasu jubilera Barnersa?
S:Normalnie nie wpuszczam nikogo niedoświadczonego ale, jeśli oddasz mi drobną przysługę mogę zrobić wyjątek.
My:Zamieniam się w słuch.
S:Od miesiąca wciąż jestem nie wyspany i zdarza mi się przysypiać na warcie. Jeżeli burmistrz się o tym dowie stracę posadę.Czy mógłbyś mi przynieść od alchemika Kaliposa środek pobudzający?
My:Tak oczywiście.

Udajemy sie do Kaliposa w Karka-han:
A(Alchemik):W czym mogę pomóc?
My:Chciałbym dodać środek pobudzający.
A:Nie rozśmieszaj mnie! To bardzo rzadka mikstura.
My:Ale to sprawa wagi państwowej. Musze ją dostarczyć strażnikowi w Torneg.
A:Skoro tak to mogę ci ją dać za drobną dopłatą 25,000 złota.
My:Proszę oto pieniądze.

Idziemy do strażnika lasu:
S:Czy masz tę miksturę?
My:Tak, proszę oto ona.
S:Dziękuję teraz mogę tutaj raz wpuścić Barnersa.

Udajemy się do Barnersa:
B:No to jak załatwiłeś zezwolenie?
My:Tak strażnik wpuści cię tam 1 raz.
B:Dziękuję.

Udajemy się do Sir Galiena po nagrodę:
SG:Dziękuję ci za to co dla mnie zrobiłeś.Gdyby nie ty moja siostra by mnie znienawidziła.Oto twoja nagroda.

Nagroda:
-1,500,000 złota
-1,000,000 doświadczenia
-Dla wojownika,paladyna i tancerza ostrzy: Miecz pajęczego jadu ,,unikat'' 195lvl
-Dla tropiciela i łowcy: Łuk tarantuli ,,unikat''195lvl
-Dla maga: Różdżka mrocznych pająków ,,unikat'' 195lvl

Quest jest pomysłem moim i lorda voldemorta niszczyciela.

Prosimy o opinie.
2009.07.14 21:23:22
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4174117

KONTO USUNIĘTE

Chengeling:
Ja pier****...
nie-rozpisujemy-questów-na-dialogi.
2009.07.14 21:25:38
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4174165

KONTO USUNIĘTE

Ihito:
Aha mój błąd
2009.07.14 21:27:50
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4174225

Lukolian

11019
731
Jaerkso:

eee...Wirsenna to córka walasara

mstein:

nawet ciekawy

Chengeling:

nie podoba mi się
2009.07.14 21:41:03
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4174536

KONTO USUNIĘTE

Wyreguluj populację dzików w okolicach Mythar.59 lvl

Quest zleca nam Pollass. Mówi,że ostatnio zapuszczał się w dalsze tereny,i raz jeden zauważył szarżującego dzika. Zdążył uciec,ale tam były jakieś nowe gatunki węży. Tak więc prosi nas,abyśmy wybili kilka z nich.
Idziemy na Zapomnianą Ścieżynę(czy tam gdzie indziej) i wybijamy ok. 15 loch i odyńców,i wracamy. Zleceniodawca nam dziękuje,jednak zranił się poważnie kiedy czekał na nas. Mamy teraz dwie opcje:

Opcja pierwsza
Mówimy krótkie "nie" i nie robimy dalszej części. Dostajemy jakąś psią ilość złota i expa.

Opcja druga
Zgadzamy się i idziemy do Angussa,ten odsyła nas do Jemenossa. Kupujemy tam najlepszy opatrunek i zanosimy Pollassowi. Dostajemy złoto,exp i PH. Ewentualnie jakiś itemek ^^
2009.07.15 07:44:29
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4177454

Lukolian

11019
731
Fritz:

nawet fajny
2009.07.15 07:56:04
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4177488

KONTO USUNIĘTE

Pomóż Lence 13lvl

Zleca Lenka. Mówi, że chciałaby nazrywać kwiatów dla Apoksa, lecz nie może, bo musi pomagać w domu. Pyta, czy zerwiemy dla niej kwiatki.
Jeśli się zgodzimy, mamy przynieść Lence:

-3 nagietki
-1 rumianek
-5 dzwoneczników

Po zdobyciu kwiatów, wracamy do Lenki.Ona nam dziękuje. Dostajemy:

-120 sztuk złota
-1,2k expa

Ewentualnie:
Sandały Lenki(13lvl) :
AC: 10
Wszystkie cechy: +4
SA: +3%
Zręczność: +11[i]I jak?? Miał być prosty, łatwy quest
[i]Edytowany 09:22:37 15.7.2009 przez The Superstar

Edytowany 09:23:40 15.7.2009 przez The Superstar
2009.07.15 09:21:59
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4178117

KONTO USUNIĘTE

Fritz:
Pomysł nie najgorszy, ale wypadałoby trochę rozbudować.


@UP
no i jest prosty, łatwy Quest. Ale wiesz.. Zbytnio fabuły to nie ma i w ogóle.. Tzn ma, ale dość ubogą.
Edytowany 09:25:34 15.7.2009 przez Jessica
2009.07.15 09:23:08
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4178131

KONTO USUNIĘTE

[CENTER]Legend Quest na 80lvl[/CENTER]

Gdy idziemy do swojego mistrza (tego co daje nam HQ) widzimy że jest czymś zainteresowany. Gdy pytamy się co się stało mówi, że chciałby nam zadać ostateczną próbę- mamy się stać Wojownikami Margonem. Zgadzamy się a on zadaje nam 1 misję:

[CYTAT: Quest posłuszeństwa: Przynieś 3 miody od Hieronima, 5 mikstur Tunii (pomarańczowa mikstura) i 7 Mocniejszych eliksirów zdrowia Ertefana (Eder). Godzimy się a on uprzedza nas, że nie możemy użyć teleportu. Gdy zdobędziemy potrzebne mixy wracamy i dostajemy:
120k exp. 50k złota i Buty Ithan: AC:45 ACM:45 SA:+ 56% All cechy + 25

Quest sprawności: Jak już u tancerzy ostrzy w HQ był taki bieg. Ten tu polega na przebiegnięciu do każdego mistrza profesji w kolejności:
Glenkus-Estosteles-Van-Saur-Grafinia Nimue-Mistrz Yfran-Irminia.
Mamy na to 25minut. Przy każdym mistrzu dostajemy chorągiewkę.
Wracamy do naszego mistrza, pokazujemy chorągiewki i dostajemy:
100k exp. 50k,Zbroja Torneg: AC:875 ACM: 875 0.8pkt zycia za 1pkt siły, All cechy +60.

Quest odwagi: Musimy stawić czoło następującym potworom:

Korred wojownik: 0/15
Korred czterołapy: 0/10
Korred zbrojny: 0/4

Po zabiciu ich dostajemy:
100k exp,50k,Rękawice Werbin: AC:65, ACM:65 SA + 30% All cechy + 40

Quest Dyplomacji: Musimy zdobyć podpis mistrzów i burmistrzów Margonem na dokumencie. Dodatkowo NPC zadają pytania przed podpisaniem każdego paktu. Pytania dotyczą Miast Margonem.

Wracamy do mistrza i dostajemy:
50k exp.50k złota, Hełm Mythar: AC:77 ACM:77 All cechy + 50, SA+35%

Quest siły: Mistrz teleportuje nas do Lasu Niewidomych gdzie musimy zabić:

Niewidomy strażnik (90lvl elita) 0/15
Niewidomy wódz (92 elita) 0/10

Nasz zleceniodawca stoi w samym środku mapki.
Idziemy do niego a on daje nam:
80k exp.20k i Micz, różdżkę lub łuk Nithal. (statów nie wymyśliłem)[/b]

Quest wiedzy: Zleceniodawca zadaje nam 20 trudnych pytań. Możemy się pomylić w 5 pytaniach. Gdy odpowiemy poprawnie na chociaz 15 pytań dostajemy:
40k exp.60k,Naszyjnik Tuzmer: AC:78 ACM:78 SA:+20% All cechy + 40.
Quest Zaufania: Glenkus daje nam skrzyneczkę wartą 100m złota.
Jest ona neutralna. Gracz może się teraz zdecydować między zaufaniem mistrza a 100m złota. Dodatkowo mistrz prosi byśmy odwiedzili Roana.
Gdy go odwiedzamy mamy jeszcze do wyboru opcję w której Roan wypłaca nam nie 75m tylko pełne 100m. Po odwiedzeniu Roana idziemy do (w moim przypadku Glenkusa) i oddajemy mu skrzynkę. Oczywiście nagroda to:

100k exp. 50k,150 PH i Pierścień Eder: AC:66 ACM:66 All cechy + 30 SA:+ 15%

Quest Honoru: Jest on najłatwiejszym questem w którym trzeba się zdecydować między rozkazem mistrza podjęcia walki przeciwko niemu lub honorem nie walczenia ze swoim nauczycielem. Wybieramy brak walki i dostajemy:

200k exp. 150 PH, 50k złota i Tarcza (paladyn), lub orb (mag) lub pomocniczą broń (tancerz ostrzy) lub strzały magiczne lub zatrute (łowca, tropiciel) lub jeszcze talizman (wojownik) Krka-Han.

Mam nadzieję, że quest Wam się podobał.
PS: Przepraszam za błędy językowe typu mistrz, mistrz itd.


Proszę o oceny. (Najlepiej pozytywne )
Edytowany 11:52:23 15.7.2009 przez mstein
Edytowany 11:53:39 15.7.2009 przez mstein
Edytowany 11:54:29 15.7.2009 przez mstein
2009.07.15 11:50:50
Ocena: -1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4181296

KONTO USUNIĘTE

Przeczucie Lapargona
Zleca Lapargon, na 87, czyli dla mnie
Nam początek-do Lapargona
Zaczynamy rozmowę: Czy coś cie martwi?
Tak, mam przeczucie że niedługo zdarzy się coś niezwykłego...
O co chodzi?
Widzisz, zbliża się Noc Przesilenia. W takie dni magia gęstnieje w powietrzu i można ja niemalże wyczuć. Co roku tak jest, jednak teraz czuję, że stanie się coś wielkiego i strasznego zarazem...
Masz pojęcie, co to może być?
Noce Przesilenia powtarzają się ciągle w pewnym sensie, więc wydarzy się coś, co już kiedyś się stało. Problem, że nie znam historii...
Może profesor z Akademii pomoże?
Dobry pomysł, leć i go spytaj!

Idziemy do psorka Ten mówi nam o legendarnej Sekcie, jej przywódcach, rytuałach i wyjątkowej Nocy, w czasie której magi się kumuluje i potrafi stworzyć straszliwe rzeczy. Zdarza się to raz na tysiąc lat, a tysiąc lat temu w Nithal w Noc Przesilenia grupa szaleńców zwanych Sektą przyzwała legendarnego pana Mroku-Demonisa. Demonis został pokonany i zepchnięty w Otchłań, a kolejna okazja do jego przyzwania trafia się właśnie teraz...
Lecimy z wieściami do Lapargona.
To straszne! Dziś grupa szaleńców może próbować przyzwać demona!
CO?!?! Trzeba ich powstrzymać!
Ja jestem na to za słaby...
Możesz zwyciężyć, nieprzyjaciel napewno ma jakiś słaby punkt!
Nie znam tego punktu...
Ale paladyni z Karka-han mogą znać, w końcu od dawien dawna walczą z potworami! Spytaj Van Saura!
Dobrze!

Lecimy do K-h. Van Saur opowiada, że mroczne istoty takie jak Demonis nie mogą żyć w świetle. Dowiadujemy się, że Demonis zostanie przyzwany w nocy, a do jego pokonania potrzebujemy specjalnego Ekwipunku-nasączonego magią światła pancerza i miecz zdolnego pokonać Mrok Pytamy, jak takie zdobyć; zakon paladynów przetrzymuje takie bronie i napewno udzieli ich w słusznej sprawie. Niestety, w Zbrojowni rozpanoszyły się mroczne istoty i mało kto jest w stanie tam zejść. Jednak, mało kto to nie my Van Saur teleportuje nas do Zbrojowni, wybijamy maszkary i bierzemy broń Teraz - do Lapargona.
Wiem, jak pokonać Sektę!
To dobrze, ale zastanawia mnie jedno-gdzie Dmon zostanie wezwany! Spytaj Jarena, on zna się na Magii.

Lecimy do Jarena. Ten mówi nam, że aby przyzwać demona trzeba znać odpowiednie miejsce. W Noc Przesilenia takim miejscem staje się Świątynia Czterech Bóstw, postawiona na swoim miejscu aby kumulować magiczną energię ziemi i gwiazd. Demon przyzwany do Świątyni będzie w stanie zniszczyć całe miasto, a nic go nie będzie w stanie go powstrzymać! Magiczna broń nie pomoże - musimy ją oddać, i do Lapargona
Demonis zostanie przyzwany w Świątyni!
CO?!?!
Sekta zamierza przyzwać go w miejsce nasączone magiczną mocą - czyli do waszej Świątyni Czterech Bóstw!
To niemożliwe! Nikt nie uwierzy, a do pokonania demona i całej Sekty potrzeba całego Nithalsiego wojska!
Myślę, że trzeba zabić Heteryków nim oni zdążą zabić nas.
Masz rację! Sekta na pewno ma wpływy w całym mieście, trzeba tylko wykryć kto jest kim! Zajmij się tym! O członkach Sekty wiedzieć może Dominik!

Lecimy do Dominika, on za pieniądze udzieli nam odpowiedzi. Dowiadujemy się, że widział wczoraj w Karczmie grupę mężczyzn w białych kapturach, i słyszał, że mówili oni o jakimś Demonisie.
Lecimy do Karczmy i pytamy Barmankę, kto był wczoraj w Karczmie. Ona opowiada o mężczyznach w kapturach-niestety nie widziała twarzy. Siedzieli oni na miejscu, które teraz zajmuje Maurinius(czy jakoś tak). Idziemy więc do niego, on opowiada nam, że znalazł ślad po Heterykach-kawałek białej tkaniny. Bierzemy go, i dziękujemy facetowi. Teraz do Lapargona.
Wpadłem na trop Heteryków-oto kawałek ich szat!
<Lapargon bierze w ręce kawałek tkaniny, po czym doznaje wizji. Krzyczy coś o burmistrzu Nithal i mdleje. Resztę układanki musisz ułożyć sam, teraz czas wezwać Nithalskie pogotowie >

Lecimy więc do Burmistrza.
<Wchodzisz cicho do gabinetu. Widzisz Burmistrza zajętego studiowaniem starej księgi. Ciekawe, co to?>
Zajrzyj.
<W księdze jest coś o tajemnych rytuałach przyzywania demonów! Burmistrz jest Heterykiem!>
Ty parszywcu! Gadaj, kto jeszcze jest członkiem Sekty?
A kto mnie do tego zmusi?
<dalej: walczymy. Po zwycięstwie:>
Przyznaj się, parszywcu!
Nie...
<Widzisz, ze Burmistrz nic ci nie powie. Musisz znaleźć sposób na wyduszenie prawdy. Może Eliksir Prawdy?>

Lecimy do Aptekarza. Ten mówi, że akurat ma na zbyciu jeden Eliksir, za 100k. Płacimy, i do Burmistrza. Ten wyjawia nam, że jest Mistrzem Ceremonii Sekty. Mówi nam też o pozostałych czterech Mistrzach: hetmanie Rezardzie, Gloiku i profesorze Serianuszu. Bijemy wszystkich, i lecimy do Lapargona, który zdążył już wyzdrowieć
Powstrzymałem Sektę, nie wezwą już Demonisa!<mówimy historię o Burmistrzu>
To dobrze, ciekawi mnie tylko co chciał przez to osiągnąć Burmistrz...
Spytam go, nabrał do mnie respektu!

Okazuje się, że Burmistrz nic nie pamięta. Lecimy do Sary, żeby odtworzyła nam życie Burmistrza. Okazuje się, że pod dotknięciu pewnego tajemniczego artefaktu został on opętany! Musimy to zbadać.
Pytamy Burmistrza o artefakt. Po dotknięciu go, przenosi nas do Sali Demonów, w której rozmawiamy z ich Przywódcą. Okazuje się, że artefakt-kryształ-to serce pokonanego Demonisa. Chce on się na nas zemścić-oczywiście pokonujemy go i wracamy do Lapargona.
Dziękuje on nam, i mówi, że Burmistrz chciał nas widzieć. Burmistrz daje nam kryształ i mówi, że podobno serca demonów mają niezwykłą moc. Pirez zrobi z nich miecz, albo zbroję, a Krynia może obrobić je i umieścić w pierścieniu lub naszyjniku.
Teraz wybieramy, co chcemy.
Dostajemy unikat i niezależnie od wyboru 380k expa, 250k złota i 500 Ph.
Edytowany 13:02:29 15.7.2009 przez SirKacpinho
2009.07.15 13:02:15
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4182805

Jaerkso

18248
838
[B] Podbój W Margonem dowolny lvl [/b]
Byłby to Quest na event,dla każdego lvla,w szczególności do potworków (rozne lvle,inne mobki)
Idziemy do Jarena,i pytamy się o Wojnę Magów,on odpowiada,że to było straszna wojna,która zniszczyła całe Margonem.I dowiadujemy się z niej,że jakaś osoba,wysypała tajemniczy proch,przez który zwierzęta wariują!Potem słszymy dziwne huki i wrzaski,patrzymy przez okno i mamy takie coś:
[Widzisz jak wściekłe zwierzęta demolują Ithan!]
Potem rozmawiamy z Jarenem który każe nam je zabić:
Zabij (powiedzmy że to gra 50lvl)

Darhoun (0/50)
Locha (0/64)
Odyniec (0/56)
Zgniła Galareta (0/40)
Wodna Galareta (0/40)
Trująca Galareta (0/45)
Śnieżny tygrys (0/70)
Czarny Orzeł (0/68)
Górski Orzeł (0/80)

Potem wracamy do Jarena,który daje nam 2 heroiki,lub 4 unikaty (dobrane losowo,z najbliższych lvlowo elit,herosów,elit II)

A taki byłby zestaw dla 10lvla
Zabij:
Królik (0/100)
Świerszcz (0/50)
Szary Wilk (0/30)
Pełzacz* (0/30)
Gaunt (0/20)
Niedźwiedź* (0/120)

I by taki mały lvl dostawał jakieś itemki
Edytowany 15:05:30 15.7.2009 przez Jaerkso
Edytowany 15:06:01 15.7.2009 przez Jaerkso
2009.07.15 15:02:30
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4184831

Lukolian

11019
731
no to czas bym i ja napisał jakiś mały queścik na 43 level

Queścik zleca gnom weteran ten koło figlida.On opowiada graczowi o odwiecznych waśniach z tollokami.Po skończeniu opowieści zastanawia się jak zniszczyć tollki.W tym momencie stwierdzamy że najprościej będzie je wszystkie ukatrupić lecz pan gnom stanowczo odradza gdyż jeśli zabijemy tolloki leśne to przyjdą tolloki jaskiniowe i zabiją wszystkie gnomy.Więc wpadamy na pomysł że pod przykrywką bankietu rozejmowego między tollokami leśnymi i jaskiniowymi a gnomami leśnymi dolejemy wszystkim tollokom trucizny do napojów.Gnom stwierdza że to wspaniały pomysł i mówi że kiedyś zamawiał parę trucizn u jednej wiedźmy jednak nie pamięta jak się nazywa lecz pamięta że mieszka w Werbin.Więc idziemy do Werbin,do Amry.Ona mówi że w pełni nie robi trucizn gdyż zna tylko składniki kończące trucizny.Mówi nam że "półprodukty" trucizn wykonuje alchemik Kalipos mieszkający w Karka-han.Więc się go pytamy czy może zrobić półprodukt trucizny.Pan alchemik pyta się jakiej a skoro ni wiemy to udajemy się do gnoma.On odpowiada że najlepsza by była trucizna "Smoczy jad".Więc idziemy do Kaliposa i mówimy mu że chcemy "Smoczy jad".Kalipos mówi że potrzebuje parę składników-5 sasanek, 10 trujących bluszczy, 3 arniki, dwie sztuki krwi demona i zatruty sok starego drzewca.Po zaniesieniu mu wszystkich składników prosi nas jeszcze o jad hydry ognistej.Więc idziemy do Pollasa i prosimy o ten jad.On się zgadza pod warunkiem że przyniesiemy od Angussa specjalny talizman.Więc idziemy do Angussa i wybieramy opcję w dialogu że przychodzimy od Pollasa i prosi on o talizman.On go daje za 10k i wracamy z amuletem do Pollasa.On nam dziękuje i daje nam jad ognistej hydry.Prędko wracamy do Kaliposa i czekamy 20 minut na "półprodukt" i zaraz po otrzymaniu trucizny idziemy do Amry.Ona prosi nas o tajemniczą miksturę od Jarena.Więc idziemy do Jarena po tą miksturę.On prosi nas o młode pokątnika gdyż jest mu potrzebne do jednego eksperymentu.Zanosimy mu je i dostajemy miks dla Amry.Amra nam dziękuje i dostajemy 1k i truciznę dla gnoma.Więc wracamy do niego i oddajemy truciznę gnomowi.On nam dziękuje i prosi żeby przyjść trochę później.Po mniej więcej godzinie wracamy do gnoma i dowiadujemy się że połowa populacji tolloków jaskiniowych i cała populacja tolloków leśnych została zgładzona.Gnom nam dziękuje i się pyta jaką mamy profesję jak odpowiemy to mamy jeden(łowca,woj,mag) lub dwa(pal,trop,tanc)wybory.Po tym dostaniemy pytanie(tylko dla pala,tanca i tropa)czy wolimy magię czy siłę(pal),zręczność czy siłę(tanc),magię czy zręczność(trop).Po udzieleniu odpowiedzi dostaniemy niezależnie od profesji "Worek złota gnomów","Leczący naszyjnik" i zależnie od odpowiedzi pierścień:"Magię gnomów"(mag,pal,trop),"Zręczność gnomów"(łowca,tanc,trop) lub "Siłę gnomów"(woj,pal,tanc).

No i koniec.Serdecznie przepraszam za powtarzające się słowa.
Edytowany 16:39:42 15.7.2009 przez Lukolian
Edytowany 17:03:22 15.7.2009 przez Lukolian
Edytowany 17:03:45 15.7.2009 przez Lukolian
Edytowany 17:20:56 15.7.2009 przez Lukolian
2009.07.15 16:30:23
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4186483

KONTO USUNIĘTE

Kłótnia uzdrowicieli z Mythar. 60 lvl,zleca Anguss.

Zaczynamy questa u Angussa. Mówi nam,że interes nie idzie,talizmany nie sprzedają się dobrze... wtem wspomina o Jemenossie. Gdy pytamy,on mówi,że u niego lepiej idą miksturki,bo ma większy asortyment. Prosi,abyśmy porozmawiali z nim na ten temat. Idziemy,a Jemenoss odpowiada,że rzeczywiście świetnie sprzedaje się wszystko. Wracamy,a Anguss... zleca nam ubicie niebieskich żmii(z okolic Nithal i Eder). Ubijemy tak ok. 10 i wracamy. On mówi,że wysłał za nami gońca,który szybko zebrał jad z ich gruczołów jadowych. Daje nam "przedmiot niezidentyfikowany" i każe wlać do fiolek w domu Jemenossa. I teraz 2 opcje:

Opcja pierwsza
Wlewamy miksturę do fiolek,i rozmawiamy z Jemenossem. On jest wściekły,bo właśnie wybuchły wszystkie jego próbki, i wszystkie mikstury musi wytworzyć na nowo. Wracamy do Angussa. Nacisk na ZŁOTO. Exp i jakiś psi item też może być.

Opcja druga
Przed wlaniem mikstury rozmawiamy z Jemenossem. On zauważa miksturę w naszym ekwipunku, i pyta,co to ma znaczyć. Kiedy mówimy,on odpowiada,że nie pozwie nas do burmistrza,jeśli wlejemy tą samą miksturę Angussowi. Wlewamy do fiolek i 2 grup mikstur. Wracamy do Jemenossa. Dostajemy PH,jakiś wypasiony mix z tych "pozostało xx k leczenia",exp,trochę złota.
2009.07.15 17:28:10
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4187432

KONTO USUNIĘTE

Pomóż Randersowi.
Quest na 17lvl.
Quest możemy wykonać po wykonaniu zadania u Randrersa na 8lvl.

Idziemy do pustelnika Randersa. Pyta, czy chcielibyśmy mu znowu pomóc.
Jeśli się zgodzimy, pustelnik mówi, że chociaż raz chciałby zjeść smaczną potrawę. Prosi, byśmy mu przynieśli CZTERY CZERWONE JABŁKA, SOK I PARÓWKI. Gdy już zdobędziemy te rzeczy, wracamy po nagrodę. Dostajemy:

-5 punktów Honoru
-2,4k expa

Ewentualnie:

Stary kapelusz PustelnikaZręczność: +10
AC: 10 (lub 15)
ACM: 5 (lub 10)
Wszystkie cechy: +3 (lub 7)
Wymagany poziom: 17
Związany z właścicielem

A jak nie kapelusz to:

Przetarte rękawice PustelnikaWszystkie cechy: +8
AC: 4
ACM: 14
Życie: +25
Wymagany poziom: 17
Związany z właścicielem


To też taki łatwy, prosty quest.

Jak wam się podoba??

Edytowany 10:27:36 16.7.2009 przez The Superstar
Edytowany 10:27:58 16.7.2009 przez The Superstar
Edytowany 10:29:03 16.7.2009 przez The Superstar
2009.07.16 10:27:19
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4194207

KONTO USUNIĘTE

The Superstar:
Dla mnie dobry
8/10
A to mój:

Pomóż Rektosowi Knarowi - 90 lvl


Quest zaczynamy u Zarządcy Rektosa w Suchej Dolinie. Pytamy, czemu jest taki zły. Mówi nam, że podłe Grexy uniemożliwiają mu i jego załodze dostęp do Kopalni Złotego Kruszczu. Zgadzamy się mu pomóc. Teraz wystarczy zabić:
Zabij:Grex(0/25)
Zabij:Volmat(0/15)

Po zabiciu wracamy do Rektosa i otrzymujemy:
40 PH,
180k Expa
I do wyboru:
200k Złota
albo
Kryształ Złotego Kruszczu
(warty 200k)

Możemy też porozmawiać z Gorteą Azus w sprawie dodatkowej nagrody:
Wybijamy jeszcze:
Zabij:Grex(0/6)
I dostajemy:
80k Expa
i
50k złota

Fajne ?
2009.07.16 15:15:12
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4197996

Sakura Hime

215598
2490
Quest na 35lvl, zleca mała Amezja z Mythar.
[cytat][center]Zdobądź Kopertę+Kartkę Urodzinową+Znaczek Dla Amezji [/c][/c]
Zdobądź Kopertę
Dziewczynce zdaję się, że Nessa, powinna mieć taką kopertę, lecz Nessa nie ma ani koperty ani kartki z której mogła by ja zrobić.
Musisz przynieść jej Kawałek drewna od Edgara z Ithan.
Potem musisz pójść do Luss'a z by zrobił z drewna kartkę, na kopertę.
Potem Nessa za drobną opłatą (1k) wykona kopertę.
Po dostaniu koperty Krzyczysz: Czekaj!
Może masz jeszcze Kartkę Urodzinową? Jakąś ładną?
Nessa: Nie, niestety nie mam, ale zdaje mi się, że Presztrek powinien taką mieć.
Idziesz do Presztreka poprosić o kartkę, on da ci ją za krzak pieprzowy.
Przynosisz taki krzak a on daje ci kartkę.
Potem zanosisz to Amezji, a ona mówi, że znalazła znaczek i już nie musisz go przynosić.
Nagroda
5000exp, 35ph, Chustka Amezji, Sok Urodzinow 8x1500.
Edytowany 09:23:26 17.7.2009 przez Sakura Hime
2009.07.17 09:21:31
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4206793

KONTO USUNIĘTE

Quest na 21lvl, zleca Mag Interbad w Eder.

[cytat]Demony zakłucają spokuj Maga Interbada.
- Witaj, czy niemiałbyś dla mnie jakieś zadanie?
- Witaj! Owszem mam jeden problem demony zakłucają mi spokuj.
- Nie boje się żadnych demonów, rozprawie się znimi.
- A więc zaczynaj.

Zabij:
- (Demon*-50)
- (Cerber)
Wracamy do Maga i otrzymujemy 4.5k expa, rękawice na wszystkie profesje oraz 50PH.
2009.07.19 18:12:29
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4240417

Darth

193422
8076
Rozwiąż zagadkę sprzed lat trapiącą Gloika (109lvl)
Idziemy do Gloika, gada, że chciałby schwytać tych magów, przez, których z jego portalu długie lata ludzie nie mogli korzystać. Pytamy się czy nie podejrzewa ZPA, on mówi, że nie bo ubierają się w brązowe szaty, a oni byli w niebieskich. Przypomina nam się, że kiedyś członkowie ZPA nosili takie szaty! Najpierw do alchemika z Eder po mixy prawdomówności. Prosimy o 5. Mamy przynieść 3 lubczyki i jednego zielonka obłąkańca. Zanosimy, mówi, żebyśmy zaczekali [tak jak z questami na mały level, mówią, żeby czekać, a gadamy jeszcze raz i już jest dlatego tak robię bo wiem, że nikt nie lubi czekać w questach ] Mamy mixy. Musimy pytać członków po kolei:
1. Eder - mówi, że nic nie wie
2. Werbin - też nic nie wie
3. Torneg - nie wie
4. K-h - również nie wie
5. Ithan - TEŻ NIE WIE!
Myślimy, że osoby trzecie są w to wmieszane, prosimy znów o 5 mixów, przynosimy to co ostatnio. Zapodajemy mixy wszystkim palom z ratusza K-h oprócz tego co zmienia profesję bo on NA PEWNO nie będzie nic wiedział. Nikt nic nie wie -,- Wracamy po jeszcze 1 mix i do Jarena, nic ni wie Myślimy, że z tymi mixami nie ten tego coś, więc do Kaliposa, on mówi, że nie umie takich robić, ale potrafi zrobić eliksir, który anuluje mixa chroniącego przed mixem prawdomówności. Prosimy o niego. Nic nie musimy przynosić, za sztukę płacimy 50k. Prosimy o 6 takich. Zanosimy tym palom co ostatnio i znów Jarenkowi, do Eder. Prosimy o 6 mixów, przynosimy 4 lubczyki i 2 zielonki. Zauważamy, że ostatni mix miał kolor purpurowy, a ten czerwony! Czujemy, że on coś wie no to każemy mu robić mixy przy nas! Znów przynosimy 4 lubczyki i 2 zielonki.
[Alchemik nalewa wody do butelek]
Sprawdzamy czy czysta, ale jest trochę różowata, każemy mu nalać jeszcze raz PRZEŹROCZYSTĄ wodę.
[Gość ubija lubczyki i grzyby, ale ubijak jest brudny i każemy mu czystym]
[Alchemik wsypuje proch do butelek i miesza czarnawą łyżką]
Każemy mu wziąźć czystobrązową.
Mamy mixy, lecimy do tych komu daliśmy przedtem, więc:
Pale nie wiedzą, ale Saur wie: Mówi nam, że zrobił to miejski teleporter. Idziemy do niego, mówimy, że wszystko wiemy, zabieramy mu z nawiązką $ bo przez ten czas Gloik mógł trochę zarobić. Zabieramy mu... 9m i ogłuszamy, żeby miał nauczkę Teraz do Jarena, on mówi, że zrobił to też tp Ithanowski. No to też zabieramy 9m i ogłuszamy. Teraz do tego z Eder bo też był w to wmieszany, zabieramy mu 3m tylko i ogłuszamy. Wracamy do Gloika, on się cieszy, oddajemy mu 15.5m, resztę czyli też 15.5m ( ) wynalazca karze sobie zostawić, bo to nawiązka czyli nasza Mówi też, że mamy dużo honoru i stokrotnie nam dziękuję, bo pierwszy lepszy by wziął cały gold dla siebie
Dostajemy:
700 PH dlatego, że oddaliśmy mu tyle m.
5m expa też dla tego
oraz ,,Bonowyrowy kryształ", którym można ulepszyć broń.
Woj idzie do Aberyta i ulepsza mu mieczyk o 25%
Pal do Saura i ulepsza mu o 20%
Tancek też do Aberyta i mu pomocnika ulepsza o 40%
Mag do Jarena i mu ulepsza różdżkę o 25%, a laskę o 20%
Trop do Szagarata i mu ulepsza o 50%
Łowca też do Szagarata i ulepsza też o 50%

Pewnie powiedzie, że nagroda stanowczo za duża, ale wyrzec się 15.5m to wielki ból
2009.07.21 20:37:39
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4270978

Jaerkso

18248
838
Kłótnia dwóch przyjaciół - zleca Sapras w Mythar 92lvl
Chcemy kupić coś od Saprasa,a on mówi,że opowie nam pewną historię:

Dawno,dawno temu,kiedy był jeszcze dzieckiem,musiał utrzymywać rodzinę,zbierając owoce i warzywa w lesie,gdyż jego matka była bardzo chora.
Lecz znalazł przyjaciela,który miał na imię Jemenoss.
Dał mu trochę pieniędzy na utrzymanie,i pomagał mu w pracy...
Potem powiedział,że okropnie się pokłócili,kto ma lepszy asortyment sprzedaży.
Sapras każe nam przynieść mu 2 trujące bluszcze,i 2 zielonki.
Następnie każe nam przynieść sok starego drzewca (zatruty).

Czekamy ok. 5 minut,i Sapras wręcza nam "Tajemniczą miksturę"
I każe rozlać na Jemenossie,który umrze.
Otwieramy dialog z Jemenossem,i mamy 2 opcje.

[Powoli wyciągasz fiolkę,otwierasz ją,i wylewasz na twarz Jemenossa,a następnie patrzysz,jak umiera.]
Lub
[Mówisz całą prawdę Jemenossowi,który szykuje specjalny odczynnik nasenny,po czym daje go nam.]

Potem wracamy do Saprasa,i mamy 2 dialogi.
Pierwszy:Zabiłem go!(nie możemy u niego kupować przez 2 tygodnie)
I dostajemy: Naszyjnik zabójcy przyjaciół
AC:140
ACM:140
SA: +49%
Siła +35
Wszystkie cechy +59
oraz 100k złota,320k expa.
Lub też możemy skłamać że go zabiliśmy,oraz powiedzieć że znaleźliśmy w jego kieszeniach tą miksturę,i że ona odmładza o 10 lat.
[Sapras wypił miksturę po czym zasnął]
Potem idziemy do Jemenossa,który mówi nam że Sapras pomyśli,że to tylko sen.
I dostajemy:
Naszyjnik Ratunku
AC i ACM po 136
Blokuje 320 obrażeń od trucizny
Cios krytyczny +10%
Przywraca 260 punktów życia podczas walki.
Oraz 200k złota,200k expa.
A jeżeli po tym pójdziemy do Saprasa,i wytłumaczymy mu że to był sen,to dostaniemy dodatkowo 20k expa i 50PH.
2009.07.25 16:16:27
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4319580

KONTO USUNIĘTE

Próba Kowala - Zleca Unil - 40 lvl

Kowal Unil w Ithan szuka czeladnika i tu zjawiasz się ty.
Po dłuższej Rozmowie Unil stwierdza że da ci szanse i podda cię paru próbom

1. Próba Umysłowa
Musisz przynieść trochę Żelaza na wyroby ale unil niestety nie powiedział ci z kąd je wziąść.
Więc idziesz do Werbin spytać się górników czy mają trochę Żelaza, niestety okazało się że Górnicy mają wolne przez cały Tydzień więc musisz działać sam, Szef Kopalni (Umbrak czy jakoś tak) mówi że będziesz musiał sam wykopać trochę żelaza, Szef Kopalni daje ci kilof, więc wyruszasz do Wschodniego Szybu i szukasz żyły Żelaza, po chwili jesteś z całą torbą żelaza, teraz oddajesz kilof szefowi i wracasz do unila (Plan Astralny nieczynny bo masz za ciężką Torbę z Żelazem)

Więc unil teraz opowiada ci o drugiej próbie

Próba Siły
Więc teraz musisz zabić trochę goblinów a na dowód tego musisz przynieść Unilowi 10 uszkodzonych fragmentów zbroi goblina, Musisz zapić 10 pancernych goblinów. Po polowaniu udajesz się do Unila ale niestety powtarza się sytuacja z Teleportami, Musisz znowu się przejść pieszo.

Ostatnia Próba (nie wiem jak ją nazwać)

Musisz wykonać Miecz z czystej energii magicznej.
Składnik 1 : Żelazo
Musisz iść znów do kopalni ale tym razem w Przedmieściach Karka-Han więc udajesz się do górnika (ten z questa od konia) i prosisz go o Żelazo, on zgadza się i za Sztabke Żelaza płacisz 100 sztuk złota

Składnik 2 : Kawałek dobrej skóry
Udajesz się do tej od ciuchów za sł i prosisz o kawałek dobrej wygarbowanej skóry, niestety ona nie posiada owej skóry ale wie z kąd taką zdobyć, Owa Kobieta mówi że Tropiciel Nutris (w Lesie Tropicieli) Powinien mieć taką Skóre. Na miejscu już Nutris odda ci taką skóre jeśli zabijesz Kotołaka, więc po robocie dostajesz skórę.

Składnik 3 : Magiczna Esencja
to będzie najtrudniejsze, na początek idziesz do Saprasa w Mythar by dowiedzieć się z kąd to wziąść, Sapras powiedział że zna odpowiedni rytuał by stworzyć owy przedmiot więc tak : do tego rytuału potrzebna jest różdżka która Zginęła Zaprasowi 3 dni temu, więc postanowiłeś się rozglądnąć po całym Mythar, wkońcu okazuję się że Erkass przy wejściu ma ową różdżkę ale odda nam ją gdy pozbędziemy się trochę gnomów z bagien (można grupowo lub nie)
Po robocie idziemy do saprasa, oddajemy mu różdżke, jednak to nie koniec bo musimy jeszcze przynieść jad skorpiona i krew jednorożca, po tym wszystkim dostajemy Magiczną Esencje.

więc wracamy do unila i prosimy by odsunął się od kowadła i robimy nasz miecz, Udało się więc Unil bierze nas na czeladnika.

Nagroda :

Młot Kowalski
Atak : 100 - 230
Typ : Jędnoręczne
Siła + 10
SA - 0,30
Wymagana Profesja : Tancerz Ostrzy,Palladyn,Wojownik
Wymagany lvl : 35
Wartość : 20000

Możemy ulepszyć sobie jeden przedmiot na 3% (termin na zastanowienie : dwa tygodnie)
i dodatkowo otwiera nam się sklepik z itemami dla Woja (Jak w Ratuszu Karka Han dla pall albo u nutrisa dla Tropów)

Mam nadzieje że się podoba
Edytowany 18:29:02 28.7.2009 przez Metinoo
2009.07.28 18:22:05
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:4359135

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Questy i solucje > Nasze Questy.

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0